MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Frýdecko-Místecko

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2667 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Na základě pověření a usnesení PMS Frýdecko-Místecko zahajuji jednání ve věci primárních voleb pro komunální volby do zastupitelstva města Frýdku-Místku v roce 2022. Podle schváleného harmonogramu otevírám rozpravu pro nominaci kandidátů na lídra.

Podmínkou kandidatury na lídra kandidátky je trvalý pobyt na území zmíněného města a být členem nebo regP České pirátské strany.

Pro nominace kandidáta vytvořte příspěvek v tomto vláknu. Nominace je platná, pokud jí podpoří alespoň 2 členové místního sdružení (text a palce). Nominovat může člověk i sám sebe.

Pro zařazení do hlasování je potřeba:

1) Přijmout nominaci ("nominaci přijímám") OFFTOPICPokud člověk nominuje sám sebe, nominace je přijatá automaticky
2) Napsat zde kandidátskou řeč
3) Vložit odkaz na svůj aktuální profil na lide.pirati (profil si vyplníte na profil.pirati.cz)

Nominace budou probíhat do 5. dubna 2022. Grilování kandidátů na lídra proběhne na schůzi 7. dubna 2022 v Bespice (Radniční 10), po něm bude následovat hlasování.

Dotazy na kandidáty pište prosím v tomto vlákně nebo si je připravte na grilování zaživa.

Navržení kandidáti na lídra:
Jakub Tichý profil - kandidátská řeč
Martin Škapa profil - kandidátská řeč
Igor Juriček profil - kandidátská řeč

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Leonard.Varga, MarianB

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Nominuji @Igor.Juricek na lídra kandidátky. Cením si jeho obrovského přehledu i toho, jak se dokázal zorientovat v tak komplexní oblasti jako jsou sociální služby. Myslím, že je skvělé, že dokáže naslouchat odbornicím, které na tuhle gesci máme a zároveň přinášet vlastní invenci. Zpětná vazba z této komunity je výborná. Mnozí tam bez nadsázky slaví, že se zbavili vedení nekompetentních lidovců a jsou rádi za Igorův lidsky citlivý přístup, který dřívější vedení města rozhodně nemělo. A snad ani nemusím zmiňovat, že sociální oblast není jeho jediná gesce, že jo. :) Za ty čtyři roky je to zkrátka obrovský posun a věřím, že stejně je schopen pojmout i další oblasti, no a hlavně taky tuhle bandu vést. V neposledku vnímám Igorův zápal a chuť tuhle kampaň zostra nakopnout. Ráda ho v tom všemožně podpořím!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Davidova za příspěvky (celkem 3):
Marketa.Ubikova, Jakub.Tichy, Igor.Juricek
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Nominuji @Marketa.Ubikova. Za čtyři léta zastupitelování a působení v komisích ukázala, že umí své plány s urputností prosazovat, má výdrž, energii, šarm.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 2):
Igor.Juricek, Michaela.Davidova

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Marketa.Ubikova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 11
Registrován: 09 kvě 2018, 22:51
Profese: digitální koučka a lektorka
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Marketa.Ubikova »

Na lídra kandidátky nominuji tyto tři frýdeckomístecké pirátské osobnosti @Igor.Juricek , @Jakub.Tichy a @Martin.Skapa.
Igor Juriček za poslední čtyři roky odvedl velký kus práce. Parádně se adaptoval na roli náměstka. Zorientoval se v sociální oblasti a přináší do této sféry čerstvý pirátský vítr. V oblasti digitalizace se mu podařilo prosadit a realizovat Mobilní rozhlas a na spadnutí je i nový web města. A v neposlední řadě obdivuji jeho chuť prosazovat participaci jako jeden z principů, na kterém stojí naše působení na radnici. Igor je člověk, s kterým se dobře spolupracuje, který je otevřený, ale zároveň dokáže trvat na svých postojích. Za mě je to ideální kandidát na lídra.
Jakuba Tichého vnímám jako přirozeného vůdce, který za čtyři roky ve funkci předsedy zastupitelského klubu dokázal, že umí tmelit tým a obrušovat hrany. V čem je Jakub vyjímečný je jeho schopnost přesně, jasně a s vtipem definovat naše postoje nejen směrem k veřejnosti, ale směrem k politickým partnerům či konkurentům. Velmi cenná je také jeho zkušenost ředitele příspěvkové organizace a celkově jeho zkušenost z veřejné sféry.
Martina Škapu vnímám jako člověka, který má velký záběr a široký rozhled. Během posledních čtyř let se ukázala jeho nedocenitelná role jako člena majetkové komise a finančního výboru. Martin je otevřený, dobře se s ním komunikuje a spolupracuje a roli lídra by podle mě zvládl dobře.
Pokud se lídrem stane jeden z těchto vyjímečných mužů, můžete počítat s mojí podporou během kampaně i v další práci pro město :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Ubikova za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Tichy, Michaela.Davidova, Martin.Skapa
Uživatelský avatar
Leonard.Varga
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 07 pro 2017, 19:09
Profese: volná noha
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Leonard.Varga »

Já bych rád zadubloval nominaci @Jakub.Tichy . Jako herec a zároveň "principál" obsahuje unikátní mix dovedností a vlastností tolik potřebných k funkci primátora. To, že je lídr kandidátky automaticky aspirantem na primátora bych zde obzvláště zdůraznil, protože existuje reálná šance, že toho primátora budeme obsazovat. Primátor musí být charismatická osobnost, která zvládne být nejen 4 roky tváři města, ale hlavně zvládne ukočírovat tu bandu "kamarádů" v případné koalici. Vedením povolebních vyjednávání to jenom začíná. Psychická odolnost, přirozený respekt, perfektní orientace v politickém prostoru a originalita pro mě dělá z Jakuba nejlepšího nominanta na primátora. Ostatně, ukecal jsem ho k tomu už před čtyřmi lety! :D ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Leonard.Varga za příspěvky (celkem 4):
Igor.Juricek, Jakub.Tichy, Marketa.Ubikova, Michaela.Davidova
Marketa.Ubikova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 11
Registrován: 09 kvě 2018, 22:51
Profese: digitální koučka a lektorka
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Marketa.Ubikova »

Děkuji @Jakub.Tichy za nominaci na lídra. Moc si vážím tvé podpory! Nicméně jsem se rozhodla nominaci nepřijmout. Ráda lídra a celou kandidátku podpořím z jiné pozice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Ubikova za příspěvek:
Jakub.Tichy
Martin.Skapa
Místní předsednictvo
Příspěvky: 26
Registrován: 24 čer 2018, 18:01
Profese: programátor, ekonom
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Martin.Skapa »

@Marketa.Ubikova , moc si vážím projevené důvěry :)

Politiku vnímám jako možnost ovlivnit svět kolem nás, udělat FM lepším místem k životu, místem s budoucností pro naše děti. Před 4 lety jsem říkal, že mým osobním cílem je udělat místní politiku více transparentní. Začal jsem tehdy nahrávat a zveřejňovat záznamy zastupitelstva na fb.. tímhle jsme se zase trošku více zviditelnili a postupně jsme se dopracovali k tomu, že vznikl oficiální archív zasedání zastupitelstva FM. Dalším krokem mělo být zveřejňování materiálů na zastupko v anonymizovaném podobě ale ve stejném rozsahu jako zastupitel. Lidé by tak měli možnost aktivně zasahovat do zasedání a ne už jen pasivně přijímat pouhý výsledek. Tohle nějak zapadlo, ale pro mě to zůstává jako jedna z todo. V dalším volebním období bych za sebe rád viděl v programu tyto věci:

  • řešení úbytku obyvatel zatraktivněním města pro obyvatele

    • dostatek bydlení

      • podpora výstavby bydlení

      • pronájem pozemků pro hromadnou bytovou výstavbu

      • městská výstavba

    • dopravní obslužnost

      • změna systému parkování

      • rekonstrukce systému MHD

      • propojení s Ostravou

    • zlepšení životního prostředí

      • tlak na dostavba obchvatu

      • elektrifikace tratě do Ostravy

    • dostupné školství, zdravotnictví, služby a “zábava”

      • program pro mladé zubaře

      • sportoviště ala Pržno

  • zrušení dostavby ND za miliardu korun

  • zrušení podpory hybridů

  • zvýšení energetické soběstačnosti

    • zateplení - veřejně dostupné mapy úniku tepla

    • tepelné soběstačnosti města

    • energetické soběstačnosti občanů

  • zveřejňování materiálů na zastupko v rozsahu pro zastupitele v anonymizovaném podobě

Nikdy jsem neváhal podpořit piráty kdekoliv to bylo potřeba a věřím, že jsem doposud zastával pozice člena finančního výboru, předsedy majetkové komise a předsedy dozorčí rady TS a.s. se ctí. Byla to pro mě zajímavá životní zkušenost a věřím, že se mi podařilo prosadit pár dílčích změn a zaznamenal i několik úspěchů. Participoval jsem na zastavení vyvádění peněz z TSka skrz legální reklamu a na změně ve vedení společnosti, ztransparentnil jednání představenstva pro dozorčí radu, inicioval zastavení prodeje vodojemu pod cenou, navrhl vytvoření procesu interní validace soudních znalců, atp.. Věřím, že bych nezklamal ani v roli budoucího zastupitele. Pokud bych byl zvolen, jsem ochoten obětovat maximum svého času a věnovat se naplno službě veřejnosti.

A teď to nejdůležitější.. nominaci na lídra přijímám, ale jen pro případ, že se mi nepodařilo přesvědčit @Igor.Juricek nebo @Jakub.Tichy :) Oba mají mnohem lepší mediální průpravu než já. Záleží jen na tom, kdo z nich tomu bude ochoten věnovat více času. Osobně se vidím ideálně v první pětce.

https://lide.pirati.cz/profil/3254/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Skapa za příspěvky (celkem 2):
Marketa.Ubikova, Michaela.Davidova
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Nu dobrá, máme tu rozdělanou práci, takže je třeba čelit problémům čelem. Přijímám nominaci.

V příštím volebním období se bude v první řadě rozhodovat o investičních prioritách města na spoustu let dopředu (městu se uvolní pomyslné ruce po dokončení kanalizace) a to si nemůžeme nechat utéci. Začněme mj. připravovat bytovou výstavbu. Město by mělo stavět byty! Dojde taky k otevření obchvatu a otevře se okno příležitosti k revitalizaci průtahu / Hlavní třídy. To jsou historické přležitosti. Máme ohromné přiležitosti v péči o veřejný prostor. Musíme se zasadit o vznik plnohodnotného útvaru Hlavního architekta.

Drobné projekty: dokončení skateparku, rozšíření participačního portfolia, zásahy ve veřejném prostoru (každý špinavý kout, který se vrátí do života, má cenu) ad. O dalších programových bodech už jsme se spolu bavili a předpokládám, že to dáme společně dohromady. Více ve čtvrtek.

profil: https://lide.pirati.cz/profil/2350/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Davidova, Marketa.Ubikova, Leonard.Varga, Martin.Skapa

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Uživatelský avatar
Igor.Juricek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 16 kvě 2018, 12:50
Profese: poskytovatel překladatelských služeb
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Igor.Juricek »

No nic, včera jsem měl hodinu rozepsané toto, tak dneska s křížkem po funuse, jen pro info :-D

Já na lídra nominuju @Jakub.Tichy - cením si jeho zkušenosti, klidu a schopnosti odrážet podpásovky, které se nám na zastupitelstvech snaží opozice uštědřovat. Jak už jsem uvedl ve vedlejším vlákně pro 2.-4. místo na kandidátce, naše čtyřka zastupitelů je sehraná a rád bych, kdybychom si to další 4 roky zopakovali.

Zároveň přijímám nominaci od Markéty a Míši.

V nominační řeči si dovolím krátké sebezhodnocení za rok:
Za ten uplynulý rok jsem se snažil zhostit funkce náměstka pro sociální oblast jinak než tomu bylo dřív. Možná to zní jako klišé, ale mým primárním zájmem nebylo objíždět kluby seniorů a rozdávat tam tatranky, ale řešit to, co v resortu nefungovalo a co se dalo změnit pouze politickým rozhodnutím. To považuju za ten hlavní úspěch, mnou/námi společně prosazené změny fungování
magistrátu v oblasti sociálních služeb.

V IT to bylo pomalejší, neb kromě cloudu, který jsme si vyřvali ještě z opozice, každá změna, každý nový navržený systém běžně budil u některých členů koalice nevoli či rovnou odpor.
Do budoucna tak zůstává na magistrátu F-M velký prostor pro změny. Nicméně IT jsem nedusil, jako můj předchůdce, a naopak se snažil IT dát volnou ruku a nechat je přicházet s nápady.

A co se PaRo týče, myslím, že jsme společnými silami oslovili tichou, ale početnou skupinu obyvatel F-M, která téma veřejného prostoru a jeho utváření považuje za důležité, chce se zapojit a byla příjemně překvapena, když jsme jim nabídli PaRo, co by dialog veřejnosti s městem.

Byly chvíle, kdy jsem měl nervy a ptal se sám sebe, proč to dělám, byly chvíle, kdy mi i ty nejdrobnější posuny, dílčí pomoc jednotlivcům dělaly obrovskou radost a dávaly pocit naplnění. Zjevně si lépe pamatuju to dobré, co se událo, a proto chci v práci pokračovat dál. Ostatně, když jsme do toho šli, bylo jasné, že to je běh na delší trať než jen na 4 roky.

Nápady do dalšího volebního období jsem rozvedl ve vedlejším nominačním vlákně.

Do vedení města jsme šli s étosem změny. Jsem toho názoru, že Piráti ve Frýdku-Místku tomuto étosu opravdu dostáli a nezůstalo jen u planých deklarací změny.
Ukázali jsme, že jsme máme odvahu i pokoru, že věci řešíme konstruktivně, ale že umíme být i asertivní a pevně si stát za svým (a že to kolikrát byly nervy!).
Na pozici lídra nijak netrvám, nejsem ani pyšný, ani pošetilý. Nejraději totiž budu, když naše osvědčená čtyřka bude moci ve vedení města pokračovat dál.

Díky všem!

Uživatelský avatar
Igor.Juricek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 16 kvě 2018, 12:50
Profese: poskytovatel překladatelských služeb
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: MF 01/22 Volba lídra pro komunální volby ve Frýdku - Místku

Příspěvek od Igor.Juricek »

Vzhledem k mému včerejšímu lapsu tímto dávám návrh, aby doba pro nominace byla počítána až do 6. dubna.

@Jakub.Dedek prosím o administraci tohoto mého návrhu.

Děkuju a přeju dobrou noc.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Frýdecko-Místecko“