NOMINACE: Petra Kopečného na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět

Souhlasím s nominací Petra Kopečného na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

ANO

5
45%

NE

1
9%

ZDRŽUJI SE

5
45%
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

NOMINACE: Petra Kopečného na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Vážení,

dovoluji si založit nominační vlákno pro @Petr.Kopecny . Petr za ty necelé 4 roky v zastupitelstvu nabyl zkušenosti, které může zkusit uplatňovat dále. Je machr na tabulky a další organizační výstupy, bez kterých se pořádná organizace v týmu neobejde. Svým nekonfliktním přístupem a decentností obrušuje ostré hrany našeho týmu, které občas vytvářím.

Prosím, aby vyjádřil, zda souhlasí s nominací, pokud ano, tak ať nalinkuje svůj profil a předloží nominační řeč.

Pro všechny nominované, tedy i pro Petra, mám otázky, které bych poprosila zodpovědět. Otázky jsou namixovány tak, aby daly prostor pro vyjádření svých potřeb a vizí, ale zároveň aby odpovědi poskytly reflexi nejen nominantovi, ale také ostatním členům týmu a dohromady s dalšími nominacemi pomohly poskládat obrázek fungování Pirátů z Jihu. Není třeba dlouhých románů (já vím, to říká ta pravá), důležité jsou upřímné odpovědi od srdce.

Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?
Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru?
Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec?
Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo?
Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun?
Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a?
Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování?
Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou?
Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času?
Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 2):
Michal.Najvarek, Petr.Kopecny
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NOMINACE: Petra Kopečného na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Děkuji za nominaci, velmi si ji vážím. Přijímám.

Brzo dodám nominační řeč a dopovědi na již položené otázky. Můj profil je zde: https://lide.pirati.cz/profil/2703/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Pavlina.Polaskova
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NOMINACE: Petra Kopečného na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Ještě jednou děkuji za nominaci.
Poslední čtyři roky byly ve znamení poznávání všeho, jak funguje radnice a všechny její orgány. Poznávání dalších stran a lidí v nich. Jsem velice rád členem zastupitelstva, protože můžu přímo ovlivňovat co se děje v městské části kde žiji celý svůj život, mám tady rodinu i rodiče. Moji sousedé (ne jen ti) vesměs ví, že jsem zastupitel a občas se někdo zeptá proč tohle nebo tamto a já si s nimi o tom velmi rád vykládám.
Působím v Dopravní komisi a řekl bych že mě to celkem baví. Práce v komisi mi většinou přišla vcelku odborná a logická, což se na druhou stranu projevilo velkým vystřízlivěním po zjištění, že rada komisi často ignoruje. V budoucnu bych rád navázal právě na moji práci v komisi a s tím spojenou práci zastupitele v mimo jiné otázkách dopravy. Zkušenosti mám také v bezpečnosti (jsem členem komise Integrovaného Záchranného Systému na Magistrátu) a rád bych se věnoval také pozemkům nebo strategickému rozvoji.
Náš tým na Ostravě Jihu si vedl velmi dobře a zvlášť naše příprava na zasedání mi přišla velmi efektivní a přesná. Vyvinuli jsme systém tabulek a komentářů, takže jsme byli schopni pružně reagovat na situace na zastupitelstvu (až na jeden den kdy vypadl Google, kolegové zastupitelé si jistě vzpomenou :-D ). Naše meetingy, které máme jednou co týden nebo občas co dva týdny, jsou velmi důležitý bod naší komunikace. Díky těmto pravidelným meetingům víme, co se děje v komisích a reagujeme na novinky a další důležité fakta.

Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?
Chtěl bych pokračovat stejným směrem v zastupitelstvu a ovlivňovat městskou část kde žiji celý život.

Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru?
Bylo toho opravdu hodně, dopravní komise byla vždy výživná. Z jednotlivých věcí si pamatuji například dopravní situaci kolem nového Lidlu nebo slavné hřiště u Elmontexu.

Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec?
Být aktivnější na zastupitelstvu. Myslím, že se v tom hodně zlepšuji a více se mi dařit potlačovat introvertní stránku osobnosti :-)

Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo?
Jak jsem psal předtím, máme mnoho různých úspěchů. Můžu třeba vystavit úspěch, kdy jsme zabránili výstavbě sportovní hale na bývalé tramvajové točně na Dubině.

Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun?
Můj osobní posun za mé působení v zastupitelstvu je gigantický. Kromě toho, že jsem získal zkušenosti se zastupitelstvem a radnicí jako takovými, jsem zvykl více mluvit na veřejnosti a být prostě menší introvert :-)

Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a?
Chtěl bych to z mého pohledu točit kolem tří bodů. Doprava, Bezpečnost, Prostředí.
Doprava – Co Jih potřebuje jako sůl je, vylepšení cyklistické sítě, aby bylo snadno a bez zastavení možné se dostat do Poruby i Centra. Cyklodoprava musí zrcadlit také umístění stojanů pro sdílené kola, školy by měly mít místa pro kola studentů. Doprava pro auta je celkem v pořádku, jen zefektivnění parkovacích míst je více zapotřebí.
Bezpečnost – Zvýšení bezpečnosti v některých oblastech například Dubiny je velmi potřebné. Někteří občané si stěžují i na bezpečnost podchodů.
Prostředí – Okolní průmyslové zóny, které působí nejen nedýchatelný smrad, ale také znečištění musí být donuceny použít moderní technologie. Výsadba dalších stromů a zeleně je taktéž velmi důležitá stejně tak jako správná geometrie a barva veřejného osvětlení.

Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování?
Řekl bych, že jsme fungovali velice efektivně. Meetingy byly velmi dobré a naše příprava na zasedání zastupitelstva také. Díky zmíněným meetingům, jsme měli velký přehled v komisích. Jediné, co bych asi zlepšil, je efektivnost těchto meetingů, ale k tomuto už začalo docházet letos.

Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou?
Jednak máme Zulip a potom také naše slavné meetingy Jihu. Ty fungují jako informační kanál výborně.

Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času?
Obvykle na tuto otázku odpovím, že na to obětuji tolik času, kolik bude potřeba.

Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou)
Všude dobře, doma nejlíp :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Pavlina.Polaskova
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Ostravsko“