NOMINACE: Michala Breškovce na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět

Souhlasím s nominací Michala Breškovce na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

ANO

7
78%

NE

1
11%

Zdržuji se

1
11%
 
Celkem hlasujících: 9 - Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

NOMINACE: Michala Breškovce na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Vážení,

dovoluji si založit nominační vlákno pro @Michal.Breskovec
Michal se za dobu mandátu projevil jako lokální patriot, který si uvědomuje důležitost vize města pro lidi. Mám moc ráda jeho lidskost a cit, se kterým se věnuje řešení různých sociálních věcí. Rovněž mu chci poděkovat za jeho systematické a pečlivé vedení blogu podplachtami.info, který je výkladní skříní naší (zatím) opoziční práce.
Prosím, aby vyjádřil, zda souhlasí s nominací, pokud ano, tak ať nalinkuje svůj profil a předloží nominační řeč.

Pro všechny nominované, tedy i pro Míšu, mám otázky, které bych poprosila zodpovědět. Otázky jsou namixovány tak, aby daly prostor pro vyjádření svých potřeb a vizí, ale zároveň aby odpovědi poskytly reflexi nejen nominantovi, ale také ostatním členům týmu a dohromady s dalšími nominacemi pomohly poskládat obrázek fungování Pirátů z Jihu. Není třeba dlouhých románů (já vím, to říká ta pravá), důležité jsou upřímné odpovědi od srdce.

  1. Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?
  2. Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru?
  3. Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec?
  4. Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo?
  5. Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun?
  6. Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a?
  7. Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování?
  8. Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou?
  9. Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času?
  10. Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou)
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NOMINACE: Michala Breškovce na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Děkuji za nominaci a přijímám ji.
Všechny náležitosti dodám v krátkém čase, včetně odpovědí na otázky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Michal.Najvarek
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NOMINACE: Michala Breškovce na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Mé profily naleznete zde.

Hned na úvod své řeči se musím přiznat, v obvodu Ostrava-Jih už dva roky trvale nežiji, po smrti svých prarodičů jsem se přestěhoval do svého rodného domu v Olomouckém kraji, který jsem zdědil. Zde bydlím se svou úžasnou manželkou a kočkou. Nicméně byt, který nyní pronajímám a ve kterém jsem strávil téměř 35 let svého života, jsem si ponechal, stejně jako trvalé bydliště na Jihu. V Ostravě také pracuji, jako ajťák.

Na Jihu jsem tedy stále doma, znám ho, záleží mi na něm a mám zájem jej i nadále zvelebovat, pro nás všechny.

Mohu nabídnou svou čtyřletou zkušenost z opozičních lavic na zastupitelstvu Jihu, kde s kolegy tvoříme dobrý tým, jsme nejaktivnější stranou, konstruktivní opozicí a koalici nedáváme nic zadarmo, pokud se nám něco nezdá úplně v pořádku.

Také působím v Sociální komisi na Jihu, kde postupně poznávám práci všech sociálních organizací, které u nás působí, v Komisi pro otevřenou radnici a MA21 na MOaPu, kde čerpám inspiraci pro Komisi pro otevřenou radnici, kterou nám na Jihu zrušili, ale snad se nám podaří po volbách uspět a znovu ji rozjet, a také jsem v krajské Komisi bezpečnostní a pro IZS.

V rámci své nominační řeči dále odpovím na otázky @Pavlina.Polaskova, které jsou položeny tak, že odpovědi jsou vlastně nominační řečí :D

Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?

  1. Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru? - Jako pro člena opozice těch možností příliš nebylo, ale na Sociální komisi se mi podařilo dojednat mediální podporu sociálních organizací, možnost představit se zdarma v Jižních listech – bohužel můj návrh byl dost osekán, takže pokud budu mít možnost, rád bych na tom dál pracoval.

  2. Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec? - Nepodařilo se mi na Jihu udržet Komisi pro otevřenou radnici, bohužel, rada si ji příliš nepřála a členové komise vlastně také ne, nedalo se nic dělat.

  3. Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo? - Nikdy jsem nezaznamenal situaci, kdy by mezi námi něco skřípalo. Spolupráce byla dobrá a občas se nám podařilo dosáhnou i malých úspěchů, což není v opozici zrovna snadné. Nejvíce jsem hrdý, že se nám podařilo podpořit a prosadit stavbu chráněného bydlení pro autisty pod organizací Mikasa.

  4. Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun? - Asi jsem se naučil toleranci, jednat a vycházet s lidmi, se kterými bych si to dříve neuměl ani představit. Před tím jsem také nikde veřejně nevystupoval – nešel s kůží na trh.

  5. Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a? - Jako největší problém současné radnice vnímám nechuť komunikovat s veřejností, řešit projekty, prodeje atd. s lidmi, kterých se to nejvíce týká, tedy s občany Jihu. To je něco, co bych rád napravil.

  6. Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování? - Jako klub fungujeme celkem dobře, učíme se tu práci, ale musím přiznat, že stojíme hlavně na Pavlíně, určitě by to chtělo zlepšit delegování práce, aby předseda klubu nebyl tak zatížený.

  7. Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou? - Pevně věřím, že vyjednaná koalice bude v souladu s naší tradiční povolební strategií tedy bez extremistů jak zleva, tak zprava. Koalice se nikdy neobejde bez určitých ústupků, čili hlavním úkolem bude členské základně vysvětlit a hlavně dokázat, že učiněné ústupky budou bohatě vynahrazeny tím, co budeme schopni prosadit z našeho programu.

  8. Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času? - Jsem schopen věnovat minimálně tolik času jako doposud, takže odpověď je ano.

  9. Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou) - Největší sídliště v republice, největší rozmanitost, největší odpovědnost.

Rád odpovím na jakékoliv další otázky a díky za vaše hlasy ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Michal.Najvarek
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Ostravsko“