MF Olk-Pv 2/2022 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 6.3.2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Prostějov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Moskal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 139
Registrován: 24 led 2019, 17:40
Profese: Konzultant ERP systémů, účetní obce
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 220 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

MF Olk-Pv 2/2022 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 6.3.2022

Příspěvek od Ondrej.Moskal »

Svolávám veřejnou schůzi na neděli 6.3.2022 od 17:00

Místo konání: HYBRID: CEPP (TGM 28 Prostějov)/ https://jitsi.pirati.cz/prostejov
FB: viz vlákno

Návrh programu:

1.Zahájení, schválení programu
2.Zájemci o členství, setkání podporovatelů
3.Reporty členů MS - zastupitelstvo PV, Olk, komise, report z krajské schůze atd.
4.Organizační záležitosti MS/CEPP - propagace, aktuální témata členů a jejich propagace
5.Kauzy a problémy v Prostějově
6.Různé

Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

Prosím @Michal.Langer o vytvoření FB událostI, zájemce jsem již kontaktoval, jak telefonicky, tak emailem. Budeme rády, když dojedeš na zápis, děkuji :)

Navrhujte případně požadované body programu.
Děkuji

Místopředseda MS Prostějov, člen Finančního výboru města Prostějov, člen komise výstavby města Prostějov , člen Finančního výboru Olomouckého kraje
ondrej.moskal@pirati.cz
Názory se různí :)

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 2/2022 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 6.3.2022

Příspěvek od Michal.Langer »

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 2/2022 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 6.3.2022

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Prostějov 06.03.2022 v CEPPu a online na jitsi.pirati.cz/Msprostejov

Vyhlášena zde: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=657&t=60553

Přítomní: Petr Lysek, Milan Fládr, Filip Pecha, Jan Mochťák, Vít Spíchal

Hosté: Michal Langer

Předsedající: Petr Lysek
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 17:10

Program:

  1. Zahájení, schválení programu
  2. Zájemci o členství, setkání podporovatelů
  3. Reporty členů MS - zastupitelstvo PV, Olk, komise, report z krajské schůze atd.
  4. Organizační záležitosti MS/CEPP - propagace, aktuální témata členů a jejich propagace
  5. Kauzy a problémy v Prostějově
  6. Různé

1.
Program konsensuálně schválen.

2.

-

3.
PL: Policie v té kauze Národního domu odložila vyšetřování, protože se neprokázalo, že by bylo něco zpronevěřeno. Město nemá páky s tím cokoliv dělat. Měla na to podle mě upozornit ta účetní firma, ale neudělala to. Byl humbuk kolem svolání představitelů města do dozorčí rady VAKU. Potěšilo mě, že neprošly požadované dotace do vysokého sportu. Požadovali tam nějakých 700 000 kvůli covidu. Přitom dostávají peníze od státu. Byla taky řeč o KASKu, kde stopli tu soutěž, protože jim řekli, že to bude drahé. Město chce, aby bylo na sodovkárně 150 parkovacích míst pro veřejnost nad rámec toho, co musí udělat podle stavebního zákona... Celkově by v tu chvíli bylo asi 300 míst v celém tom parkovacím domě.
MF: Ta správa silnic je paralyzovaná, že?
PL: Ani ne... Nám tam neprošla jediná věc, a to je odvolání ředitele.
MF: Jde mi o to, že všichni známí, kteří tam dělají, musí dělat výběrové řízení i na pilník za 15 KČ.
PL: Já o tom moc nevím, jelikož je to mimo naši gesci. Pokud budeš mít nějaké interní informace, tak mi je dej a já je můžu předat hejtmanovi.
PL: Proběhla sportovní komise na kraji a řešilo se vyhodnocování dotací podle nového systému.
VS: Podle mě by tam měli najmout externě profíky, kteří by byli schopni to expertně posoudit.
PL: Ta odbornost by podle mě měla být v tom, jak nastavit správně kritéria pro výběr.

4.
PL: Musíme spustit ty primárky... Filipe vezmeš si to na starost?
FP: Ano, zkusím to ještě dneska... Využijeme ten model, který udělali přerováci.
PL: Bude nám v Prostějově kandidovat nové hnutí "Naše voda"
PL: Ohledně té ukrajinské krize mi přišlo zajímavé dát CEPP k dispozici pro nějakou tu výuku češtiny atd.
JM: Uvidíme, jak se to vyvine... Každopádně je tady čím dál více rodin, které se tu zabydlují. Bavil jsem se o té výuce s manželkou a ta mi řekla, že by na to měla třeba jeden den v týdnu. Počkejme ale, jak k tomu přistoupí kraj a další organizace.
FP: Moje polovička se taky nabídla, že by to jeden den v týdnu dělala.

Úkol: Udělat sdílený dokument, kde naplánujeme předvolební akce, aby bylo možné udělat zábory.

5.
FP: Snažím se hlídat tu sodovkárnu, ale jak říkáte, Ukrajina teď samozřejmě ostatní věci zastiňuje.
JM: Udělám během pozítří výtah z krizového plánu města Brna a přepošlu vám ho. Brno už zabydlelo přes 1000 lidí během tohoto týdne. Byl otevřený národní plán obnovy, podle nějž je na každé dítě ve škole 1000 KČ a základní školy si za to můžou koupit nějakou elektroniku typu robotů atd. Mateřské školy dostanou 8000 na pedagoga.

6.

-

Schůze ukončena v 18:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvek:
Ondrej.Moskal
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Prostějov“