Ruština: Война Путина с Украиной

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Zajímavé články k překladu se objevují na fóru tady.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2667 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Ruština: Война Путина с Украиной

Příspěvek od Jakub.Dedek »

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ruština: Война Путина с Украиной

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Už se to stalo, řešíme s MO publikaci, strpení.

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Volný překlad ...

Příspěvek od Jensen68 »

Putinova válka s Ukrajinou

Dnes, 24. února 2022, v 5:45, ruská armáda zaútočila bez vyhlášení války na bratrskou zemi, napadla hranice Ukrajiny z mnoha stran a bombardovala ukrajinská města – Žitomir, Kyjev, Charkov, Ivano-Frankivsk a některá další. Útoky nepřátelských letadel a dělostřelecká palba byla také pravděpodobně vedena z území Běloruska a Podněstří.

Tento neslýchaný útok na Ukrajinu se téměř v úplnosti podobá událostem bezprostředně předcházejícím Druhé světové válce – došlo k faktickému anšlusu (Rakouska) Běloruska, byla dosazena loutková vláda v (Španělsku) Kazachstáně, byl zabrán Krym (Sudety), došlo k průlomu (gdaňským) LDNR koridorem, s následným útokem na (Polsko) Ukrajinu v (4:45) 5:45 ráno bombardováním letišť.

Ukrajina byla napadena navzdory tomu, že mezi Ukrajinou a Ruskem bylo uzavřeno Budapešťské memorandum a ukrajinská vláda v dobré víře dodržela všechny jeho podmínky. K napadení jejich země došlo bez ohledu na to, že po celou dobu platnosti této úmluvy ruská strana neměla jediný důvod vyslovit o jejímu plnění jakékoliv pochybnosti. Veškerá odpovědnost za tento zločinný útok vůči Ukrajině padá v úplnosti na ruské putinské vládce.

Vládce s nulovým osmiletým mandátem, nikým nevolení poslanci a senátoři, neschopné Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo obrany a další ministerstva, resorty a oligarchové dělali vše pro to, aby nás mnohamilionový ukrajinský lid přestal považovat za bratry, aby Ukrajinci v plné míře pocítili svou ukrajinskou identitu a směřovali veškeré své síly k rozvoji vlastní osobité kultury, aby si vytvářeli a připomínali své vlastní tradice, aby si volili a připomínali nikoli společné, ale své vlastní hrdiny a nepřátele, a aby tak ukazovali a dokazovali ostatnímu světu, čím se vzájemně lišíme. Za těch osm let jsme, bez ohledu na přání Putina a jeho "nostalgiků", zcela ztratili jakoukoli vazbu na, pro nás největší, nejsrozumitelnější a nejbližší zemi světa.

Kromě lásky k nostalgii si také připomeňme Putinovu lásku k symbolice. Dle teorie mýtu indoevropské mytologie má Hromovládce bojovat s Drakem/Hadem. 24. února, v den hada Velese, se Putin postavil na stranu Hada. Status "guvernéra Cung-tu" připadl Putinovi, a Rusko se fakticky stává vazalem Číny (fangem).

Pirátská strana Ruska vyjadřuje své pevné přesvědčení, že veškeré obyvatelstvo naší země, všichni dělníci, inteligence, zástupci všech vrstev společnosti, ras, národů, pohlaví a identit budou přistupovat ke svým povinnostem, své práci s náležitým vědomím a svědomím. Všichni naši lidé musí být nyní jednotní tak, jako nikdy předtím. Povinností nás všech je zastavit válku.

Odsuzujeme tuto válku, odsuzujeme ty, kteří tuto válku započali, celá ta léta přispívali k jejímu rozpoutání, a kteří po jejím vypuknutí nyní mlčí. Věříme, že internet je prostředkem, který nevyhnutelně smaže všechny skutečné i kulturní hranice mezi zástupci celého Lidstva.

Vyzýváme světové společenství a občany Unie Ruska a Běloruska, aby se nedopouštěli chyb minulosti a aby se vší rozhodností odsoudili nejen slovy, ale i činy, "reformátorské" ambice diktátora, který se už vidí v učebnicích dějepisu, a nezapomněli přitom ani na všechny jeho "peněženky" a "mluvčí".

Naše věc je spravedlivá. Nepřítel sedí v kancelářích a v palácích. Vítězství bude naše!

Odpovědět

Zpět na „Překlady“