Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Pavla Vermacha na kandidátku do ZHMP pro volby 2022

Pro

18
39%

Zdržuji se

28
61%
 
Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
Radek.Zykan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2018, 10:42
Profese: architekt
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od Radek.Zykan »

Ahoj,

zakládám nominační vlákno na pozici od 14. pro Pavla Vermacha, s kterým jsem před lety spolupracoval na pražském magistrátě.

Pavel zastupuje politickou stranu Sdružení pro Místní Správu a v lednu nabídl našemu předsednictvu spolupráci v některých městských částech, kde bychom se společně pokusili o širší podporu pražské kandidátky. Je registrovaným uživatelem fóra od února 2019, kdy se zúčastnil senátních primárek pro obvod č. 24 – Praha 9. Status uživatele mu neumožňuje vlákno založit, a proto mne o nominaci dnes požádal. Předpokládám tedy, že ji přijme...

Radek Zykan
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Chybí anketa

Oznámení moderátora:

doplnil jsem
H.

Uživatelský avatar
Gabriela.Lnenickova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 169
Registrován: 19 dub 2018, 19:23
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od Gabriela.Lnenickova »

Pavel se na mne obrátil s prosbou o vložení kandidátské řeči kvůli technickým potížím, které mu to prozatím neumožňují. O opravu požádal Honzu Horu, takže to jistě bude brzy fungovat. Návrh na nominaci samozřejmě přijímá.

Milé pirátky, vážení piráti,
jmenuji se Pavel Vermach a ucházím se tímto o kandidaturu za Pirátskou stranu do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Jsem předsedou politické strany Sdružení pro Místní Správu a v lednu jsem nabídl pražskému vedení Pirátské strany lokální spolupráci, kterou bych nyní rád rozšířil na celou Prahu.
Nabízím zkušenosti v několika oblastech veřejné správy na úrovni hl. m. Prahy, městských částí a některých ministerstev. Nabízím vhled do činnosti magistrátu, úřadů městských částí a místních samospráv. Nabízím zkušenosti a vůli k optimálnímu rozhodování o metropoli pro nadcházející čtyřleté období. Nabízím propojení v širším komunálně politickém spektru pro oslovení voličů mimo okruh stabilních příznivců Pirátské strany.
Činnost samosprávy bývá provázena kolizemi s rozličnými zájmovými skupinami, přičemž jednotlivci a malé strany mají velmi omezené možnosti chod věcí ovlivňovat. Vstup SMS na volební platformu ZHMP posílí lokální aktivity SMS a přispěje k lepšímu volebnímu výsledku Pirátské strany v rámci Prahy.
Pokud by volební výsledek pražské kandidátky byl natolik dobrý, že by byl aktuální vstup do ZHMP i z mé pozice mimo její čelo, budu mandát vykonávat ve smyslu dosavadního působení v samosprávě zejména v oblastech uvedených v příloze „b“ (hlavní zájmové oblasti v ZHMP).
V přílohách přikládám:
a) rekapitulaci relevantních zkušeností,
b) hlavní zájmové oblasti v ZHMP,
c) příklady předchozích a současných aktivit,
d) volitelnost,
e) poznámku k historii SMS.
Srdečně Vás zdravím a děkuji za případnou podporu mé nominace.
Pavel

Přílohy:
a) Rekapitulace relevantních zkušeností
Zkušenosti ve veřejné správě jsem nabyl v průběhu cca 30 let v následujících oblastech:

  • dostupnost bydlení a sociální začleňování,
  • investiční výstavba a veřejné zakázky,
  • ochrana životního prostředí,
  • správa majetku,
  • územní rozvoj.
    Zdrojem mých zkušeností jsou činnosti na úrovni hl. m. Prahy, městských částí, některých ministerstev, krajů a obcí. Téměř se všemi pražskými městskými částmi jsem v rámci magistrátních či lokálních projektů spolupracoval, v mnohých případech znám i místní politickou situaci. V šesti volebních obdobích jsem působil v samosprávě MČ Praha-Dolní Počernice. V 90. letech jsem byl členem výboru ZHMP pro odpadové hospodářství a úzce jsem spolupracoval s výborem ZHMP pro životní prostředí. V letech 199294 jsem byl vedoucím oddělení odpadového hospodářství OOP MHMP. V letech 2015–⁠17 jsem zodpovídal za významnou část investičních akcí hl. m. Prahy na pozici ředitele jednoho ze dvou investičních odborů MHMP. Současně jsem měl ve správě rozsáhlá protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy, které jsem postupně vyváděl do působnosti gesce správy majetku.
    Můj souhrnný profil je uveřejněn na webu SMS partneri (sms3000.cz)

b) Hlavní zájmové oblasti v ZHMP
Hlavní oblasti mého zájmu odpovídají zmíněným oblastem relevantních zkušeností:

  • podpora projektů dostupného bydlení ve spolupráci s MMR a MPSV,
  • průběžná revize investičních záměrů s ohledem na jejich význam a předpokládané náklady a prosazení preference otevřených řízení oproti dosud užívaným dvoukolovým užším řízením při zadávání veřejných zakázek na stavební práce,
  • zjištění potřeb městských částí v oblasti životního prostředí a vytvoření platformy pro jejich naplňování,
  • revize hospodaření s majetkem ve vlastnictví hl. m. Prahy svěřeným do péče pověřených organizací nebo městským částem,
  • uveřejnění procesu připomínkového řízení k metropolitnímu plánu a revize, popřípadě zastavení změn územního plánu, které jsou v rozporu s koncepcí nezastavitelných území.

c) Příklady předchozích a současných aktivit
Dlouhodobě podporuji systémové a ad hoc přístupy pro zlepšení kvality života širokých vrstev, což se běžně střetává s obchodními lobby, které mají priority jiné. Pro ilustraci doplňuji několik charakteristických příkladů z minulosti i současnosti:

  1. Spalovna Malešice
    Politická změna na konci 80. let umožnila intervenci do jedné z největších investičních akcí metropole; se skupinou přátel z Prahy 9 a 10 jsme s využitím všech zákonných opravných prostředků dosáhli zastavení stavby budované bez stavebního povolení a bez chemického čištění toxických spalin. Teprve po uplatnění opravných prostředků ve správním řízení a ve spolupráci s Úřadem vlády byla technologie chemického čištění spalin doplněna.

  2. Pražské služby
    V počátku 90. let připravilo vedení pražské radnice na doporučení skupiny RWE kontrakt garantující Praze úplatnou péči o komunální odpad, jestliže se za symbolickou 1,- Kč vzdá majetku Pražských komunikací včetně spalovny a svozového parku. S týmž týmem jsme tomuto obchodu v ZHMP zabránili, což později umožnilo vznik současných Pražských služeb.

  3. Výběrová řízení na stavební práce
    V průběhu tohoto volebního období jsem se obrátil na současné radní hl. m. Prahy se žádostí, aby neumožňovali zadávání veřejných zakázek v režimu „užší řízení“, které vytváří korupční prostředí a připravuje Prahu o významné finanční prostředky. Požádal jsem je, aby umožňovali výhradně „řízení otevřená“. Věc je nedořešena.

  4. Určování priorit a stanovování tzv. celkových investičních nákladů
    V Praze 8, v oblasti Rohanského ostrova, je již delší dobu připravována rozsáhlá stavební akce s názvem „Maniny“. Jedná se o dva rozlehlé poldry prezentované jako významné protipovodňové opatření, ačkoli pro protipovodňovou ochranu v aktuální podobě, tj. bez propojení s Libeňským slepým ramenem Vltavy, nemají téměř žádný význam. Poldry i přes svůj obrovský objem mají schopnost zdržet rozvodněnou Vltavu pouze o několik minut. Kvalifikovaný odhad nákladů činil v roce 2018 v součtu cca 250 mil. Kč. O rok později, v roce 2019, schválilo současné ZHMP zadání téže stavby předpokládanými náklady cca 500 mil. Kč navíc v užším řízení. Stavba je v gesci STAN. Ke schválenému záměru jsem poskytl oponenturu kanceláři primátora. Věc je nedořešena.

  5. Změny současného platného územního plánu
    V loňském roce jsem v zastoupení SMS, podal nesouhlasné připomínky k návrhu změny územního plánu Z2883, který degraduje kvalitní řešení platného územního plánu pod tlakem lobby usilujícího o maximální výtěžnost dosud nezastavitelného území. Záměr je prosazován skrze statutární zástupce dotčených městských částí a některé členy ZHMP. Jediným členem Výboru pro územní rozvoj ZHMP, který proti tomuto záměru kvalifikovaně hlasoval, byl pan Mikuláš Ferjenčík. Návrh změny mimo jiné ruší rozlehlou část pásu izolační zeleně na ochranu proti vlivům dálnice D0, který současné vedení přislíbilo na začátku volebního období městským částem podél úseku SOKP 511. Věc je nedořešena.

  6. Metropolitní plán
    Dosud nebyly uveřejněny připomínky vznesené v minulém volebním období k návrhu metropolitního plánu a uveřejněny nebyly ani výsledky jejich vypořádání. Současné ZHMP a všechny samosprávy napříč metropolí vzešlé z voleb 2018 tak neměly možnost uplatnit své výsadní postavení v rozhodování o území. Současná koalice v ZHMP, která letos ukončí svůj mandát, bohužel o uplatnění svých práv neusiluje.
    Tato netransparentnost může mít velký praktický dopad. Nelze totiž vyloučit pokusy neprůchozí návrhy na změny platného územního plánu skrýt v připomínkovém řízení k plánu metropolitnímu – např. tím, že v další fázi bude projednávána jiná verze než ta, která byla podrobena veřejné diskusi a připomínkovému řízení v minulém volebním období. Široká veřejnost se tak může dostat mimo možnost takovéto změny včas identifikovat. Připomínkovala totiž jiný návrh a v dobré víře bude očekávat, že z jejího pohledu vyhovující řešení již zůstanou zachována.

  7. Manipulace s fakty na komunální úrovni
    Před několika lety byla z iniciativy vedení městské části bez územního rozhodnutí a bez stavebního povolení za peníze hl. m. Prahy na kopci v Dolních Počernicích s příběhem „protipovodňového opatření“ postavena silnice, kterou nebylo možno ani v dodatečném řízení povolit a musela být zbourána. Odpovědnost byla vyvozena pouze vůči mandatáři a zhotoviteli stavby, ačkoli ji měly další osoby, například vedení městské části, které vystavilo protipovodňový požadavek, a úředníci magistrátu, kteří stavbu kontrolovali a propláceli. Nikdo se nepozastavil nad tím, že na kopci být povodeň nemůže a věc byla uzavřena tak, že žádný úředník chybu neudělal. Věc je nedořešena.
    Podrobněji viz Praha nelegálně postavila cestu proti povodním. Černou stavbu za 15 milionů musela odstranit | Domov | Lidovky.cz

d) Volitelnost
V komunálních volbách 2018 se SMS podílelo na registraci kandidátek volebních stran:

  • MČ Praha-Dolní Počernice „Dolní 2018“ s výsledkem 27,64 % (4 mandáty),
  • MČ Praha 8 „Osmička žije“ s výsledkem 14,7 % (8 mandátů),
  • ZHMP „Evropská koalice pro Prahu“ s výsledkem 0,36 % (tento výsledek je nutno interpretovat s tím, že je do značné míry tvořené hlasy/kroužky pro jednotlivé kandidáty, neboť naši příznivci měli oprávněnou obavu z propadu hlasů při zaškrtnutí celé kandidátky).
    Aktuality:
  • pro volební kampaň do ZHMP budou k dispozici webová a FB stránka SMS,
  • pro popularizaci tématu ochrany životního prostředí v Praze připravuji projekt, který bude identifikovat názory v úrovni městských částí na závažná témata životního prostředí; pokud projekt získá grantovou podporu, bude jeho výstupem přehled pro samosprávy vzešlé z voleb 2022 a zářijový souhrnný webinář jako příležitost pro pozitivní zviditelnění všech zájemců o tuto problematiku,
  • v některých městských částech jsem otevřel diskusi s ideově spřízněnými lokálními aktéry o možnostech vzájemné volební podpory; v případě účasti na pirátské kandidátce vyjednávanou podporu přenesu na Pirátskou stranu.
    Předpoklad:
  • skutečný přínos spolupráce SMS a PS je obtížné predikovat; odhaduji jej řádově v jednotkách tisíc hlasů, což v celopražském měřítku má význam podpůrný; okruh příznivců SMS však zahrnuje spíše voliče napravo od středu, tedy ty, kteří by Pirátskou stranu pravděpodobně bez účasti SMS nevolili.

e) Poznámka:

  • Sdružení pro Místní Správu (SMS) vzniklo ve volné formě v roce 1998, kdy se pod tímto názvem poprvé a úspěšně zúčastnilo komunálních voleb v Praze-Dolních Počernicích,
  • v roce 2018 jsem pod stejným názvem inicioval vznik politické strany, jíž jsem statutárním zástupcem (do roku 2018 jsem nebyl členem žádné politické strany).

Ing. Pavel Vermach, Ph.D.
statutární zástupce

Sdružení pro Místní Správu
Podnikatelská 539
190 11 Praha 21

Gabriela Lněničková
Vedoucí RT Doprava a KET Doprava Praha
Zastupitelka hl. města Prahy, členka výborů pro dopravu a územní rozvoj ZHMP
Projektová manažerka v oblasti udržitelné mobility
E: gabriela.lnenickova@pirati.cz

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

Uživatelský avatar
pavel.vermach
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2019, 14:09
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od pavel.vermach »

Ahoj Gábino, ahoj Radku, technika už funguje, moc děkuji za pomoc :)

Uživatelský avatar
pavel.vermach
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2019, 14:09
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od pavel.vermach »

Moc děkuji za dosud došlé hlasy „pro“. Udělaly mi velikou radost. Potvrdilo se, že moje šance není nulová. Pětkrát „pro“ z jedenácti hlasujících - tedy úspěšnost cca 30% - beru jako příležitost aktuální bilanci vylepšit :)

Z několika telefonátů vplývá, že si návštěvníci vlákna kladou dvě klíčové otázky:
 Proč bych se měl zabývat nominaci někoho, kdo není členem Pirátské strany?
 Udělal tento zájemce o nominaci někdy něco pro můj obvod?

Odpovím nyní na první otázku, která je zásadní pro členy všech místních sdružení.
Na druhou otázku jsem již odpověď zaslal e-mailem na @pirati.cz členům místních sdružení v obvodech, v kterých se v posledních letech pohybuji nejčastěji (P8, P9, P10, P11, P14), a pokud mi to čas umožní, popíšu i mé vazby na obvody ostatní. Pokud by o tyto odpovědi měli zájem i členové jiných místních sdružení, dám je na fórum.

Nejprve tedy: „Proč se zabývat nominaci někoho, kdo není členem Pirátské strany?“

Ty důvody mají v mém případě dvě roviny.

1
Hlasováním členskou základnou o nominaci a o přijatelností chci zjistit, zda lze v Praze položit základ spolupráce mezi SMS a PS pro nadcházející volební období 2022-26. Pokud SMS uspěje v komunálních volbách na místní úrovni, potřebuje nutně politického partnera v ZHMP. Například v Dolních Počernicích osciluje naše volitelnost kolem 30%. S tím souvisí značné očekávání voličů, které lze částečně naplnit i v opozici, ale pouze ve vazbě na uskupení zastoupené na magistrátě. Podotýkám, že se jedná v řadě případů o očekávání, která souvisí s neplněním povinností nebo nenaplňováním působnosti zastupitelů hl. m. Prahy. Nejde zdaleka o očekávání bonusů pro SMS, ale o zmírnění dluhů celopražské samosprávy vůči úrovni místní.

2
Strany zastoupené v ZHMP, pokud udržují propojení s politikou na místní úrovni, získávají podporu zdola. Podpora celopražské politiky odpovídá rozsahu a hloubce tohoto propojení. Jednoduše řečeno pro prvoplánovou rozvahu o podzimních volbách: - účast člena jiné politické strany rozšiřuje volitelnost vlastní kandidátky tím, že rozšiřuje okruh voličů.
Mechanismus vzájemné interakce má v Praze dlouhodobě nejlépe propracovaný a plně funkční ODS a je to jeden z hlavních důvodů její volební úspěšnosti.

Položenou otázkou jsem se částečně také zabýval v kandidátské řeči v senátních primárkách Pirátské strany, kterých jsem zúčastnil pro obvod 24 v únoru 2019. Dokument nelze na fóru rozkliknout, a proto příslušnou část přikládám znovu k dispozici:

Společnou cestou k mandátu
V senátním obvodu Praha 9 je favoritem ODS. Vypořádat se s favorizovanou stranou můžeme oslovením voličů liberální střední generace a současně části spíše pravicových starších a velmi mladých voličů. Důležité je také oslovit voliče pomocí místních nezávislých sdružení a osobních kontaktů. Toto propojení umožňuje SMS, které zde reprezentuji. Komunikuje se sympatizanty Pirátské strany a spolupracuje také s „tradičními“ stranami a s místními sdruženími. Z několika takto oslovených subjektů již o společný projekt projevily zájem KAN, SNK ED, evropani.cz a podporu přislíbily místní uskupení s vysokými voleními preferencemi - prozatím v městských částech Běchovice (27%), Praha 20 (36%), Praha 21 (32%), Dolní Počernice (27%) a pro druhé kolo Koloděje (45%).
(Senátní primárky pro Obvod č.24 - Praha 9; kandidátská řeč; Pavel Vermach, 8. 2. 2019)

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 967
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2211 poděkování
Dostal poděkování: 2518 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Vyzera ze pan Vermach posiela e-maily vsekym clenom KS Praha, tak to hodim rovno sem, aby som mu usetril pracu:

Date: Sun, 27 Feb 2022 01:12:19 +0100 (CET)
From: pavel.vermach@seznam.cz
To: xxx@pirati.cz, xxx@pirati.cz, xxx@pirati.cz,
xxx@pirati.cz, xxx@pirati.cz, xxx@pirati.cz,
xxx@pirati.cz, xxx@pirati.cz, xxx
Subject: ZHMP
X-Mailer: szn-ebox-5.0.103

Dobrý den,

rád bych Vám nabídnul ke zvážení moji nominace do ZHMP - hlasovat je možno
ještě dnes do 23:59

Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP - Fórum Pirátské strany (pirati.
cz)(https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=349&t=60518)

Na fóru jsem uvedl odpověď na důležitou otázku:

„Proč se zabývat nominaci někoho, kdo není členem Pirátské strany?“

S ohledem na konec lhůty a nízkou "volební účast" zasílám odpověď ještě
touto cestou. Pokud již máte odhlasováno, považujte prosím tento e-mail za
bezpředmětný.

Důvody mají v mém případě dvě roviny.
Hlasováním členskou základnou o nominaci a o přijatelností chci zjistit, zda
lze v Praze položit základ spolupráce mezi SMS a PS pro nadcházející volební
období 2022-26. Pokud SMS uspěje v komunálních volbách na místní úrovni,
potřebuje politického partnera v ZHMP. Například v Dolních Počernicích
osciluje naše volitelnost kolem 30%. S tím souvisí značné očekávání voličů,
které lze částečně naplnit i v opozici, ale pouze ve vazbě na uskupení
zastoupené na magistrátě. Podotýkám, že se jedná v řadě případů o
očekávání, která souvisí s neplněním povinností nebo nenaplňováním
působnosti zastupitelů hl. m. Prahy. Typickým příkladem je nekompetentní
rozhodnutí ZHMP o pořízení změny územního plánu Z2883, kterou popisuji v
kandidátské řeči v příloze c) oddíl 5, které nás stojí obrovské úsilí tuto
změnu zastavit.

Strany zastoupené v ZHMP, pokud udržují propojení s politikou na místní
úrovni, získávají podporu zdola. Podpora celopražské politiky odpovídá
rozsahu a hloubce tohoto propojení. Jednoduše řečeno pro prvoplánovou
rozvahu o podzimních volbách: - účast člena jiné politické strany je
příležitostí rozšířit okruh voličů a tím volitelnost vlastní kandidátky.

Hezký den

Pavel Vermach

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvek:
Daniel.Mazur
Uživatelský avatar
pavel.vermach
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2019, 14:09
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od pavel.vermach »

Ivore děkuji za vstup. Upozornění na toto vlákno jsem všem členů KS Praha v pozdních hodinách odeslal.
Odpověď na otázku „proč“ je fóru již od včerejška. Ale podle ohlasů členů PS je toto médium nejisté. Nechci den před termínem s pěti hlasy „pro“ riskovat, že si vlákna všimne dvacet lidí, kteří již hlasovali – viz příspěvek @Ondrej.Kalis 22. únor 2022 20:01 "Velmi souhlasím s projevem @David.Witosz ve volbě do RP. Členové nečtou. Psát věci do rozpravy, odpovídat na otázky apod. je zbytečné, když si toho všimne třeba desetina členů."

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Vzhledem k tomu, že se nacházíme na pirátském foru, dovolím si doporučit k prostudování jeden zajímavý pirátský dokument https://wiki.pirati.cz/rv/etika-kampanovani
Osobně si myslím, že přemíra spamu, kterou evidentně velká většina z nás v posledních dnech obdržela, může působit spíš kontraproduktivně. Navíc pocházím z Prahy 21, tedy s Dolními Počernicemi sousedíme. Fungujeme tu na komunální úrovni od roku 2018 a k prvnímu kontaktu od Pavla došlo až těsně před primárkami, což ve mě vyvolává otázky proč teď a proč ne dříve. Kdyby byla snaha o spolupráci dříve, nemusela bych se rozhodovat, jestli pro něj hlasovat, či nikoliv, takhle na poslední chvíli (a je jedno, že primárky nejsou nakonec až v březnu, protože i tak by ten kontakt proběhl na poslední chvíli). Víc řešit nebudu, jen prostě všeho moc škodí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Zuzana.Freitas

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
pavel.vermach
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2019, 14:09
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od pavel.vermach »

Blanko, možná jste přehlédla první odstavec mé „kandidátské řeči“ a komentář na webu SMS http://www.sms3000.cz/partneri.html , na který v kandidátské řeči odkazuji.

Po republikových primárkách 9. ledna jsem jako statutární zástupce jiné politické strany oslovil s nabídkou spolupráce @Jaromir.Beranek, s kterým jsem byl dříve v kontaktu. Nevěděl jsem, že již není ve vedení. Když na e-mail nepřicházela žádná odezva, dohledal jsem aktuální předsednictvo a 21. ledna jsem nabídku podal znovu a podrobněji. Z další komunikace vyplynulo, že i můj první email byl předsednictvu obratem doručen. Oba dokumenty přikládám a možná po přečtení změníte názor.

Nabídka obsahovala téma lokální spolupráce a zmínil jsem v ní i záměr vstupu do primárek. Ohledně spolupráce na místní úrovni jsem čekal na odezvu předsednictva; téma primárky jsem konzultoval s některými piráty, kteří mě znají a s piráty, kteří o mně nikdy neslyšeli. Všichni mi dali buďto rovnou nulové šance nebo vcelku srozumitelný odkaz na volbu členskou základnou.

Když se nám s předsednictvem ani po šesti týdnech nepodařilo dospět k žádnému náznaku, zda o spolupráci mám dál uvažovat “ano / ne“, rozhodl jsem se vyřešit tuto otázku prostřednictvím primárek a spojit otázku komunálního partnerství s hlasováním o nominaci a přijatelnosti. V těchto dvou hlasováních členská základna rozhodne současně o mé účasti v primárkách i o podpoře SMS ve volbách do ZHMP. Berme to oboustranně jako výzvu a příležitost. Pokud „přijatelnost“ získám, nebude SMS pro ZHMP ani na místní pražské úrovni hledat jiného partnera.

Za odkaz na ideový dokument děkuji. Moje „nabídka nebo žádost o zvážení“ rozhodně nebyla nestranná. Klidně mě ale na interní zvyklosti mohlo upozornit už v lednu předsednictvo a byl bych se podle toho zařídil.

K projednání možnosti propojení na P21 jsem získal pověření od volební strany Otevřený Újezd (OÚ) s Vašim koaličním partnerem STAN. Jedna z osobností Otevřeného Újezdu s námi kandidovala do ZHMP v roce 2018. Se zástupcem STAN se známe z období výstavby infrastruktury v Újezdě cca 2015-16. Volební formát, o kterém jsem uvažoval, Vašemu koaliční partnerovi ale nevyhovuje a je tedy bezpředmětný. V kandidátské řeči v příloze d) „volitelnost“ doslova uvádím:
„… v některých městských částech jsem otevřel diskusi s ideově spřízněnými lokálními aktéry o možnostech vzájemné volební podpory …“ – pokud by tato formulace vyžadovala upřesnění, rád ji blíže vysvětlím; je to ale tak, že prakticky všichni, s kterými mluvím, jsou z výkonu mandátu unaveni. Cokoli více rozvíjet má smysl teprve tehdy, jestliže se Pirátská strana rozhodne, že o to má zájem. Týká se to v tuto chvíli zejména Dolních Počernic a Běchovic.

O posunu termínu jsem se dozvěděl přesně před týdnem 20. února. V pondělí 21. února jsem se obrátil s prosbou o pomoc s registrací na @Bára.Soukupová. Kontakt na @pirati.cz nevyšel, a tak jsem o provázení požádal @Radek.Zykan a @Gabriela.Lneničkova, s kterými dlouhodobě spolupracujeme. V úterý 22. února jsem měl ještě aktivní možnost odpovídat na fóru z primárek senátních ale ve středu 23. se již ztratil. Vlákno a kandidátskou řeč mi založili Radek a Gábina a přístupy jsem ladil s @Jan.Hora a @Alice.Hamalova, s kterou řešíme jiný projekt bez vazby na primárky. Díky nim padla poslední bariera. Jestli by se to samé odehrálo i kdyby byl termín o dva týdny později nemůžu vyvrátit ani potvrdit. Každopádně Vám za Váš příspěvek děkuji – bez něj by mě nenapadlo toto vysvětlení na fórum napsat.
Budu vážně poctěn, jestliže Váš hlas bude ten poslední, který mi právě teď do nominace chybí.
[/img]Blanko, možná jste přehlédla první odstavec mé „kandidátské řeči“ a komentář na webu SMS partneri (sms3000.cz) , na který v kandidátské řeči odkazuji.

Po volbě republikového vedení 9. ledna jsem jako statutární zástupce jiné politické strany oslovil s nabídkou spolupráce @Jaromir.Beranek, s kterým jsem byl dříve v kontaktu. Nevěděl jsem, že již není ve vedení. Když na e-mail nepřicházela žádná odezva, dohledal jsem aktuální předsednictvo a 21. ledna jsem nabídku podal znovu a podrobněji. 23. ledna jsem od Jaromíra dostal zprávu, že i první nabídka byla obratem předsednictvu doručen. Oba klíčové dokumenty přikládám. Možná po přečtení změníte názor.

Nabídka obsahovala téma lokální spolupráce a zmínil jsem v ní i záměr vstupu do primárek. Ohledně spolupráce na místní úrovni jsem čekal na odezvu předsednictva; téma primárky jsem konzultoval s některými piráty, kteří mě znají a s piráty, kteří o mně nikdy neslyšeli. Všichni mi dali buďto rovnou nulové šance nebo vcelku srozumitelný odkaz na volbu členskou základnou.

Když se nám s předsednictvem ani po šesti týdnech nepodařilo dospět k žádnému náznaku, zda o spolupráci mám dál uvažovat “ano / ne“, rozhodl jsem se vyřešit tuto otázku prostřednictvím primárek a spojit otázku komunálního partnerství s hlasováním o nominaci a přijatelnosti. V těchto dvou hlasováních členská základna rozhodne současně o mé účasti v primárkách i o podpoře SMS ve volbách do ZHMP. Berme to oboustranně jako výzvu a příležitost. Pokud „přijatelnost“ získám, nebude SMS pro ZHMP ani na místní pražské úrovni hledat jiného partnera.

Za odkaz na ideový dokument děkuji. Moje „nabídka nebo žádost o zvážení“ rozhodně nebyla nestranná. Klidně mě ale na interní zvyklosti mohlo upozornit už v lednu předsednictvo a byl bych se podle toho zařídil.

K projednání možnosti propojení na P21 jsem získal pověření od volební strany Otevřený Újezd (OÚ) s Vašim koaličním partnerem STAN. Jedna z osobností Otevřeného Újezdu s námi kandidovala do ZHMP v roce 2018. Se zástupcem STAN se známe z období výstavby infrastruktury v Újezdě cca 2015-16. Volební formát, o kterém jsem uvažoval, Vašemu koaliční partnerovi ale nevyhovuje a je tedy bezpředmětný. V kandidátské řeči v příloze d) „volitelnost“ doslova uvádím:
„… v některých městských částech jsem otevřel diskusi s ideově spřízněnými lokálními aktéry o možnostech vzájemné volební podpory …“ – pokud by tato formulace vyžadovala upřesnění, rád ji blíže vysvětlím; je to ale tak, že prakticky všichni, s kterými mluvím, jsou z výkonu mandátu unaveni. Cokoli více rozvíjet má smysl teprve tehdy, jestliže se Pirátská strana rozhodne, že o to má zájem. Týká se to v tuto chvíli zejména Dolních Počernic a Běchovic.

O posunu termínu jsem se dozvěděl přesně před týdnem 20. února. V pondělí 21. února jsem se obrátil s prosbou o pomoc s registrací na @Bára.Soukupová. Kontakt na @pirati.cz nevyšel, a tak jsem o provázení požádal @Radek.Zykan a @Gabriela.Lneničkova, s kterými dlouhodobě spolupracujeme. V úterý 22. února jsem měl ještě aktivní možnost odpovídat na fóru z primárek senátních ale ve středu 23. se již ztratil. Vlákno a kandidátskou řeč mi založili Radek a Gábina a přístupy jsem ladil s @Jan.Hora a @Alice.Hamalova, s kterou řešíme jiný projekt bez vazby na primárky. Díky nim padla poslední bariera. Jestli by se to samé odehrálo i kdyby byl termín o dva týdny později nemůžu vyvrátit ani potvrdit. Každopádně Vám moc děkuji i za tento celý Váš příspěvek – bez něj by mě nenapadlo toto vysvětlení na fórum napsat.

Budu vážně poctěn, jestliže Váš hlas bude ten poslední, který mi právě teď do nominace chybí.

Uživatelský avatar
pavel.vermach
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2019, 14:09
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Nominace Pavla Vermacha pro volby do ZHMP

Příspěvek od pavel.vermach »

Přílohy:

  • nabídka SMS ze dne 9. ledna 2022
  • nabídka SMS ze dne 21. ledna 2022
Přílohy
Nabídka SMS 21-1-2022.jpg
Nabídka SMS 21-1-2022.jpg (257.74 KiB) Zobrazeno 971 x
Nabídka SMS 9-1-2021.jpg
Nabídka SMS 9-1-2021.jpg (149.01 KiB) Zobrazeno 971 x
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“