KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od MarianB »

Vážené krajské fórum,

z důvodu rezignace Dana Galuszky na funkci místopředsedy PKS a na základě rozhodnutí předsednictva tímto zahajuji dovolbu člena (místopředsedy) PKS MSK.

Úkoly PKS:

Vyplývající ze stanov:

(5) Oblastní předsednictvo

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

Vyplývající z organizačního řádu:

Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:

a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.


Doba pro navrhování je do 1.3. včetně.
Grilování kandidátů proběhne na krajské schůzi 2.3.
První kolo hlasování o přijatelnosti proběhne 5.-7.3., případné 2. kolo 8.-10.3.

Kandidát musí mít aktuální pirátský profil (na lide.pirati.cz) a ve své kandidátské řeči by měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.

Kandidáty může navrhovat kterýkoli z členů KS MSK. Krajské fórum může schváleným návrhem postupu určit, že pro kandidaturu je nutná podpora skupiny členů (její velikost činí 10 osob).

Navržení a potvrzení kandidáti:
Michaela Davidová - kandidátská řeč
Andrea Hoffmannová - kandidátská řeč
Jakub Vontroba - kandidátská řeč

Jakub Ježíšek - odmítnuto
Alena Klocová - odmítnuto

Tito uživatelé poděkovali autorovi MarianB za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Korizek, Alena.Klocova, Pavlina.Polaskova, Adam.Wantulok, Jakub.Dedek

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ráda bych na uvolněné místo nominovala @Jakub.Vontroba . Za mě je hodně zodpovědný, má rád systém a řád. Zároveň je nekonfliktní, umí mluvit s lidmi a stavět mosty, naslouchat. Vždy se snaží věci pochopit, orientuje se i v pirátských předpisech a struktuře strany. Díky své funkci v předsednictvu Karvinska a svému angažmá v Ostravě má celkem i rozhled o fungování velké části členské základny, což je podle mě přínosné.
Chtěla bych Kubu poprosit o vyjádření, zda nominaci přijímá, a aby nastínil, co by rád v PKS dělal a proč by jej měli lidi volit. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 6):
Michal.Soltys, Alena.Klocova, Jakub.Dedek, Jaroslav.Kamen, Romana.Korosi, Jakub.Vontroba
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj, já bych chtěla nominovat @Alena.Klocova. Alenku vnímám jako velmi aktivní a šikovnou dámu. Myslím si, že by skvěle doplnila již zvolené předsednictvo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 5):
Michal.Soltys, Alena.Klocova, Jaroslav.Kamen, Pavlina.Polaskova, Zuzana.Klusova
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Chtěla bych nominovat @Andrea.Hoffmannova , jelikož zřejmě bude lídryní do komunálních voleb v Ostravě, mohla by být výhoda mít ji rovněž v předsednictvu KS. Andrea prokázala svoje schopnosti v roli náměstkyně primátora, myslím, že by bylo fajn doplnit tuto zkušenost z exekutivy také zkušeností vnitrostranickou.

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Podporuji také kandidaturu @Alena.Klocova , v Karviné odvádí už mnoho let dobrou práci, je na ni vždy spoleh. Měli bychom zvážit i to, zda by nebylo vhodné mít v předsednictvu ženu.

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Rád bych nominoval ještě @Jakub.Jezisek za dlouhodobou a konstatně kvalitní vnitrostranickou práci v kraji a na Karvinsku.

Ještě si dovolím poznamenat můj osobní názor v rámci argumentů v primárkách:
OFFTOPIC
1) Jestli bude někdo lídr v rámci komunálek nebo kdekoliv jinde má pro mě nulový vliv na to, jeslti má být v předsednictvu místního nebo krajského sdružení (jediné, kde to má za mě vůbec nějaký vliv, je Republikový výbor)

2) Už pomalu dost začínám být alergický na argumentaci, že je někdo žena atd. Pohlaví má pro mě taky nulový rozhodovací vliv ve volbě. K diskriminaci na základě pohlaví z dat, které jsem prezentoval už v nejednom vlákně nedochází. Jsem maximálně otevřený diskuzi o nastavení fungování strany a jestli jsme otevřeni pro ženy. Jsem otevřený diskuzi nad tím, jestli náš volební systém je nevýhodný pro některé pohlaví atd. Ale v konečné rozhodovací matici ve volbě má pro mě pohlaví nulový vliv a opravdu si myslím, že v rámci diskriminace by tento faktor měl hrát nulovou roli pro každého. Zvlášt mě to udivuje v situaci, kdy předpokládaný poměr počtu žen lídrů v kraji vypadá, že bude zásadně vyšší než zastoupení žen ve straně.

Tím neříkám, že by Alča nebo Andrea nebyly vhodné kandidátky do PKS. Naopak, obě kandidátky jsou velice kvalitní a rád je podpořím (po přečtení nominační řečí podpořím zatím nejspíš všechny nominované), ale důvod "lídr v komunále" a "žena" mi jde vyloženě proti srsti. Proto děkuji třeba Pavlíně, že skvěle rozepsala důvody své nominace Jakuba Vontroby a já osobně se s nimi všemi plně ztotožňuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 3):
Pavlina.Polaskova, Michal.Breskovec, Alena.Klocova

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Nenapsala jsem, že kvalifikací Andrey nebo Aleny Klocové je jejich gender, ani mi nevadí mít 5 členné předsednictvo složené z mužů, nikdy jsem nevolila podle genderu. Na druhou stranu mi nedělá problém do již čtyřčlenného čistě mužského PKS ženy záměrně nominovat. Jednou z bariér většího zastoupení žen je totiž to, že se samy nominovat nechtějí. Byla bych ráda, kdybychom ženy podpořily alespoň tou nominací a ráda to udělám sama. Každý se pak ve volbě přece rozhodne za sebe Kubo. Jestli je pro někoho rozhodující gender nebo pro jiného dobré kamarádské vztahy nebo třeba stejný pohled na svět či perfektní účes, je zase jedno mně, lidé mají právo se rozhodnout podle svého vědomí a svědomí a my nemůžeme určovat kritéria.

Za další jsem u obou kandidátek uvedla i jiné důvody, které vycházejí z jejich působení ve straně a exekutivě, akorát jsi je přešel. Alena i Andrea mají takzvaně odpracováno a myslím, že by pro PKS byly posilou. Alena je u Pirátů snad 10 let stále aktivní a Andrea je 4 roky náměstkyní, takže předpokládám, že by interně mohla zúročit své zkušenosti z magistrátu.

Neztotožňuji se ani s názorem, že lídrování má pro tebe nulový vliv na volbu, a proto bych tento argument já neměla uvádět. Já to tak totiž nevidím. Samozřejmě ne každý lídr je zároveň dobrý člen předsednictva, nevidím ale ani důvod, proč by se to vylučovalo. Ty snad ano? Když jsem byla lídryní do kraje já a byla jsem zároveň v PKS, mělo to pro mě a troufám si říct i pro PKS velké přínosy. Věděla jsem kdo, jak a proč rozhoduje, byla jsem u zásadních rozhodnutí ohledně voleb a mohla se na nich podílet, takže jsem za ně zároveň i cítila odpovědnost. To je za mě strašně důležité. Zároveň jsem přenášela aktuální info do předsednictva. Jelikož je lídr silně vnitřně motivován ve volbě uspět, snaží se i v předsednictvu často dělat maximum pro hladký průběh voleb. Já jsem to tak tedy měla.
Dále...myslím, že by každý člen předsednictva měl mít jasně danou úlohu. Dan Galuszka měl na starost mediální oblast a personalistiku. Potřebujeme tedy někoho, kdo by to po něm převzal. Máme teď předsednictvo skvělé, nicméně poněkud jednostranně orientované (kontrola, finance, procesy). Byla bych ráda, kdyby 5. člen vnesl do PKS jiný úhel pohledu a jasně definoval, jak bude schopen převzít gesci, za kterou zodpovídal Dan a to je mediální odbor a volební kampaň.

Jakub.Dedek píše: 20 úno 2022, 19:32

Rád bych nominoval ještě @Jakub.Jezisek za dlouhodobou a konstatně kvalitní vnitrostranickou práci v kraji a na Karvinsku.

Ještě si dovolím poznamenat můj osobní názor v rámci argumentů v primárkách:
OFFTOPIC
1) Jestli bude někdo lídr v rámci komunálek nebo kdekoliv jinde má pro mě nulový vliv na to, jeslti má být v předsednictvu místního nebo krajského sdružení (jediné, kde to má za mě vůbec nějaký vliv, je Republikový výbor)

2) Už pomalu dost začínám být alergický na argumentaci, že je někdo žena atd. Pohlaví má pro mě taky nulový rozhodovací vliv ve volbě. K diskriminaci na základě pohlaví z dat, které jsem prezentoval už v nejednom vlákně nedochází. Jsem maximálně otevřený diskuzi o nastavení fungování strany a jestli jsme otevřeni pro ženy. Jsem otevřený diskuzi nad tím, jestli náš volební systém je nevýhodný pro některé pohlaví atd. Ale v konečné rozhodovací matici ve volbě má pro mě pohlaví nulový vliv a opravdu si myslím, že v rámci diskriminace by tento faktor měl hrát nulovou roli pro každého. Zvlášt mě to udivuje v situaci, kdy předpokládaný poměr počtu žen lídrů v kraji vypadá, že bude zásadně vyšší než zastoupení žen ve straně.

Tím neříkám, že by Alča nebo Andrea nebyly vhodné kandidátky do PKS. Naopak, obě kandidátky jsou velice kvalitní a rád je podpořím (po přečtení nominační řečí podpořím zatím nejspíš všechny nominované), ale důvod "lídr v komunále" a "žena" mi jde vyloženě proti srsti. Proto děkuji třeba Pavlíně, že skvěle rozepsala důvody své nominace Jakuba Vontroby a já osobně se s nimi všemi plně ztotožňuji.

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Jakub.Dedek »

S bariérami souhlasím a netvrdím ani o jedné, že by nebyly posilou, právě naopak říkám, že v prvním kole budu volit s největší pravděpodobností všechny zatím navržené kandidáty. :-)

Jen ještě k tomu lídrování, tak PKS ustanovilo volební výbory, které budou řídit komunálky v MSkách. Andrea je v ostravském volebním výboru. PKS bude mít v každém volebním výboru zástupce a nad volbami bude spíše provádět dohled a podporu, než je aktivně řídit. To bude úkolem volebního výboru ve spolupráci s volebními štáby (místními buňkami). K tomu taky budou mít dedikovaný rozpočet a všechny potřebné pravomoce.

Taky není nutné, aby nový člen PKS převzal zodpovědnosti Daniela. Ty si může vzít na sebe jiný člen PKS. Nový člen si může vzít jiné zodpovědnosti, podle toho, co mu sedí. To je na domluvě PKS. p.s. personalistiku má pod sebou Jirka

Proto bych rád chtěl říct, že tato volba je otevřena pro všechny, kteří chtějí věnovat svůj drahocený a dobrovolný čas tomuto kraji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Rostislav.Reha

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Tak se omlouvám za omyl, Andrea tam aktuálně není, ale třeba tam bude po zvolení. To už je na PMS Ostrava.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 234
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vědecký tajemník
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Re: KF MSK 04/2022 - Dovolba předsednictva KS

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Pavlina.Polaskova píše: 17 úno 2022, 22:53

Ráda bych na uvolněné místo nominovala @Jakub.Vontroba . ...
Chtěla bych Kubu poprosit o vyjádření, zda nominaci přijímá, a aby nastínil, co by rád v PKS dělal a proč by jej měli lidi volit. :)

Ahoj,

v prvé řadě děkuji za nominaci. A taky za hezké odůvodnění, u kterého se trochu červenám, a mám pocit, že je až nezasloužené :)

Pokud otázka stojí na tom, jestli chci nebo nechci kandidovat a případně práci člena PKS dělat nebo nedělat, tak je odpověď v obou případech "ano". Nominaci tudíž přijímám. Ostatní náležitosti splním v následujících dnech :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Adam.Wantulok

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“