MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Chrudimsko

Uživatelský avatar
Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 149
Registrován: 05 led 2011, 12:06
Profese: koordinátorka linky a centra pro seniory
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim 53703
Dal poděkování: 177 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Nikola.Stepankova »

Ahoj všem.

Zahajuji tímto rozpravu ve věci Volby čela kandidátky pro komunální volby 2022 do Zastupitelstva města Chrudim.
Kandidáti se mohou nominovat v tomto vlákně sami nebo mohou být nominováni jiným členem nebo skupinou členů.
Pokud jsou nominováni někým jiným, musí se vyslovit k tomu, zda kandidaturu přijímají.
K účasti ve volbě musí kandidáti získat podporu minimálně 3 (tří) členů MS Chrudimsko. Podpora se vyjadřuje palcováním u nominací nebo samostatným postem.
Kandidáti musí splňovat podmínky kandidatury podle Volebního řádu https://wiki.pirati.cz/rules/vr , zejména mít platný a pravdivě vyplněný profil.

Prosím kandidáty, aby kandidátskou řeč vložili do tohoto vlákna.

Volba se uskuteční následujícím způsobem:

V 1. kole mohou hlasující podpořit hlasem libovolný počet všech přijatelných kandidátů a určí tak kandidáty s většinovou podporou. Ti pak postupují do všech dalších kol.
V dalších kolech se hlasuje o každé pozici zvlášť - v těchto kolech se již odevzdává jeden hlas pro svého favorita. Ten kandidát, který obdrží v daném hlasování nejvíce hlasů, je zvolen na nejvyšší neobsazenou pozici v dané skupině, ostatní kandidáti postupují do hlasování o následující pozici.

Rozprava potrvá do 23.2.2022 23:59.
Lhůta na rozmyšlenou potrvá od 24.2. Do 28.2. 23:59.
První kolo hlasování proběhne 1.3.2022 - 4.3.2022

Volba o 2. místo na kandidátce: 5.3.2022.-8.3.2022
Volba o 3. místo na kandidátce: 9.3.2022 - 11.3.2022
Volba o 4. místo na kandidátce: 12.3.2022 - 14.3.2022

Časy budou doplněny. Případné připomínky příjímám, díky.

Edit: Zahájení hlasování bude posunuto o lhůtu na rozmyšlenou tedy o 4 dny - opraveno.
Edit: 11.3.2022

Do volby o 2. místo postoupili všichni kandidáti - výsledky zde https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0100a/view

Vzhledem k mé dovolené, posunuto hlasování
Volba o 2. místo na kandidátce: 9.3.2022 7:00 - 12.3.2022 7:00
Volba o 3. místo na kandidátce: 12.3.2022 12:00 - 15.3.2022 12:00
Volba o 4. místo na kandidátce: 15.3.2022 15:00 - 18.3.2022 15:00

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Diblik, Pavel.Stepanek, Daniel.Lebduska, Ales.Nunvar
Předsedkyně MS Chrudimsko
nikola.stepankova@pirati.cz
telefon: 775013751
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Tímto bych rád nominoval @Daniel.Lebduska a prosím o podporu palcováním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Diblik, Ivana.Mrkvickova, Ales.Nunvar, Jiri.Jansa, Nikola.Stepankova

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Tímto bych rád nominoval @Ivo.Diblik a prosím o podporu palcováním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 4):
Ivana.Mrkvickova, Ales.Nunvar, Jiri.Jansa, Nikola.Stepankova

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Tímto bych rád nominoval @Zdenek.Kubala a prosím o podporu palcováním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Ivana.Mrkvickova, Jiri.Jansa, Nikola.Stepankova

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Děkuji @Pavel.Stepanek. Nominaci přijímám a během rozpravy přidám do tohoto příspěvku svou kandidátní řeč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Diblik, Ales.Nunvar
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ivo.Diblik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 47
Registrován: 04 říj 2018, 08:23
Profese: OSVČ
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Ivo.Diblik »

I já děkuji @Pavel.Stepanek za projevenou důvěru a nominaci tímto přijímám. Kandidátskou řeč brzy doplním a rád zodpovím veškeré dotazy. Můj profil je k nalezení ZDE.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Diblik za příspěvek:
Ales.Nunvar

Ivo Diblík
člen MS Chrudimsko
ivo.diblik@pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pavel.Stepanek píše: 09 úno 2022, 15:39

Tímto bych rád nominoval @Zdenek.Kubala a prosím o podporu palcováním.

Diky za nominaci, ale zatim jsem se nerozhodl zda-li prijmout nebo ne. Premyslim na tim... Rad bych nektere veci zmenil k lepsimu, jak jsem se snazil po poslednich volbach(digitalizace + transparence), ale zvazuji hlavne sve casove moznosti, protoze pokud chce clovek neco zmenit, je k tomu potreba dat prakticky kazdy tyden nekolik hodin dojednavani a dohledu + navic priprava. Po predchozi zkusenosti v Komisi Digitalizace vim, ze jen cas nestaci, ale je take potreba mit jiste pravomoce(a to asi jinak nez z pozice zastupitele zde nepujde) a take absolutni shoda na planu a duvera vedeni, jinak v tom zahuci nemala cast casu bez smyslu a vysledku.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ještě jednou díky za nominaci - rád se budu ucházet o druhé a každé další místo na kandidátce, jak jsem psal, když jsem odmítal nominaci v rozpravě na lídra pro komunální volby v Chrudimi v roce 2022.

A teď jsem tu se svou nominační řečí:

Čeho bych chtěl dosáhnout?

  • Chtěl bych, abychom i nadále zůstali koaličními zastupiteli - máme slušný potenciál to obhájit a myslím si, že je za námi vidět kus poctivé práce. Chci získat navíc alespoň jednoho zastupitele, ať nás je stejně jako v PSP :)
  • Chci, abychom i nadále přinášeli do chrudimských politických vod nové věci, které se na první pohled nemusí líbit každému, ale mají logické opodstatnění a vždy je za tím dobrý úmysl.
  • Chci, abychom i nadále pracovali na našich stěžejních tématech - digitalizace, otevřenost, rovný přístup ke všem aktérům ve městě a hlavně dál fungovat bez klientelismu.
  • Rád bych pokračoval v rozpracovaných věcech, které se jeví jako dobrá řešení - veřejná projednávání nových investic, participativní rozpočet, přímé přenosy ze zastupitelstva, rozklikávací rozpočet - ten výčet by mohl jít dále.

Co můžu nabídnout?

  • Zkušenosti z role koaličnho politika, který je (subjektivně) v politickém poznání o mnoho důležitých informací dále, než tomu bylo před čtyřmi lety, kdy jsme teprve na půdu zastupitelstva měli vstoupit.
  • Možnost, kde je to potřeba, propojit městskou agendu s tou krajskou - pomoct domluvit financování, vést schůzky s dalšími politiky v kraji. Prostě být prodloužená ruka Chrudimi do krajského zastupitelstva.
  • Věřím, že mohu nabídnout dobrou pověst jako člověka, který když dá slovo, tak ho vždy dodrží i když u toho skřípe zuby a člověka, co má správně nastavený morální kompas. Chci, aby se děly věci správně, bez falší a zákulisních her.
  • Svoje profesní zkušenosti a kontakty, které snad naplno využijeme v rámci předvolební kampaně.

Co chci řešit v dalším volebním období?

  • Znovu se chci vrhnout do boje o vodu - respektive VaK Chrudim - i tady jsou moje zkušenosti a informace o dost dále, než tomu bylo před pár lety. Ten boj nevzdávám a zároveň nás na něj připravuji na více liniích.
  • Chci se zaměřit na pomoc mladým a mladým rodinám, které bychom měli chtít v Chrudimi udržet - pojí se s tím hned několik problémů - nedostatek bytů, respektive astronomiscké částky na jejich koupi, brzy nedostatečná kapacita předškolního i základního školství atp.
  • Otevřené dveře podnikatelskému sektoru - pokračovat v Burzách podnikatelů (opravdu chci, abychom to dělali každý rok), podporovat Chrudim (o)žije (klidně i na častější bázi s/bez kulturního doprovodu), mít stimulující prostředí pro začínající podnikatele (softwarové vývojáře, stejně jako pro nové instalatéry).
  • Pokračovat v digitalizaci a nalézání dobrých řešení pro občany, aby fyzickou návstěvu například městského úřadu mohli, ale zároveň nemuseli absolvovat co nejméně fyzicky.

Rád zodpovím další dotazy a děkuji všem, kteří zvažují mě v hlasování podpořit 🤞

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 5):
Ales.Nunvar, Pavel.Stepanek, Jiri.Jansa, Ivana.Mrkvickova, Ivo.Diblik
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Tímto nominuji @Jiri.Jansa a prosím aby svou nominaci na čele zvážil.

Díky a ahoj všem!
A.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Stepanek, Daniel.Lebduska, Ivana.Mrkvickova, Nikola.Stepankova, Ivo.Diblik

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pak-Chr 02/2022 Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Chrudimi

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Po delsim rozmysleni jsem se rozhodl Pavlovu nominaci prijmout a uchazet se o celo kandidatky. Nicmene mi prijde ferove dopredu napsat, ze :

  • na pozici 2. nemam volne casove kapacity pro enormni zapojeni v kampani.
  • Aktualne mame 2 mistostarosty a minimalne predesly vysledek chceme obhajit. Diky svemu pracovnimu vytizeni nemam ambice byt radnici jako neuvolneni/uvolneny a prace me bavi, tedy nepocitam s opustenim sveho pracovaniho mista. A tedy preferuji 3.-4. misto na kandidatce. Nicmene vysledek voleb muze toto zmenit.

Moje kandidatska rec bude strucna:

  • piratsky program prosazuji i mimo zastupitelstvo +- 8 let, dilci uspechy asi netreba vypisovat

  • v Chrudimi jsem se podilel a angazoval v oblastech transparence a digitalizace

  • v dozorci rade Sportovnich arealu a kontrolnim vyboru mesta Chrudim se snazim dohlizet na transparentni a ferove jednani

  • byl jsem predsedou komise pro digitalizaci rady mesta Chrudim

  • pred 4 roky jsem byl garantem programoveho bodu transparence a digitalizace

  • u Piratu od roku 2014

    • jsem v TO a mel jsem nastarosti serverove zazemi, ted aktualne resim maily + individualni pozadavky z KS a MS na piratske systemy
    • jako krajsky zastupce v RV se snazim drzet stredovou linii a zachovani hlavnich piratskych deviz
  • celkove se snazim o konstruktivni pristup, zalozeny na datech a ne dojmech s pohledu vetsiho obrazu, ktery ne vzdy kazdemu sedne, ale cas mi ve vetsine pripadu dava za pravdu :)

  • v tomto bych chtel pokracovat i nadale

Profil (musim aktualizovat :) )zde:





Zaroven bych se rad zeptal dalsich kandidatu, jak jsou schopni se zaridit(pracovne ci ostatni funkce), v pripade, ze by byli zvoleni jako 2. na kandidatce a tedy je zde vysoka sance, ze budou v radnimi/mistostarosty s gescemi?

Diky za odpovedi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Jansa, Pavel.Stepanek

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Chrudimsko“