Komunální volby Dvůr Králové n/L

Moderátoři: KoKS Královéhradecký kraj, PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, PMS Trutnovsko

Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

Kandidátské řeči a věci spojené s komunálními volbami v DKnL

Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

Hezký den Pirátky a Piráti,
v souladu s volebním řádem svolávám jednání ve věci primárních voleb pro komunální volby ve Dvoře Králové nad Labem 2022.

Volební řád stanoví pro primární volby následující podmínky kandidatury - §10 VŘ a speciálně pak pro komunální volby §20a:

(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
(2) Příslušné oblastní předsednictvo

a) organizuje primární volby,
b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
(3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (2) písm. b).

(4) Kandidátní listinu a související koaliční smlouvu pro komunální volby s výjimkou voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy podepisuje předseda příslušného krajského sdružení na návrh toho, kdo organizuje dané volby.
Primární volby

Postup při primárních volbách stanoví Volební řád. Nejdříve se samostatně volí lídr kandidátky, poté jako skupina čelo kandidátky. Velikost čela je sedmina z celkového počtu osob na kandidátce ( počet osob v zastupitelstvu ). (V případě koaliční kandidátky sedmina z počtu připadajícího na kandidáty za Piráty.) Zbytek kandidátky již není nutné volit, ale lze jej doplnit usnesením, které přijme příslušné oblastní sdružení.
V primárních volbách je přiměřeně použit volební systém pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. (Volí se tedy dvoukolově. Kandidáti, kteří v 1. kole získají podporu nadpoloviční většiny hlasujících, postoupí do 2. kola. V tomto kole jsou podle počtu získaných hlasů seřazeni a prvních N kandidátů, kde N je počet obsazovaných míst, je zvoleno.)
V případě podání kandidátky složené jen z nezávislých kandidátů (ale podané za Piráty či koalici Pirátů a dalších stran) se nemusejí konat primární volby, ale po dohodě s příslušným oblastním sdružením mohou tito nezávislí kandidáti celou kandidátku sestavit a oblastní sdružení ji následně může schválit usnesením.
Definice kandidátů resp. pozic:

Lídr (1. pozice)
Čelo kandidátky tvoří 1/7 z celkového maximálního možného počtu kandidátů zaokrouhlená nahoru, tj. 23/7 = 3 (2. a 3. pozice)
Ostatní kandidáti (4. až 23. pozice)
Průběh jednání

Celé jednání je veřejné, a probíhá ve vyhrazené části fóra příslušného místního sdružení.
Jednání probíhá dle jednacího řádu krajského fóra KhK, a dle jednacího řádu CF.
Členové MS mají právo za podmínek předpisu podat návrh skupiny členů, účastnit se rozpravy a hlasovat.
Stanovy říkají, že oblastní předsednictvo může rozhodnout, že v primárních volbách mohou hlasovat RegP (dle usnesení PMS Trutnovsko). Oblastní předsednictvo to samozřejmě rozhoduje usnesením. Stanovy, čl.7, bod 5.
Forma oznámení kandidatury a grilování:

Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí, odkazem na medailonek (na https://lide.pirati.cz/) a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
Neúspěšní kandidáti budou automaticky zařazeni do volby následujícího místa na kandidátní listině, pokud v oznámení kandidatury neuvedou jinak.
Grilovat budeme kandidáty na pozici lídra a čelní kandidáty. Grilování lídra proběhne na schůzi MS Trutnovsko. Grilování čela kandidátky proběhne v únor 2022 na schůzi MS Trutnovsko.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Prouza za příspěvky (celkem 2):
Martin.Jiranek, Filip.Jirousek
Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

Provizorně vkládám kandidátskou řeč za našeho leadera Otu Černého

Jmenuji se Ota Černý, jsem architekt a zároveň vyučuji na Hořické kamenické škole. Je mi 35 let a jsem rodákem z Dvora Králové nad Labem, kde plánuji nadále žít a aktivně se podílet na jeho rozvoji. V současné době vykonávám funkci neuvolněného radního a rád bych v práci, kterou jsem započal pokračoval dále. Do uplynulého funkčního období jsem šel s předsevzetím zřídit funkci městského architekta, který se bude věnovat architektuře a urbanismu. Též jsem chtěl prosadit zřízení stavebně architektonické komise, zabývající se novou výstavbou, dopravní situací ve městě, přilehlém okolí a také napojením na dálnici.

Jsem moc rád, že se mi tyto dva body povedly prosadit. městský architekt ve městě funguje již tři měsíce a jeho práce začíná nést své ovoce. Občané mají možnost se obrátit se svými požadavky na úpravu města na kompetentní osobu. Zároveň se městský architekt pustil do obnovy městského mobiliáře a řešení renovace architektonicky cenného koupaliště. Tato pozice je též úzce spjatá se stavebně architektonickou komisí, kterou jsem zřídil hned po volbách v roce 2018 a jsem jejím předsedou. Ve stavebně architektonické komisi pravidelně zasedají architekti a inženýři s dlouholetou praxí ve stavebnictví a dopravě. Během několika let se nám podařilo navázat spolupráci s okolními městy a vesnicemi, společně s nimi jsme diskutovali nad vhodným řešením napojení na dálnici. Též řešíme dopravní situaci v našem městě a snažíme se připravit plán obchvatu města, jehož centrem denně jezdí stovky nákladních a osobních aut, které nemají jinou možnost. Počítáme s tím, že s dostavěnou dálnicí se situace ještě více zhorší, chceme tedy zabránit kolapsu celého města a dopravní situaci co nejrychleji efektivně vyřešit.

Opravdu rád bych dále pokračoval v práci, kterou jsem započal v uplynulém volebním období. Vidím jako opravdu důležité dořešit dopravní situaci v okolí našeho města, takže bych rád pokračoval v jednání s obcemi a starosty okolních měst. Chci též dále rozvíjet, podporovat funkci městského architekta, který bude řešit urbanismus a též novou bytovou výstavbu, v neposlední řadě také veřejný prostor, který má hlavně sloužit našim občanům a tvořit pro ně příjemné prostředí pro trávení jejich volného času. Pokud mi občané našeho města umožní podílení se na vedení města, chtěl bych se zasadit o větší spolupráci krajem zřizovanou zoologickou zahradou, která každý rok do našeho města přivede statisíce návštěvníků. Tomuto projektu by se věnovala nově zřízená pracovní skupina, ve které by byli zástupci kraje, zoo a našeho města. V neposlední řadě jsem si též všimnul, že naše město nespolupracuje s většími firmami, které na jeho území podnikají, dávají práci našim občanům. Proto bych rád zřídil průmyslovou komisi nebo pracovní skupinu složenou z majitelů těchto firem a zástupci města. Tato komise nebo pracovní skupina by řešila otázky jejich dalšího rozvoje a hledala společně s nimi rozumné řešení.

Nechci opomíjet názory, připomínky a nápady našich občanů, rád bych je více zapojil do dění města, slyšel jejich názory a tak společně s nimi vytvářel místo pro kvalitní život ve městě.

Věřím, že vás budu moci nadále informovat o mém pracovním nasazení v komunální politice.

Ing. arch. Ota Černý

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1218
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Bylo zahájeno hlasování o lídrovi ZDE.

Lze hlasovat pouze ANO nebo NE a nebo se zdržet vhozením prázdného lístku.
Protože máme jen jednoho kandidáta, tak rozhodující bude zisk nadpolovičního počtu hlasů, který bude vyjadřovat přijatelnost.

Hlasování potrvá 48 hodin,

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1218
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Hlasování bylo ukončeno.

Hlasovalo 5 voličů. Výsledek:

ANO - 5
NE - 0

Ota Černý byl zvolen lídrem kandidátky pro komunální volby 2022 ve Dvoře Králové nad Labem.
Gratuluji.

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

Pirátky a piráti,
rád bych se ucházel o 2. místo na kandidátce ve Dvoře Králové n/L. Zde je pro připomenutí něco o mé osobě pár slov ke kandidatuře.
Vystudoval jsem Speciální pedagogiku na Ped. MUNI v Brně. Zde jsem zároveň s tím vychodil Animátor sportovních aktivit na FSPS MUNI. Dále mám za sebou 3 roky navazující studium Management ve zdravotnictví, ale z toho nemám jako většina studentů státnice, neboť se fakulta zdravotnických studií na Univerzitě palackého z personálních důvodů rozpadla a byla pohlcena lékařskou fakultou. Následný marast okolo toho nestál za ty nervy. Další studium, které jsem úspěšně dokončil byl Mgr. obor Andragogika (se zaměřením na HR) na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Dále jsem v rámci celoživotního vzdělávání dokončil obor Učitel střední školy na UHK. V současné době si rozšiřuji vzdělání studiem „Koordinátor ICT“ pro školy.
Moje pracovní historie je poměrně rozmanitá, takže zmíním jen to relevantní. Jsem podílníkem v menší firmě (cca 20 zaměstnanců) Prouzovi s.r.o., kde řeším administrativu, výplaty, personálie, technické a IT záležitosti. Naše firma primárně poskytuje stomatologickou péči a v druhé řádě již 18 let pořádá vzdělávací kurzy pro stomatology.
Posledních 6 let zároveň pracuji jako učitel na Základní a Praktické škole ve Dvoře králové nad Labem. Ve volném čase jsem několik let vedl oddíl gymnastiky a parkouru v Sokole DKnL. Zároveň jsem se angažoval v kulturním dění ve Dvoře. Pořádal jsem koncerty a jiné hudební akce (převážně jazz a elektronická hudba). Tuto činnost jsem v nástupem covidu víceméně pozastavil, protože to prostě nedávalo smysl. Doufám, že v roce 2022 půjde tuto činnost opět obnovit.
Žiji teď dost rodinným životem, protože mám čtyřletého syna. Ještě před létem bychom se měli rozrůst o dalšího kluka. Ač prakticky nemám volný čas, naplňuje mě to, protože budoucnost se dá výrazněji měnit pouze díky nástupu nových generací a aktualizaci hodnot ve společnosti.
Kandiduji již po druhé a celou dvorskou kandidátku již po druhé i fakticky organizuji. V minulém období jsme získali jeden mandát zastupitele, který se nám podařilo přetavit na jeden post radního, což nám pomohlo nakouknout „za oponu“ a v nastávajícím období máme reálnější pohled na fungování města a místní politiky. Ota Černý za nás pracoval na Radě města a jako předseda stavebně architektonické komise a já jsem mu dělal podporu. Řešili jsme náš postup, já jsem psal články do místních médií a na FB, kde jsem formuloval všechna naše prohlášení. Dá se říct, že jsme se často museli opírat do našich koaličních partnerů, protože se tu děli věci, ze kterých zůstával občas rozum stát. Odchod do opozice by nic neřešil, takže náš úkol byl, co nejvíce korigovat některé neprozíravé nápady našich partnerů. Z programu se nám samozřejmě podařilo prosadit dost věcí, protože na nich panovala shoda napříč stranami. To ale není žádné hrdinství. Důležitější je, že se nám podařilo prosadit vznik pozice městského architekta, kterou většina v radě odmítala. Několik velkých chyb ANO a neustálá masáž na internetu, pomohla hnout s veřejným míněním. Nakonec náš návrh získal podporu a my již máme městského architekta.
Momentálně jsem členem Finančního výboru. Byl jsem členem sportovní komise na kraji, ale minulý měsíc jsem musel rezignovat, protože oproti loňskému roku bylo konání schůzí přesunuto na dopoledne. To je pro mě jako učitele prostě problém.
Já osobně bych se chtěl v příštím období orientovat na problematiku vycházejících z mých kompetencí. Jedná se o ŠKOLSTVÍ, KULTURA, SPORT. V obecnějším rámci se ještě zajímám o životní prostředí, turistický ruch a místní rozvoj.
Mojí ambicí je rozšířit počet našich zastupitelů na 3. Rád bych dále pokračoval ve spolupráci s Otou, protože máme spolupráci již odzkoušenou a nějak nastavenou.

Děkuji za pozornost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Prouza za příspěvky (celkem 2):
Alena.Valentova, krouzelo
Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

předávám moderování @Libuse.Verisova

Jiri.Prouza
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2014, 22:55
Profese: Speciální peadagog,Manager zdravotnictví
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Jiri.Prouza »

Pirátky a piráti,
rád bych se ucházel o 2. místo na kandidátce ve Dvoře Králové n/L. Zde je pro připomenutí něco o mé osobě pár slov ke kandidatuře.
Vystudoval jsem Speciální pedagogiku na Ped. MUNI v Brně. Zde jsem zároveň s tím vychodil Animátor sportovních aktivit na FSPS MUNI. Dále mám za sebou 3 roky navazující studium Management ve zdravotnictví, ale z toho nemám jako většina studentů státnice, neboť se fakulta zdravotnických studií na Univerzitě palackého z personálních důvodů rozpadla a byla pohlcena lékařskou fakultou. Následný marast okolo toho nestál za ty nervy. Další studium, které jsem úspěšně dokončil byl Mgr. obor Andragogika (se zaměřením na HR) na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Dále jsem v rámci celoživotního vzdělávání dokončil obor Učitel střední školy na UHK. V současné době si rozšiřuji vzdělání studiem „Koordinátor ICT“ pro školy.
Moje pracovní historie je poměrně rozmanitá, takže zmíním jen to relevantní. Jsem podílníkem v menší firmě (cca 20 zaměstnanců) Prouzovi s.r.o., kde řeším administrativu, výplaty, personálie, technické a IT záležitosti. Naše firma primárně poskytuje stomatologickou péči a v druhé řádě již 18 let pořádá vzdělávací kurzy pro stomatology.
Posledních 6 let zároveň pracuji jako učitel na Základní a Praktické škole ve Dvoře králové nad Labem. Ve volném čase jsem několik let vedl oddíl gymnastiky a parkouru v Sokole DKnL. Zároveň jsem se angažoval v kulturním dění ve Dvoře. Pořádal jsem koncerty a jiné hudební akce (převážně jazz a elektronická hudba). Tuto činnost jsem v nástupem covidu víceméně pozastavil, protože to prostě nedávalo smysl. Doufám, že v roce 2022 půjde tuto činnost opět obnovit.
Žiji teď dost rodinným životem, protože mám čtyřletého syna. Ještě před létem bychom se měli rozrůst o dalšího kluka. Ač prakticky nemám volný čas, naplňuje mě to, protože budoucnost se dá výrazněji měnit pouze díky nástupu nových generací a aktualizaci hodnot ve společnosti.
Kandiduji již po druhé a celou dvorskou kandidátku již po druhé i fakticky organizuji. V minulém období jsme získali jeden mandát zastupitele, který se nám podařilo přetavit na jeden post radního, což nám pomohlo nakouknout „za oponu“ a v nastávajícím období máme reálnější pohled na fungování města a místní politiky. Ota Černý za nás pracoval na Radě města a jako předseda stavebně architektonické komise a já jsem mu dělal podporu. Řešili jsme náš postup, já jsem psal články do místních médií a na FB, kde jsem formuloval všechna naše prohlášení. Dá se říct, že jsme se často museli opírat do našich koaličních partnerů, protože se tu děli věci, ze kterých zůstával občas rozum stát. Odchod do opozice by nic neřešil, takže náš úkol byl, co nejvíce korigovat některé neprozíravé nápady našich partnerů. Z programu se nám samozřejmě podařilo prosadit dost věcí, protože na nich panovala shoda napříč stranami. To ale není žádné hrdinství. Důležitější je, že se nám podařilo prosadit vznik pozice městského architekta, kterou většina v radě odmítala. Několik velkých chyb ANO a neustálá masáž na internetu, pomohla hnout s veřejným míněním. Nakonec náš návrh získal podporu a my již máme městského architekta.
Momentálně jsem členem Finančního výboru. Byl jsem členem sportovní komise na kraji, ale minulý měsíc jsem musel rezignovat, protože oproti loňskému roku bylo konání schůzí přesunuto na dopoledne. To je pro mě jako učitele prostě problém.
Já osobně bych se chtěl v příštím období orientovat na problematiku vycházejících z mých kompetencí. Jedná se o ŠKOLSTVÍ, KULTURA, SPORT. V obecnějším rámci se ještě zajímám o životní prostředí, turistický ruch a místní rozvoj.
Mojí ambicí je rozšířit počet našich zastupitelů na 3. Rád bych dále pokračoval ve spolupráci s Otou, protože máme spolupráci již odzkoušenou a nějak nastavenou.

Děkuji za pozornost.

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1218
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Ahoj, přebírám toto jednání a zároveň vyzývám další zájemce k podání kandidatury, nebo členy MS k nominacím na další místa kandidátky.
Ponechávám 2 dny na rozmyšlenou a v pondělí 7.3. zahájíme hlasování o 2. místě kandidátky.

Budeme volit dvoukolově, (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + 2. rozhodující kolo)

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1218
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Komunální volby Dvůr Králové n/L

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Dnes ve 20.00 bude zahájeno hlasování o 2. místě kandidátky.
Vzhledem k tomu, že máme pouze jednoho přihlášeného, lze hlasovat pouze ANO nebo NE a nebo se zdržet vhozením prázdného lístku.
Rozhodující bude zisk nadpolovičního počtu hlasů, který bude vyjadřovat přijatelnost.

Hlasovat můžete ZDE.

Hlasování potrvá 48 hodin, tj do 9.3. do 20.00

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Trutnovsko“