KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 465
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Milé krajské Pirátstvo,

vyhlašuji zasedání Krajského fóra Ústeckého kraje, a to na neděli 13. 2. 2022 od 14:00 cca do 17:00 v Severočeském ústeckém pirátském centru (Pařížská 5, Ústí nad Labem).

!!!!POZOR vzhledem k zdravotnímu stavu členů PKS je zasedání přesunuto kompletně do online formy!!!!

Od teď do 12. 2. 2022 (14:00) lze navrhovat body zasedání. (Pokud nepožadujete, aby se o věci hlasovalo, lze navrhovat do začátku zasedání. Nezapomeňte uvést předpokládanou dobu pro rozpravu.)

Po ukončení zasedání zde bude umístěn zápis.

Žádáme také všechny účastníky, kteří se zúčastní fyzicky, aby sledovali aktuální protiepidemická opatření a zachovali se podle nich.

Ti, co se chtějí účastnit zasedání online, budou mít možnost skrze tento odkaz - jitsi.pirati.cz/KFULK

PROGRAM ZASEDÁNÍ:

Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Uživatelský avatar
Lukas.Rysavy
Krajský zastupitel
Příspěvky: 359
Registrován: 05 lis 2018, 14:55
Profese: Student FŽP ČZU
Bydliště: Most
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Navrhuji zařadit bod "MS Most-Litvínov" s časovou dotací 15 minut, bez usnesení. Vzhledem k tomu, že již v okrese pracujeme na přípravě komunálních voleb, chceme taky založit MS. Jelikož o založení MS rozhoduje KF, rádi bychom tento záměr představili členům a dali prostor pro dotazy nad rámec jednání KF. Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Rysavy za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, William.Verner

Lukáš Ryšavý
Člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie." - Le Corbusier

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13432
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Navrhuji Informace z RV (15 m, bez usnesení)
- stručný přehled aktuální situace, dotazy a případná diskuze

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 342
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj, prosím o zařazení dvou bodů:
1.) Představení zájemců o členství - 30 min., bez usnesení (Petrůvová)
2.) Plánované akce a projekty v KS a v rámci strany - 5 min., bez usnesení (Petrůvová).

Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
Martin.Strnad
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13432
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Navrhuji Komunální volby - celostátní podpora, rozpočet, program (15 m, bez usnesení)

  • přehled aktuální situace, uvítám představy či požadavky do kandidátů do komunálních voleb z hlediska centrální podpory
    dotazy a případná diskuze (podle situace možná jen pro členy)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Strnad

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13432
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jestli to nebude něčemu vadit, tak bych požádal o zařazení "svých" dvou bodů (Informace z RV a Komunální volby celostátně) na začátek schůze, tedy ideálně první dva body, děkuji. (přítomen budu bohužel jen vzdáleně)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Strnad

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 342
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

KF ÚLK 2/2022 Zasedání krajského fóra
dne 13. 2. 2022 od 14 hodin online na platformě jitsi

Účastníci: Kateřina Stojanová, Vladimír Vlach, Jan Kranda, Jiří Baudis, Lukáš Ryšavý, Vratislav Filípek, Adam Šenk, Bedřich Hádek (žadatel o členství), Dalibor Záhora, Ráďa Pavelků, Jan Bartoníček, Lukáš Blažej, Tomáš Hozman (regp), Martin Strnad, Miloslava Karfilátová, Filip Marko (žadatel o členství), Matouš Fiala (člen Rady Mladého Pirátstva), Petr Rýsler, Jan Mareš, Zuzana Petrůvová, Vladimír Kozák (žadatel o členství)
Zapisovatelka: Zuzana Petrůvová
Ověřovatel: Jan Bartoníček

Program:

  1. Informace z RV - 15 min., bez usnesení (Záhora)
  2. Komunální volby - celostátní podpora, rozpočet, program - 15 min., bez usnesení (Záhora)
  3. Mladé Pirátstvo - 15 min., bez usnesení (Fiala, Stojanová)
  4. Představení zájemců o členství - 30 min., bez usnesení (Petrůvová)
  5. Report od krajských zastupitelů - 15 min., bez usnesení (Ryšavý)
  6. Plánované akce a projekty v KS a v rámci strany - 5 min., bez usnesení (Petrůvová)
  7. MS Most - Litvínov - 15 min., bez usnesení (Ryšavý)
  8. Různé

Program byl schválen.

1. Informace z RV - Záhora

  • Dalibor pravidelně informuje na fóru viewtopic.php?f=407&t=53780
  • v RV probíhají dvě zásadní jednání - schvalování hospodaření strany a příprava ideové konference
  • momentálně menší aktivita, více aktivit v pracovních skupinách
  • jednání o rozpočtu celostátní kampaně na komunální a senátní volby do konce března
  • Káťa prosí o shrnutí ideové konference pro ostatní
  • ideové konference se ujal David Wagner, případně tedy se obracet na něj, má to být série workshopů, přednášek, závěry se nemají prezentovat mediálně, stále se řeší rámec RV
  • odkaz na vlákno k ideové konferenci viewtopic.php?f=595&p=798638#p798638
  • více o fungování RV https://wiki.pirati.cz/rv/start

2. Komunální volby - celostátní podpora, rozpočet, program - Záhora

  • v pátek poprvé zasedal centrální volební výbor
  • poprvé se představil návrh rozpočtu pro kampaň 2022
  • z celostátního rozpočtu by mělo být alokováno 4 milióny na komunální volby a 1 milión na senátní volby, dále se uvažovalo nad dalším 1 miliónem pro Prahu, ale tam se ozval nesouhlas kvůli disproporci, bude se řešit
  • Ústecký kraj dopadl na rozdíl od ostatních krajů díky mandátu za poslance lépe
  • ozývají se argumenty, že musíme na komunální volby brát velký zřetel, aby nás případný neúspěch nezničil, pražské volby jsou zároveň krajské a je tam tedy na rozdíl od ostatních krajů příspěvek za mandáty
  • na komunální volby se v ÚsK vyhrazuje 600 tisíc a dalších 337 tisíc mají jednotlivá MS již ve svých rozpočtech
  • Vráťa doplňuje, že byl navolen centrální volební štáb a byl ustanoven centrální vol. manažer Pavel Štěpánek, MO bude pomáhat s grafikou, tiskovinami, s obdobou pirátských listů, kontakt s centrálou bude skrze mediální spojky, KoKS, více o komunálních volbách se bude řešit z pohledu MO na školení 17. 2., MO spolupracuje s AdHackers, dále proběhne průzkum veřejného mínění, který by měl být do konce února hotov, pozvolna se přechází se na Maják
  • Káťa reaguje, že PKS pořádá pravidelná setkání ke komunálním volbám, další bude 2. 3. od 19 hodin
  • probíhá diskuze nad formou nějakého krajského volebního štábu, definitivně se rozhodne na setkání v březnu

3. Představení Mladého Pirátstva - Fiala, Stojanová

  • prezentace týmu Mladého Pirátstva
  • Matouš a Káťa komentují připravenou prezentaci o cílech, plánech a organizaci Mladého Pirátstva
  • tým se schází každý druhý čtvrtek v měsíci online od 19 hodin
  • stručně o Mladém Pirátstvu na wiki https://wiki.pirati.cz/mladi/start

4. Představení zájemců o členství - Petrůvová

  • představuje se Bedřich Hádek, Filip Marko, Vladimír Kozák

Katka Stojanová: Filipe, proč ses rozhodl nalodit až nyní?
FM: Sledoval jsem Piráty už od začátku. Podal jsem přihlášku už v roce 2013, poté jsem se rozhodl stáhnout a začal jsem být unavený. Nechtěl jsem se moc zajímat o politické dění, někdy je to zatěžující až deprimující. Mám v Litvínově hudební klub Ponorka, spíš pro mladé lidi. Sám od sebe jsem se rozhodl stáhnout. Pak za mnou přišli lidi z Litvínova, zda bych je podpořil ve volbách proti hnutí ANO. Rozhodl jsem se je podpořit finančně, propagací a nakonec i jako kandidát na kandidátní listině. Postupně jsem se tedy opět politicky zapojil. Chci se přidat k Pirátů, nevidím tu jinou alternativu. Rád spolupracuji se Zelenými.

Katka: Jste pro přijetí eura?
VK: Já v tom mám názor jednoduchý. Jsem pro přijetí eura. Můj názor je jednoznačný, jsem pro EU, pro všechny globální věci, které jsou s tím spojené.
BH: Za mě to samé, také jsem pro přijetí eura. Možná ostuda, že jsme jej ještě nestihli přijmout.
FM: Jednoznačně pro. Všechny argumenty, které mají dokázat nepřijetí, jsou irelevantní.

Lukáš Ryšavý: Vláďo, chceš se ucházet o nějaké volitelné místo na kandidátní listině v komunálních volbách? Jaké důležité téma byste chtěli v komunální kampani použít? V jakých výborech, komisích byste chtěli být?

VK: Nevěděl jsem, že může být tak rychlé dostat se na kandidátní listinu, pak jsem se o to začal víc zajímat a byl bych pro. Bydlím v Neštěmicích. Rád bych se zapojil do KETu Smart City.
FM: Zajímá mě kultura a sport. Také transparence a hospodaření úřadů. To je to nejdůležitější pro mě. Budu to tlačit jako téma, aby všichni občané věděli, jak se hospodaří s jejich financemi.
BH: Pro mě je také transparence důležitá. U nás v Roudnici existuje taková zvláštní věc, máme tu tzv. pracovní zastupitelstvo, kdy se zastupitelé sejdou předtím a vše proberou, na zasedání zastupitelstva už poté jen hlasují a je vlastně rozhodnuto. To se mi nelíbí, chtěl bych to změnit. Dále mě zajímá problematika územního plánování.

Katka Stojanová: Jak se díváte na otázky rovného zastoupení, třeba na zastoupení žen v politice, vidíte vůbec smysl to řešit?

BH: Problém to je a měli bychom dostat ženy do veřejného dění a podporovat, aby se tam dostávaly. Jednoznačně ano, měli bychom toho dosáhnout.
FM: Mám na to podobný názor. Každý muž se nad tím jistě zamyslí. Nevím, jak toho dosáhnout, aby to nedeformovalo to prostředí. Protože mám kolem sebe hodně Zelených, tak tu problematiku vnímám hodně. Moc lidí nechce do politiky a ti co chtějí, tak mají postranní úmysly. Spíš nastavovat to prostředí celkově a ženy se s tím ,,svezou".
VK: Jednoznačně jsem pro rovnocenné zastoupení žen a mužů. Na všech úrovních. Často jsou ženy i platově diskriminované. Je to komplexní téma a ocitáme se na tenkém ledu.

Přestávka do 15:18.

5. Report od krajských zastupitelů - Ryšavý

6. Plánované akce a projekty v KS a v rámci strany - Petrůvová

  • do 14. 2. možnost přihlašování do projektu SAKO na sako.pirati.cz, další turnus až na jaře
  • v koordinaci s MO se budou centrálně propagovat projekty Nocleženky (spolupráce s Armádou spásy), Až na krev, Ukliďme Česko (v dubnu), plánuje se Piratecon na téma pěstounství (květen)
  • všechny krajské akce najdeme v kalendáři na webu piratiuk.cz
  • v kraji pořádáme pravidelně Deskohraní s Piráty v SuPiCi a SWAP v SuPiCi (díky Jirkovi a Karlovi!)
  • 17. 2. od 18 hodin mediální školení s Vráťou Filípkem a jeho týmem (zejména pro zájemce o komunální politiku)
  • 24. 2. online schůzka pro nováčky (otevřená veřejnosti)
  • 26. 2. od 9 hodin malování v SuPiCi
  • na konci března přednáška s Ninou Špitálníkovou o Severní Koreji a poté na konci dubna přednáška od bývalého velvyslance v Dánsku o Grónsku

7. MS Most - Litvínov - Ryšavý

  • probíhají koordinační schůzky kvůli kom. volbám v okrese Most
  • dnes Lukáš na fóru umístí členský podnět na založení MS Most - Litvínov
  • zakládající členové, kteří se vyjádřili na poslední koordinační schůzce, by byli Ryšavý, Berchinová, Vaňková, Verner, Jungmannová, Marko

8. Různé

  • 1. 4. dojde ke slavnostnímu otevření Ivanovy kanceláře v SuPiCi, bude přijíždět nepravidelně, Zuzka bude kontakt v regionu, na administrativní záležitosti bude k dispozici asistent/ka ve Sněmovně (bude výběrové řízení), další kontakty v případě dotazů jsou Věrka Marušiáková a Michal Macek
  • Katka ještě doplňuje, že v březnu/dubnu se plánuje krajský teambuilding, místo a další informace se budou řešit

Schůze skončila v 16:15.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
William.Verner
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“