Fyzické trestání dětí

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Na FB se už nějakou dobu objevují příspěvky od členek Pirátů, které kritizují pana Jurečku za jeho názor, že není třeba zákonem zakázat fyzické trestání dětí. Já s panem Jurečkou souhlasím. Piráti vznikli jako strana, která nechce silný stát, který bude lidem nařizovat, jak mají žít.
Ano, jsem samozřejmě proti týrání dětí, a také chápu, že mnoho z nich z toho má doživotní trauma. Ale to je podle mě něco zcela jiného.
Když jsem jednou byla ve čtrnácti letech drzá na svého otce, dal mi facku. Urazilo mě to a strašně naštvalo. Dneska vím, že jsem si to zasloužila a žádné trauma z toho nemám.
Když byli moji synové malí, dala jsem jim párkrát na zadek, protože si to taky zasloužili. Ani je to nebolelo, bylo to jen symbolické. Dneska mi říkají, že jsem na ně byla naopak až moc měkká :-)
Rozhodně si nepřeju, aby nastala situace, kdy matka na veřejnosti popadne svoje vřeštící dítě, dá mu na zadek, někdo ji udá za týrání, dítě jí odeberou a bude trestně stíhaná. Nechci Norsko.
Týrání dětí je už dnes v ČR trestné, a přála bych si, aby to tak zůstalo v této podobě. Chtít další zákazy a příkazy státu jsou podle mě v přímém rozporu se tím, proč Piráti vznikli.
Začínám mít pocit, že západní civilizace je už tak přešlechtěná, že směřuje k zániku. Budeme tak korektní a hodní, až nás barbaři převálcují stejně jako ve starověku? :-)

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od ypsilonx »

Hyperkorektnost a cancel culture atd... Už tak máme na 2mil. Nařízení, zákonů, vyhlášek a kdo se v tom má vyznat???
Souhlasím se zeštíhlením státu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Robert.Magni, Jan.Stehlik

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Jakub.Dedek »

To mi příjde trochu falešné dilema, ale ok. Mám tedy k tomu otázky.

1) Uhodila by si někdy dospělého? A co ti brání uhodit dospělého?

2) Uhodila by si někdy rodiče, partnera, kamaráda/dku, zaměstnance?

3) Pokud je podle tebe možné dítě fyzicky trestat, kdy nastane podle tebe hranice, kdy už to není vhodné?

Já osobně ani nevím, kdy bych potřeboval někoho, a to včetně dítěte uhodit, aniž by to nebylo v nutné obraně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Dolezal, Magdalena.Opletalova, Martin.Martin, MarianB, Petr.Springinsfeld, Bohuslav.Svehla, Ondrej.Kalis, Katerina.Migdau

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Jsem zásadně proti fyzickým trestům. Ale naprosto souhlasím s tím, že stát nemá do výchovy dětí zasahovat víc než je nutné.
Zároveň jsou tu pak problematické situace, kdy jeden z partnerů druhého prokazatelně bil nebo jinak na něm páchal domácí násilí, ale při odluce se argumentuje tím, že děti mají právo na rodiče a tak jsou posílány i k dříve násilnému partnerovi, přes jejich odpor. Tam si myslím, že nějaká úprava zákona je nutná, ale to je něco jiného než "zákaz fyzických trestů".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Isa, Vojtech.Pikal, Annette.Heidlova

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Barbora.Hruzova píše: 30 led 2022, 20:59

Na FB se už nějakou dobu objevují příspěvky od členek Pirátů, které kritizují pana Jurečku za jeho názor, že není třeba zákonem zakázat fyzické trestání dětí. Já s panem Jurečkou souhlasím. Piráti vznikli jako strana, která nechce silný stát, který bude lidem nařizovat, jak mají žít.
Ano, jsem samozřejmě proti týrání dětí, a také chápu, že mnoho z nich z toho má doživotní trauma. Ale to je podle mě něco zcela jiného.
Když jsem jednou byla ve čtrnácti letech drzá na svého otce, dal mi facku. Urazilo mě to a strašně naštvalo. Dneska vím, že jsem si to zasloužila a žádné trauma z toho nemám.
Když byli moji synové malí, dala jsem jim párkrát na zadek, protože si to taky zasloužili. Ani je to nebolelo, bylo to jen symbolické. Dneska mi říkají, že jsem na ně byla naopak až moc měkká :-)
Rozhodně si nepřeju, aby nastala situace, kdy matka na veřejnosti popadne svoje vřeštící dítě, dá mu na zadek, někdo ji udá za týrání, dítě jí odeberou a bude trestně stíhaná. Nechci Norsko.
Týrání dětí je už dnes v ČR trestné, a přála bych si, aby to tak zůstalo v této podobě. Chtít další zákazy a příkazy státu jsou podle mě v přímém rozporu se tím, proč Piráti vznikli.
Začínám mít pocit, že západní civilizace je už tak přešlechtěná, že směřuje k zániku. Budeme tak korektní a hodní, až nás barbaři převálcují stejně jako ve starověku? :-)

Pozor - jedna věc je nesouhlas s kriminalizací fyzických trestů, druhá věc je nesouhlas s výrokem MJ. Já třeba nesouhlasím ani s jedním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Barbora.Hruzova, Jakub.Dedek, Jan.Hrubes, Katerina.Migdau, Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jakub.Dedek píše: 30 led 2022, 22:20

To mi příjde trochu falešné dilema, ale ok. Mám tedy k tomu otázky.

1) Uhodila by si někdy dospělého? A co ti brání uhodit dospělého?

2) Uhodila by si někdy rodiče, partnera, kamaráda/dku, zaměstnance?

3) Pokud je podle tebe možné dítě fyzicky trestat, kdy nastane podle tebe hranice, kdy už to není vhodné?

Já osobně ani nevím, kdy bych potřeboval někoho, a to včetně dítěte uhodit, aniž by to nebylo v nutné obraně.

Jakube, máš děti?
Jo, dospělého bych uhodila, kdyby se ke mně choval tak, že by mně to uráželo. Rodiče, partnera, kamaráda, kamarádku ne. Zaměstnance, pokud by se choval nevhodně, tak ano.
Fyzické tresty jsou nevhodné tehdy, když dítěti způsobí skutečnou újmu na zdraví.
Dodatek: Někdy je daleko horší újma psychická.
A jestli tvrdíš, že jsi nikdy neměl chuť někomu dát přes držku, tak lžeš. :-D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Roman.Kucera »

Absence fyzického kontaktu dělá z dětí snowflejky. A paxe divíme, že se zakazuje i humor, protože snowflejci se hroutí i při pouhém náznaku, že by si z nich mohl někdo dělat legraci. Degenerace civilizace v přímém přenosu. Ještě že mi občas máma naplácala, a nevyrostlo ze mě TOHLE :)))

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Barbora.Hruzova, ypsilonx, Petr.Vileta, Vaclav.Fortik, Robert.Magni, Isa, Annette.Heidlova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Barbora.Hruzova píše: 30 led 2022, 23:31

Jakube, máš děti?
Jo, dospělého bych uhodila, kdyby se ke mně choval tak, že by mně to uráželo. Rodiče, partnera, kamaráda, kamarádku ne. Zaměstnance, pokud by se choval nevhodně, tak ano.
Fyzické tresty jsou nevhodné tehdy, když dítěti způsobí skutečnou újmu na zdraví.
Dodatek: Někdy je daleko horší újma psychická.
A jestli tvrdíš, že jsi nikdy neměl chuť někomu dát přes držku, tak lžeš. :-D

1) To jestli mám nebo nemám děti je bezpředmětné.
2) Máš nějaké konkrétní příklady, kdy by si uhodila dítě a kdy dospělého (co znamená, že by tě něco mělo urážet nebo že se k tobě má chovat někdo nevhodně)? Dále jsem se ptal na konkrétní věkovou hranici, kdy je fyzický trest na dítěti a v jakém případě už nevhodný...
3) Chuť někomu dát přes držku jsem měl jistě nesčetně krát, ale jsem člověk a umím se ovládnout. Poslední léta, kdy jsem nezvládal své emoce byla v pubertě. Myslím si, že člověk věkem nabírá zkušenosti a umí použít lepší, efektivnější a rozumnější metody. To ovšem neznamená, že od té doby jsem fyzické násilí nepoužil. Vždy šlo ale o nutnou obranu mě nebo někoho jiného.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Katerina.Migdau

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jakub.Dedek píše: 31 led 2022, 00:27
Barbora.Hruzova píše: 30 led 2022, 23:31

Jakube, máš děti?
Jo, dospělého bych uhodila, kdyby se ke mně choval tak, že by mně to uráželo. Rodiče, partnera, kamaráda, kamarádku ne. Zaměstnance, pokud by se choval nevhodně, tak ano.
Fyzické tresty jsou nevhodné tehdy, když dítěti způsobí skutečnou újmu na zdraví.
Dodatek: Někdy je daleko horší újma psychická.
A jestli tvrdíš, že jsi nikdy neměl chuť někomu dát přes držku, tak lžeš. :-D

1) To jestli mám nebo nemám děti je bezpředmětné.
2) Máš nějaké konkrétní příklady, kdy by si uhodila dítě a kdy dospělého (co znamená, že by tě něco mělo urážet nebo že se k tobě má chovat někdo nevhodně)? Dále jsem se ptal na konkrétní věkovou hranici, kdy je fyzický trest na dítěti a v jakém případě už nevhodný...
3) Chuť někomu dát přes držku jsem měl jistě nesčetně krát, ale jsem člověk a umím se ovládnout. Poslední léta, kdy jsem nezvládal své emoce byla v pubertě. Myslím si, že člověk věkem nabírá zkušenosti a umí použít lepší, efektivnější a rozumnější metody.

To, jestli máš děti, je naopak velmi důležité. Je to zkušenost, která člověku naprosto změní život a pohled na svět. Z tvých otázek vyplývá, že děti nemáš. :-D Já mám teď dva dospělé a slušně vychované syny, kterým jsem v dětství občas dala přes zadek. Dneska už to není třeba. Mají mě rádi.
Nezlob se, ale tvoje dotazy jsou směšné.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzické trestání dětí

Příspěvek od Roman.Kucera »

Nemít děti a myslet si, že vím, co je to mít děti, či že to je dokonce bezpředmětné, je úplně stejná hloupost, jako myslet si, že nikdy si nezašukat je bezpředmětné k tomu, abych se zkušeně vyjadřoval o sexu. Nebo dokonce radil, jak mají šukat ostatní.
Až takhle jste směšní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Barbora.Hruzova, Petr.Vileta, Vaclav.Fortik, Ondrej.Karas, Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“