[Rozprava]Primární volby do MČ Žabovřesky

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Manager, Software Engineering
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

[Rozprava]Primární volby do MČ Žabovřesky

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Drazí brněnští piráti a pirátky,

Vyhlašuji primární volby pro kandidaturu v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva městské části Žabovřesky. Pište prosím své kandidátské řeči, budou linkovány v následujících sekcích. Je samozřejmě možné kandidovat na čelo i od určitého místa, prosím případně o specifikaci nejvyššího umístění, kde si přejete kandidovat.

Postup volby

• Za čelo se považuje 1/7 kandidátky, tedy lídr a další 4 místa kandidátky. Volba lídra bude probíhat dvoukolově 2x 48h

• Zbytek čela bude volen dvoukolově - přijatelnost a poté volba z přijatelných kandidátů na každé jednotlivé místo. Volba bude trvat vždy 24h

• Ostatní kandidáti budou doplněni usnesením

Podmínky kandidatury

Dle zákona 491/2001 sbírky - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-491, kandidovat mohou především občané ČR s pobytem v dané obci a občané EU, kteří se nechají zapsat do seznamu voličů v dané obci, mimo výjimek stanovených v zákoně. Upozorňuji, že je třeba mít trvalé bydliště na území příslušné městské části.

Dále pak dle volebního řádu České pirátské strany - https://wiki.pirati.cz/rules/vr:

§ 10 Podmínky kandidatury
(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Harmonogram

• Do 18.2.2022 23:59 - Přihlášení ke kandidatuře a zveřejnění kandidátské řeči na lídra a čelo

• 19.2-26.2.2022 Doba na rozmyšlení a online grilování kandidátů v této rozpravě

• 26.2.2022 - Grilování kandidátů na lídra + zahájení volby lídra

Přihlášení kandidáti a kandidátky

Kandidáti na lídra

Kandidáti a kandidátky na čelo

Kandidáti a kandidátky na ostatní místa

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Michal.Marciniszyn

Re: [Rozprava]Primární volby do MČ Žabovřesky

Zkrácení doby volby na 24h je výjimkou z JdŘ, je-li někdo proti prosím aby vznesl námitku, jinak bude tato výjimka brána jako konsenzuálně schválená.

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed

Jan.Grmela
Komunální zastupitel/ka
Profese: produktový ředitel ve fintechu
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od Jan.Grmela »

Vážené pirátky, vážení piráti, chci vás požádat o podporu mé kandidatury v primárních volbách do zastupitelstva MČ Brno-Žabovřesky. Ucházím se o místo v čele.

Jmenuji se Honza Grmela, je mi 34 let a v současnosti pracuji jako produktový manažer v IT společnosti. Za posledních jsem 13 let pomohl vybudovat několik firem a současně působil v jejich vedení, ať už jako spolumajitel, člen představenstva nebo jednatel. Více na mém LinkedIn profilu. K Žabinám mám velmi blízký vztah, žil jsem zde od dětství a stále se tu často pohybuji protože zde žijí moji rodiče i mnoho přátel.

Long story short: kvalita veřejného prostoru, komunikace s občany, digitalizace

1. Můj zájem o to, jak městská část funguje, zesílil spolu s narozením dcery, kterou často vozíme v kočárku místním prostředím. Jako chodec si toho člověk všimnout nemusí, ale po zkušenosti z voleb do PS, kdy jsem, hledaje bezbariérovou cestu do volební místnosti ve škole na Náměstí Svornosti, byl nucen si prohlédnout i boční část školy a projít si rozbitou cestu s odpadky okolo, mě stav veřejného prostoru začal trápit podstatně více.

2. Ale není to jen veřejný prostor - byl bych rád, aby se komunikace s občany, dosud jednostranná v podobě zpravodaje a krátkých oznámení-článků na nepřehledném webu MČ, transformovala na obousměrnou diskusi, jakou můžeme vídat v jiných městských částech, na jejich webech. V Žabinách může občan sice zajít na zastupitelstvo, ale kolik lidí na to má reálně čas a energii? Cestou určitě může být aplikace nového celoměstského webu a jeho možnosti online diskusí nebo i lépe propagované stránky MČ na sociálních sítích.

3. V rámci podnikání jsem byl velmi často v kontaktu s úředníky města Brna - v roli zaměstnavatele, zaměstnance, subjektu daní, účastníka stavebních i jiných správních řízení. Postupně ve mě narůstala naštvanost na systém, který vás nutí obíhat s papíry úřady, namísto toho, aby papíry obíhaly po úřadě. Nebo lépe, aby vůbec neexistovaly. Město a stát disponuje obrovskými zdroji informací, neumí s nimi však efektivně pracovat a tak musíte jako firma či občan neustále úředníkům dodávat podklady, které už dávno mají nebo do různých formulářů vkládat pořád dokola ta samá data. Toto by se mělo změnit nejen v rámci města, ale i v rámci městských částí. Věřím, že k realizaci této vize pomůže i mé působení v roli garanta KETu IT & Smart Cities pro JMK a členství v komisi Rady města Brna pro informační technologie.

Závěrem - moje zkušenosti nejsou politické, ale podnikatelské. Věřím, že díky mým zkušenostem v rolích zaměstnavatele, zaměstnance i vedoucího, budu schopen se případné nové pozici zastupitele rychle přizpůsobit a uvědomit si vhodné postupy pro prosazování pirátských myšlenek v Žabovřeskách.

Zastupitel a místopředseda finančního výboru Brno-Žabovřesky

janbrno
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer
Dostal poděkování: 10 poděkování

Příspěvek od janbrno »

Vážené pirátky a piráti,

rád bych se v rámci svých možností zapojil do dění v naší městské části a kandidoval do čela kandidátky.

Jmenuji se Jan Peřan, je mi 37 let, pocházím z Brna, kde jsem i studoval na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Pracuji v malé rodinné firmě podnikající v oblasti obchodu a služeb a od roku 2015 bydlím v Brně-Žabovřeskách.

Mimo práci se zajímám se o technologie, techniku, dopravu a stále více i o dění v obci. Mám téměř tříletého syna a vnímám Žabovřesky jako velmi kvalitní místo na bydlení a život. Rád bych pomohl toto udržet i do budoucna.

Ze zkušenosti ze zaměstnání vnímám, že ne všechno v rámci státní správy a samosprávy funguje dokonale a že ne všichni mají rovné podmínky. Rád bych pomohl kontrolovat, že radnice a úřednící skutečně pracují v zájmu občanů. Rád bych, aby v naší městské části nedocházelo ke klientelismu a ostatním podobným nešvarům.

Jsem příznivec otevřeného státu, digitalizace a transparentnosti. Politické zkušenosti doposud nemám, do zastupitelstva bych chtěl každopádně primárně přinášet témata běžných občanů žijících v naší městské části. Aktuálně se aktivně zajímám i o problematiku cen energiíí, zavedeného rezidentního parkování a dopravy. V následujících letech k tomu nejspíše přibude i téma předškolního a školního vzdělávání a volnočasových aktivit dětí. :-)

Budu mi čest se připojit a pomoct udržet nám Žabovřesky dobrou adresou bez výše uvedených nešvarů.

Jan Peřan

Zbysek.Martoch
Profese: programátor, státní úředník
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Příspěvek od Zbysek.Martoch »

Milé Pirátky, milí Piráti,

Jmenuji se Zbyšek Martoch a jsem pirátským zastupitelem v městské části Brno-Žabovřesky. Rád bych opět kandidoval na čelo kandidátky.

Pár slov o mě:
Pracuji ve státní službě v oboru: ochrana hospodářské soutěže a dozor nad zadáváním veřejných zakázek. Mým služebním místem je pozice odborného rady na odboru dominance, fúzí a vertikálních dohod na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
Specializuji se na počítačovou detekci protisoutěžního jednání.

Vystudoval jsem informatiku na VUT. Pracuji také jako programátor informačních systémů pro vysoké a vyšší odborné školy.

Zajímá mě politika, počítače, programování, umělá inteligence, neuronové sítě, soutěžní ekonomie, digitalizace, roboti, smart home.

Jsem členem komise pro dopravu a bezpečnost a finančního výboru MČ Brno-Žabovřeskyu. Dále jsem členem komise pro IT a e-government Jihomoravského kraje.

Více o mně na pirátském profilu: https://lide.pirati.cz/profil/3217/ popřípadě linkedin.com/in/martoch

Co se mi podařilo:

Za těch několik let v komunální politice jsem získal zkušenosti v oblasti fungování a působnosti městské části. Poznal jsem řadu komunálních politiků a navázal kontakty. Myslím, že se orientuji v oblasti dopravy naší městské části. Po celou dobu jsme v opozici, přesto se nám podařilo prosadit online přenos z jednání zastupitelstva. Dokázali jsme mít korektní vztahy i s vedením obce (diky Silvi) a máme navázanou spolupráci s druhým opozičním uskupením (Hnutí pro Žabiny). (Opoziční ODS je opoziční jen formálně podobně jako soudruh Kalábek.)

Co chci dělat:

Chci pokračovat ve své práci a zastupovat MČ Žabovřesky i v dalším volebním období. Chci se v předvolební kampani zaměřit hlavně na prvovoliče, kteří se komunálních voleb neúčastní tak, jak by mohli. Našim cílem je jednoznačně být součástí koalice a začít městskou část řídit. Je tam hodně co napravovat.

• Potřebujeme ultratransparentní veřejné zakázky a to i ty podlimitní!

• Je třeba se více zaměřit na školství. Jsme zřizovatelem 3 základních škol. Mám děti na dvou z nich. V době pandemie se ukázal velký rozdíl mezi schopnostmi jednotlivých škol zajistit online výuku. Tady se měla nepochybně chopit iniciativy městská část.

• Naše městská část spravuje velký bytový fond. Do komise bytové a majetkové jsme vpuštěni nebyli. Chceme klást důraz na transparentní přidělování bytů a kontrolu dodržování pravidel.

• Životní prostředí. Žabovřesky jsou bezesporu jednou z nejkrásnější, ale také nejlukrativnějších oblastí Brna. To s sebou nese velkou zodpovědnost. Rozumný a vyvážený přístup k výstavbě a ochraně zeleně je to, na co se chci také zaměřit.

• Komunikace s veřejností. Bude dobré zrevidovat investice do tištěného zpravodaje, (který je PR prostředkem vedení obce) a do předraženého mobilního rozhlasu. Chci aktivní vzdálenou účast občanů na jednání zastupitelstva. Chci ankety k aktuálním tématům. Chci zpětnou vazbu. No a ty žabovřeské webovky nebudu ani komentovat.

Děkuji za to, že jste dočetli až sem a hlavně děkuji za zvážení hlasu pro mě.

Zbyšek

P.S. Nejsem dosud členem. Chtěl jsem si užít grilování naživo a ne před webkamerou a tak jsem čekal na odeznění pandemie. Netušil jsem, jak se to protáhne.... Tož tedy veřejně prohlašuji. Zatím jsem jen pirátem, ale budete-li chtít, stanu se snad již brzy Pirátem.

Silvie.Mrkvanova
Krajský zastupitel
Profese: obchodník
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Příspěvek od Silvie.Mrkvanova »

Ahoj brněnské Pirátky a Piráti,

oznamuji svoji kandidaturu na lídra do komunálních voleb v městské části Brno - Žavbovřesky.

V současné době jsem tam jako zastupitelka a předsedkyně kontrolního výboru, členka komise redakční a pro školství a sport. Hned v prvních měsících jsem jako předsedkyně kontrolního výboru odhalila neoprávněné vyplácení příspěvku na telefon a tím jsem ušetřila naší MČ cca 240 000,-Kč.
A co se ještě z opozice za tři roky povedlo? Jedním slovem transparentnost, tak jak jsme to slíbili našim voličům. Máme hlasování po jménech, můžeme se účastnit online jak v komisích, výborech tak i na zastupitelstvu, které je přenášeno online a záznam je volně přístupný na youtube.com. Prosadila jsem zveřejnováni zápisů z výborů na stránkách naší radnice.
https://www.zabovresky.cz/vybory%2Dzast ... 28/p1=3428

Dále jsem navrhla prodloužení podatelny od 7 hodiny ráno v pondělí na naší podatelně, aby občané mohli své námitky a připomínky podat ještě před nástupem do práce.
https://ceskoinspirativni.cz/kapitoly/h ... s-radnici/

Informuji občany na našem FCB profilu co se u nás ve straně děje i v naší městské části. Většinu příspěvků tam dávám sama.
https://www.facebook.com/piratizabovresky

A co je potřeba ještě zlepšit? Komunikaci s občany kvůli plánovaným stavbám v naší městské části. Plánované stavby se s občany neřeší, občané úřední desku nesledují a pak jim před domem vyroste nový dům a oni nemají již možnost do řízení zasáhnout. Pak to řeší s právníky a řízení se protahují, přitom na komunikaci s občany si na naše MČ platí zpravodaj, facebook a mobilní rozhlas a to jsou ročně statisíce korun.
Rozdělování obecních bytů je taky velké téma, to bych si ale nechala na kampaň.

Na závěr bych chtěla napsat, že nejsem v exekuci ani insolvenci, mám negativní lustrační osvědčení a čistý trestní rejstřík. ;)

Těším se na spolupráci s Janem Grmelou a Janem Peřanem.

https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/silvie-mrkvanova/

A co říct na závěr? I v opozici se dá udělat kus práce!

Ahoj a držím kurz!

Silvie

Hynek.Polasek
Profese: Správce IT
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Příspěvek od Hynek.Polasek »

Ahoj a dobrý den,

také rád přispěji pomocí v Žabovřeskách. Proto žádám o místo na kandidátce, klidně jenom pozice pro doplnění.

U Pirátů jsem byl relativně brzo po založení ještě v čistě nerdovských časech a stále si v sobě nesu původní odkaz. Dlouho jsem byl členem ZlK, protože pocházím z Kroměříže ale už asi 12 let pracuji v Brně v IT ve státním sektoru. Dva roky jako řadový technik ve nemocnici u sv. Anny a nyní jako vedoucí oddělení provozu centrální informatiky VUT. A tu dobu žiji na hranici Králova pole a Žabovřesek.

Ve veřejném prostoru vidím konkrétní místa a věci, které bych rád zlepšil nebo opravil a proto bych ocenil kontakty na vedení Žabovřesek ale upřímně se mi nechce učit se "kdo s kým proti komu a za co". Proto nekandiduji na přední místa. Už umím vést samostatné projekty ale pořád m nevadí být jenom k ruce a řešit konkrétní práce.

Je mi 35 let, jsem svobodný, netrestaný. Mimo technologie mám vhled přes kamarádku, které občas asistuji do problematiky práv a především možností lidí s handicapem nebo speciálními potřebami a za zlepšení asistenčních služeb. Tam je hodně co zlepšovat.
A současně jsem zakládal jedno sdružení pro podporu a organizování larpových akcí. A ten kamarád je dnes vedoucím Jihomoravské rady mládeže takže mohu pomoci organizacím z Žabin, žádat o pomoc tam.

A budu rád když na konci volebního období přibudou ve veřejném prostoru i nějaké ekologicky zaměřené drobnosti jako živé ploty a keře chráněné tak aby mohly poskytovat útočiště drobných živočichů nebo hmyzí hotely a nebo nevyužitelné plochy přizpůsobené udržování té trochy vody, která na město za rok spadne a která má alespoň malý vliv na to jestli budeme žít 6 měsíců v roce v přehřátém betonu.

Děkuji a těším se na spolupráci.

Hynek Polášek

Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, a člen MS Brno
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4063 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Michal.Marciniszyn píše: 25 úno 2022, 15:19

Drazí piráti a pirátky,

V sobotu 26.2.2022 proběhne grillování kandidátů na lídra. Z důvodů stále nedobré COVID situace budeme lídry grillovat pouze online na https://jitsi.pirati.cz/BrnoGrillovani .

Každý z kandidátů bude mít 10 minut na představení a poté bude prostor na otázky, cca. 15 minut na kandidáta. Program je následující:

13:00 Kandidáti na lídra do MČ Žabovřesky, Židenice a Brno-jih
13:00 Sylvie Mrkvanová
13:30 - 14:15 Otázky na kandidáty

Své otázky prosím pište zde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Marek.Lahoda

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Michal.Marciniszyn

Skončilo první kolo hlasování. @Silvie.Mrkvanova získala 32 hlasů od 33 hlasujících a je zvolena lídryní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Psota, Marek.Lahoda, Jan.Grmela, Katerina.Migdau, Silvie.Mrkvanova

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed

Marek.Lahoda
Garant/ka programového bodu
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Lahoda »

Gratuluji @Silvie.Mrkvanova ke zvolení lídryní kandidátky v Žabovřeskách a těším se na naši spolupráci!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Lahoda za příspěvky (celkem 3):
Zbysek.Martoch, Monika.Spilkova, Silvie.Mrkvanova

Statutární město Brno: zastupitel města Brna, předseda Komise BESIP, člen Finančního výboru a Komise dopravní
Piráti: předseda KS JMK, garant RT Doprava pro oblast městské mobility, poradce ministra dopravy pro oblast městské a aktivní mobility a BESIP

tel: +420 732 732 490
mail: marek.lahoda@pirati.cz

"Where there is a will, there is a cycleway."

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“