[Rozprava]Primární volby do MČ Brno-střed

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Manager, Software Engineering
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: [Rozprava]Primární volby do MČ Brno-střed

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Lukas.Dolezal píše: 22 úno 2022, 14:39
Petr.Springinsfeld píše: 22 úno 2022, 14:37

@Lukas.Dolezal jinak jestli tím stejným postupem jako u KrPole myslíš to prodloužení o týden tak za mě cajk. V případně pochybností to je asi dobrej nástroj, jak si ověřit, jestli jsou ty přihlášky na konkrétní místa opravdu vůlí přihlášených. Jen bych byl nerad, kdybychom sklouzávali k vyjádřením typu “evidentně byla dohoda”, když nebyla.

Jenže to, jestli byla nebo nebyla dohoda je tvrzení proti tvrzení. Já si myslím, že dohoda byla (na základě seřazení kandidátů a kandidátek), ty ne. Jak to chceš rozsoudit?

A právě proto je v případě žaloby, tedy obvinění někoho z nekalého jednání tíha důkazů na straně žalobce. Ty bys měl prokázat svá obvinění. Já osobně o žádné dohodě nevím, žádné jsem se neúčastnil, ale samozřejmě nemám jediný důkaz pro něco co se nestalo. Nicméně, v Králově poli je úplně jiný problém, než to, že by se někteří lidi dohodli, chceš snad naznačit, že něco o čem se bavíme v Krpoli nastalo na středu? To je poměrně vážné obvinění a byl bych fakt rád pokud bys předložil nějaký důkaz. Ideálně v interní sekci prosím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvek:
Monika.Spilkova

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Tereza.Pazdirkova
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Příspěvek od Tereza.Pazdirkova »

Odpovídám na otázky:
@Ondrej.Kotas Chtěla bych se na Brnu střed zapojit, ale mojí prioritou je nyní magistrát, kde jsem se úspěšně dostala na číslo 6. Věděla jsem, kdo má zájem kandidovat a jelikož na Brnu střed nemám takové ambice, chtěla jsem dát přednost jiným kandidátům.

@Lukas.Dolezal
• Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?
Myslím si, že výsledky voleb pirátskou stranu trošku „vykolejily a znejistěly“. Proto je na místě se nenechat rozbít či ovlivnit a držet se svých témat. Pro mě je důležitá lokální politika.
• Aspiruješ na uvolněnou funkci ? Jestli ano, na jakou?
Ne.
• Jaký máš názor na předvolební koalici (ať už do Zastupitelstva města Brna nebo do Zastupitelstva městské části Brno-střed) s jinými subjekty, jmenovitě Žít Brno, Strana zelených a Idealisté?
Záleží na konsenzu názorů, programu a analýze, zda by to pro nás bylo vůbec výhodné. Se všemi, které jsi zmínil bych byla otevřená k diskuzi.
• Jaké strany preferuješ za naše povolební koaliční partnery, ať už na magistrát nebo na Brno-střed?
Připadají v úvahu pouze liberální demokratické strany. Opět bude důležité si vyvážit potenciální přínos a najít podobné názory na směřování politiky.

Hezké odpoledne všem.
Terez

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Pazdirkova za příspěvky (celkem 5):
Filip.Havlicek, Monika.Spilkova, Michal.Marciniszyn, Tomas.Psota, akrasavokfav
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Oznámení moderátora:

Ahoj, přebírám předsedání.

Žádám všechny účastníky rozpravy, aby nadále diskutovali věcně a kultivovaně a nesnižovali důstojnost primárních voleb.

Dle data přihlášení eviduji následující přihlášené kandidáty (doplněno i do úvodního příspěvku):
Kandidáti na lídra

Kandidáti na čelní pozice

V rozpravě jsem nezaznamenal žádnou námitku proti navrženému postupu volby. Není-li nikdo proti, dovolím si však s ohledem na probíhající diskusi pro jednoznačnost a srozumitelnost procedury uvést následující zpřesnění postupu volby čelních pozic:

• Volba čelních pozic bude dvoukolová.

• První kolo volby bude hlasování o přijatelnosti kandidátů na čelní pozice, potrvá 24 hodin a budou se jej účastnit všichni kandidáti na čelní pozice současně, bez ohledu na informaci, od kolikáté pozice se rozhodli kandidovat. Přijatelní budou ti kandidáti, kteří získají nadpoloviční podporu hlasujících. K nepřijatelným kandidátům nebude ve volbě čelních pozic dále přihlíženo a budou opětovně zařazeni do volby ostatních pozic kandidátní listiny (od 9. místa dále).

• Druhé kolo volby bude hlasování o preferencích, potrvá 24 hodin a bude probíhat pro každou čelní pozici samostatně. Zvolen bude ten z přijatelných kandidátů kandidujících na danou pozici, který získá nejvíce preferenčních hlasů. V případě shody preferencí ve druhém kole rozhoduje výsledek z kola prvního. V případě shody v obou kolech rozhoduje los. Bude-li pro aktuálně volenou pozici přijatelný pouze jeden kandidát, bude zvolen bez konání druhého kola volby.

• Z důvodu samostatného hlasování o každé čelní pozici považuji kandidaturu ohlášenou „až od konkrétního místa“ za přijatelnou. Zdůrazňuji však, že se nejedná o kandidaturu „na“ uvedenou pozici, ale „od“ uvedené pozice dále.

Je-li někdo proti navrženému zpřesnění postupu volby čelních pozic, nechť podá námitku do 24 hodin. V opačném případě budu uvedený návrh zpřesnění postupu volby čelních pozic považovat za konsensuálně schválený.

Eviduji návrh postupu @Lukas.Dolezal OFFTOPICkterý bych měl správně označit za nepřijatelný, jelikož není jednoznačný [§ 5; odst. 3); pís. a) JdŘ], ale s ohledem na presumpci správnosti a pro zamezení další eskalace diskuse jej přijmu spolu s výzvou pro všechny účastníky rozpravy, aby své návrhy formulovali pečlivě a jednoznačně na znovuotevření možnosti ohlašování kandidatury do neděle, 27. 2. 2022, 23:59 a odložení grillování kandidátů na lídra na sobotu, 5. 3. 2022.
Je-li někdo proti navrženému postupu, nechť podá námitku do 24 hodin. V opačném případě budu uvedený návrh postupu považovat za konsensuálně schválený.

Děkuji za pozornost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Silvie.Mrkvanova, Petr.Springinsfeld, Marek.Lahoda

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Tomas.Psota
Profese: manažer
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Příspěvek od Tomas.Psota »

Ahoj,
posílám odpovědi na dotazy, díky za ně. Nechtěl jsem tapetovat, tak všechno dohromady v jednom postu:

Lukáš D.:
Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?
Po sněmovních volbách podle mě dochází k vnitřní katarzi, která je bolestivá, ale měla by vést k větší profesionalizaci strany. Možná ne hned, ale střednědobě snad ano. To hodnotím pozitivně.
Aspiruješ na uvolněnou funkci? Jestli ano, na jakou?
Viz nominační řeč: V případě svého zvolení jsem připraven aspirovat na uvolněnou funkci. Nejlépe v oblastech školství, bezpečnosti, veřejného pořádku nebo životního prostředí. Doplním, že bych do toho šel, pokud by úspěšnější a zkušenější kandidáti do uvolněných funkcí (z jakýchkoliv důvodů) nechtěli/nemohli, nebo pokud bychom udělali super výsledek (což předpokládám:-)).
Jaký máš názor na předvolební koalici (ať už do Zastupitelstva města Brna nebo do Zastupitelstva městské části Brno-střed) s jinými subjekty, jmenovitě Žít Brno, Strana zelených a Idealisté?
Dokud nebudu mít v rukou nějaká data hovořící jinak, tak preferuji samostatnou kandidátku na Brně-střed a do ZMB si umím představit koalici s liberálně smýšlejícími subjekty v poměru kandidátů 8:2 pro nás.
Jaké strany preferuješ za naše povolební koaliční partnery, ať už na magistrát nebo na Brno-střed?
Otočím to a začnu tím, že bych určitě nepodporoval koalici s SPD, KSČM, Slušnými lidmi a jejich deriváty. ODS, ANO, ale třeba i ČSSD mají pořád mezi kandidáty jedince, které s určitou pravděpodobností spláchne Stoka (větev městských firem), případně další kauzy. Pokud se od nich ty strany očistí, nemám problém s nimi jednat o koalici. Bude ale záležet především na programových shodách. Např. u ODS bude úhelným kamenem doprava, museli bychom ji mít my. U ostatních subjektů zásadní problémy nevidím.

Lukáš M.:
4) Jak chceš docílit toho, co sis určil/a za své cíle? Pokud tedy vezmem v potaz, že se ucházíš o mandát na úrovni komunálu nikoli celostátu.
Část z toho už jsem napsal do kandidátní řeči. Ostatní se dá posouvat změnou rozpočtu, změnou přístupu nebo inspirací v rámci best practice – to se týká hlavně zmíněného systému zápisů do školky. Rozpracuji to, aby to bylo do kampaně ready.

Ondra K.:
Otázka na vyjmenované kandidáty: můžete tuto domněnku (nepsaná dohoda) potvrdit nebo vyvrátit? Za předpokladu, že nějaká dohoda vznikla, tak mě zajímají následující:
jaký tým se na této dohodě podílel?
jaký klíč byl zvolen při rozhodování o pozicích?
Pokud žádná dohoda nebyla, jak vysvětlujete svou kandidaturu od konkrétní pozice a toto následné seřazení?

O žádné psané nebo nepsané dohodě nevím, nikdo mě ani do ničeho netlačil. Od 6. místa kandiduji, protože jsem to bral jako pozici rozdílového hráče, protože minule uspělo prvních 5. Zároveň si na rovinu jako nováček ve straně netroufnu usilovat o vyšší pozice, nemyslím si ani, že bych na nich mohl mít proti zkušeným straníkům/zastupitelům šanci. Určitě nemám nejmenší problém s tím, když se přihlašování na pozice zresetuje, prodlouží nebo cokoliv. Nicméně to nijak nezmění můj názor na kandidaturu mimo první pětku.

Snad jsem na nikoho nezapomněl. Těším se na případné další dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Psota za příspěvky (celkem 3):
Filip.Havlicek, Tereza.Pazdirkova, Marek.Lahoda
Tomáš Psota, tom.psota@post.cz
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 656 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj všem,
důrazně se ohrazuji proti nařčení @Lukas.Dolezal , že průběh primárních voleb na středu "vypadá podobně jako v Králově Poli". Pokud je mi známo, tak v případě Krpole se řeší možné nucení do kandidatury až od určité pozice pod hrozbou exkludace. Toto je vážné obvinění a případě středu je falešné.
Každý kandidát se přihlásil tam, kam chtěl, na základě svých ambicí nebo jiných osobních a pracovních okolností.

Ohledně otázky @Ondrej.Kotas : Vysvětlete proč se hlásíte až od konkrétní pozice? V původním jeho postu jsem nebyla označena, ale poté v doplnění od @Lukas.Dolezal jsem označena byla - proto odpovídám na výše uvedenou otázku:

• Hlásím se na pozici lídryně, protože chci být lídryně a mluvím o tom už cca tři járy. Dohodu jsem udělala už dávno sama se svým sebevědomím, že na to mám.

Mějte pěkný den! Monča

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Migdau, Jiri.Ulip, akrasavokfav
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Dal poděkování: 742 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ahoj,

děkuju Tomášovi za upřesnění postupu volby čela 👍

Zároveň bych chtěl vyjádřit námitku proti postupu, který tu navrhl Lukáš Doležal. Tzn. jsem proti znovuotevření přihlašování a proti odložení grilování. (Stejně jako jsem byl proti protažení termínu přihlašování v primárkách do ZMB.) Nevidím důvod stále něco odsouvat. Opravdu už se potřebujeme posunout. Jak na úrovni celého Brna, tak v případě MČ (a zejména těch nejdůležitějších). Potřebujeme pracovat na programu a připravovat kampaň, ne donekonečna protahovat termíny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zemek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kubes, Filip.Slany, Antonin.Trcalek, Marek.Lahoda

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka

Oznámení moderátora:

Eviduji námitku od @Adam.Zemek proti navrženému postupu od @Lukas.Dolezal.
O postupu tedy MF Brno rozhodne v procedurálním hlasování, které bylo zahájeno zde a potrvá 24 hodin.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 2):
Marek.Lahoda, Adam.Zemek

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice

Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka

Oznámení moderátora:

V procedurálním hlasování bylo odevzdáno celkem 26 platných hlasů, z čehož:

11 PRO
12 PROTI
3 ZDRŽELI SE

Usnesení nebylo přijato.
Jednání tedy bude pokračovat podle původní procedury, tedy v sobotu proběhne grillování kandidátky a kandidáta na lídra.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Adam.Zemek, Petr.Kubes, Patrik.Dolezal, Marek.Lahoda

Tomáš Koláčný

Lenka.Brodzakova
Profese: překladatelka, projektová manažerka
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Lenka.Brodzakova »

Ahoj, děkuji za položené otázky:

Aspiruješ na uvolněnou funkci? Jestli ano, na jakou?
Neaspiruji na uvolněnou funkci.

Jaký máš názor na předvolební koalici (ať už do Zastupitelstva města Brna nebo do Zastupitelstva městské části Brno-střed) s jinými subjekty, jmenovitě Žít Brno, Strana zelených a Idealisté?
Na Brně-střed preferuji spíše samostatnou kandidátku.

Jaké strany preferuješ za naše povolební koaliční partnery, ať už na magistrát nebo na Brno-střed?
Velmi záleží na výsledku vyšetřování probíhajících kauz. Určitě nepodporuji koalici s ANO, KSČM, a SPD.

Jak chceš docílit toho, co sis určil/a za své cíle? Pokud tedy vezmem v potaz, že se ucházíš o mandát na úrovni komunálu nikoli celostátu.
Jak jsem popsala ve své řeči - úpravou naprosto defektních a korupci nahrávajících pravidel pro přidělování obecních bytů.

Otázka na vyjmenované kandidáty: můžete tuto domněnku (nepsaná dohoda) potvrdit nebo vyvrátit? Za předpokladu, že nějaká dohoda vznikla, tak mě zajímají následující:
jaký tým se na této dohodě podílel?
jaký klíč byl zvolen při rozhodování o pozicích?
Pokud žádná dohoda nebyla, jak vysvětlujete svou kandidaturu od konkrétní pozice a toto následné seřazení?
Vzhledem k časově náročnému zaměstnání a malým dětem bych nebyla schopna tuto práci vykonávat full-time a uvolněnou pozici bych určitě přenechala těm, kteří se svým tematům věnují opravdu naplno. Svou kandidaturou dávám najevo, že neaspiruji na místo v Radě.

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4063 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Michal.Marciniszyn píše: 25 úno 2022, 15:19

Drazí piráti a pirátky,

V sobotu 26.2.2022 proběhne grillování kandidátů na lídra. Z důvodů stále nedobré COVID situace budeme lídry grillovat pouze online na https://jitsi.pirati.cz/BrnoGrillovani .

Každý z kandidátů bude mít 10 minut na představení a poté bude prostor na otázky, cca. 15 minut na kandidáta. Program je následující:

15:40 Kandidáti na lídra do MČ Brno-střed
15:40 Patrik Doležal
15:50 Monika Lukášová Spilková
16:00-16:30 Otázky na kandidáty

Své otázky prosím pište zde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Patrik.Dolezal, Marek.Lahoda

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“