Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Marek.Necada »

Prostě vlákno s historickou i jinou literaturou, jež může být zajímavá v kontextu Pirátů a jež by třeba i nováčkům (či novinářům) mohla pomoci s pochopením některých kořenů pirátského hnutí. Hezky viditelně, bez schováváček v podpalubí a podobně – cílem je vzdělat co nejvíce z výše uvedených. ;)

Mým prvním tipem je Nová třída Milovana Đilase. Existuje mj. české vydání od nakladatelství Academia, jinak též dostupná ke stažení rusky, španělsky nebo anglicky.
Proč je podle mne knížka relevantní? Ukazuje totiž, jak je pro přežití hnutí a zabránění zkorumpování strany nutné od začátku dbát na vnitrostranickou demokracii, aby byli funkcionáři drženi na uzdě, nesvěřovat funkcionářům víc moci, než je nezbytně nutné, pokud možno je pravidelně vyměňovat a zabránit vytváření informačních monopolů, které fungují jako mocenská centra. Mezi základní pirátské nástroje za tímto účelem pak patří mj. radikální informační otevřenost a transparence.

Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Petr.Vileta »

Marek.Necada píše: 17 led 2022, 20:34

Mým prvním tipem je Nová třída Milovana Đilase. Existuje mj. české vydání od nakladatelství Academia, jinak též dostupná ke stažení rusky, španělsky nebo anglicky.

Je to ke stažení česky? 236 Kč za to nedám, to si raději koupím do kapačky vinnou klobásu. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Knezik, Michal.Ertl

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
David.Klempir
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 21 úno 2019, 16:06
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od David.Klempir »

Edukuji Petra Viletu, jakož i všechny bytosti celostátního fóra i náhodné kolemjdoucí, že 236 za knížku bylo před lety naprosto cajk. Dnes je to výhodná koupě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Klempir za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Michaela.Nepejchalova
"Jednoho dne se želvy naučí létat." Terry Pratchett
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Vileta píše: 18 led 2022, 21:13
Marek.Necada píše: 17 led 2022, 20:34

Mým prvním tipem je Nová třída Milovana Đilase. Existuje mj. české vydání od nakladatelství Academia, jinak též dostupná ke stažení rusky, španělsky nebo anglicky.

Je to ke stažení česky? 236 Kč za to nedám, to si raději koupím do kapačky vinnou klobásu. ;)

Dobře investované peníze a to zejména do vědomostí by ti pak třeba mohli ušetřit hromadu hodin dohadováním se zde na fóru.
To jenom v rámci edukace - jsme v době, kdy je dobré zvažovat každou investici, ale rozhodně by se na ní nemělo šetřit - jinak pozbývá významu. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Michaela.Nepejchalova, michalci

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Peníze vložené do knih a celkově do vzdělání dobrou investicí jsou.
Diskuze však bude (zase) jen s vášnivými wikipedisty, takže opruz bez nároku na rozumnou domluvu :lol:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Michal.Ertl, Marek.Krejpsky, michalci
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Petr.Vileta »

ypsilonx píše: 19 led 2022, 07:08
Petr.Vileta píše: 18 led 2022, 21:13

Je to ke stažení česky? 236 Kč za to nedám, to si raději koupím do kapačky vinnou klobásu. ;)

Dobře investované peníze a to zejména do vědomostí by ti pak třeba mohli ušetřit hromadu hodin dohadováním se zde na fóru.
To jenom v rámci edukace - jsme v době, kdy je dobré zvažovat každou investici, ale rozhodně by se na ní nemělo šetřit - jinak pozbývá významu. ;)

Je mi 65 let a co já vím, jestli se dožiju další dekády. Děda umřel v 72 letech. Pravda je, že zatím se nikam nechystám, ale to on tenkrát také ne. ;)
Učit se v mých letech anglicky tak, abych si mohl číst filozofická díla nebo krásnou literaturu mi přijde už zbytečné. Mě stačí, když se domluvím jako turista, pokud se mi ještě poštěstí se do Velké Británie znovu podívat.

Zatím mě tedy můžete považovat a primitivního antikomunistu :twisted: co jakýsi komunismus prožil na vlastní kůži od dětství do dospělého věku.

Dokonce v raném postpubertálním věku jsem byl několik desítek měsíců členem jakési komunity, kdy nás bydlelo několik ve společném obydlí, sdíleli jsme kuchyň, záchod a nádobí, ale to bylo asi tak všechno. Platila zásada, že kytara, holka, motorka, bicykl ani jídlo se nepůjčuje. :P Pokud to někdo někdy udělal, ono se mu to pokaždé vrátilo nějak pokažené. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Libor.Adamek, Michal.Ertl

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Vileta píše: 19 led 2022, 23:36
ypsilonx píše: 19 led 2022, 07:08
Petr.Vileta píše: 18 led 2022, 21:13

Je to ke stažení česky? 236 Kč za to nedám, to si raději koupím do kapačky vinnou klobásu. ;)

Dobře investované peníze a to zejména do vědomostí by ti pak třeba mohli ušetřit hromadu hodin dohadováním se zde na fóru.
To jenom v rámci edukace - jsme v době, kdy je dobré zvažovat každou investici, ale rozhodně by se na ní nemělo šetřit - jinak pozbývá významu. ;)

Je mi 65 let a co já vím, jestli se dožiju další dekády. Děda umřel v 72 letech. Pravda je, že zatím se nikam nechystám, ale to on tenkrát také ne. ;)
Učit se v mých letech anglicky tak, abych si mohl číst filozofická díla nebo krásnou literaturu mi přijde už zbytečné. Mě stačí, když se domluvím jako turista, pokud se mi ještě poštěstí se do Velké Británie znovu podívat.

Zatím mě tedy můžete považovat a primitivního antikomunistu :twisted: co jakýsi komunismus prožil na vlastní kůži od dětství do dospělého věku.

Dokonce v raném postpubertálním věku jsem byl několik desítek měsíců členem jakési komunity, kdy nás bydlelo několik ve společném obydlí, sdíleli jsme kuchyň, záchod a nádobí, ale to bylo asi tak všechno. Platila zásada, že kytara, holka, motorka, bicykl ani jídlo se nepůjčuje. :P Pokud to někdo někdy udělal, ono se mu to pokaždé vrátilo nějak pokažené. ;)

Počkej, takže to mám chápat, tak, že se vlastně nudíš a otravuješ nás tady svými přesvědčeními o tom, jak a co bylo a že už nepotřebuješ nadále rozvíjet svou osobnost a prostě buď se se mnou budete bavit nebo ne... Chápu to dobře? :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvky (celkem 2):
Martin.Valasek, Michaela.Nepejchalova

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Ondra.kl »

ypsilonx píše: 20 led 2022, 06:36

Chápu to dobře? :D

Jo

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
ypsilonx, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od Petr.Vileta »

ypsilonx píše: 20 led 2022, 06:36

Počkej, takže to mám chápat, tak, že se vlastně nudíš a otravuješ nás tady svými přesvědčeními o tom, jak a co bylo a že už nepotřebuješ nadále rozvíjet svou osobnost a prostě buď se se mnou budete bavit nebo ne... Chápu to dobře? :D

Nechápeš to správně. Snažím se popsat těm, co chtějí poslouchat, jak utopické a zdánlivě skvělé myšlenky v minulosti vedly k naprosto katastrofálním koncům. A psal jsem jen o tom, že v mém věku nehodlám část zbývajícího času promrhat zlepšováním mé angličtiny natolik, abych mohl číst stostránkové spisy. Už také proto, že někteří lidé, a to je vědecky dokázáno, nemají nadání na cizí jazyky a já tohle nadání neměl už od útlého mládí, kdy jsem se anglicky naučit opravdu snažil, ale nešlo mi to.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Edukace Petra Vilety, všech bytostí celostátního fóra i náhodných kolemjdoucích

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Vileta píše: 20 led 2022, 21:46
ypsilonx píše: 20 led 2022, 06:36

Počkej, takže to mám chápat, tak, že se vlastně nudíš a otravuješ nás tady svými přesvědčeními o tom, jak a co bylo a že už nepotřebuješ nadále rozvíjet svou osobnost a prostě buď se se mnou budete bavit nebo ne... Chápu to dobře? :D

Nechápeš to správně. Snažím se popsat těm, co chtějí poslouchat, jak utopické a zdánlivě skvělé myšlenky v minulosti vedly k naprosto katastrofálním koncům. A psal jsem jen o tom, že v mém věku nehodlám část zbývajícího času promrhat zlepšováním mé angličtiny natolik, abych mohl číst stostránkové spisy. Už také proto, že někteří lidé, a to je vědecky dokázáno, nemají nadání na cizí jazyky a já tohle nadání neměl už od útlého mládí, kdy jsem se anglicky naučit opravdu snažil, ale nešlo mi to.

Pokud jsem si všiml, tak @Marek.Necada sem dal české vydání knihy...(a myslím, že nebude jediná knížka...)
A s tím jestli to chápu nebo nechápu - já tě jenom chci upozornit, že ty skvělé myšlenky v minulosti zdeformovali samotní lidé a ti už dneska nežijí -> takže katastrofální konec být nemusí, ale přiznám, že to nemusí každému vyhovovat, ale to furt neznamená, že by mělo docházet k linči člověka, co se přiznal ke svému ukotvení v myšlenkách...Vy v té Plzni, jste to vzali hodně z ostra s tou antikampaní na Janku... trošku mě to mrzí ještě k tomu v řadách Pirátů...
A s tím nadáním k jazykům to není zas tak žhavé, taky mám problémy, ale dá se s tím bojovat a ano ty už nemusíš - máš své, ale já si ještě zabojuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“