Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Podporuji nominaci Tomáše Válka do PKS?

Ano

9
64%

Ne

2
14%

Zdržuji se

3
21%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1854
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,
po konzultaci s navrhovaným zakládám nominační vlákno pro Tomáše Válka. Tomáš už se o místo v PKS ucházel v minulé volbě. Ačkoli neuspěl, myslím, že do PKS patří a jeho neúspěch přisuzuji tomu, že není v kraji příliš známý. Tomáš je z Volar, kde sice odvádí dobrou práci pro Piráty, ale je na ní sám a nemá kolem sebe podporu žádného místního sdružení.
V minulém období krajského předsednictva byl velmi aktivní, chodil na téměř všechna jednání PKS a měl zajímavé nápady i připomínky.
Tudíž se nebojím, že by na PKS neměl čas.

Předem děkuji za zvážení jeho nominace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Jusuf.Traore, Tomas.Valek

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Podporuji názorovou pestrost nejen napříč členskou základnou ale i v jejím vedení. Tedy díky za tuto nominaci. A jelikož jsme v novém vlákně, tak i Tomáše poprosím o zodpovězení již dříve vznesených otázek od Janči a Dana. Díky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2483
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1761 poděkování
Dostal poděkování: 2839 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vážené Krajské fórum,

děkuji @Jana.Kolarikova za její podporu a nominaci přijímám.

Ještě jednou se chci tedy představit a přednést, jak bych mohl přispět PKS a zejména Krajskému fóru v jeho činnosti. Je pravda, že je atypické, aby se členem předsednictva stal nějaký obyčejný člen KS bez opory MS, jako jsem já. Chápu, že mne většina lidí zná pouze z online jednání, zvlášť když nám Covid v uplynulých dvou letech efektivně znemožnil osobní setkávání a jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Přesto mě mohl letos kdokoli potkat při kamapaňových akcích na Prachaticku, které jsem se vždy snažil maximálně podpořit, a věřím, že i díky tomu jsme na Volarsku i zbytku okresu dosáhli relativně dobrého výsledku (po okrese CB a TA, třetí nejlepší výsledek v kraji).

Na co by se dle mne nové PKS mělo zaměřit zejména tento rok a včem bych mohl pomoci?

1.) Komunální volby jsou za rohem a stejně jako PS byla podhoubím pro růst kvality našich špičkových lidí, tak komunál je podhoubí pro růst naší členské základny a šíření pirátských myšlenek napříč společností. Musíme tedy pomoct všem aktivním lidem, kteří jsou ochotni nést naši vlajku spolu s námi.

2.) Nemůžeme nechat Jirsovi další senátní volební období zdarma. Pokud bude možnost domluvit kvalitního kandidáta, postavme se za něj plnou vahou, pokud ne, pokusme se najít alespoň koaličního a pokud ani to nebude možné, tak i přesto pánovi z Hluboké ukažme, že i my umíme být útoční v kampani, i když budeme pouze mluvit pravdu a nepotřebujeme si vymýšlet pohádky.

3.) Podpora lidí je nutný směr našeho sdružení. Lidi bez svého MS potřebují pozornost i podporu, stejně tak samostná MS musí cítit pomocnou ruku a koordinaci pomoci. Sám vím, jak není jednoduché působit bez MS, přesto je pro naše dlouhodobé působení klíčové rozrůstat se napříč krajem nejen do hloubky, ale i do šířky, tedy i na bílých místech na mapě.

4.) Chtěl bych v PKS pomoci ve vedení online jednání. Sice se stále pouze vše učím OFFTOPICcož je IMHO klíčové pro jakoukoli činnost, až když se člověk přestane být ochotný učit, tak tehdy teprve začíná stagnovat a umírat, ale rád bych vysokou laťku, kterou nastavil zejména Bohouš, udržel a pomohl, aby jednání byla jasná, přímá a neodrazující.

Rád bych ještě odkázal na svou kandidátskou řeč z minulého roku, za kterou si také stojím, a požádat Krajské fórum o podporu.

S pokorou děkuji

Tomáš Válek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Veronika.Kovarova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2483
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1761 poděkování
Dostal poděkování: 2839 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

Bohuslav.Svehla píše: 13 led 2022, 13:56

Podporuji názorovou pestrost nejen napříč členskou základnou ale i v jejím vedení. Tedy díky za tuto nominaci. A jelikož jsme v novém vlákně, tak i Tomáše poprosím o zodpovězení již dříve vznesených otázek od Janči a Dana. Díky.

Díky za dotaz.

K Jančinu dotazu:

Jak jsem již i zmínil, považuji za chybu u starého PKS nízkou aktivitu a míru zapojení některých členů do fungování PKS (dle informacích sdělených a odposlechnutých z druhé ruky, jak jsem koupil, prodávám).

Dále slabou komunikaci se členy mimo MS (a možná i v MS, tam nemohu soudit).

Navázat bych chtěl na vysokou správnost procedurální laťky v předsedání. Dále na vysokou míru operativity. V dalším bych se nechal překvapit realitou, zvenší věci vypdají jinak než zevnitř.

K Danovo dotazu:

No v prvé řadě nemáme ten milion. V druhé, takovýhle záměr vyžaduje podporu členské základny hlasováním a rozpravou na fóru (ani ne tak formálně ale morálně a prakticky). No a jinak by si IMHO PKS po uložení úkolu od KF podalo návrh do Redmine ke splnění a založilo jako pokyn pro uskutečnění a proplacení na Piroplácení. (Ano, asi těch korků bude víc, ale praktickou odpovědí je, že PKS v 2022 nemůže za milion koupit nic, protože ho nemá.)

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do krajského předsednictva

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Vážené krajské fórum,
jsem moc ráda, že Tomáš souhlasil s opětovnou nominací.
Jsem přesvědčená, že Tomáš je ten správný kandidát na místopředsedu.
Jak jsem již psala:
"Dlouhodobě se velice aktivně zajímá o vnitřní krajskou politiku, sleduje schůze PKS (poslední 2,5 roku byl takřka na každé), pravidelně navštěvuje krajské zasedání a aktivně se zapojuje při akcích a kampaních. To považuji za velice důležité pro vnistrostranickou informovanost, sounáležitost a spolupráci. A zároveň to znamená, že má přehled o tom, co PKS dělá, mělo by dělat, představu, jak to vylepšit. Zná osobně velkou část členů JčK.
Vnímám také významně, jak rozdílné máme zkušenosti jako Piráti na venkově, v menších městech a v Českých Budějovicích. Myslím, že pohled z Chlumu od Volar by nám mohl pomoci k lepšímu uchopení komplexnosti JčK, jejich voličů i příznivců.
Na Tomášovi oceňuji také to, že se nebojí říci svůj názor, i když je menšinový - dokáže o něm vést diskuzi a pokud je většina jiného názoru, respektuje tento výsledek a je ochoten spolupracovat, i když by sám volil jinou cestu."

Jsem přesvědčená, že by mohl být oporou pro ostatní členy a pracovitým členem budoucího PKS.
Děkuji za Váš čas
ver.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvek:
Tomas.Valek
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“