Čeněk Svoboda

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Vysočina

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Čeněk Svoboda

Příspěvek od mooph »

Zdravím Pirátky, Piráty a Pirátčata.

Jmenuji se Čeněk Svoboda, je mi 38 a umím číst (mám rád klasickou literaturu a to překrásné nekonečno článků a knih online), psát (píšu Česky, Anglicky, klingonsky - JavaScript, TypeScript, HTML, CSS, SQL, GraphQL, Bash, ...) a počítat (počítám převážně klingonsky, ale vzorce ve spreadsheet aplikaci ovládám taky). V minulosti jsem se zabýval kryptografií, hackováním a webovými systémy jako takovými, momentálně řeším převážně eshopy. Jsem začínající malíř (olejomalba a podobné, digitál), hrával jsem Bacha na klavír. Počítal jsem veřejné zakázky (stanovení ceny do soutěže) v oboru kanalizací a vodovodů (vodohospodářských stavbách). V informačním centru JE Dukovany mám dvě realizace - hru Energetický mix, na které jsem se podílel s kolegy a Mapu světových jaderných reaktorů. Trošku jsem se zabýval botologií (naukou o kryptoměnových botech, pojmenování berte s rezervou). Hraju virtonomics a MTG.

Jsem z vesnice nedaleko Třebíče, kde jsem strávil pořád ještě většinu života. Když můžu, rád plavu, nemám ale rád studenou vodu.

Vzděláním mám maturitu v oboru Pozemních staveb s vyznamenáním. (ČVUT FEL a ČVUT FSV jsem nedokončil)

Jsem v invalidním důchodu třetího stupně.

O členství v Pirátské straně se ucházím z toho důvodu, že mě celoživotně zajímá "vládnutí", tedy sleduji mechanismy, principy a metody jak prosadit nějaký cíl. Myslím si, že vím, jak má vypadat dobrá komunikace toho, kdo vládne, směrem ke svým spoluobčanům. "Názor je vaše věc, jak ho řešit a uvést do praxe je naše věc." Fandím dlouholetému šéfovi Ivanovi a jsem víc než ochotný mu pomoct.

Nikdy jsem nebyl v žádné politické straně.

Č

Tito uživatelé poděkovali autorovi mooph za příspěvky (celkem 4):
Vit.Zacek, Viktorie.Vidlakova, Filip.Krska, Miroslav.Vacha

Č

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Ahoj, jen se zeptám - před necelými třemi lety jsi se tu na fóru představoval a chtěl jsi se stát členem, pak jsi svoji žádost stáhnul. Co tě přimělo, se znovu přihlásit?

Acta est fabula, plaudite...

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od mooph »

Před třemi lety trvalo přijetí/nepřijetí snad půl roku. Došla mi trpělivost...

Č

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 268
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 528 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj Čeňku, díky za tvůj zájem posílit členskou základnu. Máš zájem se přidat k místnímu sdružení třebíčsko nebo spadat jako člen pod krajské sdružení Vysočina?

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od mooph »

Třebíčsko.

Č

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 268
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 528 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

s Čeňkem jsem v kontaktu

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od mooph »

a) Jaký máš názor na členství ČR v EU?
Být v EU je vzhledem k naší poloze, kultuře, tradicím, hodnotám a ekonomice výrazně výhodnější, než nebýt v EU.

b) Co si myslíš o legalizaci, toleranci a zákazu drog?
Jsem pro legalizaci marihuany (kterou jsem už dlouho neměl). Nejsem fanouškem tvrdých drog.

c) Jak vnímáš integraci romů?
Není to téma.

d) Jaký je tvůj postoj k inkluzivnímu vzdělávání?
Občas nad systémem vzdělávání uvažuji z hlediska toho, co jsem sám zažil na základní, střední i vysoké škole a víceméně nemám ke svému vzdělání výhrady. Tak jak to bylo nastavené to nebyla vůbec špatná zkušenost. Je mi 38. Inkluzi netalentovaných žáků bych fandil za předpokladu, že by mi někdo vysvětlil jak to učitel-ka zvládne...

e) Co si myslíš o autorském zákonu?
Jsem co do autorství vzhledem k IT kariéře v podstatě nadšenec do MIT licence a do public domain dedikování díla do veřejného prostoru. Jestli se nepletu, tak náš a evropský autorský zákon "si tak trošku asi hraje na něco co není". Dokázal bych si představit možnost prodat copyright podobně jako v US.

f) Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí?
V lidské blbosti.

g) Jak by se měl stát stavět k problematice bezdomovectví?
Vytvořil jsem doporučující materiál k problematice výstavby malometrážních bytů, který jsem komunikoval s Ivanem, který si ho vyžádal do mailu. Jestli tahle země nedokáže zajistit 2x4m a alespoň společnou sprchu pro každého svého obyvatele, tak to není země ve které by se mi líbilo.

h) Co je podle tebe největším nebezpečím pro svobodu projevu?
V dnešní době je to spíš problematika "amplifikace" projevu (tedy síla channelu co do sledovanosti, kterým projev jde), než to, že by někde online člověk nemohl vyjádřit svůj názor. Vysvětlím na příkladu: člověk A řekne 1 větu, za 2 dny se o ní dozví 1.000.000 lidí. Člověk B řekne 100 vět a pověsí to na internet, za 2 dny má 3 přístupy. Tradičním a oblíbeným nebezpečím je vypnutý internet, zabanovaná mezinárodní média nebo obdobné postupy.

i) Jak by měla vypadat svoboda Internetu a jaký máš názor na síťovou neutralitu?
Tady se přiznám k tomu, že tak 5 - 12 let zpátky jsem "držel a publikoval" vlastní nástroj pro tvorbu útoků typu DOS-DDOS. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že pokud někdo! (fyzická osoba) VĚDOMĚ na svém vlastním majetku připojeném k veřejné internetové infrastruktuře vytváří velké množství požadavků na nějakou URI-URL, tak to jednak není kriminální aktivita (jedná se o zcela shodné jednání jako kupříkladu blokáda pomocí demonstrace) a druhak to není nebezpečné (i když kupříkladu 10 lidí naplno vysílá HTTP requesty, jsou serverová řešení, která to absolutně nerozhodí). Síťové neutralitě asi úplně nerozumím, takže se k ní nebudu vyjadřovat.

j) Co si myslíš o imigraci?
Doktory, sestřičky, stavební dělníky, profesory, IT experty a hlavně ředitele úspěšných firem berem!

k) Které věci by měly být rozhodovány referendem a které nikoliv?
Změny Ústavy, změny Listiny, balíčky ustavních zákonů referendem. Běžná agenda referendem rozhodně nikolivěk.

Č

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeněk Svoboda

Příspěvek od mooph »

Jaký máš názor na síťovou neutralitu?

Neustále mi to vrtá hlavou. Jsou lidé, kteří nemají IP adresu, ale IP range a svoje IP adresy mohou nechat dělat co se jim zlíbí. Měl jsem tu čest s jedním non-theistickým německým satanistou, který má IP range a zřejmě si s tím taky řádně hraje. Svět není spravedlivý a hrát si na to, že spravedlivý je, asi nemá úplně cenu. Nicméně měli bychom se síťové neutralitě blížit, asi se o ni nějak snažit, ale stejně "silnější pes ****"....

Č

Č

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Vysočina“