Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět

Podporuji nominaci Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Pro

11
73%

Zdržuji se

4
27%
 
Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 220
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Příspěvek od Milos.Vlach »

Nominuji Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022 od pozice 2 dále.

Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Suchan »

Děkuji Milošovi za založení nominačního vlákna, nominaci přijímám a během dneška dodám kandidátskou řeč :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvek:
Jakub.Backa
Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Suchan »

Vážené Pirátky a Piráti,
rád bych se tímto ucházel o Vaši podporu do čela kandidátky na Praze 6.

Naše uplynulé tři+ roky na zastupitelstvu Prahy 6 byly bouřlivé. Nastupovali jsme jako posádka devíti zelenáčů, na které si brousili zuby místní bukanýři s tím, že nás zadupou a nakrmí námi ryby. Jak se ale brzo ukázalo, dokázali jsme si vybudovat na zastupitelstvu Prahy 6 respekt svým aktivním vystupováním v interpelacích, připomínkováním projednávaných bodů a zejména naší prací v komisích a výborech - ať se již jednalo o naše trestní oznámení podané na neoprávněnou slevu 34 milionů, kterou MČ poskytla Pentě při prodeji Draček, nebo náš podnět na ÚOHS u Šolínky, kterým jsme defacto zastavili nevýhodnou smlouvu na pronájem tohoto objektu, či naši analýzu právních zakázek, podle které MČ platila statisíce kamarádům starosty za nekvalitní posudky psané metodu Ctrl+C a Ctrl+V. Za ty tři roky jsme si vybudovali silnou pozici, na které nyní musíme stavět a ze které budeme připravovat naší kampaň do nadcházejících voleb.

Přál bych si, abychom v této tvrdé práci pokračovali i během dalšího období a dosáhli během nadcházejících voleb na takový počet mandátů, se kterým zůstaneme relevantní stranou v zastupitelstvu a ideálně se kterým se staneme nově i součástí koalice a rady MČ.
Je mi jasné, že po našem „úspěchu“ v loňských parlamentních volbách to nebude jednoduchý cíl, ale jak řekl v 60. letech J. F. Kennedy: „We’re doing it not because it’s easy, but because it’s hard“. Pokud do letošních komunálek půjdeme na sto procent jako tým s cílem uspět, tak věřím, že skutečně máme na to dosáhnout přinejmenším výsledku, jako před čtyřmi roky.

Proč jsem se rozhodl kandidovat
Na Praze 6 žiji již více než deset let a to na sídliště Na Dědině na Ruzyni, a Prahu 6 beru jako svůj domov. Samotnému dění v komunálu se aktivně věnuji od roku 2018, kdy jsem se poprvé zapojil do rozdávání Pirátských listů a později stal členem. Ač jsem sám nebyl v tomto období zastupitelem, poctivě jsem sledoval jednání zastupitelstva a dění z městské části, a věřím, že jsem již za ty roky něco málo pochytil. Zejména si potom cením zkušeností získaných v Majetkové komisi, díky které jsem získal dobrý přehled o tom, jaké všechny majetkové převody MČ za poslední roky realizovala, co plánuje a čemu se naopak vyhýbá. Zde náleží velký dík zejména @Viktor.Mahrik a @Jana.Kabelova, se kterými se Majetkové komise účastníme a projednáváme plánované akce MČ.
Za ty roky jsem měl možnost si ověřit co na Praze 6 funguje lépe a kde je naopak nutná změna, a tyto změny bych s týmem pirátských zastupitelů rád pomohl dotlačit do cíle

Co mohu nabídnout
Říká se, že nejlepší ajťáci jsou ti líní, protože právě ti jsou mistři v automatizaci a zjednodušování procesů, aby vše fungovalo jen s minimem nutných zásahů. Rád bych takové zjednodušení a automatizaci začal využívat i na Praze 6 například lepší transparentností a dohledatelností všech rozhodnutí a zápisů, které úřad MČ produkuje – jednoduše řečeno ukončit dobu, kdy je velká část materiálů publikovaná jen ve formě Word dokumentu na webu, ve kterých lze navíc jen těžko hledat, a to v tom lepším případě. V tom horším jako naskenovaný vytisknutý Word.

Dále, co se týká IT, ač mám sám celkem dobrý pocit z KEDu a z toho, kam se po IT stránce posunula městská část (pracuje se na komplet nové webovce, připravuje se větší integrace a redesign Lepší šestky…) stále je tu hodně míst ke zlepšení, na které se za poslední roky nesáhlo a této oblasti bych se také rád věnoval, jako třeba posunutí vzhledu a obsahu časopisu Šestka do 21. století.

Mimo to bych se rád zaměřil i na správu majetku městské části a dotáhnul do použitelné podoby například Mapu záměrů, aby existovala centrální mapa, kde si bude moci každý jedním klikem dohledat kde městská část pronajímá jaký pozemek či nebytový prostor, kde chce prodat pozemek pod garáží, kde se stará o zeleň, kde bude realizovat nový Nápad pro šestku a podobně.

Také doufám, že budu moci uplatnit mé zkušenosti i z pořádání akcí typu Ukliďme Česko, zde třeba vidím velký potenciál v systematizaci úklidu míst, na které se nyní zapomíná, a ve férovějším přístupu ke správě zeleně, o kterou se stará MČ.

Jak by měl vypadat pirátský zastupitelský tým
Závěrem bych si dovolil malé zamyšlení nad tím, jací by podle mě měli být zastupitelé, které si zvolíme do čela kandidátky a do zastupitelstva.

Jak se říká v Pirátském dvanácteru, každý Pirát je vysílač a každý z nás by měl jít po celou dobu příkladem nejen v tom co prosazujeme za program, ale i jak to děláme, zkrátka „Lead by example“, proto bych si moc přál, abychom si do čela zvolili takové zástupce, kteří jsou ochotní práci v zastupitelstvu opravdu věnovat svůj čas nadcházející 4 roky, jednoduše řečeno aby práci pro zastupitelstvo a související aktivitu v komisích a výborech nebrali jen jako melouch, když mám zrovna čas, ale jako svojí prioritu, poslání. Aby to také byli týmový hráči, kteří se dokážou s ostatními nejen pirátskými zastupiteli dohodnout na konsenzu, aby uměli ustoupit, kdy to dává smysl, nebo aby naopak uměli „bouchnout do stolu“, když to bude nutné. Aby každý náš zastupitel byl morální autoritou a hrál fér i tehdy, když se zrovna nikdo nedívá, nebo jednoduše aby byl člověkem, se kterým je radost trávit čas či podniknout víkend na chatě… nebo jak říká @Milos.Vlach, aby „nebyl kokot:)

Věřím, že v našem místním sdružení je vícero takových členů a členek. Za sebe bych ale rád podpořil ke kandidatuře zejména dvě pirátky, které si místo na čele kandidátky určitě zaslouží, a to @Eva.Ticha a @Tereza.Hubackova. Eva je naše velká srdcařka, kterou znám dobře nejen z Kontrolního výboru, ale i z rozdávání listů, kde má odpracováno více než kdokoliv jiný. A Terka je jednou z nejaktivnějších zástupkyní místního předsednictva, stará se o komunikaci s nováčky, připravuje pro všechny newsletter, je nesmírně aktivní a má hodně co nabídnout.

Díky, pokud jste dočetli až sem a budu rád za Vaší podporu :)

Martin

Více o mně včetně krátkého životopisu naleznete na webu lide.pirati.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvky (celkem 8):
Vaclav.Fortik, Eva.Ticha, Milos.Vlach, Ondrej.Vykoukal, Vojtech.Tatra, Ondrej.Chrast, Gabriela.Lnenickova, Tereza.Hubackova
Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Příspěvek od Martin.Suchan »

Dotazy, které položila v hlavním vlákně @Gabriela.Lnenickova, jsem již částečně stihl odpovědět kandidátské řeči, ale rád je shrnu i zde :)

V jakých oblastech máte kompetence a zkušenosti?

Jako vystudovaný matfyzák mohu nabídnout především své analytické schopnosti a dovednosti k hledání problémů, odhadování rizik a nalézání příležitostí tam, kde je jiní nečekají. Mimo to mám z minulých a současného zaměstnání zkušenosti s projektovým řízením, vedení malého týmu lidí a komunikací na denní bázi v angličtině, což jsou sice kompetence dost specifické, ale věřím že i pro komunál užitečné ;)

Jakým oblastem/tématům se chcete věnovat v případě zvolení do zastupitelstva Prahy 6?

Rád bych se i nadále věnoval oblastem jako za uplynulé tři roky, tj. zejména IT - modernizaci webů, aplikací a služeb, které MČ využívá, a dále majetkové politice, kde bych rád v prvé řadě narovnal pravidla MČ P6 s HMP, která P6 používá při rozhodování o prodeji nemovitého majetku a která jsou nyní pro Prahu 6 značně nevýhodná.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvek:
Gabriela.Lnenickova
Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: Nominace Martina Suchana na čelo kandidátky pro komunální volby 2022

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Martinovi musíme poděkovat za skvělé přípravy stanovisek majetkových tisků pro celý Zastupitelský klub, jako člen majetkové a jiných komisí odvádí pečlivou a důslednou práci, díky za to!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvek:
Martin.Suchan

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“