Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lukáše Hejduka do KK?

ANO

65
80%

NE

10
12%

Zdržuji se

6
7%
 
Celkem hlasujících: 81 - Celkem hlasů: 81

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Ahoy!

Rozhodl jsem se kandidovat do KK, tímto Vás prosím o podporu mojí kandidatury.

Za poslední cca čtyři roky jsem měl přesně 0 stranických funkcí a pouze využíval extenzivních práv řadového člena k zapojování se tam, kde to zrovna uznám za vhodné. Do volených funkcí jsem se nehrnul z mnoha různých důvodů. Poslední rok tím primárním důvodem byl nedostatek času z důvodu stěhování a nástupu do nové práce. Tyhle záležitosti z větší části pominuly (jsem přestěhovaný a druhý rok v práci by měl být výrazně klidnější a stabilnější).
Proto když jsem dostal několik nabídek k založení nominace do RP, tak jsem nad tím chvíli (asi 10 minut) uvažoval. A pak s díky odmítl, protože se na to necítím připravený a vnímám to jako až moc velký závazek. Ale postrčilo mě to k úvaze, jestli bych případně nemohl pomoci jinde. KK se jeví jako ideální případ. Není a myslím, že nebude moc zájemců a ze členství v KK neplynou téměř žádné výhody.

Základní info o mně
27 let, z Prahy, docela dlouho jsem žil v Brně, asi dva roky v Telči na Vysočině, teď jsem z pracovních důvodů zpátky v Praze a počítám, že to tak i dopadne.
Mám odstudovaných několik semestrů politologie a práva, oboje nedokončeno. Od cca 20 jsem se živil sportovním sázením, posledních asi 5 let pracuji jako bookmaker v sázkové kanceláři, poslední dva roky už je to nicméně jen vedlejší zdroj obživy. Ten hlavní je IT development, kdy jsem se začal věnovat primárně vývoji věcí právě pro sázkové kanceláře, teď dělám i další věci, které potřebuje můj otrokář OFFTOPICzdravím kolegy, kteří to tu kdyžtak budou číst :D

Proč byste mě měli podpořit do KK
V první řadě si myslím, že bychom měli podpořit kohokoli, kdo tuhle ne vždycky úplně vděčnou práci chce dělat a má pro ní aspoň základní předpoklady :D Což je imho i můj případ. Ty základní předpoklady:
-mám základní a hrubou orientaci ve stranických předpisech a byru a hlavně vím, kde tyhle věci hledat a jak se v nich v základu orientovat
-budu na to mít přiměřeně času
-občas mám ideové spory s některými členy strany ale nejsou osobní charakteru (nebo o tom nevím), zároveň nemám žádné volené (a potažmo ani jiné) funkce, střet zájmů témeř nehrozí OFFTOPIC(mohlo by se to teoreticky změnit akorát na podzim v případě kandidatury v komunálkách do zastupitelstva malé pražské MČ, ale ani k tomu nejspíš nedojde)
-umím být objektivní a posuzovat věci s chladnou hlavou, bez emocí a míchání osobních sympatií

K té objektivitě něco málo
Každý kdo chodí na forum, tak ví že tu občas diskutuji. Občas i poměrně aktivně a zuřivě, na některé věci ohledně fungování strany mám celkem výrazné názory. Možná to nevypadá jako ideální výbava na cestu do KK.
Kdo mě zná osobně tak ví, že hodně sportuji, vedu basketbalový tým atd. Taky ví, že jsem hodně soutěživý a chci vždy vyhrát. Ale taky ví, že bych nikdy nechtěl vyhrát nefér způsobem. Radši prohrát se ctí, než vyhrát neférově.
To stejné bych aplikoval i v případě zvolení do KK. Nevzdal bych se možnosti (občas aktivně a hlasitě) prosazovat svoje názory. Ale nikdy bych k tomu žádným způsobem nechtěl využívat případné angažmá v KK.

Je fér dodat, že (jak jsem naznačil výše) bych se v případě zvolení nevzdal aktivní participace na vnitrostranickém dění a debatě. Snažil bych se ale fungovat zdrženlivě v debatách o živých kauzách na kterých KK participuje.

Fér mi taktéž přijde říct, že ačkoli jsem dnes přesvědčený, že minimálně v roce 2022 na KK budu mít dost času, tak už se mi v minulosti stalo, že jsem měl podobný pocit ve vztahu k jiným aktivitám a nakonec se mi změnila situace (čímž třeba uplynulý rok trpěl KET Sport v Jmk, což mě mrzí). Ale jak říkám - předpokládám, že by to mělo být ok.

Jak by měla KK fungovat a k čemu bych rád přispěl
a) měla by fungovat rychle, efektivně a transparentně - zvláště pro ty první dva body bych měl přispět už jen tím, že případně budu zvolen. Víc lidí se zpravidla (byť asi ne vždy) rovná rychlejšímu rozhodování. KK dříve hodně trpěla na pomalé tempo práce. Vnímám, že se to zlepšilo, rád bych přispěl minimálně k tomu, aby tento trend pokračoval
b) měla by fungovat objektivně a předvídatelně - goes without saying
c) měla by se snažit působit jako zklidňující prvek hledající v první řadě smír - tam kde to je možné (!) vnímám jako naprosto primární účel KK, aby se snažila věci vyřešit směrem ke kompromisu přijatelném pro všechny strany sporu. Obrušování hran a nalezení přijatelné cesty pro všechny.
d) měla by být benevolentní k těm, kteří vzniklé problémy chtějí řešit a mají snahu se rozumně dohodnout - souvisí s bodem výše. Pokud někdo poruší předpisy, ale je schopen to uznat, přiznat chybu a má chuť se podílet na nápravě, pak by KK měla participovat na co nejmírnějším vyřešení prohřešku
e) razantní přístup vůči těm, kteří vzniklé problémy řešit nechtějí a nemají snahu se rozumně dohodnout - tam kde se KK dobere k porušení předpisů a ze strany odpůrce není zájem věc smysluplně řešit, tak má KK vyvinout maximální snahu k potrestání. Nikoli primárně směrem k exemplárnímu trestu, ale spíše ve stylu aby k férovému potrestání opravdu došlo a to pokud možno v rozumném čase.

Tolik zatím za mě. Děkuji těm, kteří kandidaturu podpoří.

Naposledy upravil(a) Lukas.Hejduk dne 04 led 2022, 13:08, celkem upraveno 1 x.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1204
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2978 poděkování
Dostal poděkování: 900 poděkování

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím tě @Lukas.Hejduk a s radostí jsem ti tam dala podporu. Sleduju tě v různých diskuzích na fóru. Máš to fakt srovnaný. Jsi věcný a konkrétní, a nedopouštíš se žádných faulů. V předpisech si jako doma :) Za mně - dobré rozhodnutí. Chci tě v KK.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Kornelia.Gottmannova, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

KK je zajímavá volba - uvažoval si i o RV, když už ne RP?

A nejde měnit hlas v anketě. Tak prosím o opravu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Michaela.Nepejchalova, Martin.Martin
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Karel.Nejedlik píše: 04 led 2022, 13:53

KK je zajímavá volba - uvažoval si i o RV, když už ne RP?

V současné chvíli pořád necítím moc velkou potřebu nebo chuť kandidovat kamkoli. I jako řadový člen můžu věci měnit a dostatečně se vyřádit tak, jak uznám za vhodné (v tomhle jsou Piráti super). Tenhle podnět je primárně výsledkem toho, že KK potřebuje víc kandidátů (i když po Rosťově nominační akci je to o chlup lepší) a ne tak úplně nějakých mých ambicí. OFFTOPICi když jsem samozřejmě už od školky toužil být členem kontrolních orgánů politické strany :D
edit: což neznamená, že bych se KK nevěnoval naplno a s přiměřenou chutí, pokud budu zvolen
Touhle bolístkou RV aktuálně netrpí. Kompetentních lidí, kteří zastupují moje názory na fungování strany, je tam dostatečný počet a dokonce bych RV chtěl pochválit - aktuálně mám pocit, že pracují lépe než kdy dříve :)

Nevylučuju, že se tohle moje nastavení v budoucnu změní a pak třeba RV bude smysluplná volba. Ale teď je to stejně dost irelevantní otázka. Jestli se nepletu (střílím od boku) tak příští řádná volba bude na jaře 23 a KS Praha (kam mám aktuálně zažádáno o přestup kvůli stěhování) si volí krajského zástupce právě teď.

Karel.Nejedlik píše: 04 led 2022, 13:53

A nejde měnit hlas v anketě. Tak prosím o opravu.

Mea culpa, tohle mi uteklo. Už nemůžu editovat příspěvek, ale pokud někdo má možnost, tak to prosím změňte. Díkec :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Kornelia.Gottmannova, Karel.Nejedlik

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Hejduk píše: 04 led 2022, 12:14

Ahoy!

Rozhodl jsem se kandidovat do KK, tímto Vás prosím o podporu mojí kandidatury.

Kdo chce kam, pomozme mu tam. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:

Mě hlas v anketě měnit jde. Zkontroloval jsem i nastavení v příspěvku, a tam je to taky správně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Eva.Novakova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Vojtech.Pikal píše: 04 led 2022, 22:31
Oznámení moderátora:

Mě hlas v anketě měnit jde. Zkontroloval jsem i nastavení v příspěvku, a tam je to taky správně.

Já jsem to totiž opravila a neohlásila. :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Lukas.Hejduk, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj Lukáši, rád bych ti jako kandidátovi do kontrolní komise položil dotazy, které jsem podrobněji okomentoval zde; tento komentář doporučuji přečíst, protože otázky zasazuje do kontextu, nicméně pro stručnost zde jen vykopíruji otázky.

1) Jaká je vaše kvalifikace pro výkon kontrolní činnosti? Zejména vzdělání a zkušenosti z praxe, kde člověk přichází do kontaktu s dalšími lidmi a vykonává pro ně nějakou službu?
2) Jak zajistíte, abyste vykonávali svou funkci skutečně nestranně a nepromítali do ní politické názory či osobní averze a historické neshody?
3) Jaké další funkce, role a zdroje vazeb a příjmů, které jsou podstatné pro rozhodčí řízení a posouzení či vyloučení střetu zájmů, máte (například angažmá u volených funkcionářů, vnitrostranické funkce, role v exekutivě a související partnerské či rodinné vazby)?
4) Budete se vyjadřovat o běžících a možných případech, případně týkající se účastníků řízení v diskusních kanálech nad rámec stručných a věcných oprav v nezbytných případech? ano/ne Jak byste na dotazy ve vztahu k takovým řízením reagovali?
5) Jste připraveni vzít na sebe závazky nad rámec standardních povinností, které vyžaduje zachování široké důvěry v přezkumné orgány, které mají fungovat apoliticky, zejména závazek i mimo výkon funkce vystupovat korektně, slušně, trpělivě a transparentně při zachování mlčenlivosti a všech dalších povinností člena přezkumného orgánu? ano / ne Jak byste k této věci přistoupili?
6) Budete jako člen kontrolní komise prosazovat vymahatelnost pravidel online i offline? ano/ne, případně jak to dělat lépe.
7) Jak zajistíte, aby výkon funkce u všech členů kontrolní komise, zejména pokud mají roli zpravodaje, byl v souladu s pravidly a nedemotivoval lidi? Jak budete postupovat v případě zjištěného porušení, které ale zjevně nebylo úmyslné, popř. šlo o nějaký omyl? Budou návrhy na smír čistě formální nebo se povede skutečné jednání?
8) Co byste doporučili vedení strany změnit, aby se členové ve straně cítili lépe?
9) Pokud obhajujete funkci člena kontrolní komise, prosím uveďte

  • dobu trvání mandátu,
  • seznam případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl skončen smírem nebo šel k rozhodčí komisi, odkaz na výsledné rozhodnutí (smír), a informaci a procento případů, ve kterém vámi postoupená stížnost uspěla, tj. byla přiznána náhrada nákladů řízení kontrolní komise vůči ostatním účastníkům řízení,
  • seznam kontrol hospodaření, u kterých jste byl zpravodajem, a případně způsob realizace jejich závěrů,
  • počet případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl ukončen jiným případem než podle druhé odrážky výše.

10) Jakým způsobem řešit v gesci kontrolní komise situace, kdy není hmotně právní úprava náležitě jasná a nelze uplatnit institut předběžné otázky. Jakou máte míru sebeomezení při „kreativním výkladu“ pravidel?

Chápu, že témat je docela dost a nemusí mít každý čas odpovědět na všechny dotazy, tak bych poprosil, zda byste se mohli odpovědět jen stručně a případně podrobněji rozvést část, ve které se chcete specializovat. :-)

Předem děkuji za odpovědi a přeju štěstí ve volbě.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jakub.Michalek píše: 12 led 2022, 19:59

1) Jaká je vaše kvalifikace pro výkon kontrolní činnosti? Zejména vzdělání a zkušenosti z praxe, kde člověk přichází do kontaktu s dalšími lidmi a vykonává pro ně nějakou službu?
2) Jak zajistíte, abyste vykonávali svou funkci skutečně nestranně a nepromítali do ní politické názory či osobní averze a historické neshody?
3) Jaké další funkce, role a zdroje vazeb a příjmů, které jsou podstatné pro rozhodčí řízení a posouzení či vyloučení střetu zájmů, máte (například angažmá u volených funkcionářů, vnitrostranické funkce, role v exekutivě a související partnerské či rodinné vazby)?
4) Budete se vyjadřovat o běžících a možných případech, případně týkající se účastníků řízení v diskusních kanálech nad rámec stručných a věcných oprav v nezbytných případech? ano/ne Jak byste na dotazy ve vztahu k takovým řízením reagovali?
5) Jste připraveni vzít na sebe závazky nad rámec standardních povinností, které vyžaduje zachování široké důvěry v přezkumné orgány, které mají fungovat apoliticky, zejména závazek i mimo výkon funkce vystupovat korektně, slušně, trpělivě a transparentně při zachování mlčenlivosti a všech dalších povinností člena přezkumného orgánu? ano / ne Jak byste k této věci přistoupili?
6) Budete jako člen kontrolní komise prosazovat vymahatelnost pravidel online i offline? ano/ne, případně jak to dělat lépe.
7) Jak zajistíte, aby výkon funkce u všech členů kontrolní komise, zejména pokud mají roli zpravodaje, byl v souladu s pravidly a nedemotivoval lidi? Jak budete postupovat v případě zjištěného porušení, které ale zjevně nebylo úmyslné, popř. šlo o nějaký omyl? Budou návrhy na smír čistě formální nebo se povede skutečné jednání?
8) Co byste doporučili vedení strany změnit, aby se členové ve straně cítili lépe?
9) Pokud obhajujete funkci člena kontrolní komise, prosím uveďte

  • dobu trvání mandátu,
  • seznam případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl skončen smírem nebo šel k rozhodčí komisi, odkaz na výsledné rozhodnutí (smír), a informaci a procento případů, ve kterém vámi postoupená stížnost uspěla, tj. byla přiznána náhrada nákladů řízení kontrolní komise vůči ostatním účastníkům řízení,
  • seznam kontrol hospodaření, u kterých jste byl zpravodajem, a případně způsob realizace jejich závěrů,
  • počet případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl ukončen jiným případem než podle druhé odrážky výše.

10) Jakým způsobem řešit v gesci kontrolní komise situace, kdy není hmotně právní úprava náležitě jasná a nelze uplatnit institut předběžné otázky. Jakou máte míru sebeomezení při „kreativním výkladu“ pravidel?

Ahoj Jakube, díky za dotazy.

1) Uvedl jsem jsem v kandidátní řeči. Nad rámec bych přidal dlouholetou zkušenost s organizovaním sportovních soutěží (liga malého fotbalu, soutěžní basketbal), což je činnost v mnohém analogická - kontrola dodržování předpisů, pravidel, rozumně asertivní míra komunikace tam, kde došlo k porušení pravidel a snaha vzniklé problémy odstranit ideálně tak, aby všechny strany sporu měly pocit, že to dopadlo ok nebo že se jim minimálně dostalo spravedlivého posouzení.
2) Být objektivní a vidět věci nezaujatě řadím ke svým silným stránkám. Více jsem psal v kandidátské řeči (viz. něco málo k objektivitě).
3) Nemám žádné funkce - a to ani volené, ani vnitrostranické.
4) Viz. moje kandidátská řeč: 'Je fér dodat, že (jak jsem naznačil výše) bych se v případě zvolení nevzdal aktivní participace na vnitrostranickém dění a debatě. Snažil bych se ale fungovat zdrženlivě v debatách o živých kauzách na kterých KK participuje.'
5) Ano. O slušné, trpělivé a věcné vystupování v diskusích i jinde se snažím dlouhodobě, zbylé věci jsou automatickou součástí práce v KK.
6) Nerozumím moc otázce, budu jako člen KK prosazovat vyhamatelnost pravidel kdekoli.
7) Ostatním členům mohu maximálně decentně sdělit svůj názor. V případě zjevného omylu má být primárním cílem KK hlavně zajištění nápravy. Tím směrem musí být i koncipovaný případný smír.
8) To je velmi široká otázka. V souvislosti s KK bych vypíchl revizi předpisů a to směrem k redukci těch nadbytečných i zpřehlednění těch smysluplných.
9) Neobhajuji mandát.
10) Správné je ptát se po účelu takové právní úpravy a podle toho dále postupovat. Zároveň není správné, aby byl někdo poptahován za porušení například předpisu, na jehož nejednoznačném výkladu je široká shoda (a takový předpis má být revidován nebo odstraněn). Vědomě si vykládat pravidla kreativně je nesmysl a dělat to nebudu.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace Lukáše Hejduka do Kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jan.Lejcko píše: 12 led 2022, 21:04

Vážení kolegové, kandidáti,

chtěl bych se Vás zeptat na Váš pohled, na následující:

1. Měla by KK hodnotit subjektivní stránku činu a volit třeba různé postupy?
2. Měla by být KK konzistentní či spíše progresivní?
3. Jak se díváte na princip legality ve vztahu ke KK? OFFTOPICMěla by být KK povinna "prošetřovat" každý prohřešek, o který zavadí?
4. Neměla by být činnost v KK nějak finančně ohodnocena?
5. Jaký máte názor na recidivu? OFFTOPICKdyž se opakuje stejné jednání u osoby, měla by se nějak sledovat a popř. v jakém časovém horizontu?

Děkuji za Vaše odpovědi a názory na položené otázky.

Přijde mi fér odpovědět na otázky i Honzovi. Omlouvám se, dříve jsem nestihl.

1) Ano. Určitě minimálně po stránce toho jestli ve vyšetřovaném činu jde o evidentní omyl, nedbalost nebo vědomé a cílené porušení. Analogicky také posuzovat míru chuti po nápravě a chuti se činu pro příště vyvarovat.
2) Spíše konzistentní, s důrazem na slovo spíše.
3) Myslím, že to fakticky není možné bez ohledu na to, jestli to KK předpisy ukládají. Jsem velmi proto, aby pokud jakýkoli člen strany (včetně členů KK) narazí na nějaký prohřešek, ideální cesta je se pokoušet zajistit nápravu skrz kontaktování 'hříšníka' a až pak případně věc eskalovat na KK.
4) Obecně musí očekávání členů směrem ke KK být úměrné tomu, jaké mají podmínky. Přijde mi, že očekávání některých vybraných jedinců je takové, že by ani průměrná mzda a full-time administrativní výpomoc nebyla dostatečná. Zároveň vnímám že většina strany vnímá členy KK jako dobrovolníky a proto je myslím ok, pokud to tak zůstane. Souhlasím s některými kolegy, že administrativní výpomoc na část úvazku by imho dávala smysl.
5) KK by jí měla zohlednit při vedení řízení, větší část zohlednění je ale pak na RK.

Díky za otázky :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lejcko, Martin.Martin

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“