MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Litoměřicko

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Michal.Ketner »

Vzhledem k clenskemu podnetu zahajuji jednani ve veci kandidatury v Roudnici nad Labem.

Budeme hlasovat o tom to navrhu

MS Litoměřicko schvaluje samostatnou kandidaturu v obci Roudnice nad Labem.

Doba na navrhovani pobezi do 6.1. 11:00, kdy zacne doba narozmyslenou, ktera pobezi do zacatku hlasovani. V ramci jednani muzete podavat i alternativni navrhy.
Hlasování proběhne od 7.1. 11:00 do 10.1. 22:00 na stranickém hlasovacím systému Helios :fet:

Prosim predkladatele @Adam.Senk o uvodni slovo.

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 305
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Adam.Senk »

Děkuji předsedajícímu za slovo,
Vážené místní fórum,
Po sérii různých debat, které probíhaly jak na schůzích MS, tak na jiných méně formálních či neformálních setkání, jsem nabyl názoru, že je v tomto MS zájem o kandidaturu v Roudnici nad Labem. Proto myslím, že je na čase přenést tuto debatu na fórum, které je k tomu určené, tak aby se k takové kandidatuře mohli vyjádřit všichni členové MS, kteří o to budou mít zájem (a samozřejmě další uživatelé fóra), a aby svým hlasováním mohli vyjádřit svůj finální postoj.

Jak jsem uváděl v členské podnětu v Roudnici se podařilo vytvořit poměrně početnou skupinu členů, RegP a dalších podporovatelů a podporovatelek, kteří mají zájem nést pirátskou vlajku a reprezentovat pirátskou politiku (kromě jiného) na komunální úrovni. Mám za to, že taková kandidatura bude prospěšná pro celé MS i celou stranu. Zde uvádím své důvody, proč jsem o tom přesvědčen.

  • Smyslem politické strany je prosazovat svůj program (a nikoliv bojovat o křesla, což jsme se snad dostatečně přesvědčili v právě proběhlých volbách). Každé volby jsou dobrou příležitostí formulovat své postoje a vnášet je do veřejné debaty. V neposlední řadě jsou příležitostí jak oslovit dostatečné množství voličů, kteří budou mít zájem aby jejich zájmy reprezentovali kandidáti České pirátské strany nesoucí její program a získat tak mandáty s kterými je prosazování vlastní politiky snazší (byť to není zákonitost).

  • 8letá vláda KSČM, ANO a občanské kandidátky Společně pro Roudnici (spojené se STANem osobou místostarosty) ve velké míře reprezentuje styl politiky, který je opačný té naší.Jsem přesvědčen, že v předvolební kampani (samozřejmě i mimo ni) můžeme bojovat za pirátská core témata, jako jsou:

    • transparentnost - zrušení “pracovních” zastupitelstve za zavřenými dveřmi; živé přenosy ze zastupka; veřejné zasedání poradních orgánů; rozklikávací rozpočet

    • participace - participativní rozpočet; lepší participace v územním rozvoji

    • demokratické principy - nezávislost médií veřejnoprávního charakteru, v nichž jsou dnes absolutně nadreprezentováni vládnoucí politici; interpelace radních online na webu; jasná gesční odpovědnost jednotlivých radních

    • ochrana soukromí - redukce kamer ve veřejném prostoru

    • digitalizace - důraz na open-source řešení; otevřená data; lepší přístupnost úřadu skrze on-lin prostředí

  • Roudnice je městem, před kterým leží spousty aktuálních témat, na nichž se dá demonstrovat, že Piráti mají odpověď i na další výzvy 21. století, ačkoliv třeba nejsou jádrem politického programu. Zmíním namátkou několik, která považuji za důležitá

    • krize bydlení a růst města - nedostupné a drahé bydlení, v tu samou chvíli velký developerský tlak, neboť město je dobře dostupné z Prahy

    • velká dopravní zátěž, nevhodné podmínky pro pěší

    • VRT - příprava města na vybudování terminálu a zprovoznění vysokorychlostní tratě

    • stav veřejného prostoru - mrtvé náměstí na kterém krachuje jedna provozovna za druhou

    • Klimatická změna - lepší energetický management městských budov; obecní energetika

  • Kandidatura a případná další politická práce umožní dále rozvíjet členskou základnu strany, což bude pro další fungování jistě prospěšné a nezbytné. Pirátská strana je v Roudnici vlastně jedinou alternativou pro mladé liberální voliče a měla by jim tedy tuto alternativu nabídnout.

Na druhou stranu je nutno podotknout, že taková kandidatura zákonitě nese mnohá rizika. Je tedy nutné s nimi MS seznámit, tak aby je každý člen a členka při svém hlasování mohli vzít v potaz. Tady je jejich výčet z mého osobního pohledu:

  • Kandidátku se nemusí podařit postavit. - I přesto, že už jsme početná skupina, hrozí, že kandidátku ve finále nenaplníme. Osobně se mi zdá politická situace v Roudnici v takovém stavu, že zde není žádný vhodný koaliční partner, proto je nutné tak jako tak kandidátku postavit samostatnou. Riziko, že se nám to nepovede je spíše menší.

  • Piráti nemají v Roudnici žádnou historii na komunální úrovni a je možné, že se tento fakt promítne do volebního výsledku.

  • Mezi členy žijícími v Roudnici se v minulosti objevili neshody ohledně politického směřování. Já osobně je nepovažuji za nijak hluboké. Dle mého tyto spory nepřevyšují svou velikostí běžné spory, které se vyskytují mezi jednotlivými členy strany a jsou řešitelné demokratickými procesy.

  • Mezi ostatními členy MS může převážit obava, že Roudnická část MS je tvořena samými čerstvými členy (předsedu nepočítám, sice teď v Roudnici žije ale on je tzv. bydliště-fluidní, u něj nikdo neví, kde se bude nacházet za půl roku ;) ), což je jistě relevantní námitka.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem (nutnost postavení a naplnění samostatné kandidátky, první kandidatura v Roudnici) považuji za důležité tuto záležitost pečlivě projednat. V případě schválení bude kandidatura obnášet spousty práce, proto jsem stál o to (a nebyl jsem sám), aby jsme se touto záležitostí zabývali v dostatečném předstihu. Jsem přesvědčen, že i přes zmíněná rizika by byla kandidatura Pirátů v Roudnici důležitou částí politické práce MS Litoměřicko a jednoznačným přínosem.

Budu rád, pokud mě další členové s bydlištěm v Roudnici doplní (@Marek.Stoklaska , @Tomas.Lukacina ).

Adam :fet:

EDIT: Změněno zvýraznění

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvky (celkem 4):
Katerina.Stojanova, Marek.Stoklaska, Miroslav.Hrstka, Bedrich.Hadek

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Bedrich.Hadek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 61
Registrován: 23 říj 2021, 19:31
Profese: Biomedicínský inženýr/student phd
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Re: MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Bedrich.Hadek »

Ahoj,

Vzhledem k tomu, že Adama zatím nikdo nedoplnil, dovolím si to udělat velmi krátce já. Zmíním pouze pár věcí, které zde dle mého názoru nezazněly a jakožto člověka, který v Roudnici žije, mě trápí a myslím si, že by jim pirátský klobouk slušel.

Jedna z věcí je například upřednostňování parkování před mnohými důležitějšími věcmi, což však bohužel není problém jen našeho města. Určitě bychom měli podporovat rozvoj cyklo a pěší dopravy a rozhodně nebourat historicky významné budovy a stavět místo nich parkoviště (ano, mluvím o událostech poslední doby, kdy probíhají demoliční práce na části pivovaru). Nemluvě o tom, že místo více než poloviny náměstí máme jedno velké parkoviště a je pravděpodobné, že pokud vznikne VRT s terminálem za městem, automobilová dopravy se přesune z centra (od vlakového nádraží) právě tam. Tímto bych také rád vyzdvihl důležitost právě plánovánování spojené s výstavbou terminálu VRT, které bude definovat v budoucnu kvalitu žití v Roudnici.

Velký problém Roudnice je také nedostatek míst ve školách a školkách, což je poměrně dlouho známý fakt, který vedení města samo přiznává a zatím pro něj bylo schopno udělat pouze velmi nedostatečné kroky.

Nakonec bych rád ještě zmínil to, že by určitě našemu městu slušelo ho udělat trochu smart. ;)

Díky,
Bedřich

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bedrich.Hadek za příspěvek:
Adam.Senk
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Michal.Ketner »

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Michal.Ketner »

Navrh kandidatury byl prijat.

PRO 8
PROTI 1
Zdržuji se 2

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Adam.Senk

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: MS 07/2021 Kandidatura Roudnice nad Labem

Příspěvek od Michal.Ketner »

Necham to tu odemceny a at se muzete vyjadrit a zejtra to zamknu

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Litoměřicko“