KF PaK 14/2021 [podnět] Krajská nominace Janky Michailidu na předsedkyni Pirátů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Janky Michailidu do volby RP.

pro

4
57%

proti

3
43%

zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 7 - Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF PaK 14/2021 [podnět] Krajská nominace Janky Michailidu na předsedkyni Pirátů

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás, bytosti pardubického krajského fóra!

Omlouvám se, že přicházím s žádostí o nominaci takto na poslední chvíli, ale rozmýšlení, zda a jakým způsobem uchopit svoji nominaci, mi zabralo nějaký ten čas. Předstupuji před vás, protože ctím, že krajská fóra chtějí mít možnost vyslovit svou vůli i explicitněji než pouze hlasováním svých jednotlivých členů v rámci nominací a následné volby na CF, a žádám vás o podporu své nominace na předsedkyni Pirátské strany.
Zde je mé nominační vlákno v členských podnětech: Podpora kandidatury Janky Michailidu do republikového předsednictva - Fórum Pirátské strany
Zde pak to nejdůležitější z mé kandidátské řeči:
Co mě k tomu rozhodnutí přivedlo?

  • Strana je v krizi. Cítím, že jsme letos utrpěli výrazný náraz do reality. Ten náraz byl o to silnější, jelikož se na nás díky němu naplno vyšklebili kostlivci v naší stranické skříni: resty v kultivaci vnitrostranické kultury, v růstu osobností i rozšiřování talentů a odbornosti členů napříč stranou, v nacházení způsobů autentické mediální prezentace, ve vnitřní organizaci, v pěstování ideologického zázemí, apod. Cítím, že je potřeba, aby v této nelehké chvíli strana měla ve svém čele někoho, kdo má jako prioritu dlouhodobou záchovu pirátského hnutí. No a pokud si u sebe můžu být něčím jistá, nejsou to moje kompetence nebo odbornost OFFTOPICimposter syndrome reporting for duty!, ale především moje motivace a čisté úmysly. Vždy nosím srdce na dlani a z téhle cesty jsem za celou dobu svého působení ve straně neuhnula. Moje přesvědčení je, že pirátské myšlenky mají obrovskou relevanci pro nadcházející desetiletí (ne-li staletí); vnímám tedy jako nutné se společně pokusit o to, aby strana tento náraz do reality nejen přežila, ale vyšla z něj silnější než předtím.

  • Idealismus vs. Pragmatismus. Někteří z nás rádi interpretují vnitrostranické spory kmenově a snižují tak jejich význam na osobní rovinu. Za mě je tento popis spíše nepochopením principiálního jevu, který dle mého není ani nový ani extrémně komplikovaný. Jak už to v lidském chápání a přístupu k ovlivňování reality bývá, můžeme zde pozorovat jakýsi dualismus myšlenkových směrů, kde na jedné straně existuje idealismus a na straně druhé pragmatismus. Tento dualismus já chápu jako gradient, přičemž většina z nás se vyskytuje někde uprostřed - někdo více napravo, někdo více nalevo. Myslím, že v posledním roce jsme jako strana hodně vsadili na pomyslného "pragmatického koně" a tato sázka nám nevynesla to, co jsme chtěli. Já nepřicházím s tím, že máme hodit zpátečku a vrátit se zpět k idealismu. Přicházím s tím, že je potřeba přijmout tuto dichotomii a začít s ní efektivně pracovat. Přesně s takovýmto (za mě celkem úspěšným) balancováním nad propastí mám dlouholeté zkušenosti z oblasti komunikace témat Návykového chování. Jako ideální řešení vidím syntézu těchto dvou směrů tak, abychom nejen zachovali, ale i rozvíjeli ideovou autenticitu, a zároveň se politicky nestříleli do nohy.

  • Dlouhodobost vs. Exekutiva. To, co jsem se snažila popsat výše, nejsou dlouhodobé úkoly. Na to, abychom vstali z popela, nebude politická realita čekat roky. Najít cestu skrz skaliska lze pouze s kormidlem v ruce; pokud chci svoji vizi zkusit uskutečnit, je nevyhnutelné, abych opustila své místo v republikovém výboru, ač to mé srdce naplňuje mrzením. Musím nicméně říct, že to, v jakém stavu bych republikový výbor případně zanechala, mě naplňuje nadějí. Stal se z něj totiž silný a akceschopný hráč na poli vnitrostranické politiky - přesně takový, jaký by dle stanov měl být!


Co ode mě můžete v RP čekat?

  • To, co jste viděli doteď. Nekonzistence není úplně moje silná vlastnost.
    • Budu se snažit stranu navigovat směrem adherujícím k základním pirátským hodnotám, tak, jak jsem se o to snažila prozatím v každé své vnitrostranické funkci.
  • Dotáhnutí reformy resortní sekce. Děláme na ní již dva roky a věřím, že v příštím roce ji zvládneme dotáhnout do zdárného... nového začátku! :)
    • Horizontální i vertikální propojení našich odborných a politických týmů, zvýšení demokratičnosti, transparence i možnosti participace, provázání jednotlivých resortů pro dosažení koherentní provázanosti našich výstupů - toto a mnoho dalšího nás čeká při úspěšném zavedení některých ozkoušených příkladů dobré praxe
  • Zapojení do implementace kolektivně vydiskutovaných a žádaných výstupů projektu Respekt je profi!
    • Naše pracovní skupina již začala předžvýkávat výstupy práce Konsentu a pracovní skupiny složené z členů a regP a následně přistoupíme k citlivé aplikaci opatření a principů, na kterých bude široká shoda.
  • Rozhodování v koordinaci s republikovým výborem.
    • V rámci snahy o syntézu pohledů na dlouhodobý a krátkodobý zisk je dle mě naprosto nevyhnutelné, aby RP a RV koordinovali svůj postup. Pro dobro strany je důležité, aby byly tyto přístupy balancovány a aby bylo rozhodováno s přihlédnutím k oběma.
  • Tlak na návrat transparence do stranické diskuse i rozhodování.
    • Budu se snažit o návrat k přístupu: "Vše, kde není konkrétní důvod k utajení, je veřejné. Jakmile důvod k utajení pomine, je věc zveřejněna." Stejně tak se zasadím o větší transparenci a snadnou dohledatelnost zápisů i rozhodování stranických orgánů (toto již řeším na půdě technické skupiny RV).
  • Snahu o nalezení cest, jak mediálně komunikovat autentické pirátství a jak pomalu ale konzistentně zvětšovat pool jádrového voličstva.
    • V rámci svého působení v RP bych se ráda podílela na diskusích o koncepci naší vnější komunikace tak, abychom nalezli způsob, jak komunikovat naše jádrová témata a pokračovali tak v efektivním rozšiřování obzorů a otevírání nových narativů v rámci politické diskuse, a nepřišli přitom o politickou relevanci.
  • Podporu rozvoje technických systémů a zvyšování jejich přívětivosti vůči živým bytostem.
    • Budu se snažit společně s bytostmi technického odboru najít vhodný způsob prioritizace mezi zvyšováním efektivity našich členů i dodavatelů prostřednictvím rozšiřování našeho technologického arzenálu a mezi zvyšováním přívětivosti stávajících systémů tak, aby vykonávání členských povinností nebylo pro nikoho utrpením.
  • Snahu o systemickou změnu v přístupu k dobrovolné práci - našemu největšímu bohatství.
    • V přístupu k dobrovolnické práci vnímám dlouhodobě velký dluh. Cítím, že je důležité, aby se konstruktivní a podporující způsoby komunikace a interakce s dobrovolníky staly součástí pravidelného školení vedoucích osob a funkcionářů ve straně. Budu se také snažit o to, abychom tuto naši přednost vhodně prezentovali veřejnosti - naše politická moc stojí na letech dobrovolnické práce!

Ať už mi svůj hlas dáte, nebo ne, věřte, že se budu snažit nezklamat pirátské ideály!

Díky za pozornost a za zvážení podpory i ve vašem KF :fet:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“