Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Moderátoři: KoKS Královéhradecký kraj, PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, PMS Trutnovsko

Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Hezký den Pirátky a Piráti,
v souladu s volebním řádem svolávám jednání ve věci primárních voleb pro komunální volby v Trutnově 2022.

Volební řád stanoví pro primární volby následující podmínky kandidatury - §10 VŘ a speciálně pak pro komunální volby §20a:

(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
(2) Příslušné oblastní předsednictvo

a) organizuje primární volby,
b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
(3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (2) písm. b).

(4) Kandidátní listinu a související koaliční smlouvu pro komunální volby s výjimkou voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy podepisuje předseda příslušného krajského sdružení na návrh toho, kdo organizuje dané volby.

Primární volby

  • Postup při primárních volbách stanoví Volební řád. Nejdříve se samostatně volí lídr kandidátky, poté jako skupina čelo kandidátky. Velikost čela je sedmina z celkového počtu osob na kandidátce ( počet osob v zastupitelstvu ). (V případě koaliční kandidátky sedmina z počtu připadajícího na kandidáty za Piráty.) Zbytek kandidátky již není nutné volit, ale lze jej doplnit usnesením, které přijme příslušné oblastní sdružení.

  • V případě podání kandidátky složené jen z nezávislých kandidátů (ale podané za Piráty či koalici Pirátů a dalších stran) se nemusejí konat primární volby, ale po dohodě s příslušným oblastním sdružením mohou tito nezávislí kandidáti celou kandidátku sestavit a oblastní sdružení ji následně může schválit usnesením.

Definice kandidátů resp. pozic:

  • Lídr (1. pozice)

  • Čelo kandidátky tvoří 1/7 z celkového maximálního možného počtu kandidátů zaokrouhlená nahoru, tj. 33/7 = 5 (2. až 5. pozice)

  • Ostatní kandidáti (6. až 33. pozice)

Průběh jednání

  • Celé jednání je veřejné, a probíhá ve vyhrazené části fóra příslušného místního sdružení.

  • Členové MS mají právo za podmínek předpisu podat návrh skupiny členů, účastnit se rozpravy a hlasovat.

  • Stanovy říkají, že oblastní předsednictvo může rozhodnout, že v primárních volbách mohou hlasovat RegP (dle usnesení PMS Trutnovsko). Oblastní předsednictvo to samozřejmě rozhoduje usnesením. Stanovy, čl.7, bod 5.

Forma oznámení kandidatury a grilování:

  • Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí, odkazem na medailonek (na https://lide.pirati.cz/) a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.

  • Neúspěšní kandidáti budou automaticky zařazeni do volby následujícího místa na kandidátní listině, pokud v oznámení kandidatury neuvedou jinak.

  • Grilovat budeme kandidáty na pozici lídra a čelní kandidáty. Grilování lídra proběhne na schůzi MS Trutnovsko 14. 12. 2021. Grilování čela kandidátky proběhne v lednu 2022 na schůzi MS Trutnovsko.

Navrhuji následující postup voleb resp. sestavení kandidátní listiny:

  1. Lídr kandidátky - samostatně dvoukolovou volbou (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + 2. rozhodující kolo). Lhůta pro přihlášení kandidátů na lídra a do čela je do 13.12. 2021 včetně.
  2. Čelo kandidátky - postupná volba, kterou jsme použili při sestavování kandidátky do kraje (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + čtyři další kola na jednotlivé pozice z přijatelných kandidátů), tedy tento postup
  3. Ostatní kandidáti ve skupině 6. až 10. pozice - stejný systém jako u čela (1. kolo o přijatelnosti + pět dalších kol na jednotlivé pozice), tedy tento postup
  4. Ostatní kandidáti ve skupině 11. až 33. pozice - usnesením MS Trutnovsko

Primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Prosba: Hromadné dotazy soustřeďte až po tomto termínu, aby na ně mohli reagovat všichni najednou a nemáme v tom tady hokej.

Termíny a lhůty:

  • Lhůta pro přihlášení kandidátů na pozice 2. až 5. je do 10. 1. 2022 včetně. (pozice 2-4 budou obsazeny na základě výsledků 1. kola hlasování)

  • Lhůta pro přihlášení kandidátů na 5. pozici bude upřesněna dle vyhlášení schůze MS. Minimálně do 30.1.

  • U pozic 6. až 10. do 28. 2. 2022 včetně.

Kandidáti budou doplňováni zde v úvodním příspěvku.

Lídr



Pozice 2. až 4. (čelo kandidátky)



Pozice 5. (čelo kandidátky)



Pozice 6. až 10.



Otevírám rozpravu a děkuji všem kandidátům za dodržení stanovených pravidel a lhůt.

Alena

Tomas.Eichler
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 15
Registrován: 01 pro 2017, 10:04
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Kandidatura na lídra - Tomáš Eichler

Příspěvek od Tomas.Eichler »

Vážení přátelé,

ucházím se o pozici lídra kandidátky do komunálních voleb na podzim roku 2022 a zároveň mohu nyní říci, že díky získaným zkušenostem jsem připraven se ucházet i o post starosty a rozvíjet práci, kterou jsme jako zastupitelský klub Pirátů a nezávislých vykonali. Za uplynulé tři roky jsme prokázali, že jsme pracovití, cílevědomí, vytrvalí a odpovědní. Vybudovali jsme si pevnou pozici v trutnovském zastupitelstvu a naše práce je vidět. Cíl, který jsme si dali do minulých voleb „Dát tomu šťávu“, jsme myslím, naplnili bezezbytku. Podařilo se nám dostat do hlavního proudu témata jako bezdomovectví a klimatická změna. Podařilo se nám přesvědčit a nadchnout partnery z veřejné i soukromé sféry pro nový koncept cestovního ruchu ve Východních Krkonoších, významně jsme přispěli ke spolupráci obcí v naší části Krkonoš a zároveň soustavně a dlouhodobě přispíváme řadou drobných i větších opatření ke kvalitě života Trutnováků.
My sami jsme získali řadu jedinečných zkušeností. Nejen s běžným fungováním města a úřadu, ale i specifických odborných znalostí a náhledů na témata, která nejsou na první pohled viditelná, ale pro chod a fungování města jsou klíčová jako například energetika nebo odpadové hospodářství. Obstáli jsme velmi dobře i v krizových situacích covidu.

V dalším období nás toho čeká opět hodně. Dotáhnout věci, které zůstali z různých důvodů napůl cesty jako třeba participativní rozpočet nebo naplňování konceptu smart city. Plánovali jsme dát větší důraz na setkávání s občany, které však po většinu času nebylo z důvodů pandemie vůbec možné. Doufám, že příští období nám bude příznivější. Nepřestáváme plánovat budoucnost a budeme pracovat na konceptu FabLabu a technologického centra v bývalé trutnovské věznici a na základě memoranda o spolupráci kooperovat na akci vodíkového centra na „Popílkáči“

Máme dobrý základ pro řešení otázky dostupného bydlení, ať už se jedná o volné prostory na půdách městských domů, které nám mohou přinést kromě řady nových bytů i významné energetické úspory nebo ladem ležící plochy pro výstavbu domů a soustavné zlepšování života obyvatel integrovaných obcí, které sami o sobě představují dobré místo pro život.
Klíčovým tématem příštího období bude doprava. S příchodem dálnice na polskou hranici nás čeká složité období a po určitou dobu budeme muset být připraveni realizovat řadu menších a chytrých opatření, která nám jako městu umožní dočkat se v dobré kondici napojení dálnice na české straně.

Trutnov je skvělé místo pro život a je v našich silách ho ještě zlepšit. Nyní máme kromě energie i neocenitelné zkušenosti a víme, co děláme!

Veřejná správa potřebuje lidi, kteří se dokážou na svět dívat s nadhledem a z různých úhlů, umí pracovat s daty a informacemi a jsou schopni a ochotni zpětnou vazbu přijímat i dávat. A umí se kvalifikovaně rozhodovat mezi kroky, které jsou líbivé a těmi, které jsou důležité a užitečné. A přesně tohle racionalita, rozhled a reflexe jsou nesmazatelně vepsány do pirátské DNA a bude mi ctí, pokud budu moc stát včele pirátské kandidátky a pokud mi dáte příležitost tenhle pohled na svět reprezentovat.

Děkuji vám za podporu

https://lide.pirati.cz/osoba/1786/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Eichler za příspěvky (celkem 5):
Alena.Valentova, Pavel.Volk, Ondrej.Calovka, Martin.Jiranek, Ales.Dohnal
Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Děkuji Tomášovi za kandidaturu na lídra. Má mou podporu už jen díky získaným zkušenostem během tří let ve vedení města. Je nejlepším kandidátem na lídra i post starosty.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Valentova za příspěvky (celkem 2):
Ales.Dohnal, Pavel.Volk
Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Bylo zahájeno hlasování o lídrovi. Odkaz na něj: https://helios.pirati.cz/helios/e/komunal22tu-lidr1kolo

Hlasování poběží do 20. 12. do 12:00 hod.
Emailem jste obdrželi vaše ID a heslo pro tuto volbu.

Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Kvůli chybě posílám odkaz na nové hlasování o lídrovi:
https://helios.pirati.cz/helios/e/f4224 ... 4d90ea3c0b

Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Hlasování o lídrovi bylo ukončeno s výsledkem:

Otázka #1
Ve věci kandidatury Tomáše Eichlera na pozici lídra jsem
Pro 12
Proti 0

Od celkových 22 voličů získal Tomáš Eichler 12 hlasů a stal se lídrem kandidátky.

Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Alena.Valentova »

Předávám předsedání Adamovi Valentovi.

Alena.Valentova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 80
Registrován: 10 srp 2020, 17:02
Profese: grafika, designer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Kandidatura na čelo / Komunální volby 2022

Příspěvek od Alena.Valentova »

Ahoj,
chtěla bych se ucházet o čelní místa (2. – 5. místo) na kandidátce do komunálních voleb 2022.

Většina z vás mě zná, protože to spolu už nějaký ten rok táhneme. Pro ty, co mě neznají, přikládám odkaz na můj PIRprofil: https://lide.pirati.cz/profil/2974/.
A proč jsem se rozhodla kandidovat? Stála jsem u vzniku místní pirátské základny s Martinem Jiránkem, Adamem Valentou a Kateřinou Hůlkovou. Tenkrát se možná ještě jednalo o zapálení pro věc mladého a nezkušeného člověka. Od té doby uplynulo už 12 let a dalo by se říci, že za tu dobu prostě tak nějak přirozeně dospějete a samozřejmě získáte jiný pohled i na politické dění kolem sebe. Z nerozvážné kritiky všeho kolem sebe se naučíte věci vnímat více reálně, ale hlavně prakticky.

S místními PIRÁTY a lokální politikou jsem už tak nějak spojená a je mou součástí. Koordinuji pro nás chod místního sdružení, jehož jsem i místopředsedou. Propojuji nás s krajem a snažím se zapojovat do všech akcí, které pořádáme v rámci propagace a zviditelnění naší společné práce. Zapojuji se do krajských KETů a akademie zastupitele v projektu SAKO, který pomáhal tvořit i Tomáš Eichler. Jsem členkou Kulturní komise a v loňském roce jsem byla jmenována hejtmanem KHK do školské rady Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích. Mimo to všechno se snažím komunikovat s našimi lidmi, které jsme za ty roky dosadili do pozic na radnici i kraji. Byla jsem asistentkou Martina Jiránka a pomáhala s organizací kampaní do voleb komunálních, krajských i do PS.

Nyní nastal čas se zapojit i více konkrétně. Chtěla bych stát (sedět) po boku Tomáše Eichlera a být mu v jeho práci pomocnou rukou a oporou. Politika je pro mě práce, která je jak odpovědná, tak i důsledná, ale hlavně je to práce v týmu. A já bych chtěla rozšířit náš tým na radnici. Vzhledem k mým pracovním zkušenostem umím pracovat v týmu i jeho vedení. Rychle se učím a nemám problém s komunikací s lidmi ani plněním úkolů. Mou výhodou je celkem rychlé začlenění se do kolektivu, práce ve stresu, zodpovědnost i schopnost sama se rozhodovat, jednat rychle a hlavně si udržet objektivní pohled.

Pokud se mě rozhodnete podpořit, zaměřím se hned na několik témat. Kultura a její přiblížení běžným občanům a větší zapojení místních skupin. Rozšíření umělecké komunity v rámci podpory města a vzdělávání. Propojení základního a středoškolského vzdělávání a více odbornosti mezi žáky a studenty našich škol. V rámci školství bych se chtěla zkusit věnovat i tématu kvality stravování na základních školách, které lze z pozice města řešit. Důležitým tématem je jistě cestovní ruch, spolupráce místních firem a podnikatelů a rozšíření povědomí o našem městě a jeho možnostech. Zjednodušení komunikace s úřadem a jeho otevření se veřejnosti, zároveň usnadnění práce jak úředníkům tak občanům v řešení jejich běžných životních situacích. Zatraktivnit život lidí v okrajových částech města.

Všem děkuji za čas, který jste věnovali přečtení těchto řádků a za vaši případnou podporu.
Alena

Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Valentova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Calovka, Martina.Vagner.Dostalova, Martin.Jiranek, Katerina.Hulkova
Ondrej.Calovka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 37
Registrován: 22 říj 2018, 22:55
Profese: adiktolog, sociální pracovník
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 354 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od Ondrej.Calovka »

Milé Pirátky, milí Piráti, dovolte, abych zde představil svou kandidátskou řeč na pozici 2. – 5. do komunálních voleb v Trutnově s ambicí získat post zastupitele, případně radního.
Mnoho let pracuji v RIAPSu v sociálních a zdravotních službách s uživateli návykových látek. Pracuji ve středním managementu i v přímé práci s klienty. Současně provozuji vlastní psychoterapeutickou praxi. V Trutnově žiji od narození. Ve volném čase se nejvíce věnuji rodině a baví mě sport. Můj profil zde: https://lide.pirati.cz/profil/3164/

Politika a veřejné věci mě obecně zajímají již od mládí, nikdy jsem se však politicky neangažoval. Až v r. 2014 mě oslovila Trutnovská ČSSD s tím, zda by mě mohli zapsat jako nestraníka na nevolitelnou 17. pozici na kandidátce do komunálních voleb v Trutnově. V těchto volbách jsem bez jakékoliv osobní kampaně skočil na 7. místo (zastupitelem jsem zvolen nebyl). Do zastupitelstva v Trutnově jsem znovu kandidoval v r. 2018, tentokrát již na kandidátce Pirátů a aktivně jsem se zapojil do předvolební kampaně (točení volebních spotů, roznos novin…). Ve volbách jsem následně získal z „nevolitelného“ 9. místa jeden ze čtyř mandátů zastupitele Pirátů a nezávislých. V roce 2019 jsem vstoupil do Pirátské strany. Dále jsem v roce 2020 kandidoval v krajských volbách Královéhradeckého kraje. Na 10. místě kandidátky jsem, opět bez kampaně, získal v Trutnově 3. nejvyšší počet preferenčních hlasů. To vše zde uvádím za prvé pro úplnost, abyste o mně měli ucelené informace, a za druhé pro ukázku toho, že jsem pro část voličů z nějakého důvodu hodný podpory a tudíž jsem schopen získat jejich hlasy.

Aktuálně jsem za Piráty zastupitelem města Trutnova, členem sociální komise Rady města Trutnova, sociálního výboru Královéhradeckého kraje, členem dozorčí rady Zdravotnického holdingu KHK a aktivně se podílím na politice Pirátů v Trutnově. Účastním se naprosté většiny mistních i krajských členských schůzí. Všechny funkce vykonávám s minimem absencí, způsobených většinou nemocí nebo kolizí s jinými pracovními povinnostmi.

Jak již vyplývá z mých profesních a nyní již i politických zkušeností, nejvíce mě zajímá sociální politika a zdravotnictví. Z hlediska politického, je pro mě podstatné zachování a rozvoj funkčních, kvalitních a dostupných veřejných služeb – zdravotních, sociálních, školství, doprava apod. A ačkoliv nejsem odborníkem v oblasti ekologie a dopravy, jsem příznivcem ekologických opatření, které mají vliv na klima, zadržování vody v krajině, podpory alternativ v dopravě apod.

Během uplynulých 3 let jsem se na komunální úrovni se angažoval především na poli sociálních služeb. Byl jsem jedním z těch (s Martinou V.D. a Tomášem E.), kteří iniciovali a následně napomáhali vzniku služby pro osoby bez přístřeší - noclehárny. Jako důležité téma vnímám i dostupné bydlení. Přispěl jsem k navázání spolupráce města Trutnova s platformou pro sociální bydlení, díky které vznikla Analýza bydlení v Trutnově. Ta může být použita jako podkladový materiál pro další koncepční kroky v této oblasti, ke kterým věřím dojde letech budoucích. S předsedkyní soc. komise Martinou V. D. jsme navrhli a připravili nová pravidla pro dotace na sociální služby z rozpočtu města, která byla následně implementována do vyhlášky města.

Pro další volební období vnímám jako prioritní věnovat se i nadále sociálním službám – především rozvoji těch, které umožňují klientům zůstávat doma, v komunitě. S tím souvisí problematika dostupného bydlení. Zde vnímám velké rezervy města v oblasti výstavby nových městských bytů – máme-li jako město peníze na výstavbu kulturních a sportovních zařízení, musíme najít peníze i na výstavbu bytů a vnímat potřebu bydlení jako prioritu. Dalším pro mě důležitým tématem je rozvoj alternativ k individuální automobilové dopravě – infrastruktury pro pěší, cyklisty, veřejnou hromadnou dopravu. S tím úzce souvisí urbanistické téma zahušťování výstavby a omezování „sídelní kaše“, která s sebou nese náklady právě ve zvýšené potřebě indiv. automobilové dopravy. Jako další téma, kterému bychom se mohli věnovat vidím rozvoj obnovitelných zdrojů energie a energetickou soběstačnost jednotlivých městských organizací.
Pokud si myslíte, že bych mohl být Pirátům v Trutnově užitečný a posilou, dovoluji si vás požádat o podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Calovka za příspěvky (celkem 6):
Alena.Valentova, Adam.Valenta, Martina.Vagner.Dostalova, Martin.Jiranek, Katerina.Hulkova, krouzelo

zastupitel Trutnov

jakub.rus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2020, 08:53
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Komunální volby 2022 Trutnov / 06.12.2021

Příspěvek od jakub.rus »

Vážení přátelé, piráti,

Rád bych se ucházel o kandidátskou řeč na pozici 2. – 5. do komunálních voleb v Trutnově. Můj profil naleznete zde: https://lide.pirati.cz/profil/2108/

Poslední tři roky působím na Svazku obcí Východní Krkonoše, kde jsem získal příležitost načerpat zkušenosti z řízení obcí a měst v našem regionu. Na Svazku působím jako projektový manažer, díky tomu jsem za poslední roky byl u projektů téměř ze všech oblastí, se kterými se obce potýkají. Zároveň jsem díky této pozici dostal příležitost účastnit se různých pracovních skupin, výborů a projektů po celé republice, které mi přinesli síť kontaktů na starosty, zastupitele a zástupce organizací nejen z veřejné správy. To mi nyní dává možnost čerpat ze zkušeností lidí v rámci celé republiky. Tyto zkušenosti a kontakty bych rád využil ke zlepšování života nás Trutnováků právě z pozice zastupitele.

S piráty jsem začal spolupracovat v roce 2018 před komunálními volbami, kdy mě oslovil Martin Jiránek. Kandidoval jsem z nevolitelné pozice a soustředil se v programu především na oblast cestovního ruchu, kde jsem tou dobou působil v soukromém sektoru. Díky tomu jsem se následně zapojil do činnosti komise pro cestovní ruch města Trutnova. V krajských volbách a volbách do poslanecké sněmovny jsem se zapojil do tvorby programu především v oblasti cestovního ruchu a místního rozvoje, kde už jsem čerpal ze svých zkušeností na Svazku. Po krajských volbách jsem se stal místopředsedou výboru pro cestovní ruch a mezinárodní spolupráci královehradeckého kraje. Mohl bych vyjmenovávat další výbory, komise či KETy, kterých se účastním, ale ušetřím vás toho. Opět mě to ale vede k tomu, že díky těmto aktivitám se aktivně zapojuji, v organizacích jako jsou Místní akční skupiny, destinační společnosti, Czechtourism, Svaz měst a obcí České republiky či okolní svazky obcí, což mi přináší další impulzy a kontakty z praxe.

Dovolím se ještě trochu rozepsat, co přesně ve své práci vykonám, abyste si mohli lépe představit, kde mohu z pozice zastupitele pomoci. Mou hlavní specializací je oblast cestovního ruchu. Hlavním projektem posledních tří let je založení lokální organizace destinačního managementu. To se nám díky pomoci Martina Jiránka a Tomáše Eichlera v závěru minulého roku podařilo. Vytvořili jsme projekt, který předbíhá stát v oblasti digitalizace veřejné správy v oblasti cestovního ruchu. Zjednodušuje práci jak obcím, tak podnikatelům a přináší benefity místním i turistům. Na základě našeho projektu se nyní připravuje celorepublikové řešení, které by mělo zjednodušit život všem v naší zemi. Mimo jiné ale na Svazku také řešíme strategické dokumenty, které ovlivňují rozvoj jednotlivých obcí, posilujeme pozici regionu při jednáních s KRNAPem, pomáháme s odpadovým hospodářstvím nebo oblastí životního prostředí. Vzhledem k tomu, že působím na Svazku, nemám s ohledem na možný střet zájmů ambici se stát radním, ale posílit piráty v zastupitelstvu.

Jak je z textu výše zřejmé, prioritou je pro mě oblast cestovního ruchu, kdy vidím, jak Trutnov nevyužívá svou unikátní polohu. Rád bych, aby se prosadil jasný plán rozvoje v oblasti cestovního ruchu, začalo se s propagací a dalšími kroky, které mohou pomoci oživit centrum města a přinést podnikatelské příležitosti. Dále bych se rád věnoval oblasti Smart city. V této oblasti Trutnov výrazně zaspal, což si pravidelně potvrzuji v rámci projektu SMOČR, kde se setkávám se zástupci obdobně velkých měst z celé republiky. Občané by měli mít přístup k otevřeným datům, měli by mít možnost platit místní poplatky online nebo by Trutnov měl disponovat komunikační strategií, jejíž součástí by byl mimo jiné i participativní rozpočet. Jako další své priority beru oblast životního prostředí a energetiky, kdy bych se rád zasadil o větší míru obnovy původních alejí, vzniku tůní a dalších opatření, která mohou zmírnit dopady klimatické změny. V oblasti energetiky bych byl rád, aby Trutnov využil nové možnosti financování solárů na střechách městských budov a ekonomicky tak dlouhodobě ulevil svému rozpočtu při současné rostoucí ceně energií. K těmto všem tématům využiji zkušenosti z dotačního prostředí, vím že projekty v těchto oblastech lze financovat ze státních či evropských peněz a jejich dopad na rozpočet tak nebude velký.

Děkuji, že jste pročetli celý text, a pokud vnímáte alespoň některé z výše zmíněných aktivit jako prioritu, stejně jako já, budu rád za vaši podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi jakub.rus za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Calovka, Adam.Valenta, Alena.Valentova, Martina.Vagner.Dostalova, Martin.Jiranek, Katerina.Hulkova, krouzelo
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Trutnovsko“