Nominace Štěpána Rattaye na 1. místo kandidátky do ZMČ Praha 5, r. 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 5

Zamčeno

Podporuji nominaci Štěpána Rattaye na 1. místo kandidátky do ZMČ Praha 5, r. 2022

PRO

10
91%

PROTI¨

0
Žádná hlasování

ZDRŽEL SE

1
9%
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 23 led 2018, 22:09
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Nominace Štěpána Rattaye na 1. místo kandidátky do ZMČ Praha 5, r. 2022

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Členové místního fóra,

ráda bych vám předložila nominaci Štěpána Rattaye na 1. místo kandidátky do ZMČ Praha 5, r. 2022. Jsem ráda, že mohu Štěpána nominovat, jelikož má z naší radnice velkou zkušenost z pozice radního a také jako uvolněného předsedy kontrolního výboru.
Prosím Štěpána o představení vize a cílů v roli lídra kandidátky. Také prosím o vyjádření, zda tuto nominaci přijímá.
Podporu pro nominaci je možné sbírat do 12. 12. 2021.
EDIT: po úpravě harmonogramu lze do 8.1.2022

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Neubergova za příspěvky (celkem 2):
Daniel.Mazur, Stepan.Rattay

Linda Neubergová
724 886 571


"Montérka (do všeho)"
Nejsem v Rekonstrukci a ani v Renesanci. Aby bylo jasno... :lol:

Uživatelský avatar
Stepan.Rattay
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 67
Registrován: 20 bře 2018, 12:59
Profese: Radní MČ Praha 5
Bydliště: V Cibulkách 358/54
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Štěpána Rattaye na 1. místo kandidátky do ZMČ Praha 5, r. 2022

Příspěvek od Stepan.Rattay »

Vážení kolegové, příznivci a sympatizanti pirátů na Praze 5,

ještě jednou chci poděkovat za nominaci a podporu od kolegů zastupitelů z Prahy 5 @Karla.Bauera a @Lindy.Neubergové, velice se vážím jejich důvěry a děkuji i ostatním za vyjádření podpory.

Vím, že mi poněkud déle trvalo učinit rozhodnutí o tom, zda mám přijmout nominaci na pozici lídra pirátské kandidátky na Praze 5 pro nadcházející komunální volby. Za Piráti Praha 5 mám za sebou jeden rok strávený společně s @Daniel.Mazur a @Karel.Bauer ve vedení radnice a 3 roky působení v opozici, kam jsme byli našimi koaličními partnery (ODS a ANO) poměrně nekompromisně a bez možnosti diskuze odstaveni. Vězte, že po takto hořké zkušenosti se tak zásadní rozhodnutí a závazek, jako je jít, uspět ve volbách a zpátky se ujmout vedení radnice, nedělá vůbec snadno. Ostatně v tomto ohledu také plně respektuji rozhodnutí Dana Mazura, který na svých bedrech jakožto starosta nesl ve vedení radnice nálož největší a nakonec se rozhodl o lídra Pirátů na Praze 5 protentokrát neusilovat.
V rámci našeho jednoročního působení v radě MČ jsme měli dostatečnou možnost okusit přímou konfrontaci politických partnerů při prosazování našeho programu (praha5.pirati.cz). PROGRAMU, se kterým jsme před 4 lety s přehledem na Praze 5 vyhráli volby! Tento volební program je velmi kvalitně zpracovaný a měl u občanů Prahy 5 úspěch. Jsem názoru, že úspěšné věci se nemají zásadně měnit a jelikož jsou Piráti ve svých postojích a cílech konzistentní, chtěl bych tento program jen z několika drobnými inovacemi občanům Prahy 5 znovu představit. Jako případný lídr kandidátky bych proto nyní do voleb svou pozornost soustředil zejména na naši prezentaci v kampani a také na to, abychom měli jasné potenciální koaliční partnery. I ten nejlepší program a sebelepší pirátský tým jen těžko obstojí na Praze 5 v zastupitelské demokracii proti početní přesile.

Praha 5 je rozlohou druhou největší a také nejčlenitější městskou částí, co do specifik jednotlivých městských čtvrtí. Jejich různorodost je velmi pestrá a kontrastní. Sahá od historického centra Prahy, přes několika desetisícové sídliště (Barrrandov) s vnořenými vilovými čtvrťmi až po čtvrtě, kterým se dodnes daří uchovat atmosféru a ráz svého historického původu jako jsou např. Staré Hlubočepy nebo Staré Butovice. Praha 5 je také městskou částí, která má jeden z největších potenciálů městské výstavby. Důkazem toho jsou projekty Nový Smíchov City, Barrandov, Waltrovka, Na Pomezí, atd. A v neposlední řadě jsme pražskou městskou částí, která je enormně zatížena individuální automobilovou dopravou. Zklidněním automobilové dopravy dochází až k několiknásobnému zhodnocení hodnoty a kvality veřejného prostoru, toto si uvědomila řada evropských měst (Vídeň, Paříž, etc.) a dokazují nám to v praxi.
S ohledem na tuto pestrost, zátěž a potenciál je proto naprosto nezbytné k jednotlivým městským čtvrtím Prahy 5 přistupovat nejen v kontextu rozvoje a řízení Prahy 5 jako celku, ale i individuálně a s maximální obezřetností na potřeby občanů, kteří v nich žijí a znají své čtvrti nejlépe. Praha 5 může využít svého potenciálu a naplnit tak moderní celoevropský trend, stát se “městem krátkých vzdáleností”, ale je nezbytné s občany o jejich potřebách, ať už na Barrandově, Košířích nebo v Motole otevřeně bavit. Participace nesmí být pouhým "píár" nástrojem vedení radnice, ale musí se stát konečně praxí. A to zejména při analyzování potřeb a nedostatků, které mohou mít jednotlivé čtvrti Prahy 5 naprosto odlišné.
Praha 5 rozkvete a stane se moderní vizitkou metropole jen tehdy, dokážeme-li do konceptu rozvoje ukotvit specifické potřeby a zachování autentičnosti jejích jednotlivých čtvrtí! Ale samozřejmě také pokud se o náš veřejný prostor dokážeme s náležitou péčí starat. Podaří se nám úměrně zklidňovat dopravu, zavádět například moderními trendy vzdělávání a ne jen neustále někde hasit požáry, jako se to momentálně děje v případě nedostatečných školských kapacit pro žáky
Proto se domnívám, že je nezbytné na Praze 5 zásadním způsobem posílit institut městského architekta, který bude nejen citlivě rozvíjet, ale bude i náš společný veřejný prostor náležitě chránit. Formálně do jisté míry tuto úlohu již vykonává odbor územního rozvoje. Chybí mi zde však přímá vazba na specifika a potřeby, které jsou typické pro jednotlivé čtvrti naší městské části. Proto je také nezbytné radnici konečně v komunikaci OTEVŘÍT. Každá z těchto čtvrtí (například skrze svého zástupce) by tak měla mít možnost komunikovat o svých potřebách od plánování a rozvoje veřejných prostranství až po jejich úklid, bezpečnost či špatnou dopravu a to na přímo. Pokud tuto úlohu neumí naplňovat Výbor pro územní rozvoj bude nezbytné formalizovat jinou poradní skupinu, složenou z odborníků s poměrným zastoupením významných čtvrtí Prahy 5, která bude jejich rozvoj a ochranu pravidelně řešit.

Piráti Praha 5 mají dobrý a dnes i zkušený tým. Patříme do zastupitelstva Městské části Praha 5 a chceme se podílet na jejím vedení.

Těším se na další spolupráci.

Štěpán Rattay
zastupitel MČ Praha 5

O mně
Jsem rodilý pražák a vystudovaný ekonom, je mi 44 let,v našem krásném městě jsem s krátkou přestávkou prožil už 37 let a na Praze 5 se svou rodinou žiji i nyní. Poslední dvě volební období jsem profesně zasvětil komunální politice, nejdříve jako místostarosta obce Sv. Jan pod Skalou, kde jsme během jednoho volebního období 2x přišli o starostu a tak jsem přes dva roky ze své pozici vedl obec. V roce 2016 jsem se se svou rodinou přestěhoval zpět na Prahu 5. K Pirátům jsem se definitivně přidal v roce 2017 a ve volbách v roce 2018 se nám podařilo na Praze 5 zvítězit. Společně s @Daniel.Mazur, který se stal starostou a @Karel.Bauer jsme zasedli v radě, kde jsem byl jako gesční radní zodpovědný za investice a správu majetku. Nyní po převratu předsedám jakožto jediný pirátský uvolněný zastupitel kontrolnímu výboru, kde se soustředím zejména na kontrolu procesů a funkčnost přijatých usnesení.
Před svým vstupem do politiky jsem přes 10 let působil v nevládním sektoru. Osm let jsem řídil neziskovou organizaci Oživení, o.s., která byla a stále je napříč politickými subjekty ve sněmovně uznávaným partnerem. Často jsme tak se svými návrhy aktivně vstupovali do legislativních procesů. Klíčovými tématy v době mého vedení byly zejména novelizace zákona o svobodném přístupu k informacím, zákona o obcích, hl.m. Praze a o krajích, registr smluv, o střetu zájmů, tiskový zákon (radniční periodika), zákon o zadávání veřejných zakázek a služební zákon. Za tuto organizaci jsem byl několik let členem poradního orgánu Vlády ČR pro Koordinaci boje s korupcí. Aktivně jsme se zúčastnili vládních pracovních skupin při MMR ČR, když se připravoval velká novela zákona o zadávání veřejných zakázek v roce 2009-2011 nebo při novelizaci služebního zákona resp. zákona o státní službě, který vešel v platnost v roce 2014. Naše legislativní opatření a návrhy jsme často sbírali prostřednictvím pořádání workshopů a seminářů se zástupci zainteresovaných skupin. Například podklady pro novelizaci zákona o obcích a svobodném přístupu k informacím nebo veřejných zakázkách byly sesbírány na protikorupčních workshopech uspořádaných napříč celou Českou republikou. Těchto workshopů se účastnili zejména komunální politici, aktivní občané, ale i zástupci byznysu.
O mých současných aktivitách z komunální úrovně se pak můžete dozvědět z příspěvků na mém FB profilu a nebo FB stránkách našeho místního sdružení Piráti Praha 5.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Rattay za příspěvek:
Milan.Kryl

Štěpán Rattay

zastupitel MČ Praha 5
předseda Kontrolního výboru

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 5“