Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Třebíčsko

Odpovědět

podporuji nominaci Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči pro rok 2022

ano

7
64%

ne

4
36%

zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od Roman.Pasek »

Vážené místní fórum,

žádám Vás o podporu mé nominace na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči pro rok 2022.

Žádám Vás z pozice, kde bych rád obhájil pozici lídra z minulých komunálních voleb, které dle mého názoru dopadly dobře. Výsledek považuji za dobrý s ohledem na to, že jsme kandidovali poprvé, neměli jsme na kandidátce výrazné místní osobnosti a ani jsme nekandidovali pod značkou Pirátů, ale v koalici s TOP09. Ve volbách jsme tak porazili místně etablované strany jako třeba ODS, ČSSD a KSČM. výsledek voleb 2018

Práce opozičních zastupitelů je dle mého názoru mnohdy složitější než práce zastupitelů koalice OFFTOPICvyjma členů rady. Pro ty, kteří se neorientují v třebíčské politické situaci, tak bych rád vysvětlil, že současná koalice, která řídí město, je poskládaná ze sedmi subjektů napříč politickým spektrem, která vznikla pro obejití vítězného hnutí v komunálních volbách. Tahle sedmikoalice má výraznou většinu v zastupitelstvu v poměru 18 koaličních zastupitelů ku 9 opozičním. Je tak nesmírně těžké prosazovat jakékoli naše návrhy.

V zastupitelstvu jsem předkládal několik návrhů, které vycházely z našeho volebního programu, morálních hodnot a práce opozičního zastupitele. Dohledatelné jsou na webu města. Kdybych měl vypíchnou pár z nich, tak by to bylo:

  • odejmutí čestného občanství Klementu Gottwaldovi

  • usnadnění pravidel participativního rozpočtu

  • vstup do spolku Otevřená města

  • zřízení studentské sněmovny a seniorského senátu jako poradních orgánů rady města

K práci opozičního zastupitele patří i konfrontování problematických nebo špatně vysvětlených kroků rady města, kde jsem se především zaměřoval na záležitosti kultury (např. problematický pronájem společnosti Yashica), poskytování dotací a darů (např. dar sportovní organizaci Nuclears) nebo rozpočtových opatření (např. vícepráce na zasíťování lokality za poliklinikou).

Dále jsem předsedou kontrolního výboru, členem sociální komise a redakční rady třebíčského zpravodaje a účastnil jsem se několika hodnotících komisí veřejných zakázek.

Budu rád za jakékoli dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 6):
Barbora.Pokorna, Viktorie.Vidlakova, Jiri.Hoskovec, Eva.Novakova, Vit.Zacek, Ondrej.Tuma

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

anonym92403
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 16 dub 2018, 19:28
Profese: stavební technik OSVČ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od anonym92403 »

Chci se Romane zeptat, proč jsi působil v zastupitelstvu pasivně, neoponoval jsi prosazování nesprávných návrhů.
Dále co jsi prosadil a zkontroloval v rámci své funkce předsedy kontrolního výboru, v rámci toho jsem tě půl roku žádal o dodání a případnou kontrolu vysoutěženého rozpočtu na opravu třebíčského Karlova nám. - bez tvé odezvy, kde jsou jasné nedodržené stavební postupy a dodržování bezpečnosti práce na staveništi.
Také jsem nezaznamenal v rámci tvé činnosti v redakční radě ,,Třebíčského zpravodaje,, že by se objevily nějaké články, zviditelňující piráty a jejich program.
Můžeš se k tomu to vyjádřit?

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jiri.Beranovsky píše: 10 led 2022, 11:04

Chci se Romane zeptat, proč jsi působil v zastupitelstvu pasivně, neoponoval jsi prosazování nesprávných návrhů.
Dále co jsi prosadil a zkontroloval v rámci své funkce předsedy kontrolního výboru, v rámci toho jsem tě půl roku žádal o dodání a případnou kontrolu vysoutěženého rozpočtu na opravu třebíčského Karlova nám. - bez tvé odezvy, kde jsou jasné nedodržené stavební postupy a dodržování bezpečnosti práce na staveništi.
Také jsem nezaznamenal v rámci tvé činnosti v redakční radě ,,Třebíčského zpravodaje,, že by se objevily nějaké články, zviditelňující piráty a jejich program.
Můžeš se k tomu to vyjádřit?

Ahoj a díky za dotazy,

nemyslím si, že jsem v zastupitelstvu působil pasivně. Jistě je co zlepšovat, ale se svojí dosavadní činností v zastupitelstvu jsem spokojen, jinak bych se neucházel o lídrovský post pro příští komunální volby.OFFTOPICdost je to ovlivněno složením třebíčského zastupitelstva Předkládal jsem návrhy, dával protinávrhy a dotazoval jsem se na nesrovnalosti různých kroků vedení města. Pravděpodobně jednání zastupitelstev nesleduješ.

V rámci kontrolního výboru se držíme plánu činnosti kontrolního výboru, který schvaluje zastupitelstvo. Není na mé libovůli, jakožto předsedy kontrolního výboru, iniciovat kontroly bez pověření zastupitelstvem. OFFTOPICdle zákona č. 128/2000 Sb. § 118 a § 119 Pokud sleduješ jednání zastupitelstva, tak jsi si mohl všimnout, že není vůbec jednoduché získat pověření zastupitelstva na některá palčivá témata.

Pravděpodobně nevíš jak funguje redakční rada Třebíčského zpravodaje. Rada neslouží k propagaci jejich členů či jejich politických stran/hnutí. Díky současné redakční radě má zpravodaj alespoň sekci názory zastupitelů, kterou může každý subjekt v zastupitelstvu využít právě pro politické komentáře. Tento prostor jsem využil pouze několikrát, zde určitě vidím prostor pro zlepšení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Barbora.Pokorna

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

anonym92403
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 16 dub 2018, 19:28
Profese: stavební technik OSVČ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od anonym92403 »

Děkuji Romane za odpovědi,
,,pravděpodobně" jsi najel na rovinu poučování, já ,,pravděpodobně" sleduji (občas) zastupitelstvo a nepřesvědčilo mě tvoje vystupování a nepovažuji ho za aktivní účast opozice.
Není jednoduché něco prosadit v zastupitelstvu, ale nevšimnul jsem si, že by jsi prosazoval nějaké své návrhy na kontrolní případ .
O redakční radě jsme se bavili , při osobním setkání MS a tam jsme právě probírali možnosti postupu, jak zprosadit některé články. bohužel se z tvé strany nic nestalo.

s

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jiri.Beranovsky píše: 10 led 2022, 13:13

Děkuji Romane za odpovědi,
,,pravděpodobně" jsi najel na rovinu poučování, já ,,pravděpodobně" sleduji (občas) zastupitelstvo a nepřesvědčilo mě tvoje vystupování a nepovažuji ho za aktivní účast opozice.
Není jednoduché něco prosadit v zastupitelstvu, ale nevšimnul jsem si, že by jsi prosazoval nějaké své návrhy na kontrolní případ .
O redakční radě jsme se bavili , při osobním setkání MS a tam jsme právě probírali možnosti postupu, jak zprosadit některé články. bohužel se z tvé strany nic nestalo.

s

Nesnažím se poučovat, projdi si zápisy, tohle osočování mě fakt nebaví.

V redakční radě je teď @Stanislav.Neuman, tak snad se mu bude dařit lépe než mě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Barbora.Pokorna

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

anonym92403
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 16 dub 2018, 19:28
Profese: stavební technik OSVČ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od anonym92403 »

To je škoda, že tě nebaví odpovědět na mé otázky a upřesnit svoji činnost - hlavně to významné, což tam bohužel v zápisech nenajdu, protože to tam není. Doufám že tvoje výrazné činy bude vnímat aspoň těch cca 38 tis.obyvatel Třebíče. Vůbec jsi mi neodpověděl na otázku, proč jsi nebyl schopen zabezpečit rozpočet na vysoutěženou zakázku opravy Karlova náměstí, je to na vyžádání přístupné a pro zastupitele by to neměl být problém.

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora nominace Romana Paška na pozici lídra pro komunální volby v Třebíči 2022

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jiri.Beranovsky píše: 10 led 2022, 16:24

To je škoda, že tě nebaví odpovědět na mé otázky a upřesnit svoji činnost - hlavně to významné, což tam bohužel v zápisech nenajdu, protože to tam není. Doufám že tvoje výrazné činy bude vnímat aspoň těch cca 38 tis.obyvatel Třebíče. Vůbec jsi mi neodpověděl na otázku, proč jsi nebyl schopen zabezpečit rozpočet na vysoutěženou zakázku opravy Karlova náměstí, je to na vyžádání přístupné a pro zastupitele by to neměl být problém.

Kontrolovat jsem chtěl například: kvalitu služeb poskytovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými městem; nájemní smlouvy uzavřené městem a organizacemi, jejichž zřizovatelem je město; dotace z rozpočtu města; vyhlášky města. Kontroly takhle byly strašně obecné a zastupitelstvo mě k tomu nepustilo OFFTOPICčást z nich byla špatně pochopena a vyložena tak, že nejsou v kompetencích kontrolního výboru + to bylo ze začátku mandátu, kde jsem nebyl zvyklý na politické jednání. Dále jsem se snažil například o kontrolu prodeje polikliniky a několik kontrol navrhovaných hnutím Třebíč občanů také neprošlo zastupitelstvem. Ano, můžeme pálit naši energii do předem prohraných bitev, ale jediné k čemu to bude je uzavření potenciálních koaličních vyjednávání po komunálních volbách. Zklameme pak voliče z našeho města, které má již pouze 35 tis. obyvatel OFFTOPICtohle neber jako že tě opravuju, ale je smutné jak nám obyvatelé ubývají.

Co se týče rozpočtu na vysoutěženou zakázku, tak tu po mně chtěl Standa Zíma a je dohledatelná v systémech města i pro veřejnost. https://zakazky.trebic.cz/contract_display_588.html

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Barbora.Pokorna

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Třebíčsko“