RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Dostal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 26 bře 2019, 18:12
Profese: právník, vysokoškolský učitel
Bydliště: J. Tomáška 506, Rokycany
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Ondrej.Dostal »

Mikulas.Peksa píše: 10 pro 2021, 10:51
Ondrej.Dostal píše: 10 pro 2021, 10:25

Aspoň stručně k Parlamentním listům a spol.:
Po hodnotové stránce svůj názor vyjadřuji zde https://twitter.com/dostalondrej/stat ... 0202484739: "Náročný týden. Rozhovory ve spektru od DVTV s @veselovskyma po ABJ s @Bobosikova. ČT, Prima, ProstorX, RadioZ. Různí posluchači, různí moderátoři. Jedna data, jedno právo. Jedni spoluobčané. Politikáři budují sociální bubliny, politik by je měl spojovat. Tak to vidím já."
Pro ty z Vás, kteří to nevnímají hodnotově, ale pragmaticky: Uvědomte si (nebo to prodiskutujte s někým přes média, kdo tomu opravdu rozumí), že spousta lidí, za které vy nebo já bojujeme, konkrétně většina z toho milionu lidí s exekucemi nebo těch bez sociálního i finančního kapitálu nutného k získání kvalitní zdravotní péče, čte mnohem spíš Parlamentky než třeba eNko. Kazuisticky to mám ověřené tady z vesnického okolí. Tady je úplně jedno, co napíše Hollan do Respektu, a ani měsíc snažení v A2larmu nebo Deníku Referendum neudělá to, co jeden pěkný rozhovor v nějakém Životvčesku, Blesku Zdraví nebo právě Parlamentních listech. Z VŠ lidí a klasických liberálů dost kouká na DVTV nebo obecně čte věci od Economie, jenže se obávám, že tihle volí spíš TOPku. Piráti nejsou dost silní, aby deplatformovali média, co se jim nelíbí (dopadne to spíš naopak), a v těch, co se mnoha z Vás asi líbí, se budou leda přetahovat o pár procent čtenářů s Idealisty nebo Zelenými. Kdo chce v politice uspět, musí obstát napříč médii, Agrofertími, Bakalovými, Křetínského i PENTY, a musí si umět uhrát svoje i v čemkoliv dalším, co čtou lidi z velkých voličských skupin.
A konkrétně: Zrovna PL umí být kurňa užitečné, kdybyste třeba chtěli někdy vyhrát volby mém rodném Ústeckém, a šli proti mediálnímu bloku ze strany silného ministra. Viz zde, Rumburská nemocnice, citován náš Petr Třešňák, STAN-senátoři Zbyněk Linhart, Alena Dernerová a moje maličkost. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... vnu-596520 Kdyby MO s tímhle pracovalo a nechali si v kampani pomoct od těch STAN-senátorů, co tam vyhrávají volby v prvním kole (stačilo s nimi víc komunikovat a jít jim naproti), měli jsme v Ústeckém tři poslance a ne jen Ivana. Takhle je z toho aspoň veliká ústavní stížnost, pod kterou mám 48 senátorů, Rumburk se podařilo nějak oživit, opravit kus zdravotnictví a hlavně udělat něco pro místní lidi. A proto tu politiku děláme, nebo ne?

Myslím, že se nesprávně opíráš o anekdotickou evidenci. Podíváš-li se na průzkumy voličského chování, zjistíš, že naši voliči (minimálně ti tradiční) tendenci číst právě zmiňovaná media (Economie, DR,...), naopak je negativní korelace mezi tendencí hlasovat pro Piráty a číst třeba Parlamentní listy. Já s nimi sice třeba taky mluvím, ale dělám to s vědomím toho, že de facto pouze provokuju nepřesvědčitelné odpůrce Pirátů, aby o Pirátech mluvili. Skutečnost, že nás tito lidé napadají, de facto utvrzuje jejich názorové odpůrce, že jsme pro ně správná volba (dle logiky "nepřítel nepřítele"). Opravdu je ale mylná představa, že se Ti povede je nějak masově zlomit, aby hlasovali pro Piráty.

S TOPkou máš samozřejmě pravdu, zároveň je dobré si připomínat, že máme tradičně relativně vysoký překryv voličské základny právě s touhle stranou, tj. lidé váhají mezi námi a nimi. Je dobré si to uvědomit a je dobré si to připomínat, protože to není případ našich vztahů např. s SPD - voliči SPD o nás sice vědí, ale nezvažují nás jako alternativu, protože nás prostě z mnoha různých důvodů nemají rádi.

A zcela logicky, v ústeckém kraji, který má takovou sociální a ekonomickou strukturu jakou má, a historicky tam třeba vládly bizarní koalice typu KSČM+SPD+ČSSD, nelze realisticky očekávat spektakulární vítězství liberální strany jako jsou Piráti. Můžeš se podívat, jaké jsou výsledky tržně-liberální FDP resp. sociálně-liberálních Zelených ve východním Německu/konkrétně třeba v Sasku, můžeš se podívat na rozložení sil mezi PO a PiS v Polsku (a jak i po 100 letech kopíruje bývalé rozdělení Polska mezi německé císařství a ruské carství), ale tyto tendence platí všude.

Samozřejmě, že děláme a musíme dělat politiku i v ústeckém kraji a samozřejmě, že musíme mluvit i se sociálními skupinami, které nás nemají rády. Ale představa, že můžeme být Piráti a zároveň se neopírat o pirátský elektorát, prostě nefunguje.

Myslím, @Mikulas.Peksa, že tady jsi trefil, o co vlastně jde. Těch pět stránek výše jsou zástupné důvody. Jde o směřování strany a o to, o jaký elektorát bude usilovat.
Já jsem klasický liberál, mám rád lidi bez rozdílu a vyjdu s každým, pokud se shodneme na jednom - oni nebudou mluvit do života mně, já nebudu mluvit do života jim. Každý bude "beze strachu spát a beze strachu vstávat" a své děti po svém vychovávat, protože ho právo bude chránit před ingerencemi státu i nejrůznějších komunistů. Společně budeme provozovat solidární zdravotnictví a jako pojištěnci si ho i řídit - když je někdo dost dobrý na to, aby platil, je dost dobrý i na to, aby rozhodoval. A urazíme pazoury každému, kdo by z toho kradl, nebo se na tom přiživoval. Tohle můžu účinně prosazovat, protože mi ti samí pracující zaplatili nejlepší vzdělání na planetě a já jim za to dlužím razantní obhajobu jejich zájmů. A na tom se shodnu jak se čtenářem Economie z Prahy, tak Parlamentních listů ze Šluknovského výběžku; jak s šedesátiletým primářem, který medicíně zasvětil život, tak s alternativní maminkou, která od zdravotnictví chce jen, aby jí dalo pokoj.
Tyto zásady se s COVIDem nijak nezměnily. A jsou důvodem mojí neskrývané nechuti k těm, kteří epidemii využívají jako nástroj sociálního inženýrství, toho, aby lidi nutili dělat to či ono, k tomu rozkrádají ze systému stamiliardy, a když se lidi brání, označí sebe za "vědce" (ač jsou formálním vzděláním i praxí zcela mimo obor ochrany veřejného zdraví) a ostatní za "dezinformátory" (bez ohledu na univerzitní vzdělání a letitou praxi), a pro jistotu je nepustí k datům. Jenže po víc než roce se ukázalo, že všechny ty regulace, donucení, zavřené školy, nouzové stavy, systémy PES atd. byly nastaveny blbě, protože to programovali diletanti, provařili jsme bilion z rozpočtu, další bilion na budoucních výdělcích našich dětí, totálně rozesrali společnost i právo, a přitom přínos z hlediska zdraví populace se jaksi nekonal.

Pirátskou stranu vytáhla do vrcholné politiky touha lidí po dobré veřejné správě - po něčem, co není ani ODSČSSD, ani Babiš. Tedy tlak na transparentnost, slogan "Pusťte nás na ně!", kombinovaný s otevíráním digitálního světa a svobodomyslností ve velkých i malých věcech, až po detaily jako snaha netrestat vodáky co si dali pivo. Tohle se mohlo potkat se STAN, který taky míval u lidí étos dobré veřejné správy a boje proti korupci. A společně to mohlo dostat 30%, dobře spravovat zemi a nakonec být chváleno i částí z těch, kteří dnes volí Babiše - ve kterém spatřovali naději právě na toto.

Ale obávám se, že ve chvíli, kdy se Piráti zbaví témat transparentnosti a svobody, místo toho se upnou na příliš progresivistická témata, ale nepostavená ani tak na vědě pokroku jako spíš spojená se státní ingerencí a sociální kontrolou (viz COVID!!), tak ztratí jak lidi napravo (kteří stojí o svobodu), tak i "lidi práce" (kterým chtějí mluvit do života a přitom si jich neváží). A zbydou jim ty dvě procenta voličů pohybujícími se mezi Idealisty, Zelenými a jednorázovými hnutími typu Žít Brno, kteří to ale stejně nakonec hodí hlas Šmardovým socanům...Víc jich v téhle části Evropy není, zvlášť po COVIDu ne, kdy lidi budou chtít mít od všeho pokoj, budou řešit prachy a chtít vrátit minulý svět.

Pokud by se Piráti vydali touto cestou, tak pro takovou politiku jsem samozřejmě zcela nevhodný. Ale je to dobrá otázka pro Celostátní fórum - a následně pro širokou veřejnost, pro kterou se ta politika koneckonců dělá a která je jejím arbitrem.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Dan.Lestina »

Uá, to jsou zase řeči, že ty jsi tady ten správný liberál, a když tě nenecháme jako našeho vládního nominanta, tak že už to nebude ten pravý liberalismus... Vyhradil jsem si na to už párkrát čas, že si tu zdejší "wall of text" fakt poctivě přečtu, ale ať začnu odkudkoli, fakt hned narazím na nějaké základní nepochopení Pirátů, politiky, mediální reality, nebo sebe sama. Jdu zahlasovat a dělat něco produktivního, omlouvám se.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Backa, Daniela.Weissova, Magdalena.Opletalova, Dalibor.Zahora

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ondrej.Dostal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 26 bře 2019, 18:12
Profese: právník, vysokoškolský učitel
Bydliště: J. Tomáška 506, Rokycany
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Ondrej.Dostal »

@Blanka.Charvatova Vážím si toho, že jsi si přečetla vše zaslané, byť šlo o dlouhý text. Proto, jak jsem slíbil, ještě odpovídám.
Ad cizí lidé a osobní schůzky: Děkuji za představení, ale není to náhražkou osobního setkání, které je projevem úcty, zejména mezi lidmi, kteří řeší konflikt. Jsi-li personalistka, víš jistě lépe, zda odvoláváte vedoucí pracovníky po internetu, nebo to s nimi někdo projedná. Odmítnutí schůzky znamená mezi lidmi mého věku a postavení vzkaz "jsi zbytečný kretén". Ivan mi tuto úctu projevil, ač je předseda Pirátské strany a je extrémně vytížený. Vy nikoliv. Inu což, message received.
Ad prohlášení na síti a prezentace názorů Jako člen vládního týmu Pirátů a STAN jsem veškeré programové teze, následně zastávané ve veřejné komunikaci, řádně konzultoval s ostatními členy vládního týmu (dr. Zitterbartem a ing. Matouškovou), což lze doložit. Taktéž jsem své teze řádně představil a dostal schváleny na řádně svolaných setkáních RT Zdravotnictví vždy, když byly svolány (konaly se 9.9., 13.8.a předtím ještě několikrát). Nad rámec toho, můj mandát vychází z volby Celostátním fórem, které mne zvolilo právě pro mé názory. (Offtopic: názory jednotlivých členů RT pro mne nemohou být rozhodné, i třeba proto, že na RT Zdravotnictví chodil třeba i jistý prof.Arenberger, pozdější ministr Babišovy vlády, jinak ale velmi milý člověk...)
Ad Ivan a Zdeněk Hřib K tomu jen tolik, že Ivan i Zdeněk se mnou na rozdíl od vás osobně komunikují. Zdeněk nadto v ochraně veřejného zdraví vědecky pracoval (osmnáct let nazpět byl na 3.LF hned o dveře vedle mého Centra pro zdravotnické právo), a protože má výkonnou funkci ve veřejné správě, tak rozumí (opět na rozdíl od mnohých..), že nejde o matematické modelaření, ale práci s živými lidmi. Takže se na mnohém shodneme. Ale paranoidní nebuď, voláme si v odborných věcech, jako třeba zákonnost povinného očkování nebo toho nesmyslu s vánočními trhy. Pana primátora jsem tímto řízením neobtěžoval, ani on mne.
Ad vnímání strany COVID a ochrana základních práv není zas tak úplně zelňačka. Kdyby sis udělala čas, ukázal bych Ti mailbox plný pozitivních zpráv, co mi lidé píší, a straně to fakt neškodí. Pokud tvrdíš opak, lze to zkusit jen experimentálně, tedy tak, že místo mne vystrčíte do médií nějakého "zavírače", nebo zasloužilého straníka. Já zrovna tuhle oblast mediálního zájmu rád oželím, naopak se rád podívám na jiné borce a dám si k tomu kafe a vánočku. Klidně svoji nesobeckost a nezájem o osobní mediální prezentaci dokážu tím, že až mi příště zavolají z telky, předám kontakt. Máme tu nějaké kandidáty? Co @Dalibor.Zahora, ty jsi takový razantní řečník..
Ad citace z mailu lékaře Myslíš, že nejsem v kontaktu s lékaři? Názory napříč spektrem. Nebo že jsme toto s kolegy z vládního týmu PirStan neřešili? Každopádně (stručný report) k posouzení tohoto existují studie a data, které bych Ti taky ukázal, kdybys ovšem měla čas a zájem. Ty říkají, ve kterých kohortách podle věku, komorbidit, existující imunity atd. je očkování potřebné, ve kterých je zbytečné a ve které je to plus-mínus. Protože nehodlám zahodit dvacet let kariéry ani škodit lidem, tak než něco někam píšu, toto velmi pečlivě studuji, z mnoha zdrojů. U mojí osoby je očkování statisticky limitně zbytečné, u mých dětí dokonce kontraindikované vzhledem k nulovému přínosu a nenulovým rizikům. Zcela naopak u mých rodičů, kteří očkováni jsou včetně třetí dávky, a očkování jsem v těchto kohortách opakovaně jasně doporučil aspoň v deseti vystoupeních v celostátních médiích, naposledy před týdnem v Partii. Až budou data k dalším mutacím (omicron), možná to bude jinak, ale pokud budou prolamovat imunitu, tak patrně nebudou moc fungovat ani vakcíny ve verzi pro předminulou mutaci, které máme nakoupené, a vše bude potřeba zcela přeorganizovat.
Ad zpětná vazba Problém každého, kdo vyleze před národ ad COVID (pro což, jak píši, hledejte klidně dalšího kandidáta) je, že dostává zpětnou vazbu ze všech stran, naprosto protichůdnou, někdy i s cihlou do okna a s potřebou ochranky (mně se toto zatím vyhýbá, z čehož dovozuji, že to nedělám tak špatně, jako třeba kolega Vojtěch). Je jedna věc někde na sockách doporučit zavření škol nebo kroužků dle matematického modelu (mimochodem prokázaně vadného), a úplně jiná věc je říct to naživo tátům od těch dětí. Apod. zavření živností, zákazy lyžování, cestování mezi okresy, vánočních trhů, povinné očkování, karantény... Jen střízlivá politika založená na datech, znalostech a zkušenostech pomůže jakžtakž obstát. Ty si myslíš, že to dělám blbě, jiní lidi si to nemyslí. Ale jak říkám potřetí, jedna věc je vyhodit osobu A za názory, ale druhá věc je najít osobu B s lepšími názory, ochotnou to dělat.

Uživatelský avatar
Ondrej.Dostal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 26 bře 2019, 18:12
Profese: právník, vysokoškolský učitel
Bydliště: J. Tomáška 506, Rokycany
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Ondrej.Dostal »

Jestli právě sepisujete argumentaci pro Celostátní fórum, nemusíte.
Ivanu Bartošovi jsem jako předsedovi strany dnes zaslal rezignaci.
S přáním příjemného adventu OD

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Dostal za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Blanka.Charvatova, Mikulas.Peksa, Vit.Zacek
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V rozhodujícím hlasování byla vybrána možnost A. Navržené usnesení bylo přijato.

Vzhledem k informacím výše asi není třeba předávat usnesení k AO a zahajovat jednání CF. Děkuji všem zúčastněným.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Blanka.Charvatova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ondrej.Dostal píše: 13 pro 2021, 18:11

Jestli právě sepisujete argumentaci pro Celostátní fórum, nemusíte.
Ivanu Bartošovi jsem jako předsedovi strany dnes zaslal rezignaci.
S přáním příjemného adventu OD

Díky. Cílem tohoto jednání nebylo umlčet Ondřeje Dostála jako lidskou bytost, jak se nám snažily (a snaží) vnutit některé novinové titulky, ale odvolání z vládního týmu, což mělo pomoct tomu, aby Ondřejovy výroky byly vnímány jako výroky Ondřeje Dostála a ne jako výroky člena vládního týmu, tedy Pirátů jako takových, takže za mě už opravdu není o čem dál jednat. Diky i všem, kdo hlasovali, a také všem přeji klidné svátky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Mikulas.Peksa, Magdalena.Opletalova, Ondrej.Dostal

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od David.Wagner »

Vzhledem k tomu, jak divoce interpretuje a předává toto jednání v médiích Ondřej Dostál (https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ne ... e-40381089) bych rád navrhnul jeho kompletní zveřejnění. Věřím, že zde jednoznačně platí že otevřenost nám může výrazně pomoci vyvrátit nesmysly OFFTOPIC("Do určité míry se to prolíná i s těmi, kteří hlasovali o odvolání Ivana"), ukáže to zásadní otevřenost pirátské politiky a umožní každému porovnat tvrzení aktérů.

Poprosil bych o palce návrhu postupu a poprosil bych také o co největší rychlost projednání návrhu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Blanka.Charvatova, Mikulas.Peksa, Magdalena.Opletalova, Dalibor.Zahora, Vit.Zacek

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Registruji návrh postupu na zveřejnění jednání. Pokud nebude nikdo proti, bude za 24h zveřejněno.

(Jako předsedající konstatuji, že pominuly důvody uzavření. A tedy bude jednání zveřejněno nejpozději za týden, pokud se návrhem postupu nedohodneme jinak.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Charvatova, Mikulas.Peksa, Magdalena.Opletalova, Daniela.Weissova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ondrej.Dostal píše: 13 pro 2021, 18:11

Jestli právě sepisujete argumentaci pro Celostátní fórum, nemusíte.
Ivanu Bartošovi jsem jako předsedovi strany dnes zaslal rezignaci.
S přáním příjemného adventu OD

Chtěl jsem poděkovat za vstřícný krok a popřát Ti také hezký advent.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Ondrej.Dostal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: RV 70/2021 Odvolání člena vládního týmu

Příspěvek od David.Wagner »

Jan.Bednarik píše: 14 pro 2021, 11:52

Registruji návrh postupu na zveřejnění jednání. Pokud nebude nikdo proti, bude za 24h zveřejněno.

(Jako předsedající konstatuji, že pominuly důvody uzavření. A tedy bude jednání zveřejněno nejpozději za týden, pokud se návrhem postupu nedohodneme jinak.)

Myslím, že 24 hodin bez protestu uplynulo, prosím o zveřejnění.

Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“