Etický kodex Piráta

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Zdenek Brejsa píše:Já bych pirátský etický kodex nebral jako hezkou tvář na venek, ale jako impulz k zamyšlení, pošťouchnutí a inspiraci pro skutečné piráty.
Petr Vileta píše:...myslim, ze etickou stranku (nasi) politiky bychom nejak definovat mohli. ... Kdyz nic jineho, tak alespon ukazeme nasim priznivcum a volicum, co my povazujeme za moralni a eticke, kde jsou polozeny nase hranice, jaky je nas zebricek hodnot.
S takovýmhle přístupem ke kodexu souhlasím. Nemělo by to být nic, čím by se piráti oháněli před volbami.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Zdenek Brejsa píše:Já bych pirátský etický kodex nebral jako hezkou tvář na venek, ale jako impulz k zamyšlení, pošťouchnutí a inspiraci pro skutečné piráty. Prostě něco na čem se shodneme, že tohle se slučuje (a tohle už ne) s naší představou o správném pirátovi.
Etický kodex má v názvu jasně definovano, co to je. Je to souhrn základních pravidel, které každý slušný člověk dodržuje. Několik jsem jich podepisoval a vždy to samé... a vždy jsem si jen poznamenal, že je to nezajímavé, jelikož mé vnitřní zásady jsou o něco přísnější.

Myslím, že naše filosofie je bližší tomuto: "Je třeba prosadit takové zákony, aby zbytečně nekriminalizovali, ale zas nedovolili absolutní rozklad společnosti. Zbytek je vaše věc" Nenutíme nikoho sdílet (krom státních institucí), protože kdo nechce nemusí. Kdo chce sdílet ať sdílí! Já budu rád. Ale nezatracuji hned člověka, co nesdílí.
Z čehož mi vyplývá, že bychom se spíš měli postarat o efektivní zákony (jejich návrhy etc), které jsou vynutitelné a hlídané. Pak kdo něco udělá blbě bude trestán. A pokud bude něco na hraně, tak půjde o reputaci daného jedince... ale tu ztratí s kodexem i bez.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Miroku4chan
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 293
Registrován: 09 úno 2010, 17:26
Profese: ~de geso
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Miroku4chan »

Etický kodex Piráta.
A nějaký ještě uhozenější název by na skladě nebyl? Prosím, prosím :P Navíc jak už zmínil Ondřej, člověk se nezmění z hodiny na hodinu, protože nějaký kodex..

"Tak vás pěkně vítáme do České pirátské strany, tady nám podepište etický kodex." :lol:

Mattaku, taková pitomost..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroku4chan za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Kluci, o tom to ale není. Opravdu nejsme ani poslanci ani popeláři. Vždyť to jsou jen slova. Opravdu to čestné pirátské je asi nejlepší. Tisíc pirátů podepíše kodex a pak jeden z nich udělá průšvih a lidi se nám jen vysmějí. Žijme každý tak, aby jsme se nemuseli sami před sebou ani před svými dětmi a vnuky stydět. Aby, až jednou budeme natahovat brka, jsme si mohli říci. Žil jsem dobrý život.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 5):
Adam.Soukal, Martin Broz, Jiri.Kaderavek, Jaroslav.Kucera, Jan Widerlechner
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jirko naprosto s tebou souhlasim. Hovat se slusne a cestne bez ohledu na kodexy. I ja se tim ridim, tedy se o to alespon snazim.

Ale koukam na to i z jineho uhlu. Dnes se moralka a poctivost moc nenosi a cest je pomalu zapomenute slovo. No a lide cestni nemohou spolehat jen na to, ze se "dobre zbozi chvali samo". Kdyz nikdy nereknou, ze se budou chovat cestne, automaticky o nich ostatni predpokladaji, ze to nerekli proto, aby se mohli chovat necestne a nikdo jim nemohl vycitat, ze lzou. Mozna to vysvetluju zmatene, ale kdyz nekdo prohlasi "Nebudu krast" a pak krade, tak je nejen zlodej, ale i lhar. Ovsem kdyz nekdo krade, ale nikdy nerekl, ze nebude krast, tak se pak muze "obhajovat" stylem "Ale ja nikdy netvrdil, ze nebudu krast".

A nebo jeste jinak, naprosto banalni pripad.
Nekdo prohlasi, ze nikdy nebude prekracovat povolenou rychlost na silnici. A nekdo jiny prohlasi, ze bude "jezdit rozumne". No a pak oba dva budou pristizeni, jak jedou po dalnici 200. A ten druhy muze rikat "Ja jel v dane situaci rozumne", kdezto ten prvni jednoznacne porusil svuj slib. Oba spachali prestupek, ale kdo bude v ocich lidi vetsi hajzl? Pro me ten druhy.

Je takhle ten muj pohled trochu pochopitelnejsi?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Martin Broz píše:"Čestný pirátský" by nestačilo?
Hm, jestli ta prisaha pomuze k tomu by se dalo na ni odkazat az prisahajici nasledne ozralej bude hailovat v ČPS tricku na namesti tak proc ne. :D

Mym umyslem, nebylo, ze od podpisu musim byt krotky tak jak si strana dupne. Stacilo by jen v dobe kdy zastupujes stranu (pri schuzi, na akcich, ...).

EDIT: Jestli myslenka shori jen kvuli nazvu tohoto tematu tak je to dost smutne ze strany lidi.
Klidne at se to jmenuje "Pirat cerny na bilym" :lol:
Miroku4chan
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 293
Registrován: 09 úno 2010, 17:26
Profese: ~de geso
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Miroku4chan »

Vlastíku, a k čemu ten kodex jako poslouží v praxi? Když budu chtít udělat bordel na nějaké stranické akci, tak ho udělám kodex nekodex, ČPS tím poškodím a následky pro mě logicky budou stejné, ať už jsem nějaký cár papíru podepsal či nikoliv.. Já chápou, že máš idealistickou vizi, ale takhle to zkrátka nefunguje a fungovat ani nemůže ;) Jinak ten název bych ani neřešil, pokud by tak šíleně nepopíral sám sebe :)
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Petr Vileta píše:Jirko naprosto s tebou souhlasim. Hovat se slusne a cestne bez ohledu na kodexy. I ja se tim ridim, tedy se o to alespon snazim.
Petře výborně, mám radost. Ale ty tři věty na tvůj příspěvek naprosto stačí.

To ostatní je zbytečné a již jsi o tom někdy psal. Někdy méně znamená více.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jirko, me spis vadi tendence mnoha lidi (nejen tady) zamerne si nestanovit zadne (sve, interni) moralni hranice. Protoze co kdyby je nahodou nekdy prekrocil a musel pak sam sobe priznat, ze selhal.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Radim Kovarik píše:...
zrovna ty, jako zamestnanec skoly bys mel vedet k cemu tam mate ten rad ...
Moralni hodnoty se plizi k nule. Bylo by fajn kdyby se pirati shodli na urcitych mantinelech kdy je to ok a kdy presprilis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Zdenek.Brejsa
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“