Etický kodex Piráta

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Slib Perel: „Slibuji dnes přede všemi, jako perla jasná, chci žít pro pirátskou zemi, aby byla šťastná.“
  • Perla mluví pravdu.
  • Perla je zvídavá.
  • Perla ráda brouzdá, kopíruje a paří.
  • Perla je pracovitá a pomáhá warezu.
  • Perla chce být pirátem.
To je úžasný :D Jen warez nějak nekoresponduje s tím co hlásáme. Co kdyby perla pomáhala sdílečům? ;)
Petr Vileta píše:To se mi libi. Kdyz ma takovy slib Perla, proc ho nemuze mit Pirat? A muzeme to nazvat rovnou podle Piratu z Karibiku "Piratsky zakon" ;)

Chapejte, me nejde o nejake kodexy za kazdou cenu, nebo dokonce o vytvareni nejake dalsi byrokracie. Jde o to, ze nezasvecena verejnost si o kazde strane utvari nazor podle jejich programu a dalsich dokumentu, co ta strana o sobe zverejnuje. Samozrejme take podle cinu, ale tech v nasem pripade moc neni a kdyz uz jsou, tak jsou to protesty, demonstrace a ruzne "saskarny". A verejnost se zepta "A jaky je postoj Piratu k moralce?" a bude porovnavat. (...) ale Pirati budou v tomhle necitelni. Oni nerikaji ani tak, ani onak. Oni nerikaji v tomhle smeru vubec nic. A kdyz nas kopirovaci monopol narkne z "kradezi" dusevniho vlastnictvi, tak se verejnost bude ptat, jestli tedy krademe i rohliky v obchode.
Pirátskej zákon, to je přesně to co potřebujem :) A ty co ho poruší předhodíme gumovejm žralokům :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Jan.Podhajsky
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Jen warez nějak nekoresponduje s tím co hlásáme.
  • Perla není dokonalá, jinak by už byla pirátem :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Martin Broz
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Od sveho vstupu do strany jsem zil v domeni, ze existuje vnitrostranicky konsenzus, ze nebudeme provozovat antikampan (negativni kampan chcete-li). A hle, za "kokoty" je dnes KS Praha poplacavano po ramenou.

Osobne si myslim, ze takoveto fundamentalni veci by nekde sepsany byt mely. Rikejte si tomu treba tenka cervena linie, je mi to fuk. Myslim si, ze ani neni treba za poruseni takoveho ujednani nekoho trestat, spis jde o to, aby existovala jasne namalovana hranice, kterou neprekrocime.

P.S.: Omlouvam se, ze opet vytahuji "kokoty", ale nemohl jsem si pomoct.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Vlastimil.Efraim, Jan Widerlechner, Petr.Vileta
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Já mezi morální prohřešky počítám i Martinovu registraci domény piratebook.cz na své jméno dvě hodiny poté, co s pirate bookem přišel Robert. Argument, že si to měl nejdříve registrovat sám, než s tím vylezl je sice pravdivý, ale uvnitř fora strany irelevantní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Petr.Vileta
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

OFFTOPIC[quote="Karel Fuzik"]Já mezi morální prohřešky počítám i Martinovu registraci domény piratebook.cz na své jméno dvě hodiny poté, co s pirate bookem přišel Robert. Argument, že si to měl nejdříve registrovat sám, než s tím vylezl je sice pravdivý, ale uvnitř fora strany irelevantní.[/quote]
Lest si do zeli neni ani vymluvou pro pirata, ale tento problem (piratbook.cz) bych tu nerozpitvaval, na to si otevrte jine vlakno ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Petr.Hires
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Lukas.Findeis »

OFFTOPIC[quote="Tomas Vymazal"]Od sveho vstupu do strany jsem zil v domeni, ze existuje vnitrostranicky konsenzus, ze nebudeme provozovat antikampan (negativni kampan chcete-li). A hle, za "kokoty" je dnes KS Praha poplacavano po ramenou.[/quote]
Rozhodně bych nezaváděl nic závaznýho. Represe uvnitř strany nebudou mít žádnej pozitivní efekt, spíš naopak. A prosazovat svůj světonázor jako něco závaznýho pro celou stranu pomocí nějakýho kodexu je pod pirátovu úroveň. Navíc se většinou ozve pár nespokojenců, šířících kolem sebe negativní atmosféru, začnou na ně reagovat ostatní, tahle diskuze nikam nepovede a akorát se tu rozpoutá flame, kterej se zařadí ke spoustě dalších vláken, který se budou lidem zobrazovat jako nepřečtený a který nikdo nebude chtít číst. Tohle je jeden z důvodů, proč tolik lidí na zdejší fórum nechce chodit.

Kdo prosím tě Prahu za kokoty poplácává po ramenou? Takovou reakci sem nějak nezaregistroval. Každopádně v Praze byla poněkud specifická situace a nevím co bys udělal ty s tolika polepy na lavičky, který by sis zaplatil a nemoh bys je vylepit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Petr.Hires
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Martin Broz »

OFFTOPICKarel Fuzik lže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Petr.Hires
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Karel.Fuzik »

OFFTOPIC[quote="Martin Broz"]Karel Fuzik lže.[/quote]
Samozřejmě že ne. Já to nechci rozmazávat, jen jsem to zmínil v souvislosti s etickým kodexem. Jinak mi je to fuk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Petr.Hires
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Martin Broz »

OFFTOPICKarle lžeš a zcela programově. A já nevidím důvod, proč bych se měl nechat takhle sprostě pomlouvat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Petr.Hires
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Etický kodex Piráta

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

OFFTOPIC[quote="Vlastimil Holik"]... problem (piratbook.cz) bych tu nerozpitvaval, na to si otevrte jine vlakno ;-)[/quote]
:!: :!: :!:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Petr.Hires
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“