PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od David.Bodecek »

Jana.Kabelova píše: 29 lis 2021, 14:08

Vážené kolegyně a kolegové, omlouvám se, že vám do toho vstupuji, byť jsem z jiného MS, ale nedá se to vydržet. Tedy zhusta se to nedá ani číst, musím to dávat po částech, ale nelze nereagovat.
Rok jsem na radnici Prahy 1 pracovala jako asistentka Pavla Nazarského a byla jsem prakticky u všeho, co se tam odehrálo. To je mimochodem výhoda při radního, když si k sobě vezme člověka, kterému můžete věřit, který rozumí pirátské politice a spolupráce je tak daleko funkčnější než u člověka „z ulice“. Obzvlášť v tak malém rybníku, jako je Praha 1 a vše tam souvisí se vším, personálně, věcně, historicky atd. Je dobré mít možnost vhledu do toho kompletu. To byl důvod, proč mi Pavel to místo nabídl, bez výběrového řízení.
S dovolením sem na jedničkové Forum postupně umístím pár postřehů z toho našeho společného roku na radnici Prahy 1 a k některým věcem doplním i otázku.
Otázka na @David.Bodecek Davide, připomeň mi prosím, jakým výběrovým řízením prošel tvůj asistent, který se věnoval kontrole provádění oprav v bytech? Nic proti tomu člověku, ale to výběrko si nevybavuji. Bylo?

Připomenu jednu tristní záležitost, roky se za paní Špačkové vlekoucí havarijní stav zahrady MŠ Hellichova. Snad dohledám i fotky a dala bych je na FB, na Forum to asi nejde. Takový stav dětského hřiště jsem ale naposledy viděla na záběrech ze Sarajeva v době války cca v roce 1990 – 92. Poté, co jsme s Pavlem stav viděli na vlastní oči a investičnímu techniku jsme dost důrazně objasnili, že havarijní stav nečeká na schválení ročního rozpočtu, tím méně několik let po sobě a že je potřeba práce zadat bez zbytečných průtahů, tak Pavel ještě týž den prosadil na Radě schválení realizace. Do 2 týdnů byla podepsaná smlouva (oni už totiž vysoutěženo měli, jen z nějakého důvodu v akci nepokračovali) a do 3 týdnů začala realizace. Úspěšně ukončená cca do 2 měsíců.
Rozhodnutí o Truhlářské byla velká věc a myslím, že @David. Bodeček o takto velkou akci v objemu cca 100 milionů korun ani nezavadil. Byla to situace, kdy ani jedna z variant -rekonstrukci pustit nebo zarazit- nebyla jednoznačná. Rozhodnout o realizaci chtělo odvahu a Pavel ji měl a do rizika s tím spojeného šel. Bylo to přitom dost zkraje naší koalice na Praze 1.
Byla jsem svědkem toho, jak Pavel neprodleně několikrát za ten rok vyrazil na některou ze škol k nenadálé havarijní události stavebního charakteru a věci se urgentně řešily a vyřešily. Jen asi nikdo z nás neměl čas na archivaci a publikační nafukování každého kroku. Proto ale není na místě Pavla napadat za nedostatečnou práci.
Dům na rohu ulic V jámě a Štěpánské, roky opuštěný a chátrající. Přitom celkem kvalitní stavba ze 70let. Pavel dokázal najít dvě možnosti, kdy neziskový sektor byl ochoten zafinancovat rekonstrukci ( i ve variantě obě neziskovky spolu) s dohodou o následném užívání části objektu pro vlastní potřeby jak neziskovek, tak radnice.. Jedna z těch neziskovek bylo Dětské muzeum, které působí v několika státech Evropy a výstavy v těch městech kolují. Poté, co Pavel tuto možnost rekonstrukce přinesl, převzal si případ tohoto objektu David Skála a nikam se to nehnulo, myslím, že dodnes. Nepochopila jsem nikdy, proč toto dovolil @david.bodeček, protože majetek a nemovitosti spadali do jeho gesce. Prostě uloupená a zničená až znehodnocená příležitost.
Pavel začal řešit rekultivaci ploch pře ZŠ Curierových, místo betonové plochy by tam vznikl relaxační parčík. Jeho funkce by byla i v tom, ochránit děti před auty parkujícími hned před vchodem do školy, kde vznikají nebezpečné situace při parkovacích manévrech v prostoru, kam děti vybíhají ze školních vrat. Pokračuje to? Nevím.
Vše to píšu narychlo, jen tak po paměti a zdaleka to není žádný kompletní výčet. Jen chci trochu usměrnit ten neuvěřitelný tok Davidovy tendence dehonestovat Pavla neuvěřitelným zkreslováním toho, co a jak na radnici Prahy 1 probíhalo.

Jani, ahoj. Rád odpovím na tvůj dotaz. Asistent byl zaměstnán na dohodu s tím, že bylo realizováno výběrové řízení - dokonce ve dvou případech, kdy jeho odměna nesměla překročit 200 tis. Kč. Toto bylo od samého počátku pod dohledem právního oddělení. Osobně jsem připravoval zadání pro 2 výběrová řízení, včetně části otázek a úkolu. Stejně tak zcela regulérně proběhlo výběrové řízení na vedoucího odboru majetku. Když se mne tajemník zeptal, koho chci, aby byl v komisi, odpověděl jsem mu, že za výběr je odpovědný on ze své funkce a mně osobně je jedno, kdo v komisi zasedne. Chtěl jsem, aby byl vybrán nejlepší kandidát. Věděl jsem, co se stalo u případu hledání vhodného adepta na vedoucí sociálního odboru. Už jsem na tento zvláštní způsob upozorňoval. Mrzí mě, že jsme se pod něj svým způsobem podepsali.

Jani, informace, které jsem prezentoval a ověřoval si, jsou z oddělení investic. Požádal jsem Pavla o reakci. Je to tedy tak, že jsou tu dvě strany, které tvrdí něco jiného. Pokud je tomu tak, jak píšeš, je škoda, že o informacích Pavel neinformoval. Resp. alespoň já jsem toto nikde nezaznamenal, a to ať už sám od sebe, nebo třeba přes tebe, když jsi mu dělala asistentku.

Dům V Jámě/Štěpánská. Sice jsi Jani pracovala na radnici, ale jde vidět, že doposud nevíš, že jsou některé objekty svěřené MČ Praha 1, které nespadají do gesce majetku. Jsou to např. školní budovy - viz gesce, pro kterou jsi měla zajišťovat svoji asistentskou práci (ty jsi ale spíše se měla zabývat transparentností a participací), a pak např. budova, o které píšeš. Tuto budovu má ve své gesci hospodářská správa. Stejně tak majetkový odbor nemá pod sebou některé pozemky, zejména parky, které byť jsou nehmotným majetkem, spadají pod radního pro životní prostředí.

K dalšímu, co píšeš a k návrhům? Bylo to zahrnuto v jednom z rozpočtů? Na to nedokážu reagovat, protože jsem takové plány nezaznamenal jak na půdě rady, na koaličním jednání, tak ani u nás - v MSku. Pokud na toto byla vedena někdy diskuze, tak se omlouvám, že jsem ji nezaznamenal.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od David.Bodecek »

Tomas.Vich píše: 29 lis 2021, 13:57

Davide, vidím, že to je marné cokoliv psát a že se stále budeš snažit věci vysklít a překroutit ad absurdum. Více zítra na grilování, nějak stále nevidím prakticky žádnou nosnou vizi směřování MS na příští 4 roky.

Budu rád, když se nebudeš vyhýbat odpovědi a zareaguješ na dotazy.

Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Ivana.Antalova »

Pavel.Nazarsky píše: 29 lis 2021, 06:46
McIvka píše: 29 lis 2021, 00:39
Jana.Raiterova píše: 28 lis 2021, 12:00

Ahoj,
já mám 3 stejné otázky na všechny 3 kandidáty. Prosím jen o stručné odpovědi.

Pokud budete zvoleni lídrem v Praze 1:

  1. koho si vyberete za nejbližší spolupracovníky a budete chtít spolupracovat se současným složením předsednictva MS nebo budete uvažovat o jeho změně?
  2. jste schopni a ochotni spolupracovat s ostatními kandidáty v rámci našeho MS?
  3. jaký je váš plán na povolební jednání, tj. jednání s STAN, Praha Sobě, TOP, ODS apod. a jejich současnými lídry?

Děkuji. Jana

Ahoj,
Jano, děkuji za otázky.

  1. Nominaci jsem přijala po důkladném zvážení současné situace, mám ráda výzvy. Ráda budu spolupracovat se všemi z MS, kteří budou o spolupráci stát. Nevidím důvod ke změně předsednictva, ani k tomu jako příznivkyně nemám kompetenci.
  2. Ano, jak jsem již naznačila v první odpovědi, jsem připravena spolupracovat a podpořit každého, kdo o to bude stát. Stejné ovšem očekávám od ostatních směrem ke mně.
  3. Programy těchto stran a hnutí jsou v souladu s demokratickým směřováním společnosti, naše legislativa také, proto bych se jich držela i při jednáních. S ohledem na zvolené lídry bych zmapovala zkušenosti s jejich případným dosavadním politickým působením a připravila strategii pro vyjednávání.
    Mějte se hezky,
    Iv.

Ivko, při vší úctě, přijít po dvou letech na dvě schůze MS a kandidovat na lídryni, to je hodně zvláštní. Mám podezření, že děláš figurku v Davidově hře. Podobně jako Olinka v roli předsedkyně MS. Jinak jste samozřejmě obě moc fajn. Je pravděpodobné, že se lídryní staneš, protože Davidovi nejde o lídrovství, jde mu jen o to být na naší kandidátce. Zbytku MS podsune myšlenku, že když se hádám já s Davidem, jsi nejlepší volbou ty. Na mém rozhodnutí, že nebudu na jedné kandidátce s Davidem, to ale nic nezmění.

Pavle, tato Tvoje reakce mne nepřekvapila a chápu ji. Nominace od Davida mne překvapila a po důkladném zvážení jsem ji přijala zejména s ohledem na roztříštěnost v rámci MS, kterou vnímám jako přirozenou součást jejího růstu. Beru Vás všechny jako silné osobnosti a pokud bych jako lídryně uspěla, budu Vás potřebovat všechny, což i dle Tvých slov bude asi nejtěžší oříšek /dokážu si představit, jak si jiná politická uskupení mnou ruce/. Upřímně přiznávám, že pokud bych uspěla, pak pro přijetí lídrovství bude mojí podmínkou, abyste Ty i David přijali případnou kandidaturu na čelních místech kandidátky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Antalova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Nazarsky, Jitka.Nazarska
Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Ivana.Antalova »

David.Bodecek píše: 29 lis 2021, 09:30
McIvka píše: 29 lis 2021, 01:42
David.Bodecek píše: 27 lis 2021, 19:46

REAKCE KE KANDIDÁTSKÉ PREZENTACI IVKY ANTALOVÉ.

Ahoj,
Davide, děkuji za otázky a upřesnění k Rybné. Vycházela jsem z katastru nemovitostí, kde kromě MČ P1 není uveden jiný správce nemovitosti, což nemusí znamenat, že je jediný.
ad 1. V pozici předsedy kontrolního výboru s ohledem na její nestranickost Tě vnímám jako kompetentního, vystupujícího proti klientelismu a korupci, i když z některých stran slyším náznaky něčeho jiného, ovšem pro mne bez potřebných argumentů.

ad 2. Zvážila jsem svoji kandidaturu i s ohledem na mé kapacity v budoucnosti. Nedávalo by mi smysl kandidovat, pokud by mým cílem nebylo být součástí rady. Jsem ovšem připravena podílet se i na vedení a zménách prostřednictvím poradních orgánů.

ad 3. Vychází z mých osobních i profesních zkušeností, nejbližší je mi oblast sociální a finanční /rozpočtová/, velmi blízká je mi gesce participace, vzdělávání a hlavně gender mainstreaming v rámci rozvoje. Do všech bych zapojila zkušené nevládní organizace.

ad 4. Na prvním místě mám Piráty, ale na to se nejspíš neptáš. Je mi také blízký program TOP09 a Zelení. Personálně jsem na P1 propojena pouze s Piráty. Praha sobě není politická strana ani hnutí, tím pádem nemají ani politický program, nedokážu se k nim tedy ani vyjádřit. Politickou diskusi povedu ráda s kýmkoliv.

ad 5. Ano, ucházela. Jsem připravena se na kampani podílet podle potřeby, mám promyšleny i varianty, že bych částečně omezila i současné aktivity. Za současného stavu mne jako jména napadají Davide ty, Olga Sklenářová, Martin Arden a Jakub Veselý, důvodem je kompetentnost, nadhled, lidskost. Úzce bych chtěla ovšem spolupracovat se všemi, kteří by o to stáli, jen chápu, že každý k tomu bude potřebovat jinou míru času.

Mějte se hezky, Iv.

Ahoj Ivčo,

děkuji za tvoji reakci, která je věcná a k mému překvapení i evidentně upřímná. Dokonce jsi hodně zariskovala, neboť byť jen malá veřejná náklonnost k mé osobě u někoho vzbuzuje ne zcela pozitivní reakce.

ad 1) děkuji za názor. Závěr tvého konstatování k tomuto bodu ve mne vyvolal neklid. Je mi jasné, že není vhodné zde uvést, kdo o mne roznáší tyto informace, ale prosím tě, až mne s touto osobou uslyšíš mluvit a já se budu snažit s ní spolupracovat, řekni mi: "Davide, stop, brzdi". Nejen v době komunální politiky, ale i před ní, jsem nikoho neznevýhodnil, nepřijal dar, a pokud jsem přijal drobnost jako je láhev vína, tak jsem ji předal pracovnímu týmu - ať už jsou to kolegové úředníci z radnice, a nebo při oddávání zejména šatnářky. V případě, že jsem byl pozván na kulturní akci, na níž se platí vstupné, tak v případě vstupu zdarma jsem poslal částku toho nejvyššího vstupného na jeden z charitativních projektů.

ad 2) děkuji za tvoji reakci.

ad 3) děkuji za tvoji reakci.

ad 4) děkuji za odpověď a tvůj názor.

ad 5) i v tomto případě děkuji za odpověď.

Davide,

ad ad 1) Tyto náznaky vnímám z veřejných zdrojů a beru je jako součást současné politické reality, tato součást mi ovšem není blízká. Vzhledem k tomu, že politiku vnímám jako schopnost dialogu a hledání průsečíků dopadajících pozitivně do společnosti, pokládám odolnost vůči nekorektní komunikaci a schopnost sebereflexe za zásadní kvality každého politika/čky.

Mějte se hezky, Iv.

Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

McIvka píše: 29 lis 2021, 15:26

Pavle, tato Tvoje reakce mne nepřekvapila a chápu ji. Nominace od Davida mne překvapila a po důkladném zvážení jsem ji přijala zejména s ohledem na roztříštěnost v rámci MS, kterou vnímám jako přirozenou součást jejího růstu. Beru Vás všechny jako silné osobnosti a pokud bych jako lídryně uspěla, budu Vás potřebovat všechny, což i dle Tvých slov bude asi nejtěžší oříšek /dokážu si představit, jak si jiná politická uskupení mnou ruce/. Upřímně přiznávám, že pokud bych uspěla, pak pro přijetí lídrovství bude mojí podmínkou, abyste Ty i David přijali případnou kandidaturu na čelních místech kandidátky.

Ivko, chápu tvé pohnutky a děkuji ti za upřímná slova. Mé rozhodnutí nekandidovat, pokud by na naší kandidátce byl David Bodeček, je nezvratné. Dnes jsem si znovu pročetl jeho výstupy z posledního zastupitelstva, kde jsme navrhli jeho odvolání z funkce kontrolního výboru, a jsem rád, že z našeho zastupitelského klubu vystoupil. Nedovedu si představit, že bych s ním byl na jedné kandidátce a prožíval dál to, co prožíváme s Davidem poslední dva roky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvek:
Jitka.Nazarska
Uživatelský avatar
Olga.Sklenarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 178
Registrován: 21 srp 2015, 00:31
Profese: úča
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Olga.Sklenarova »

Dobrý den všem,

zde zveřejňuji od Mgr. Tatiany Kunštátové e-mail, který mi poslala jakožto předsedkyni MS.

"Pane Nazarský, proč prosím lžete? Vám je zbytečné vysvětlovat jakoukoliv
problematiku, stejně nepochopíte. Kdybyste byl pracovitější, možná byste
pochopil i jiná Vámi zmiňovaná témata v kandidátské řeči. Je mi Vás líto a
kdo Vás zná, volit Vás určitě nebude.
Pane Nazarský, věřte, že za prací živnostenského odboru hovoří jasná
čísla, která jsou doložitelná. Zatímco Vy rád jen a jen zbytečně
diskutujete, my pracujeme. V tom je mezi námi velký rozdíl. Radím Vám,
abyste už nikdy neoperoval s názorem, že samosprávný orgán (Vy) "přinutil"
konat jakýkoliv úřad vykonávající státní správu k činnosti.....prosím.
važte slova. T.Kunštátová, vedoucí živnostenského odboru ÚMČ Praha 1.

Mgr. Tatiana Kunštátová
vedoucí odboru "

Prosím tedy Pavle o reakci.

Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 166
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavařka
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Otevřená radnice a participace.
Další naprosto neorané pole na radnici Prahy 1 před našim nástupem. Navázali jsme s spolupráci s Národní sítí zdravých měst, s organizací, která se problematice obcí, jejich řízením a fenoménem zdravého života ve zdravých a zdravě fungujících městech věnuje nejméně dvě desítky let. Bylo nám jasné, že nelze tvořit na koleni a že je dobré využít vyzkoušené know how. Já jsem pod vedením NSZM a na jejich seminářích během jednoho roku dovzdělala, udělala patřičnou zkoušku a stala jsem se certifikovanou koordinátorkou NSZM.
@Pavel.Nazarsky dělal průběžněřadu setkání s občany v malých formátech v otevřených diskuzích, podněty jsme zpracovávali. Mezi jiným jsme se o nápravy snažili i ve spolupráci s Davidovým odborem.
Připomenu největší akci, která byla realizována na objednávku @David.Bodecek . Zadání znělo zjistit, co by lidé v Praze 1 chtěli mít v nebytových prostorech, jaké služby, obchody atd jim v okolí jejich domovů chybí. K zadání jsme přidali další 2 témata a zorganizovali akci v Malostranské besedě. Tenkrát jsme na minimální úvazek pár hodin přizvali @simona.bartova. Do Besedy, na naši první velkou akci, přišlo kolem 120 občanů ( ze zkušenosti NSZM jsme věděli, že účast kolem 80 lidí už je velmi úspěšná a podaří se tak za 2 roky zapojení obce do aktivit NSZM). Jako jediné negativum pak zpětně ze zhodnocení od občanů vzešlo prostorové podcenění. Lidé na mapách vyznačovali, co a kde by mělo být. Trochu nás vypekli jen technici v roli konzultantů pro jednotlivé lokality, tedy lidé z odboru @david.bodecek, kteří odcházeli domů v době, kdy akce ještě byla v plném proudu. To už ale lidé věděli, co mají dělat a občani se instruovali navzájem.
K otázkám na využití nebytových prostor jsme dále vytvořili anketu, jak v digitální, tak papírové formě. Získali jsme tak odpovědi od 600 respondentů (to už by byl kvantitativně téměř relevantní výzkum i na celostátní úrovni, pokud by nešlo o zásadní otázku). Oslovili jsme spolky, SVJéčka a tak i obyvatele jejich domů, použili jsme radniční časopis. Vznikl strukturovaný výsledek v excel podobě, který dostali k dispozici tehdejší radní, nejen David. Zda se požadavky a tipy občanů promítly do pronájmů nebytovek, nemám tušení. Pokud však onen excel výstup využijí kandidáti v Praze 1 k tvorbě programu, získají náskok před ostatními. Mohou v detailu uvést, co v které lokalitě bude dobré zřídit, lidem na přání.
Oblíbenou „disciplínou“ v oblasti transparentní politiky se mezi občany staly pocitové mapy. Tuhle metodu už vyzkoušel i @adam.zabransky na HMP a myslím, že rovněž s úspěchem.
David píše, že on byl organizátorem plavby parníkem pro zaměstnance. Zase ale je dobré vědět, že první s touto formou přišel Pavel, kdy plavba pro učitele byla náhradou za obligátní vánoční divadelní představení. Nápad byl velmi oceňován.
Významnou participační akci jsme připravovali v případě rekonstrukce hotelu Intercontinental Praha a přilehlých veřejných prostranství. Byla naplánována na 18.1. 2020. Poté, co jsme byli z koalice den předtím smeteni, nedokázal ani Hejma tuto akci zcela zastavit. Podařilo se mu jen zakázat besedu plánovanou v aule právnické fakulty, lidé tam měli po prohlídce v terénu klást otázky investorovi a projektantovi. Majitelé hotelu ve spolupráci s architektem a zástupci IPRu improvizovanou besedu uspořádali v prostorách hotelu.
Připravovali jsme tzv. velké Forum, bylo dojednáno datum na Žofíně, tvořil se scénář. Z tohoto formátu by vznikly podklady pro tvorbu dlouhodobých strategických plánů pro udržitelný rozvoj Prahy 1. Přípravy naším odchodem zanikly.
Před pár měsíci mě z NSZM kontaktovali, že i v roce 2020 Praha 1 zůstala jejich členem, dostala podruhé zvýhodněný roční poplatek pro nově zapojené obce, ovšem dosud ani tuto nevysokou radnice nezaplatila. Pomoct jsem jim neuměla.

Výčet aktivit není úplný, dávali jsme ale čtvrtletní nebo pololetní reporty. To David ví.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kabelova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Nazarsky, anonym64374
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz
Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 166
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavařka
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Airbnb
@Pavel.Nazarsky byl radní pro školství participaci a otevřenou radnici a problematiku krátkodobého ubytování. Pár úředníků (cca 6 -8) pracovalo jen na existujícím odboru školství. Na Pavlův kalendář, běžnou agendu, návštěvy atd. byla k dispozici jedna asistentka, zděděná po předchozím radním v té kanceláři, která po nástupu nové koalice byla převelena jako asistentka přímo k Hejmovi. Na další dvě problematiky (otevřená radnice a Airbnb) jsme si museli vystačit vlastními silami ve dvou lidech. Zatímco @david.bodeček měl ve své gesci desítky úředníků. Možná by mohl David vyčíslit, kolik lidí pro něj pracovalo, včetně techniků a právníků.
V problematice Airbnb jsme kontaktovali a Pavel průběžně jednal s desítkami lidí, s poslanci, senátory, s magistrátem, s SVJčky, chodili k nám novináři, včetně jedné novinářky za Španělska, která dokumentovala stav v evropských městech, pamatuji si delegaci z italského města Pisa, kde měli obsazenost Airbnb byty cca 5% a už to řešili jako velký problém, Pavel se obracel na ministerstva i kancelář ombudsmana. (pro @David.Bodecek podle mě platí, že služební a pracovní kontakty plynoucí z volené funkce se do pirátského lobystického kalendáře nezapisují).
Výsledkem toho je změna vnímání původního stavu, kdy kromě postižených domorodců téměř nikdo využívání bytů na krátkodobé pronájmy neviděl jako problém. Dnes se o tomto fenomému jako o problému mluví na půdě parlamentu, senátu i magistrátu. Zhruba před 4měsíci jsem byla pozvána (jako předsedkyně bytové komise v Praze 6) na jednání komise Hany Marvanové k této problematice. Na jednání hovořil i @zdeněk.hrib a jeho podání jeho stanovisek se nijak nelišilo od toho, co Pavel hlásal od samého začátku k této věci. Já působení Pavla v gesci pro Airbnb vidím jako průlomové, někdo musel být tím iniciátorem nebo jedním z nich, z těch, kdo osvětlí nesmyslnost používání bytů jako hotelů. V situaci pražské bytové nouze obzvlášť.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kabelova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Nazarsky, anonym64374
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Olga.Sklenarova píše: 30 lis 2021, 11:36

Dobrý den všem,

zde zveřejňuji od Mgr. Tatiany Kunštátové e-mail, který mi poslala jakožto předsedkyni MS.

"Pane Nazarský, proč prosím lžete? Vám je zbytečné vysvětlovat jakoukoliv
problematiku, stejně nepochopíte. Kdybyste byl pracovitější, možná byste
pochopil i jiná Vámi zmiňovaná témata v kandidátské řeči. Je mi Vás líto a
kdo Vás zná, volit Vás určitě nebude.
Pane Nazarský, věřte, že za prací živnostenského odboru hovoří jasná
čísla, která jsou doložitelná. Zatímco Vy rád jen a jen zbytečně
diskutujete, my pracujeme. V tom je mezi námi velký rozdíl. Radím Vám,
abyste už nikdy neoperoval s názorem, že samosprávný orgán (Vy) "přinutil"
konat jakýkoliv úřad vykonávající státní správu k činnosti.....prosím.
važte slova. T.Kunštátová, vedoucí živnostenského odboru ÚMČ Praha 1.

Mgr. Tatiana Kunštátová
vedoucí odboru "

Prosím tedy Pavle o reakci.

Olgo, tvůj příspěvek je typická bodečkovina. Kdybys byla soudná, nahlídla bys, že neobsahuje jedinou konkrétní výtku. Jen nějakou radu a přání. Navíc nechápu, proč tě oslovuje "Pane Nazarský".

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: PRIMÁRKY 2022 - PŘIHLÁŠENÍ A KANDIDÁTSKÁ ŘEČ - LÍDR/LÍDRYNĚ (1. místo)

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Olga.Sklenarova píše: 30 lis 2021, 11:36

Dobrý den všem,

zde zveřejňuji od Mgr. Tatiany Kunštátové e-mail, který mi poslala jakožto předsedkyni MS.

Já prosím Olgu o vysvětlení, proč tady takové texty zveřejňuje.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 1“