Michaela Beránková - hostování

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 5

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela.Sarochova
Člen KS Praha
Příspěvky: 136
Registrován: 25 lis 2018, 20:06
Profese: asistentka radní
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Michaela Beránková - hostování

Příspěvek od Michaela.Sarochova »

Ahoj všem.
Asi se nemusím dlouze představovat, nicméně cca v lednu bych chtěla přestoupit z MS Piráti Praha 13 do MS Piráti Praha 5. Je to z důvodu, že jsem se přestěhovala na Prahu 5 (konkrétně do oblasti kolem usedlosti Šmukýřka) a zároveň jsem změnila trvalé bydliště. Čímž se fakticky změnila působnost nejen komunální, ale také osobní a na Prahu 13 vodím už jen děti do školky. Svým přestěhováním jsem tím pádem změnila i oblast zájmu a přesunula jsem jej právě do Košíř.
Pro ty, kteří mě tak detailně neznají. Členem Pirátů jsem od ledna 2019. Do strany jsem vstupovala zhruba po tříměsíčním "testování", kdy ostatní členové MS Praha 13 asi neměli nad čím víc přemýšlet. O Piráty se zajímám od roku 2017 (první sněmovní volby, ve kterých jsem už volila v Praze).
Pracuji jako odborná asistentka Tomáše Murňáka na pražském Magistrátu. Pracuji zde od 1.10.2019. Mou gescí je životní prostředí, maturitu jsem skládala z oboru Ekologie a ochrana krajiny na Střední odborné škole ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Narodila jsem se v jihomoravském Hodoníně, v Praze bydlím od roku 2014. Mezi mé pracovní projekty patří například aktuálně spuštěná Adopce stromů na Praze 14, nebo také různá doporučení za Výbor pro infrastrukturu, veřejnou vybavenost a životní prostředí ZHMP, kde s Tomášem spolupracujeme s Evou Tylovou. Navíc aktuálně studuji speciální pedagogiku na UK.
Má pirátská práce spočívá zejména na MS Praha 13, kde jsem dodnes aktivním členem. Hlavní náplní je koordinace celého MS Piráti Praha 13, ve které spočívá práce s nováčky, vymýšlení a pořádání akcí, mám na starosti vybranou agendu a kontakty s jednotlivými členy MS. Dále se starám o MSko jako mediální spojka. Mimo psaní tiskových zpráv mám na starosti ještě o Instagram, Facebook i webové stránky. Zároveň streamuji zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13 a a fotím. Na krajské úrovni se mnou stále počítají jako se členem mediálního týmu, ačkoli jsem svou působnost v něm rapidně omezila. Angažovala jsme se jako dobrovolník zejména v kampani k eurovolbám, kde jsem dělala zástupce volebního manažera. Ve sněmovních volbách 2021 jsem taky jako zástupce volebního manažera a MSku předávám hlavně informace od krajských volebních manažerů. Pomáhala jsem sestavovat několikery Pirátské listy, pomáhala jsem jako dobrovolník při první vlně Covidu, kdy jsme rozdávali dezinfekci a roušky na stánku na Praze 13, fungovala jsem i jako dobrovolník v dobrostanech před Magistrátem a nakonec jsem vypomáhala na testovacím místě ve Stromovce. Mezi tím jsme ještě pomáhali ČČK a MHMP rozlepovat informační letáky s linkou pomoci pro seniory a absolvovala jsem i pár nákupů pro samotné seniory. Mám zkušenosti s fungováním v koalici ve vedení Prahy. dále pak jsem aktivní v KETech Životní prostředí, kde jsem do 4/2021 dělala tajemnici a Územní rozvoj, kde tajemnici dělám dodnes. V červnu 2020 jsem pořádala celodenní PirateCon na téma Komunitní zahrady. A jsem dobrovolný dárce krve
Mezi mé hlavní zkušenosti patří orientace v životním prostředí ve městě, kdy pracovně řeším problematiku od výsadby stromů, po realizaci adaptačních a mitigačních opatřeních. Mou nejslabší stránkou je energetika, za to se ale cítím silná právě v oblasti správy veřejné zeleně. Mým snem pro své budoucí působení bylo právě spuštění pilotu adopce, dnes se ten zájem přesunul k pořízení geoinjektoru a dodávání například hydrogelu k již zasazeným stromům. Dělá se to hlavně proto, aby se zlepšila jejich hydratace a tím pádem i jejich stav. A celkově se zajímám o stromy, ačkoli nejsem dendrolog. Z dalších oblastí ochrany ŽP mě zajímá biologicky rozložitelná kosmetika a drogerie, která je právě dobrá v tom, že nezpůsobuje eutrofizaci vod. Ráda sbírám zkušenosti i z jiných měst a států.
Mezi mé koníčky naopak patří jízda na koloběžce, fotografování a četba zejména odbornější literatury. A samozřejmě vysedávání v kavárnách a chytání lelků. Osobně si myslím, že jsem celkem aktivní Pirát, ovšem ve vlnách. To znamená, že se u mě střídá doba nadšení s dobou tzv. vyhoření. O reference si napište PMS Pirátů Prahy 13, myslím, že lépe se sama zhodnotit nedokážu. Jako každý člověk mám slabé i silné stránky. Lepší či horší období.
Elaborát jsem napsala hlavně z důvodu přestavení své činnosti a vyjádření zájmu o snad budoucí přestup mezi sousedícími MSky. A abych uspokojila touhu po informacích lidem, kteří mě znají jen jako Pirátku ze Třináctky

asistentka radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Mgr. Jany Skopalíkové
"Vyber si povolání, které miluješ, a v životě nebudeš muset jediný den pracovat." Konfucius

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michaela Beránková - hostování

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj Míšo,
je skvělé, že se chceš zapojit a vítej na Praze 5. Michaelu znám a budu ráda, když se bude moci zapojit v tom co dělá a chce dělat a dělala u nás. 😉 Péče o zeleň je téma 21.století a plnění klimatického závazku nám dává spousty úkolů jak pomoci této planetě.

Eva ❤️
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 5“