Závěrečná zpráva Rady Mladého Pirástva

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.


Moderátor: Mladé Pirátstvo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1160
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 717 poděkování
Dostal poděkování: 2412 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Závěrečná zpráva Rady Mladého Pirástva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Vážené členstvo, v následujícím týdnu nám jakožto Radě MP skončí mandát. Já bych nyní ráda shrnula, co všechno se za poslední rok povedlo, a co by se dalo naopak zlepšit.
Především se nám podařilo zavést do MP nějakou pravidelnost. Zavedli jsme systém schůzí 1x za měsíc a následně jednou za 14 dnů. Zavedly se také pravidelné a otevřené schůze Rady, které se konaly nejprve 1x za měsíc, a následně 1x za 14 dnů.
Podařilo se nám také v Participativním rozpočtování vysoutěžit 18 500 Kč, představovalo to 74 % z požadované částky, což jej činní jedním z nejúspěšnějších v tomto roce.
Podíleli jsme se aktivně na Kampani pro mladé, kde jsme dodávali připomínky a podíleli se na organizaci akcí. Podporovali jsme také naše kandidáty a kandidátky
Zorganizovali jsme diskuse se Seniory na palubě, kde jsme diskutovali o aktuálních společenských tématech mezi generacemi
Vybudovali jsme rozsáhlý mediální tým a unikátně spolupracovali s partnerskou organizací mSTAN. Za celý rok jsme měli vyšší desítku příspěvků a náš dosah se více než zdesetinásobil.
Proběhly 3 panelové diskuze pro veřejnost, kde jsme jak s piráty, tak s odborníky z praxe rozebrali témata, která zajímají mladé lidi.
Náš mediální dosah se z 0(pominu-li 1 článek na Novinkách) zvětšil hegemonicky. Mimo změnu názvu, kterou zaznamenala především bulvární média nás zaznamenala třeba i TV Nova, Deník N, CNN Prima News, Hospodářské noviny, Studentské listy a další velmi relevantní média.
Výrazně se nám také podařilo zvednout množství aktivních členů. Zatímco před zvolením rady, byl počet aktivních členů kolem 6. Dnes máme na schůzích málokdy účast menší než 10 a většinou více jak 15 lidí.
Podařilo se nám také otevřít debatu o našem zařazení do struktur strany. RV schválilo předložené CF.
Na poslední věc bych si nechala to, že se nám podařilo zařídit vlastní web, vlastní fórum, vlastní funkční systém přijímání členů a systém zápisů a reportingu.
Díky moc všem členům rady za jejich práci.

Kde máme rezervy?
Rezervy máme dle mého názoru zejména v přijímání členů, a to především v jejich zapojování. Nedaří se nám dlouhodobě systematicky pracovat s lidmi. Řešením je, aby člen Rady, který toto bude mít na starosti se tomuto opravdu věnoval a ideálně měl i tým s pravidelnými schůzkami.
Dlouhodobě máme také velmi nevyvážené zapojování členů Rady do činnosti MP. Toto se negativně projevuje na celkové prosperitě práce v různých oblastech.
To jsou hlavní dvě oblasti, o kterých víme.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
mattfa2

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Odpovědět

Zpět na „Mladé Pirátstvo“