Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Souhlasím s nominací Tomáše Válka do PKS Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Ano

11
58%

Ne

6
32%

Zdržuji se

2
11%
 
Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Vážení kolegové,

dovoluji si Vám předložit návrh na nominaci Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy. Domnívám se, že jedním (nikoli jistě jediným) ze základních kamenů schopného a efektivního předsednictva musí být ochota věnovat svůj čas a prostor Pirátům, pirátským tématům a v neposlední řadě samozřejmě práci s výše uvedeným související, a to jak na poli F2F, tak ve světě online. Dle mého názoru právě toto Tomáš v předchozím roce prokázal...

Díky za Váš čas :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvek:
Zbynek.Konvicka
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2473
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1753 poděkování
Dostal poděkování: 2826 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Tomas.Valek »

Děkuji Jusufovi za navržení a nominaci přijímám. Kandidátskou řeč dodám brzy.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2473
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1753 poděkování
Dostal poděkování: 2826 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vážené krajské fórum,

děkuji ještě jednou Jusufovi za nominaci a příležitost se ucházet o místo místopředsedy PKS Jihočeského kraje.

Původně jsem ji sice přijmout nechtěl, ale Jusuf mě přesvědčil, že v KF by měly zaznít i názory jinak uspořádaných mozků. :)

S čím chci kandidovat:

1.) V případě zvolení dám PKS 5-20 hodin měsíčně. OFFTOPICMyslím, že tohle je dlouhodobě bolavá noha PKS, která byla na minulém předsednictvu vidět, že v rozporu se svými předvolebními sliby fungovalo PKS hlavně a pouze o Janě. Netvrdím, že je to hodně, ale považuji to za udržitelný závazek, který hodlám dodržet. Zároveň si myslím, že je to nutné minimum pro řádné vykování funkce.

2.) V následujících dvou letech se (pravděpodobně) budou konat pouze senátní volby v obvodu OFFTOPICnelogicky nazvaném Český Krumlov a hlavně komunální volby. Myslím, že hlavním úkolem příštího PKS je poskytnout maximální support, koordinaci a lidské i finanční zdroje pro tyto volby. Pokud se nám podaří postavit dobrého kandidáta do Senátu, tak je velmi klíčové získat první senátní obvod mimo Prahu a okolí, nehledě na to jsou ale dlouhodobým klíčem úspěchu pro KS v JČ komunální volby. PKS musí jasně podpořit dobré pirátské kandidátky (a naopak těm nekvalitním pomoct se zlepšit či je odmítnout) a zaměřit se na jejich úspěch ve volbách. Více pirátských zastupitelů = více aktivních lidí v krajském sdružení = rychlejší růst naší základny = rychlejší šíření pirátských myšlenek mezi voliči.

3.) Růst kraje znamená růst lidí v kraji, což musí vést jak ke kvalitě, tak i ke kvantitě. PKS musí podporovat vzdělávání a osobní rozvoj členů, stejně tak jako rozrůstání členské základny. Pirátů v kraji je sice hodně, ale stále je nás velmi málo členů. Cílem PKS musí být rozvoj členské základny jak kvalitativně, tak i kvantitativně. PKS by se tedy mělo snažit začít velmi aktivně působit v náboru, zapojení a tréninku nových členů. Mělo by být jasnou oporou všem nováčkům i asistentkám v jejich práci. Mělo by podnikat aktivní kampaně i přímé oslovování a stanovit si jasné cíle ohledně výročí svého mandátu. OFFTOPICChápu, že to znělo hrozně korporátně, btw. já nikdy v korporátu nepůsobil, ale opravdu cíle potřebujeme. Díky tomu pak můžeme v dalších krajských volbách vystřídat současné vedení kraje.

4.) PKS by mělo nabídnout vizi svého působení v kraji. Nemusí být dlouhá, do široka vyprávěná, ale musí být jasná, identifikovalná a nadšená. Kraj potřebuje vědět, kam kráčí a PKS má být holí, o kterou se opírá.

5.) Dopředu přiznávám, že mám velmi malou znalost Redmine a dalších systémů předsednictva, na druhou stranu jsem byl vždy ochotný učit se nové věci a podpořím předsedu PKS podle jeho určení matrice povinností a úkolů.

Chtěl bych, abychom dokázali všichni táhnout za jeden provaz, protože nepřátel máme víc než dost. Zároveň chci za rok kandidovat do zastupitelstva Volar, na což se už tři roky připravuji a chci, aby to mělo dopad na místní život. Před dvěma roky jsme u nás založili spolek Občané a přátelé Vltavského luhu - Bürger und Freunde der Moldau-Auen, z.s., který si klade za cíl podporu sousedského života v našem okolí. Od té doby se nám podařilo prosadit (jako dvacetičlenné osadě na 3700-hlavém městě) obecně závaznou vyhlášku, kultivovat lokální expanzivní výstavbu v okolí, radikálně vstoupit do projednávání územního plánu a dát místním lidem najevo, že jejich hlas může být slyšet. Věřím, že stejně tak i PKS je svého druhu servisní organizací svých členů, díky které může být jejich hlas slyšen.

Tomáš Válek

P.S. Věřím, že bude mnohé zajímat mé názory ohledně koalice, výsledku voleb atd. Nechci to míchat, napíšu k tomu zvlášť příspěvek ve stejném vlákně. Děkuji za pochopení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Konvicka, Jana.Kolarikova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Vážené krajské fórum,
chtěla jsem Tomáše také nominovat, ale Jusuf mě předběhl.
Každopádně bych se chtěla podělit o názory, proč je Tomáš dle mého názoru výborný kandidát na místopředsedu.
Dlouhodobě se velice aktivně zajímá o vnitřní krajskou politiku, sleduje schůze PKS, pravidelně navštěvuje krajské zasedání a aktivně se zapojuje při akcích a kampaních. To považuji za velice důležité pro vnistrostranickou informovanost, sounáležitost a spolupráci. A zároveň to znamená, že má přehled o tom, co PKS dělá, mělo by dělat, představu, jak to vylepšit. Zná osobně velkou část členů JčK.
Vnímám také významně, jak rozdílné máme zkušenosti jako Piráti na venkově, v menších městech a v Českých Budějovicích. Myslím, že pohled z Chlumu od Volar by nám mohl pomoci k lepšímu uchopení komplexnosti JčK, jejich voličů i příznivců.
Na Tomášovi oceňuji také to, že se nebojí říci svůj názor, i když je menšinový - dokáže o něm vést diskuzi a pokud je většina jiného názoru, respektuje tento výsledek a je ochoten spolupracovat, i když by sám volil jinou cestu.
Jsem přesvědčená, že by mohl být oporou pro ostatní členy a pracovitým členem budoucího PKS.
Děkuji za Váš čas
ver.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Konvicka, Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 147
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

ahoj všem,

souhlasím s výše uvedeným od Jusufa i Verči a podporuji rovněž Tomáše na místopředsednickou funkci jihočeského PKS. Tomáše vnímám jako bystrého a empatického člověka, který vždy a rád přiložil ruku k dílu, moje osobní zkušenost byla s Tomem hlavně při volebních kampaních. Tomáš je spolehlivý a pracovitý a taky nutno dodat, že i v menším městě jako jsou Volary se nebojí jít s kůží na trh a šířit pirátské ideje, byť to nemusí mít vůbec snadné. Sympatická je mi i jeho píle spojená s pokorou, jak píše tři roky se učí a sleduje dění ve veřejném životě, aby se mohl v komunálních volbách ucházet o zastupitelský mandát. Takový přístup se může zdát pro mnohé jako logický a samozřejmý, ale když se podíváme nejen dovnitř naší party pirátské, ale i jinam, tak to rozhodně tak častým a běžným jevem není. Za mne ty tři roky učení se a nabírání zkušeností hovoří v Tomův velký prospěch. Poznal nejen pirátské ideje a program, nasál atmosféru ve straně, ale hlavně se chce aktivně podílet na proměně kraje a své obce. Za to vše, Tome, díky!

Držím Ti palce.

Zbyněk

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Konvicka za příspěvek:
Tomas.Valek
"Co tě nezabije, to tě posílí!"
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2473
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1753 poděkování
Dostal poděkování: 2826 poděkování

Re: Nominace Tomáše Válka do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedy

Příspěvek od Tomas.Valek »

K volbám, kampani, koalici a všemu okolo mýma očima:

Není snadné shrnout své myšlenky, nápady i představy z uplynulých takřka dvanácti měsíců do jednoho příspěvku, ale pokusím se o to.

Hlasoval jsem pro vyjednávání o koalici, stejně tak i pro její ustanovení. Ne proto, že bych byl nekritickým příznivcem koalování nebo STANu (o kterém přiznávám, že zpětně viděno jsem nevěděl skoro nic), ale protože jsem ji v tehdejší situaci vnímal jako nejlepší volbu. Co jsem vnímal špatně na koaliční smlouvě v tu dobu jsem popsal v příspěvku. Vzhledem k tomu, že CF rozhodlo jasnou většinou, (kde jsem předesílal, že výsledek budu plně respektovat, tedy v případě neschválení podporovat samostatný postup a naopak), jsem bral jako základní úhel pohledu, že neustále zpochybňovat toto rozhodnutí nám reálně škodí. Ukazuje to našim voličům, příznivcům, dobrovolníkům i členům nejasnou zprávu a oslabuje naše tvrzení a odhodlání uspět ve volbách. Tím jsem nikdy neměl na mysli, že je špatné věcně kritizovat směr kampaně, rozhodnutí RP, práci MO apod., ale že šířit mezi ostatní náladu "je to v pytli", nám nijak nemůže prospět.

Ještě bych se chtěl při této příležitosti omluvit Kolisovi za špatně provedenou analýzu hlasování v kraji, kde jsem stejně jako Vojta Pikal na základě retrospektivních dat naprosto špatně odhadnul potenciál kroužkování. Nenapadlo mě jak kvantifikovat společenskou poptávku a kroužkovací kampaň, a proto jsem je vůbec nevzal v úvahu. Omouvám se tedy, jestli na základě toho došlo k nesprávným rozhodnutím.

O volebním víkendu jsem byl opravdu v šoku, ptal jsem se sám sebe, co jsem udělal špatně, kde jsem v kampani mohl více zabrat a co udělat jinak. V rámci okresu Prachatice jsem se účastnil všech akcí, je mi líto, že nedopadly Volarské slavnosti, které byly nahrazeny tour de Lipno, v rámci Volarska jsme (za pomoci místní místostarostky, čerstvě členky STAN) do všech domácností doručili podzimní vydání novin (a jarní do skoro celých Volar, více novin jsme tehdy neměli), pravidelně jsem dva měsíce objížděl všechny vesnice i města v okolí s výlepovými plakáty, sehnal jsem plochy na tři bannery na dobře viditelných místech podél významné komunikace a pomáhal jsem odpovídačskému týmu se vším lajkováním a sdílením. Stejně tak jak se sousedy a známými tak i na Twittteru (a v omezené míře na fb) jsem se snažil diskutovat v náš prospěch, proto jsem věřil až do konce, že těch 21-24% uděláme, v součtu obou koalic porazíme Babiše a jako první koalice na pásce, ať už letos či po Zemanovo konci sestavíme vládu s prvním pirátským premiérem. Sám tedy pořád zpytuju svědomí, zda jsem nemohl udělat víc a pomoci dosáhnout lepšího výsledku.

Opravdu těžko se mi hodnotí samotný styl kampaně. Jednak mám opravdu ze své pozice velmi málo informací o pozadí, alternativních možnostech a celkových podrobnostech. I proto jsem se ale při kampani většinou stavěl za její vedení ze dvou důvodů. Prvním je sebenaplňující proroctví. (Například myslím si, že tenhle post je špatně, budu se to snažit veřejně či neveřejně ventilovat, až to stejně postupně vybublá a vytvoří to dojem OFFTOPICne skutečnost, ale jen dojem nejednotné podpory, kdy se k tomu přidá konkurence a média, což z toho vytvoří veřejný názor, že je to špatně a zpětně se bude vytvářet logika, jak to bylo špatně, chyba a proč to vůbec udělali. A to vše nehledě na kvalitu samotného postu. Snažím se tím říct, že mně osobně také přišlo spousta věcí hloupých a nepovedených, ale ještě horší mi přišlo se kvůli tomu veřejně střílet do nohy a dávat všem okolo náboje. OFFTOPICA ne rozhodně to není nic vůči transparenci, to je náš základní kámen, ale vůči jednotě našeho hejna. Druhým je, že jsem neměl žádnou ucelenou alternativu. Já opravdu nevím, zda náš výsledek ve volbách je jen důsledkem naší kampaně nebo antikampaně vůči nám, případně obojího a v jakém poměru. Nevěřím ale, že jsme voličskou podporu ztratilu kvůli pár tweetům a dvou třem vláknům na foru. Komentátoři a novináři to tak jistě budou vysvětlovat "do roztrhání těla", většině z nich upřímně vadíme, navíc jejich rozhled je velmi omezený a cíl ohraničeným čteností článku, ne pravdivostí informace. Nemyslím si ale, že i když se kampaň zpětně viděno šitá na míru Starostům nepodařila, tak nemohla dosáhnout lepšího výsledku. Pokud to můžu srovnat, tak kampani Spolu se povedly, jak to vidím, jen tři věci. První, přesvědčit voliče, že jde o jeden "nový" subjekt se jménem Spolu. Druhý, nestat se cílem fakticky žádné antikampaně (což ovšem není jejich zásluha). A třetí závěrečná mobilizace a vyznění stability na základě toho, že se nerozpadli. Žádný jiný úspěch u nich nevidím (možná leda to, že se podařilo nastolit do veřejné debaty diskurz, co se dělo tři roky v PS, jak to tam kdo flákal nebo naopak makal, je jedno a rozhoduje jen "kampaň"). Proto jsem chtěl věřit tomu, že je na poslední chvíli alespoň lehce překonáme OFFTOPICnavíc pří výsledku 21-24%, což znamená 19-22% u Spolu, bychom měli klub s asi aspoň 20-25 Piráty a ODS a TOPka by ztratili ještě více mandátů ve prospěch lidovců. Z těchto důvodů jsem kampaň podporoval a nyní je naopak čas zjistit, co vše jsme udělali špatně, čeho se musíme vyvarovat, kdo má nést důsledky za selhání a jak máme postupovat příště lépe. To jsme ale opravdu nemohli začít dělat dva týdny před volbami. Těším se proto na vyhodnocení postupu, těším se i na velkou vnitřní diskusi nad naší budoucí strategií, stejně tak bych uvítal i ideovou konferenci k našim stanoviskům a programu. A zároveň jsem připraven na všechen feedback, co jsem udělal špatně, mohl udělat lépe nebo co jsem nezvládnul.

Samotný výsledek voleb je jasný a na místě je co dál (teď mám na mysli naše působení ve Sněmovně, ne směřování strany, komunál atd.). V prvé řadě je nyní nutné vyjednat co půjde a následně to předložit CF. (To asi neříkám moc nového, ale beru to optikou toho, že naši 4 poslanci zastupují pravděpodobně aspoň půl milion voličů, nejsou tedy jen "4".) Není tedy podle mě moudré sami od sebe odejít do opozice. (Čímž neříkám, že v ní dost možná stejně neskončímě.) Jednak máme koaliční smlouvu. To že si ji jedna strana ohnula k prasknutí na tom nyní nic nemění, myslím, že sami za sebe ji musíme dodržet a nechat ji porušit někoho jiného. A za další ověřili jsme si, že Pirátský program se bez Pirátů neprosadí. V opozici jsme to měli v minulém období velmi těžké a byli jsme skutešně i opozicí opozici (nejen vládě). Pokračovat ve stejném duchu a nastaveném tempu by bylo skvělé, ale lidsky nemožné. V budoucím hlasování CF mám tedy v plánu hlasovat takto. Zaprvé nestarat se o novinové titulky, v lepším případě jsou psány jen za účelem kliků, v horším rovnou za účelem znejistět naše voliče, poškodit Piráty a vyvolávat u nás spory. OFFTOPICTohle si musím půjčit, jde opravdu jen "o pěnu dní", která může zmizet jak pára nad hrncem, pokud se jí nenecháme zviklat. Velmi mne ale naopak bude zajímat výsledný text vládního prohlášení a rozdělení kompetencí. Zde se teprve ukáže půdorys budoucí vlády a naše možnost plnit program. Pokud nebude příznivý, tak je to dobrý moment odejít do opozice i s tím rizikem, že nás to bude stát vládní zdroje (ne peníze, ale lidi, kapacity a vliv zevnitřku) i nejspíš peníze za mandáty. Pokud budou podmínky vyjednány dobře, tak budu hlasovat pro přijetí a zastávat názor ten, že se ve vládě musíme od začátku prosazovat jako vnitřní opozice a Fialovo černé svědomí, stát si za našimi skutečnými prioritami (ale zase ne honit všechny zajíce, co vykouknou z nory) a aspoň v rámci našich potencionálních komepetencí udělat maximum programu. A zároveň být připraven, že vládní angažmá nedokončíme a také toho správně využít ve správný okamžik.

Zhruba takto tedy směřují mé myšlenky. Měli jsme energii, teď máme zkušenost. Příště budeme mít obojí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Jana.Kolarikova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“