Martin Kolář [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martin.Kolar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2021, 17:48
Profese: vývojář webových aplikací
Bydliště: Čáslav
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Martin Kolář [PŘIJAT]

Příspěvek od Martin.Kolar »

Ahoj všem,
dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Martin Kolář a rád bych se stal členem Pirátské strany. Jsem absolvent pedagogické fakulty v Hradci Králové, obor učitelství pro střední školy - matematika, informatika. Po škole jsem dělal doktorát z aplikované matematiky se zaměřením na analytickou teorii čísel, který jsem nakonec nedokončil, protože jsem měl jiné priority. Díky tomu jsem měl možnost přednášet ve Francii, sepsat odborný článek a aktivně se podílet na Mezinárodní matematické soutěži Vojtěcha Jarníka v rámci hlavního organizačního týmu. Aktuálně jsem učitelem matematiky a informatiky na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi, kde jsem i předsedou Odborové organizace. Ve volném čase se zabývám natáčením videí na vzdělávací YouTube kanál Zvládnu to, který společně s manželkou vedeme. Jsem nadšenec do IT technologií a vším, co je s tím spojené. Specializuji se ale na tvorbu webů, webových aplikací a programování. O politiku jsem se dlouho zajímal pasivně, ale situace v České republice mě donutila se zvednout a podpořit nějakou stranu. K pirátům mám nejblíž. Můžu říci, že jsem celoživotní volič pirátů, protože volební právo nemám zas tak dlouho a vždy jsem dával hlas vám. Tento rok byly volby opravdu důležité a bylo potřeba pomoci nejen svým hlasem.

Rovnou se pustím do těch 15 otázek, které se pokládají:

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Ostatní strany mě odrazují svými kauzami, ať už korupčními nebo jinými. Jsem proti extremistickým a ryze levicovým stranám. Jak už jsem psal výše, Piráti mi přijdou nejblíže svým zaměřením. Jako informatik jsem pro svobodný přístup jednotlivců k informacím a třeba digitalizaci státu. Vzhledem k tomu, že jsem celoživotní volič pirátů, tak jsem jiné strany ani nezvažoval.

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
    Ne

  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
    Vzhledem ke svému věku jsem ani nemohl být agent STB a čestně prohlašuji, že jsem nikdy nebyl v žádné obdobné organizaci. Aktuálně proti mě není vedeno žádné trestní řízení a ani ho neočekávám.

  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Konopí ano, protože už máme legální alkohol a tabák, tak nevidím důvod, aby nebylo konopí legalizováno. Navíc to může přinést peníze do státního rozpočtu. Legalizaci považuji za dobrý krok a rozhodně si nemyslím, že by tento krok způsobil nadměrné užívání. LSD a heroin už ale ne, tam jsem výrazně proti.

5.Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Tak státní dotace v oblastech jako je zemědělství nebo průmysl podle mě mají smysl, ale chce to rozumně posoudit, kdo by si na ně měl sáhnout a aby rozdělování dotací bylo spravedlivé a dobře hlídané. Vzhledem k tomu, že se angažuji ve školství, tak si myslím, že dotace tímto směrem mají smysl, protože vybavenost některých škol neodpovídá potřebám vzdělávání ve 21. století a to je potřeba změnit.

  1. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
    Poplatky z prázdných médií považuji za naprostý nesmysl a jsem ostře vyhraněný proti němu. Ano, jaké sdílení dat je legální vím. Je naprosto zřejmé, že by autor měl za své dílo dostat zaplaceno a že by se mělo s jeho dílem nakládat podle jeho vědomí.

  2. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    V nakládání s našimi údaji, které sbírají velké společnosti typu Facebook, Google nebo obecně sociálních sítí. Personalizovaná reklama o nás hodně vypovídá a značně poukazuje na to, že data o nás (digitální stopy na internetu) jsou sbírány a používány (nejen) pro tyto účely. Dále člověk musí věřit různým institucím, jako jsou banky nebo pojišťovny, že nedochází k manipulaci s osobními daty.

  3. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Tak na tuhle otázku je celkem těžké odpovědět, protože záleží na hodně aspektech. Ale kdybych to měl nějak jednoduše sesumírovat, tak pro mě je svoboda projevu v pořádku pokud daný projev nepodněcuje k násilí, zesměšňování nebo omezování svobody jiné rasy nebo skupiny.

  4. Co si myslíš o imigraci?
    Imigrace je pro některé ožehavé téma, ale podle mě může být i prospěšná. V České republice máme pracovní pozice, které Češi nechtějí obsazovat. Buď jsou pro ně nezajímavé nebo nejsou dobře placené. Imigranti by tyto pozice mohli zastat a zabránit tak nedostatku pracovníků v těchto odvětvích (myslím, že aktuálně máme nedostatky lidí v zemědělství, řidiči kamionů atd.). Pokud by byla v rozumné míře, nějakým způsobem kontrolovaná a imigranti z cizích zemí by respektovali zákony a zvyklosti této země, pak s tím problém nemám. Chce to řešit tak, abychom tu nepřijímali migranty ve velkém a zbytečně si nezatížili sociální systém nebo zhoršili situaci společenského soužití. Je potřeba na toto téma pohlížet s citem, protože pokud se jedná o pomoc těm, kteří prchají před válkou a dalšími hrůznými věcmi ze své země, pak ano, ale za předpokladu “zařazení” do běžného života v ČR.

  5. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Upřímně z něj mám obavy. Vzhledem k dezinformačním kampaním, které tu fungují a asi nejsilnější byla vedena právě proti pirátské straně ve volbách do PS 2021, pak si nejsem jistý, jestli je správné, aby referendum bylo na hlavní témata. Protože výsledek by mohl být zmanipulovatelný. Chtělo by to mít jasná kritéria, podle kterých by referendum bylo možné.

11.Co nejvíc pálí Českou republiku?
Aktuálně asi zdravotní stav prezidenta republiky a mlžení o jeho stavu. Z jiných věcí můžeme jmenovat určitě problém s bydlením - ceny bytů jsou vyšponované do velkých výšin, hypotéky mají velké úroční sazby, což znemožňuje bydlení mladým rodinám a tak se nájem stává jedinou možností. I ty ale rostou nebo jsou celkem drahé a pro běžného občana může být takové bydlení problémem. Chybí mi zároveň lepší digitalizace státní správy, která by usnadnila život při jednání s úřady. A určitě můžeme i říci, že některé podmínky pro podnikatele (hlavně menší živnostníky) nejsou úplně ok - chtělo by to narovnat podnikatelské prostředí ve prospěch menšího podnikání nebo zrušení posledních vln EET. Školství se potýká s nedostatkem aprobovaných učitelů a podle mě by stát měl dávat důraz na vzdělávání, debyrokracii škol, v souladu s doporučením OECD zvyšovat výdaje na vzdělávání na úroveň vyspělých států EU tak, aby v reálném i dohledném časovém horizontu činily nejméně 6% HDP nebo třeba zamezit možnost přesunu finančních prostředků určených na platy k využití pro jiné účely.

  1. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Samozřejmě. Aktuálně sleduji celkem bedlivě dění v Čáslavi, kde bydlím, ale i krajská úroveň je pro mě důležitá.

  2. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
    Jsem učitel, takže můžu určitě přispět do školství. Dále jsem celkem zapálený informatik, takže i směrem v IT.

  3. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
    Ano, jsem v kontaktu s piráty z Kutné Hory, jmenovat můžu určitě Štěpána Drtinu, ale třeba taky Víta Šnajdra, Milana Zeleného nebo Kláru Kocmanovou.

  4. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Četl jsem program koalice pirátů a starostů. Viz problémy, které pálí Českou republiku, tak určitě řešení bydlení, digitalizace státní správy, zaujala mě podpora jaderné energie. Nějaké zásadní výhrady nemám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kolar za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Vavrina, Lukas.Kohout, Stepan.Drtina, Petr.Hladky, Klara.Kocmanova

Věřím, že slušnou cestou, formou diskuze a apelování na selský rozum, můžeme dosáhnout neskutečných věcí.

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Martine, díky za představení a zodpovězení otázek. Označím tu lidi z MS Kutná Hora kam Čáslav spadá, aby se s tebou snáze spojili. @Stepan.Drtina @Milan.Zeleny

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Hladky

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj. Martin s námi spolupracuje už dlouhodobě. Velmi aktivně se zapojil nejen do sněmovní kampaně na Kutnohorsku s kolegou Tomášem Burdou. Také se účastní našich pravidelných setkání.

Řeší již mj. kandidaturu v komunálních volbách v Čáslavi, což rozhodně chceme. Za mě je zralý na přijetí :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Petr.Hladky, Klara.Kocmanova, Lukas.Kohout, Martin.Kolar, Martin.Martin

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 669
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Ahoj, potvrzuju Štěpánova slova, Martin nám v kampani hodně pomohl a byl aktivní už předtím. Byl i na našich schůzích MS. Jsem fakt ráda, že se Martin chce stát členem, tady asi nemáme nač čekat :))

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Stepan.Drtina, Lukas.Kohout, Martin.Kolar, Martin.Martin

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Martin.Kolar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2021, 17:48
Profese: vývojář webových aplikací
Bydliště: Čáslav
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Martin.Kolar »

Děkuji Kláře i Štěpánovi :-) Věřím, že budu přínosem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kolar za příspěvky (celkem 4):
Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova, Lukas.Kohout, Martin.Martin

Věřím, že slušnou cestou, formou diskuze a apelování na selský rozum, můžeme dosáhnout neskutečných věcí.

Uživatelský avatar
Milan.Zeleny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 88
Registrován: 04 lis 2018, 21:51
Profese: Zdravotník
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 373 poděkování
Dostal poděkování: 147 poděkování

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Milan.Zeleny »

I já potvrzuji slova ostatních z našeho MS. Martin se zúčastnil několika našich posledních schůzí a zapojil se také aktivně do kampaně nejen v Čáslavi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Zeleny za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Martin.Martin, Martin.Kolar

Milan Zelený
Zastupitel Středočeského kraje a Kutné Hory
+420 723 929 899
milan.zeleny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 357
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 636 poděkování

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj, grilování naplánováno na 8. 11.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Martin.Martin, Martin.Kolar

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Kolář

Příspěvek od Martin.Martin »

Martin byl doporučen zde: viewtopic.php?p=780141#p780141 @Monika.Kuncova

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Barbora.Knotova.Vaicova

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“