Jana Cihlářová [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
janetejero
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2021, 19:29
Dostal poděkování: 6 poděkování

Jana Cihlářová [V PROCESU]

Příspěvek od janetejero »

Zdravím,

jmenuji se Jana Cihlářová, ale přátelé mi většinou říkají Jane. Narodila jsem se roku 1996 v Praze, ale ještě za mého dětství jsme se s rodinou přesunuli do vesničky Jemníky, nedaleko Mladé Boleslavi. Během dospívání jsem však Boleslavsko tak trochu opustila - (pokud tedy nepočítám občasné víkendové návštěvy rodičů) - a rozhodla jsem se, že se chci v životě věnovat umění a nastoupila jsem na ostravskou Janáčkovu konzervatoř, kde jsem úspěšně ukončila studium v roce 2018.
Po maturitě a absolutoriu (titul DiS.) jsem se rozhodla, že se vrátím zpět do středu Čech, takže v současnosti bydlím v Mladé Boleslavi a studuji na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Divadelní věda. Tento obor jsem si vybrala, protože se stále chci nějakým způsobem věnovat umění a kultuře.
Mezi mé koníčky patří divadlo, hudba (klasická/vážná, ale i ta současná – například ráda navštěvuji rockové koncerty), ráda chodím do galerií, čtu a zajímám se i o hlavně českou politickou scénu. V neposlední řadě se také – zatím spíše pasivně – zajímám o média, mám za sebou různé žurnalistické kurzy, ale zatím jsem dále nešla, takže bych řekla, že jsem hlavně jejich konzument. Nicméně někdy, když opravdu potřebuji odpočívat si prostě jenom zapnu Netflix, nebo si pustím nějaký film.
Ještě si úplně nejsem jistá, kam mě život (ještě) povede, ale v budoucnu bych se ráda věnovala kultuře i na poli profesním. Třeba skrze kulturně-uměleckou publicistiku. Nebo jako PR pracovník nějakých uměleckých souborů. Jak jsem napsala, zajímají mě média a uvažuji i nad budoucím vysokoškolským studiem nějakého mediálního oboru.

Kdybych se měla popsat jako osobnost, myslím si, že jsem přátelský, otevřený a poměrně vytrvalý člověk, co nepřestane jít za svými cíli při prvním problému či překážce. Mou negativní vlastností je asi lenost a někdy až přílišná tvrdohlavost, ale snažím se s obojím bojovat a překonávat ji.
Snažím se vnímat lidi okolo sebe a jejich zájmy, mým životním mottem jsou slova Lišky z Malého prince, tedy, že za ty, které k sobě nějakým způsobem připoutáme máme odpovědnost. Další mně blízkou myšlenkou jsou Platónova slova o tom, že je důležité a v podstatě nutné stát si za tím, co říkám, za svým názorem, ručit za něj – to je ostatně něco, co si myslím, že by prospělo (alespoň části) naší politicko-kulturní scéně … (asi odhadnete na koho hlavně narážím).

  1. Proč my, a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Proč bych si vybrala Piráty...? Jednoduše proto, protože mi přijde, že je to jedna z nejvíc liberálně smýšlejících stran, která se opravdu zajímá o to, jak se lidem v naší zemi daří, jaké jsou jejich potřeby a co je "pálí", zkrátka že se je nejvíce snaží slyšet a vyslyšet. Hodně se mi taky líbí koncept digitalizace, věřím, že by to mnoho občanů naší země potěšilo.
    Jinak … dříve jsem ještě sympatizovala s TOP09, (ale to už je docela dávno), nakonec se moje názory mnohem více shodují právě s Piráty, jejichž jsem už po několikáté volič.

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
    Politickou minulost zatím nemám, ale politika mě vždycky zajímala – i vzhledem k mému zájmu o média. Takže ano, asi bych i klidně kandidovala ve veřejných volbách, vnímám to jako možnost, jak mít skutečně možnost něco měnit a ovlivňovat v zájmu lidí/společnosti.
    Rovněž za sebou nemám ani žádnou aktivistickou činnost. Nicméně sympatizuji s aktivismem vzhledem k ochraně zvířat a podobně.
    3.Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
    Ne, ničeho takového si nejsem vědoma.

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Konopí ano – i vzhledem k tomu, že jeho léčivé účinky jsou nedocenitelné a je podle mě škoda, že společnost ani moc nedostává příležitost si to uvědomit, protože má u nás konopí hrozně negativní konotaci bych řekla. LSD upřímně nevím, na to nemám jasný názor. Heroin asi ne, ale já se přiznám, že v těchto otázkách se moc nevyznám. Vím, že se látky jako LSD nebo Heroin používaly (a dost možná i používají) pro lékařské metody, ale neumím si představit co by to udělalo, kdyby se třeba Heroin vypustil "mezi lid".

  4. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
    Já se přiznám, že moc nerozumím ekonomii obecně. Ale myslím, že dotace jsou potřebné, věřím, že v mnoha případech mohou sloužit i jako určitý náboj pro rozjetí projektů (ve všech odvětvích) na které by jinak nedošlo.
    Jelikož se zajímám o umění a mám kontakty s některými „aktivními“ umělci vím, že by vidina státních dotací třeba na rozjetí nějakých kulturních festivalů, nebo na rozjetí nějakých nových kulturních platforem či scén hodně podpořila.

  5. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš, jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
    No, tohle je myslím poměrně ožehavé téma, nicméně, myslím, že by umělci měli mít šanci oslovovat přímo své publikum, bez složité byrokratické mašinerie mezi ním a příjemcem. Umělci hlavně potřebují, aby bylo jejich umění viditelné, podporované, a aby měli možnost se s ním uživit. Osobně u nás vnímám v tomto směru více nedostatků, nejenom co se týká autorského zákona.
    Umění mi v naší zemi nepřipadá tak podporované jako v zahraničí a hlasy samotných umělců u nás často nebývají ani vyslechnuty natož vyslyšeny.

  6. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    Tohle je myslím problém toho, že u nás moc v tomhle neexistuje patřičná osvěta. Lidé si přesně ani neuvědomují kam co umísťují a jaké to pro ně může mít dopady. Osobně si myslím, že by se nějaká taková výuka, která bude informovat a vzdělávat, jak zacházet s údaji na sociálních sítích měla být zavedena už na školách, aby byli mladí lidé informováni a naučili se s internetem zacházet už od raného věku.
    Dalším tématem je reklama závislá na tom, co daný uživatel prohlíží a na internetu vyhledává, myslím, že to není úplně šťastné, že by měl mít člověk svobodu v tom co vyhledává a neměla by z toho pro něj plynout nějaká „zpětná vazba“, třeba mě osobně to ruší a je mi to poměrně nepříjemné.

  7. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Smět vyjádřit svůj názor vnímám jako jednu z nejdůležitějších funkcí demokracie. Nicméně, demokracie a tím pádem i svoboda projevu dle mého končí tam, kde se právě začíná hanobit rasa a vyzývá k násilí vůči někomu jinému – to je právě to, co demokracii začne potírat. Lidé by se k sobě měli chovat slušně a s respektem, bez ohledu na jejich vyznání, barvu kůže, názory. Vyslechnout si názor někoho jiného může být obohacující, když však někdo na někoho začne házet bezdůvodnou špínu nikomu to nepomůže a naopak, dotyčnému to uškodí, a to už rozhodně není správné ani demokratické.

  8. Co si myslíš o imigraci?
    Oh, no, tohle téma v naší domovině velmi rezonuje … I pro mě je trochu těžké na tuto otázku odpovědět. Nicméně, myslím, že za určitých podmínek může být migrace vyloženě přínosnou věcí. Důležité je, soustředit se na co největší integraci případných migrantů s naší společností a kulturou. Vnímám například jako důležité, aby cizinci měli motivaci se například naučit češtinu. Je třeba docela zarážející, když například v oblasti zdravotnictví mluví na naše seniory lékaři třeba anglicky a překládat musí sestra (pokud je k tomu jazykově vybavena, jinak jednoduše úplně nedochází ke sdělení diagnózy mezi pacientem a lékařem – a ano, opravdu jsem zaregistrovala, že to se u nás místy děje).

  9. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Upřímně, já mám k referendu poměrně kladný vztah. Myslím, že některých případech by bylo fajn, kdyby přímo občané měli šanci skrze veřejné hlasování ovlivnit dění které se kolem nich samotných děje. Navíc takové referendum může být ukázkou toho, jak společnost v dané době/v daném problému komplexně uvažuje.
    Ale samozřejmě existují případy, v nichž bych dávala přednost klasické státní zákonodárné moci, protože všichni nemohou mít přehled o všem, existuje spousta odborníků na určité věci/témata a ta by měla státní moc vyslechnout a podle toho se co nejlépe rozhodnout, co je pro naši společnost prospěšné.

  10. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    Obávám se, že v současnosti je spousta věcí, co Českou republiku pálí, nicméně asi nejvíc si myslím, že to je naše současná rozvrácenost, kdy se nedokážeme pořádně domluvit. Mezi samotnými členy rodiny existují rozbroje na různá témata. Za všechny případy myslím, že nejvíc rezonuje téma posledního roku a půl – tedy Covid19. Domnívám se však, že to je z části taky věcí naší (brzy snad již minulé) vlády a velmi populistických osobností v ní, kdy mohl mít občan často pocit, „že pravá neví co dělá levá“. Tady totiž myslím, že bylo jádro vzniku řevnivosti mezi lidmi, jádro jejich rozporů, a taky jádro jejich jistého strachu. Vedle toho věřím, že i proto bylo mezi lidmi tolik nasloucháno dezinformačním médiím, což jenom vedlo k dalším rozporům a dalšímu strachu. České republice chyběly osobnosti, které by je informovaly, uklidňovaly, rozšiřovaly jejich obzory, ale přitom s nimi nejednaly jako s malými dětmi, které ničemu nerozumí. Já jenom doufám, že tato situace se brzy – v současnosti – obrátí k lepšímu

  11. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Jednoduše – ANO, samozřejmě podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.

  12. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
    Asi ano, ráda bych se zapojila do expertního týmu věnujícího se kulturní sféře, nebo (i) sociálním otázkám.

  13. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
    To bohužel zatím ne, seznámit se s Piráty a přidat se k nim se mi sice honí hlavou už delší dobu, ale vzhledem k mým poněkud „cestovatelským“ studiím jsem se zatím neměla příležitost zapojit se konkrétně. Doufám však, že teď to napravím!

  14. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Ano, poměrně nedávno jsem proletěla ten do PS 2021. Nicméně já s názory Pirátů sympatizuji poměrně dlouhodobě. Hodně se mi líbí třeba snaha o digitalizaci státní správy, což si myslím, že mnohým lidem zjednoduší život (a to dost výrazně). Dalším tématem, které taky podporuji je určitě manželství pro všechny a v neposlední řadě se mi líbí i snaha o legalizaci marihuany, protože i to může být mnohým lidem (dosti) prospěšné.

Tito uživatelé poděkovali autorovi janetejero za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Lukas.Kohout, Stepan.Drtina, anon274, Matous.Adamu, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana Cihlářová

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Jane (čti Džejn :) ), díky za představení a zodpovězení otázek. Označím tady lidi z Bolky, aby se s tebou mohli snadno spojit @Matous.Adamu, @Dominika.Michailidu, @Frantisek.Kopriva. Krásný víkednd!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Matous.Adamu, Barbora.Knotova.Vaicova

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Jana Cihlářová

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ahoj Jane,
omlouvám se za prodlevu, děkujeme moc za bohaté představení a odpovědi na "základní otázky (našeho) vesmíru". Doufám, že se co nevidět minimálně uslyšíme na naší schůzi místního sdružení Mladá Boleslav. Aktivity MS a vyhlášení schůze můžeš sledovat, jakkoli ho nemáme rádi, na facebooku pod názvem Piráti - Mladá Boleslav.

Jinak se samozřejmě můžeš zúčastnit jakékoli pirátské akce, ke sledování krajských akcí nám slouží kalendář na webu sčk pirátů https://stredocesky.pirati.cz/

Píšeš, že by ses ráda zapojila v sociálu, tak se můžeš nahlásit zde (vedoucí týmu je naše zánovní poslankyně Klára Kocmanová) viewtopic.php?f=1283&t=55226 nebo v kultuře, tam je vedoucí Lucie Cirkva Chocholová a zájemci o členství v týmu se hlásí zde viewtopic.php?f=1281&t=54683

Kdybys potřebovala s čímkoli poradit, neváhej se ozvat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Kohout, Matous.Adamu, Martin.Martin

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana Cihlářová

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @janetejero, mohl bych tě požádat o doplnění údajůa a vytvoření žádosti o přijetí na profil.pirati.cz? Děkuji.

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“