Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Zamčeno

Souhlasím s nominací Veroniky Kovářové na pozici místopředsedkyně krajského sdružení JčK?

Ano

21
84%

Ne

3
12%

Zdržuji se

1
4%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 25

Uživatelský avatar
Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 241
Registrován: 30 kvě 2014, 10:10
Profese: Finančník
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 380 poděkování
Dostal poděkování: 347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Josef.Soumar »

Dobrý den,

po telefonické diskusi a odsouhlasení nominantky navrhuji Veroniku Kovářovou do volby předsednictva krajského sdružení na následující 2leté období.

Žádám vás všechny o zvážení podpory.

Děkuji.

Josef Soumar

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvky (celkem 5):
Zuzana.Kudlackova, Jusuf.Traore, Josef.Spak, Zbynek.Konvicka, Martin.Benda
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 205
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 270 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Děkuji za projevenou důvěru a nominaci přijímám. Velice si toho cením.

Kandidátní řeč doplním ASAP, což ale znamená zřejmě po 20., kdy proběhne krajské zastupitelstvo. Díky za pochopení.

V.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 205
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 270 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Vážení a milí,
po volbách jsem - jako my všichni - hodně přemýšlela. Nejvíce o tom, co mi říkali naši různí podporovatelé během prázdnin a kampaně, proč máme jejich podporu, čeho si na nás váží. Došla jsem k názoru, základní deviza Pirátství je naše autenticita.
Souhlasím s hlasy, že jsme se jí v kampani zpronevěřili, i když jsem patřila mezi ty, kteří byli přesvědčeni, že to byla nutnost. (Už si to nemyslím. Vzhledem k výsledkům, je myslím zřetelné, že se nám voliče STANu nepodařilo přesvědčit, že nejsme čerti a naopak naše core voliče jsme neodradili. Myslím, že to byla škoda, ale chybami se člověk učí.
Naopak v kampani nejvíc zářili chvíle, kdy jsme se projevili jako Piráti - například jahodový nanuk - byla to drobnost, ale od několika lidí jsem slyšela výraz uznání, že je bezlaktózový (jinak by ho museli odmítnout), a od velkého množství pochvalu, jak je vynikající jeho chuť. Pořídit nanuk, který je lepší než mrož.... to bylo super. )
Autenticita je naše síla.
Naše slabost naopak nedostatek času u nás a nedostatek lidí na rozprostření té práce. Naše logické pravidlo na nekumulování funkcí způsobuje, že se nová předsednictva stále učí a jejich výsledky tím pak trpí. Tuto slabost můžeme eliminovat tím, že budeme pomáhat tím, co už umíme. Nemá například smysl, abych já se učila rozpočtovat. Já bych ráda pracovala na merchi, práci s veřejností, s dětmi, vymýšlení kontaktních kampaní, dotáhnout změnu formy krajských zasedání, plánování akcí dovnitř i ven strany.
Myslím si, že na těchto bodech bychom měli pracovat jako krajské sdružení:
Lidé – máme řadu velice pracovitých lidí, kteří dělají spoustu užitečné práce. Musíme je ukázat. Každý, kdo má v plánu kandidovat v budoucích volbách veřejně i vnitrostranicky, by měl mít jednu až dvě sociální sítě, kterou by zpravoval na denní, obdenní či týdenní bázi, dle své nátury. Nebývá vhodné a většinou ani reálné obsadit twitter, Instagram i facebook – ale vybrat si kanál nejbližší svému naturelu a s tím pracovat. Myslím, že Luboš (facebook) a Niki (Instagram a twiitter) jsou ochotni vám dát rady do začátků.
Veřejnost – práce s veřejností, předpokládám, bude zase pár měsíců v onlinu, a na jaře se snad přesune zpět do dřívější reality. Tyto akce by měly být otevřená okna do našeho programu. Bylo by správné pokračovat v akcích jako jsou koncerty vyosení, recyklace bannerů, ekologické upcyklové dílny, exkurze za rozkvetlými trávníky, dílny na stavbu hmyzích domků apod.
Na akce s veřejností ale přijdou ti nejodvážnější či skoro přesvědčení. Ráda bych se věnovala i myšlence smysluplného merche, protože já nechci rozdávat plecháček s logem –- co to komu říká? Nechci rozdávat krátké pastelky, které akorát ničí dětem správný úchop, když máme v programu lepší vzdělávání. Nechci rozdávat tesařské tužky – jak to souvisí s naší vizí ? Nijak - to byl stoprocentní merch starostů, ti mají kutily. My měli fantastická semínka a konopnou mast – škoda, že mast nemohla být na kampani včas.
Mám spoustu kontaktů na řemeslníky a strašně ráda bych měla merch typu hrnek s loďkou z chráněné dílny, nebo upcyklovanou tašku ze starého oblečení, kam se jen vyšije na vyšívacím stroji naše logo.
Měla jsem předdomluvenou spolupráci (řešili jsme to s Markétou pro celostát) s domácí čokoládovnou, kde si dělají vše sami, takže by nebyl problém podle požadavku zabalit jednorázově do pirátského obalu čokoládu či krabičku pralinek a mít to třeba jako dárkový balíček, když někam jdeme, někomu děkujeme nebo jako výhru v soutěži.
Chci založit podsekci jihočeského merche, ve spolupráci s Markétu a obchodem, kde budeme více prezentovat náš program a náš pohled na budoucnost užitečnými předměty.
Nechci už další letáčky na křídovém papíře. Voliče, kteří volí konzervativně, nikdy nepřesvědčíme – kvůli nim tu křídu nemá smysl dělat. Naši voliči naopak ocení obyčejný offsetový papír, ideálně nebělený.
Merch by měl být zhmotněním našeho programu a našeho postoje ke světu.

A proč bych měla být místopředseda já?
Jeden z důvodů je předchozí zkušenost, kdy jsme nastoupili cestu změny formy zasedání, začali jsme pracovat na infografikách a předávání zkušeností.
Druhý důvod je, že si nemůžu pomoci, ale cítím strašně velkou potřebu měnit svět k lepšímu, myslímm, že má kreativní cesta je dobře přístupná a snad i dobře přijímaná.
Třetí důvod - ten hlavní. Miluju práci s lidmi, mám ráda děti, mám ráda lidi. Nepřestává mě bavit s lidmi pracovat, mluvit a starat se o ně.Velmi mi záleží na Pirátech a našem kraji. Záleží mi na lidech. Mám trpělivost. Mám rodinu, která mě podporuje, sdílí moje hodnoty a pomáhá mi.

A na závěr bych chtěla zmínit tři projekty z posledního roku:
O mých stránkách www.kdeseucit.cz asi většina víte – dávala jsem je dohromady od loňského listopadu do února.
Na poslední Zažít město jinak – jsem přichystala pro děti bezkontaktní šipkovanou ve Volyni, kdokoliv si může vyzvednout papír v infocentru a projít si Volyní, vyluštit tajenku a získat opět v infocentru odměnu (čokoládku a akrylový fix). Byla to pro mě otázka jednoho odpoledne. Takovéhle šipkované bychom mohli připravovat pro naše města v kraji. Jde jen o chvilku času a večer nad phootoshopem. Pak to dáme ke stažení a děti se budou vzdělávat a hrát si. Poznávat svůj kraj a svoje město.

A ještě přidávám vypletené ploty v Katovicích a Čepřovicích – na to jsem taky pyšná – je to přesně ta forma komunikace s veřejností, která mě děsně baví a připadá mi smysluplná.

Kdo dočetl až sem, má u mě pivo, kafe, rum nebo zmrzku – záleží, kde a kdy se potkáme.

Děkuji za Vaši pozornost.

PS: Z následující schůze se musím omluvit. Loutky bez hranic u nás pořádají Mexické dušičky a já jsem byla požádána o výtvarné dílny pro děti, takže od hodin v neděli budu v tržnici malovat s dětmi lebky a lampiony. Večer pak bude průvod na hřbitově.

Přílohy
239205513_204485345075205_8753728157744497692_n.jpg
239205513_204485345075205_8753728157744497692_n.jpg (78.08 KiB) Zobrazeno 2110 x
240829726_203994411790965_600604372764816489_n.jpg
240829726_203994411790965_600604372764816489_n.jpg (138.47 KiB) Zobrazeno 2110 x
sipkovana zazit mesto text.jpg
sipkovana zazit mesto text.jpg (3.06 MiB) Zobrazeno 2113 x
sipkova rub.jpg
sipkova rub.jpg (4.75 MiB) Zobrazeno 2113 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 4):
Jana.Kolarikova, Jusuf.Traore, Bohuslav.Svehla, Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Jusuf.Traore »

...beru tu zmrzku... 😉👍🏾😉

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvek:
Veronika.Kovarova
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Já kafe 🙂

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Veronika.Kovarova

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Veronika.Kovarova píše: 27 říj 2021, 11:43

základní deviza Pirátství je naše autenticita.
Souhlasím s hlasy, že jsme se jí v kampani zpronevěřili, i když jsem patřila mezi ty, kteří byli přesvědčeni, že to byla nutnost.

To jakože zpronevěra jednomu ze základů Pirátství byla nutnost?
A proč?
Kdo koho a jakým způsobem nutil?

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 205
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 270 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Ludek.Blaha píše: 27 říj 2021, 20:45
Veronika.Kovarova píše: 27 říj 2021, 11:43

základní deviza Pirátství je naše autenticita.
Souhlasím s hlasy, že jsme se jí v kampani zpronevěřili, i když jsem patřila mezi ty, kteří byli přesvědčeni, že to byla nutnost.

To jakože zpronevěra jednomu ze základů Pirátství byla nutnost?
A proč?
Kdo koho a jakým způsobem nutil?

Někdy na jaře - myslím, že to bylo v květnu, byl piTube s volebním manažerem a beef brothers - tam bylo prezentováno, že voliči se většinově rozhodují na základě dojmu z fotek, nehledě na informace, které o kandidátech vědí. A že dojem z té fotografie má být solidní a kompetentní. Na základě těchto informací mi přišlo logické souhlasit s prezentací v kampani, která upozadí naši autentičnost v zájmu zdůraznění našich kompetencí. Přímo tam bylo řečeno, že voliče nepřesvědčí informace o kompetentnosti kandidáta, pokud nepůsobí dostatečně solidně na fotografiích.
Nutnost jsem viděla v tom, že naším cílem bylo získat co nejvíce nerozhodnutých voličů, abychom odstavili Babiše od agrofertizace země. Vzhledem k tomu, že k ANO i k nám přecházejí bývalí voliči ČSSD, měla jsem pocit, že máme větší šanci uspět, když získáme nové nerozhodnuté hlasy.
Důvod, proč si to nyní nemyslím není ten, že by tato data musela být nesprávná. Myslím si, že mohla dobře fungovat právě pro STAN a pro kteroukoliv jinou stranu, o které nechodí řetězové maily. Nám bohužel nezbývá nic jiného, než jednotlivě představovat přímo naše lidi. Protože pirátská značka a libovolná neznámá tvář v mnoho lidech evokuje strach z toho, že je jedno, jak se ten člověk tváří, v mailu jsem četla, že mi seberou řidičák a do bytu nastěhují migranta a nakonec mě pohřbí do masových hrobů. Pokud bude na fotce kandidát vypadat kompetentně, znamená to pro nás naopak to, že jich tam stihne nastěhovat víc než ten méně kompetentní.
Podle mě to bylo logické rozhodnutí na základě dat. Jen se ukázalo, že jsme nezapočítali všechny proměnné.
Také bych chtěla zdůraznit, že když se připravuje koaliční kampaň, je přeci předpoklad, že budeme dělat kompromisy.
V ulicích na kontaktní kampani nám Pirátům autenticita nechyběla. Na tvorbu programu také kampaň vliv neměla. Byla to otázka pouze formy.
Myslím, že to nejvíce mrzelo nás, kteří jsme chtěli být nápomocní tradiční pirátskou cestou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 2):
Jusuf.Traore, Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Děkuji Ti, Veroniko, za odpověď.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Veronika.Kovarova

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2848 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Tomas.Valek »

Chci vyjádřit podporu Verče ve volbách do PKS našeho kraje. Verča je neskutečný dříč a srdcař, když se pustí do projektu, tak ho dotáhne do konce, má úžasné empatické vnímání, které při komunikaci s členy, příznivci i voliči potřebujeme. Zároveň je skvělé, jak v podstatě bez rozpočtu a za své náklady vybudovala Vopici, je z toho cítit hodně nadšení i lásky.

Myslím, že v předsednictvu potřebujeme lidi, kteří mají zodpovědnost a chuť měnit věci. Takovým člověkem Verča stoprocentně je, a proto ji budu volit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Veronika.Kovarova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 205
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 270 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové do předsednictva krajského sdružení Jihočeského kraje na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

odpovědi Janě a Danovi
Pokud jsi byl/a v posledním PKS, cos mu přinesl/a, na co ses zaměřoval/a? Co se ti podařilo a nepodařilo dotáhnout?
nebyla
Pokud jsi nebyl/a v posledním PKS, jak hodnotíš práci posledního PKS? Co bys udělal/a jinak, lépe? V čem bys chtěl/a navázat?
Nechci hodnotit. Nemyslím, že mi to přísluší.

Návaznost na mé působení v PKS jsem popsala v kandidátní řeči. To jediné vnímám jako něco, k čemu se mohu vyjadřovat.

Představte si, že je jaro 2022 a PKS se rozhodne, že chce za 1 000 000 Kč něco konkrétního koupit (ojetý autobus do kampaně, garáž na uskladnění věcí, multimediální vybavení...).
Jaké přesně usnesení byste dali komu ke schválení?

Schvalovat by to mělo KF. Usnesení by asi mělo obsahovat vznik záměru.
Jak zhruba byste postupovali dál?
Postup a formu by řešil hospodář - jak jsem deklarovala v kandidátní řeči - já bych to nikdy nebyla. Mým cílem není být superman.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“