Tereza Nislerová

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 4

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Tereza Nislerová

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

Milí Piráti,

ráda bych se Vám představila a požádala o členství.

Již jsem se lehce zapojila - zúčastnila se několika schůzí, setkání s nováčky s panem Michálkem v červnu, seznámila se s Tiborem Vansou a vyvěsila na naší chatě plakát Pirátů v rámci kampaně - okolo vede populární turistická trasa.

Jmenuji se Tereza Nislerová, je mi 37 let a pracuji na částečný úvazek ve společnosti ORLEN Unipetrol, kde mám na starosti koordinaci dotačních projektů financovaných zejména z EU fondů. Vystudovala jsem Mezinárodní a evropská studia - diplomacii na VŠE (Ing.2008), European politics and administration na College of Europe v Brugách (MA.2009) a CEMS-MIM - Master in International Management (VŠE, HEC Paris, 2010).
Po studiích jsem pracovala 5 let v Evropské komisi, Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž, jako case handler v oblasti veřejné podpory (restrukturalizace podniků).
V r. 2014 jsem se rozhodla vrátit do ČR, od té doby pracuji ve stejné firmě, vdala jsem se a těšíme se s mým mužem ze třech dětí (Hana-2016), Jaroslav (2017) a Josef (2020).

Mám dlouhodobě zájem se zapojit do fungování české občanské společnosti, než jsem se rozhodla, vyzkoušela jsem si účast v uskupení pana Čižinského, tato zkušenost mě velmi obohatila - setkala jsem se se skvělými lidmi, ale nyní mám chuť pokračovat a přispívat v rámci celostátní politické strany, mému přesvědčení nejbližší jsou Piráti.

Odpovědi na Vaše otázky:

1) Přečetl/a jsi si stanovy a program? Jak se shoduješ s programem Pirátů. Které programové body jsou ti nejbližší a které nejméně?
Ano, nejvíce mě zajímají témata - digitální revoluce, důraz na klima a sebevědomá a bezpečná země.

2) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano, naprosto zásadní.

3) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Nemám vyhraněný názor.

4) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano, podporuji.

5) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty dlouhodobě sleduji, aktivně podporuji přibližně od začátku letošního roku.

6) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč?
V předposledních parlamentních volbách jsem volila TOP09 kvůli jejich nejaktivnějšímu prosazování našeho členství v EU, podporu přijetí Eura a opozici vůči pana Babišovi. V letošních volbách jsem volila Piráty a STAN.

7) Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?
Ne.

8) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Ráda bych se podílela na vnitrostranických aktivitách a později se ucházela o volené funkce. Zvažuji členství od počátku roku, na jaře by můj vstup vypadal skoro až oportunisticky. Piráty stále podporuji a věřím, že mohu aktivně přispět a zapojit se s tím, jak mi poroste můj volný čas - mému poslednímu dítěti je nyní rok a čtvrt.

9) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní?
Celostátní.

10) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Ano, ráda bych se přičinila o pozitivní změny v našem působení v Evropské unii.

Děkuji za zvážení mého členství.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Nislerova za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Derka, Ladislav.Dvorak, michalci, Vladimira.Sykorova, Josef.Vlach

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 4“