Milan Graus

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
milan76
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2020, 17:23
Dostal poděkování: 4 poděkování

Milan Graus

Příspěvek od milan76 »

Ahoj, dovoluji si Vás tímto požádat o projednání mé žádosti o členství.

Žiji nedaleko Českých Budějovic ... v Kamenném Újezdu. Profesně jsem se doposud uplatňoval v oborech sociální práce, sociální pedagogiky nebo vychovatelství. Předpokládám, že mi členství umožní zintenzivnit osobní přínos v oblasti politiky - což pro mne znamená péče o "veřejný zájem" v nejširším slova smyslu. Zajímám se sociální věci, o souvislosti v životním prostředí, rekreačně sportuji, věřím, že podpora komunitního života se v dlouhodobém výhledu vyplácí ...

Děkuji Vám za pozornost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi milan76 za příspěvek:
Klara.Bidarova
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Milan Graus

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Milane, moc díky za tvé představení.
Uvidíme jestli budou mít členové na tebe nějaké otázky.
Každopádně bych tě ráda propojila do našich krajských týmů SOVA (sociální a vzdělávací agenda) a proto označím jeho garanta @Jusuf.Traore a taky do týmu životního prostředí, kde je garantem @Dan.Lestina. Měl bys zájem se zapojit?

Od dubna jsi oficiální RegP a vím, že jsi v ČB pomáhal i v kampani do PS.
Určitě tě všichni rádi poznáme osobně, možnost se představit krajskému foru bude už koncem října a to 31.10. v Písku - pro podrobnosti mrkni tady: viewtopic.php?f=408&t=58412

A co se změnilo od včera, když jsem ti psala je, že MS Českobudějovicko vyhlásilo také schůzi a to na 24.10. od 17:00 v Čepici, Hradební 13, ČB. K tomu více zde: viewtopic.php?f=773&t=58497
Bude určitě dobře, když se alespoň na jedné schůzi jako žadatel o členství představíš ostatním.

Díky a kdyby cokoliv, určitě se mi ozvi.

Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
milan76
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2020, 17:23
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Milan Graus

Příspěvek od milan76 »

Ahoj, pokud to takto v krátkosti na fóru stačí ... jsem rád. Ano, propoj mne ... alespoň uvidím, co se kde děje ... pokud je to dostačující důvod, děkuji. Ano, zaregistroval jsem, jak termín v Písku, tak v ČB ... předpokládám, že to dotáhnu.

Měj se dobře a díky za vše.

Tito uživatelé poděkovali autorovi milan76 za příspěvek:
Klara.Bidarova
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Milan Graus

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Milane,

Klárka tě už na schůzi MS ČB i na KF do Písku pozvala. Všichni se ale určitě nezúčastní obojího, proto bych na Tebe měl pár otázek z roviny osobní i programové :)

A – osobní:

  1. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
  10. Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
  9. Co si myslíš o migraci?
  10. Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
  11. Jaký máš názor na integraci Romů?
  12. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
  13. Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
  14. Jaký je tvůj názor na referendum?

Na žádnou otázku není správná odpověď a je jen na Tobě, ke kterým se vyjádříš. Budeme se těšit.
Bohouš

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Klara.Bidarova
milan76
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2020, 17:23
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Milan Graus

Příspěvek od milan76 »

Ahoj, děkuji za otázky ...

A – osobní:

Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?

Nebyl jsem dosud členem jiné politické strany, pravděpodobně bych volil Stan, možná ČSSD, Stranu Zelených ... sleduji ideje, osobnosti, témata a preference.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?

-
Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?

Vzděláním jsem sociální pedagog, mám i trochu praxe - proto bych se rád věnoval Sociální politice s akcentem k životnímu prostředí.

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

S tímto aspektem bych spojil svou žádost o členství, mám v plánu mmj. sledovat forum a účastnit se hlasování, to považuji za důležité. Děkuji Pirátům za důvěru při přímých akcích, tzn. kampaň do parlamentu, také budu možná pokračovat jako člen některé z OVK.

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení? Jsem ve spojení MS Budějovicko, tak uvidíme ...
B – programové:

Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Pirátský program jsem sledoval naposledy ve webové verzi PirátiStan - je interaktivní, koherentní, graficky zajímavý - zaujal mne.

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

Zahraniční politiku nesleduji podrobně, ale dlouhodobě vnímám pozitivně emancipační a demokratizační snahy v Bělorusku. Demokratické deficity EU doufám výhledově vyústí ve federativní uspořádání.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

V oblasti návykových látek podporuji dekriminalizaci a prevenci.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

Co si myslíš o migraci?
Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
Jaký máš názor na integraci Romů?

Integrace migrantů, případně etnických skupin by měla kopírovat minimálně standardy sociální práce a azylové/migrační politiky ČR. Ženy v politice - jsem pro kvóty a možná nejen pro kvóty vyvažující genderovou otázku.
.
Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Jaký je tvůj názor na referendum?

Děkuji za otázky a přeji pěkný den.

Tito uživatelé poděkovali autorovi milan76 za příspěvky (celkem 2):
Bohuslav.Svehla, Klara.Bidarova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Českobudějovicko“