Mf Ol-Olk 8/2021 Schůze MS Olomouc 20. 10.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 300
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Mf Ol-Olk 8/2021 Schůze MS Olomouc 20. 10.

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Vážení a milí piráti z Olomouce i jiných končin,

volební maraton je za námi, pocity smíšené a o to více důvodů se potkat a popovídat si.

Vyhlašuji schůzi MS Olomouc na středu 20. 10. od 18:00 v Picolu. Zváni jsou všichni olomoučtí i mimoolomoučtí Piráti, příznivci, zájemci i široká veřejnost.

Návrh programu:

  1. Schválení programu
  2. Kontrola úkolů z minula
  3. Představení zájemců o členství (budou-li nějací)
  4. Fungování MS
  5. Report zastupitelského klubu Olomouc a zástupce v DR
  6. Reporty členů městských komisí
  7. Volby do PS PCŘ 2021 - reflexe
  8. Komunální volby a volby do Senátu PČR 2022 (obvod 61)
  9. Různé

Prosím o případné další návrahy bodů programu a @Michal.Langer o FB pozvánku.

Těším se na viděnou

Hynek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 4):
Martin.Elias, Michal.Langer, Zdenek.Zak, Nela.Melicharova
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
člen KMČ 18 Olomouc - západ
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: Mf Ol-Olk 8/2021 Schůze MS Olomouc 20. 10.

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Ahoj,
omlouvám se, budu tou dobou na konferenci v Polsku, signál nejistý.

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 8/2021 Schůze MS Olomouc 20. 10.

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Olomouc 20.10.2021 v Picolu a online na jitsi.pirati.cz/msolomouc

Vyhlášena zde: viewtopic.php?p=774363#p774363

Přítomní: Zdeněk Žák, Václav Ranc, Martin Morong, Hynek Melichar, Matěj Bělohubek, Lucie Spáčilová, Jakub Knápek, Vlastimil Bednařík

Hosté: Michal Langer, Nela Melicharová, Jakub Lysek, Michael Rejman, Petr Fojtík, Jitka Majerová, Radek Eliáš, Tomáš Navrátil, Mariana Mazanová, Petr Hořčička, Vojtěch Nezval

Předsedající: Hynek Melichar
Zapisovatelé: Michal Langer
Začátek: 18:10

Program:

  1. Schválení programu
  2. Kontrola úkolů z minula
  3. Volby do PS PCŘ 2021 - reflexe
  4. Představení zájemců o členství (budou-li nějací)
  5. Fungování MS
  6. Report zastupitelského klubu Olomouc a zástupce v DR
  7. Reporty členů městských komisí
  8. Komunální volby a volby do Senátu PČR 2022 (obvod 61)
  9. Různé

1.
Program konsensuálně schválen.

2.

-

3.
HM: Volby pro nás dopadly na jednu stranu dobře odstavením Babiše, ale pro Piráty jako takové kvůli kroužkování docela špatně. Doktor Jakub Lysek se dlouhodobě zabývá datovou analýzou a proto nám dnes přišel přednést jeho analýzu.
JL: Tu situaci ohledně kroužků čekal málokdo. Nebyl dostatek dat pro to, aby se to dalo dobře predikovat. Dopadlo to tak například i kvůli nerovnoměrnému rozložení na kandidátce, takže byly kroužky rozdělené nerovnoměrně. Kdyby dostal PirSTAN 20%, tak by k tomu přeskakování nedošlo v takové míře. Další problém je, že kandidáti Pirátů jsou méně známí. Je potřeba zapracovat na tom, aby pirátské kandidáty znala široká veřejnost. Dalším faktorem je kroužkování žen. Dezinformace taky sehrály svou roli. Z dat vychází, že velká část Pirátských voličů z roku 2017 přešla ke koalici SPOLU, protože byla vnímána jako konzervativnější ekonomická síla. Dalším faktorem je, že lidé chtěli volit vítěze a před volbami byla koalice SPOLU hlavním vyzyvatelem. Je třeba teď Piráty budovat jako tradiční stranu. Nemyslím si, že návrat ke kořenům je reálná idea.
HM: Myslíš si, že by se teď měla ta strana snažit kandidovat za každou cenu sama nebo jít i do koalic?
JL: To záleží město od města, každopádně třeba v Olomouci je to asi ideální.
ZŽ: Jak si vysvětluješ, že u STANU ty kroužky vždycky dostali první čtyři.
JL: Existuje velká skupina voličů STAN, kteří neznají žádné jejich regionální politiky, ale chtěli volit STAN, protože jim byl sympatický třeba Vít Rakušan.
Petr: Do jaké míry by dávalo smysl vytvářet ve městech nějaké široké liberální koalice?
JL: Jsem v komunálních volbách pro koalice... Tam to určitě dává smysl.
MR: Ne, že bych to kroužkování úplně čekal, ale sám jsem kroužkoval čelní pirátské kandidáty. Bylo by podle mě taky dobré snažit se více bojovat proti dezinformacím.
LS: Neměli bychom zapomínat na to, že strany jako SPD vyzívaly k tomu, že pokud chtějí lidé volit naši koalici, tak mají kroužkovat STAN. Bavili jste se s Kubou Lyskem, jestli s námi bude spolupracovat? Bojím se, aby nám teď kvůli sněmovním volbám nedopadly špatně komunálky.
NM: Když Lucie říkala, že se máme dívat do budoucna, tak plánujeme, že když bude plénum, tak nám vystoupí nějaký senior, který bude vyvracet dezinformace.
LS: To je super. Přemýšleli jste, že by s vámi spolupracovalo Mladé pirátstvo, aby tam bylo i zastoupení mladých.

4.
MR: Jsem studentem Politologie na UPOLu. Chtěl bych se stát členem, protože jsem tady stážoval a něco mi to přineslo. Jsem členem národního parlamentu dětí a mládeže a v budoucnu možná budu i koordinátorem v tomto parlamentu.
MB: Nově studuju KPES. Jsem momentálně žadatelem o členství ve Zlíně, jelikož jsem tam bydlel.
Radek Eliáš: Jsem RegP u Pirátů.
Mariana Mazanová: Jsme občanská aktivistka ze Slovenska. Jste mi jako strana sympatičtí a proto jsem se rozhodla vám nějak vypomoct. Chtěla bych se stát registrovaným příznivcem.
Tomáš Navrátil: Jsem dlouhodobým voličem. Řekl jsem si, že bych konečně té straně rád pomohl. Pracuji pro pivovar. Pomáhám hospodám se zlepšováním služeb.
Michael Rejman: 19.11. se setká parlament dětí a mládeže, takže bych vás tam rád pozval.
Ondřej Kuběnka: Je mi 19 let. Jsem studentem Slovanského gymnázia. Rád bych se stal třeba registrovaným příznivcem a nějak vám tady vypomohl. Jsem z Hluboček. Poslední týden před volbama jsem pro vás roznášel celé Hlubočky.
NM: Kdyby ses chtěl zapojit, tak se k nám můžeš přidat do Picolo týmu.
Petr Hořčička: Když jsem viděl výsledky voleb, tak jsem se rozhodl k vám přijít podívat. Povolání jsem Ajťák, zatím se do strany nehrnu... Raději se o politice bavím, než abych někde seděl.
HM: Jak vidím, tak tady máme dva zájemce o členství. Má někdo dotazy?
ZŽ: Chcete už dneska grilovat?
HM: Pro nás bude prioritou komunál... Jak vidíte své zapojení?
MR: Já bych do kandidatury i šel. Vždycky jsem chtěl být politik. V minulosti už jsem tu nabídku i několikrát dostal, ale neměl jsem tehdy ještě úplně utříbené názory.
HM: Další možnost jak působit, jsou komise... Je 27 KMČ a 18 odborných komisí.
MR: V tom by za mě určitě nebyl problém. Na některých už jsem i byl. Problém vidím v tom, že nevím, kde budu za rok bydlet.
TN: Já bych chtěl pomoct primárně v oblasti přípravy programu atd. Jde o to, jestli v té straně do té doby něco udělám, protože bych nerad jen prospěchářsky kandidoval. Můžu se zapojit i v KMČ.
HM: Doplním, že máme i krajské expertní týmy, ve kterých je taky možnost se zapojit.
RE: Volili jste v minulosti nějakou jinou stranu?
MR: Volil jsem v prvních volbách Realisty, kteří mě tehdy oslovili svým lídrem a pár hesly. Programy jsem tehdy moc nestudoval.
TN: Dříve jsem volil Svobodné, než se z nich stalo to, co dnes.
VR: Kdyby neexistovali Piráti, tak koho byste volili?
MR: Asi STAN. Pro mě je hlavně důležité, aby to byla liberální strana.
TN: Myslím si, že kdyby neexistovali, tak by je nahradila jiná liberální strana.
MM: Oba se profilujete jako spíše pravicoví lidé, jak je to pro vás zkousnutelné.
MR: To jsi mě odhadl asi špatně. V něčem jsem i levicový, každopádně s tím nemám problém.
TN: Já si myslím, že je to dobré, jelikož pak vzniká konsenzus.
ZŽ: Jaké téma z programu strany je pro vás nejdůležitější?
MR: Já tam vidím jako důležité třeba manželství pro všechny, jelikož podle mě je to právo. Dále legalizace, protože je podle mě prospěšná pro celou společnost.
TN: Teď se mě třeba týkaly ty věci ohledně porodních asistentů atd. To, co řešila Olga Richterová. Něco, co by mi vadilo asi úplně nenajdu.
ZŽ: Myslíte si, že handicap Pirátů je jejich název?
TN: Já chápu, proč se tak ta strana od začátku jmenuje a nemyslím si, že je dneska tahle konotace nějak rozšířená.
MR: Já si myslím, že to je správné, protože to představuje určitou antisystémovost.
ZŽ: Jste pro členství v EU a NATO?
MR: Ano, jsem i pro přijetí eura, ale ne ze dne na den.
TN: Jsem pro členství v EU i NATO.

5.

-

6.
HM: Radka Prchal Pavlíčková rezignovala na svůj zastupitelský mandát. Jako zastupitelský klub jsme se proto domluvili, že Petr Fojtík bude příští rok kandidovat, takže bude dobré, když Radku nahradí.
JK: Byl na zastupitelstvu nějaký chlapík, který vysvětloval, že výměna osvětlení se velice brzo vrátí a že teď existujou nějaké dotace, ze kterých by se to dalo zaplatit. Zaznělo tam taky něco o pracovní skupině osvětlení? Slyšeli jste o tom něco?
HM: Nic jsem o tom zatím neslyšel.
HM: Asi jste zaregistrovali kauzu družstva, ve které zatím není žádný posun. Vyzvali jsme primátora k jednání na tohle téma. Chci poprosit Vaška Rance, jestli by neměl zájem za mě naskočit do městské komise pro vnější vztahy?
VR: Jo, klidně si to tam vyzkouším. Jen mi pak dej vědět co a jak.
PF: Do jaké míry jsou ty různé koncepce, které vznikají závazné?
HM: Pokud vím, tak závazné ty koncepce nejsou. Některé jsou ale určitě dobré.
HM: Na DR Flóry se pořád řešil termín dalšího zasedání, kde se bude řešit jarní Flóra. Už proběhla podzimní Flóra, kam jsem se bohužel nemohl kvůli zranění dostavit.
VR: Slyšel jsem, že byla návštěvnost mnohem vyšší, než v létě.

7.
VB: 29.10. bude kladení věnců na primátorskou hrobku někdy od 14 hodin na ústředním hřbitově, takže se můžete zúčastnit, pokud máte zájem.

8.
HM: Před lednovým celostátním pirátským sjezdem asi nemá úplně smysl se o tom bavit... Jaký názor na to každopádně máte vy?
VR: Já bych pokračoval. Myslím si, že nám to tady funguje dobře.
MR: Přijde mi to logické a myslím si, že už k tomu nedojde.
HM: Máme teď možnost taky vycházet z našeho dosavadního působení, což jsme minule neměli.
PF: Jde taky o to, že už jsme si v Olomouci vytvořili brand, takže je podle mě rozumné v tom pokračovat.
LS: Chtěla bych trochu nabourat ten váš optimismus V OLK opět vyhrálo ANO a Faltýnkem v čele. Nesmíme to podcenit.
VB: Pozvat lidi do Picola si můžeme, ale z těch KMČ podle mě víme, co je trápí. Myslím si, že máme známé zastupitele, kteří za sebou mají kus práce, takže to vidím optimisticky.

9.
NM: Měli jsme před schůzí Picolo tým. Bavili jsme se o tom, že to tady chceme zkusit zase rozproudit. Dneska jsme to společně řešili a chceme začít od příštího měsíce pořádat pravidelně akce pro veřejnost.
HM: Výzva Jakuba Knápka: Pokud má někdo komentáře k parkovací politice, tak se můžete vyjádřit. Nejvíce lidi provokuje asi zákaz stání v noci na sídlištích. Aby tam nestály dodávky a neblokovaly místa pro lidi, kteří tam bydlí.

ÚKOL: Kuba Knápek by mohl uspořádat speciální schůzku k tomuto tématu (parkování).

Schůze ukončena ve 20:30.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“