Jan.Posvar píše: ↑11 říj 2021, 19:47
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.
V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.
Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.
Nejsme fotbalový klub ani firma, Ivan není náš zaměstnanec... tohle přirovnání, pls, ne.
A dovolím si podotknout, že ty hovoříš o odpovědnosti, ale reaguješ na větu, že "Ivan není diktátor, který nese plnou odpovědnost". Takže tvoje vyvracení toho, že by nenesl Ivan odpovědnost je zcela irelevantní, ba spíše manipulativní, protože vyvracíš něco, co napsáno nebylo (alespoň ne v tom příspěvku, na který reaguješ).
Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
Ještě doplním, že i kdyby toto skutečně bylo Ivanovo selhání, tak zbavovat se člověka, který mnohokrát uspěl a jednou selhal, není moc strategické, protože právě člověk, který se poučí z předchozích selhání, získává díky bolestivé zkušenosti vyšší hodnotu. Ivan není nekompetentní ignorant a myslím, že se za poslední roky intenzivně vzdělával na mnoha polích a šlo to v jeho projevu dost poznat, akorát politické vody vyžadují druh zkušenosti, které u nás naprostá většina členů ani příznivců nemá, a proto prostě můžeme občas takto narazit. Speciálně, když se politické trendy v celém světě neustále vyvíjí a politické hry se stávají stále špinavější. Pojďme to prostě v klidu dělat dál a naučit se v tom chodit 
Ja si pockam na sebereflexi a na to jestli prijdou nejaky zmeny a pripadne jaky. Jen a pouze jsem reagoval na (opakovanou) tezi, ze (parafrazuji) 'Ivan za nic nemuze'. To je uplne stejne kravina jako ho odvolavat den po volbach.