Odvolání Ivana Bartoše

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Ve věci odvolání Ivana Bartoše z pozice předsedy Pirátské strany

Pro

42
8%

Proti

478
88%

Zdržuji se

26
5%
 
Celkem hlasujících: 546 - Celkem hlasů: 546

Uživatelský avatar
wrench
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 bře 2021, 14:18
Profese: student strojírenství
Bydliště: Blansko
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od wrench »

Marek.Necada píše: 11 říj 2021, 16:23
wrench píše: 11 říj 2021, 15:38

Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?

Tlačil vstup do koalice na sílu hlava nehlava a její kritiky upozaďoval. Tzv. „analýza“ postupu ve volbách předložená členům jako podklad pro rozhodování byla dost jednostranně zaujatá apod.

Děkuji za vysvětlení.
Stále si ale myslím že odvolání je chyba. Spojení se STAN bylo logické a správné rozhodnutí. Rozhořčení některých členů rozumím, sám jsem doufal v jiný výsledek, ale odvolání předsedy by teď celou situaci jen zhoršilo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi wrench za příspěvky (celkem 4):
kaca_mig, Petr.Vileta, Petr.Lysek, Jaroslav.Kucera
Discord: Wrench#9078
Uživatelský avatar
tavvva
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 01 lis 2013, 22:08
Profese: Technický architekt (HW+SW)
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od tavvva »

Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: 11 říj 2021, 18:51
Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 16:38

++ teda myšlenka, že 'předseda strany nemůže za výsledek voleb a za dopady jaký to na stranu má', je docela zajímavá a inovativní.

My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.

V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.

Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.

Ivan nás především dovedl na práh těchto voleb, protože mnoho let nastavoval médiím obličej a tedy i on má nemalou zásluhu na tom, že se Piráti dostali do stavu, kdy o nás vůbec voliči začali seriozně uvažovat. Jsme jediní Piráti na světě, kteří dosáhli takového úspěchu, přestože jsme teď dostali po čuni. Tak si toho sakra važme! Naše koalice se STAN podle mě nebyla chybná, akorát se nám to možná nepovedlo úplně správně uchopit a vychytat chybky z důvodu nedostatku zkušeností, ale právě ty nám teď pomůžou věci zlepšit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi tavvva za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kocourek, kaca_mig, Robert.Magni, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
tavvva
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 01 lis 2013, 22:08
Profese: Technický architekt (HW+SW)
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od tavvva »

tavvva píše: 11 říj 2021, 20:11
Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: 11 říj 2021, 18:51

My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.

V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.

Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.

Ivan nás především dovedl na práh těchto voleb, protože mnoho let nastavoval médiím obličej a tedy i on má nemalou zásluhu na tom, že se Piráti dostali do stavu, kdy o nás vůbec voliči začali seriozně uvažovat. Jsme jediní Piráti na světě, kteří dosáhli takového úspěchu, přestože jsme teď dostali po čuni. Tak si toho sakra važme! Naše koalice se STAN podle mě nebyla chybná, akorát se nám to možná nepovedlo úplně správně uchopit a vychytat chybky z důvodu nedostatku zkušeností, ale právě ty nám teď pomůžou věci zlepšit.

Ještě doplním, že i kdyby toto skutečně bylo Ivanovo selhání, tak zbavovat se člověka, který mnohokrát uspěl a jednou selhal, není moc strategické, protože právě člověk, který se poučí z předchozích selhání, získává díky bolestivé zkušenosti vyšší hodnotu. Ivan není nekompetentní ignorant a myslím, že se za poslední roky intenzivně vzdělával na mnoha polích a šlo to v jeho projevu dost poznat, akorát politické vody vyžadují druh zkušenosti, které u nás naprostá většina členů ani příznivců nemá, a proto prostě můžeme občas takto narazit. Speciálně, když se politické trendy v celém světě neustále vyvíjí a politické hry se stávají stále špinavější. Pojďme to prostě v klidu dělat dál a naučit se v tom chodit :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi tavvva za příspěvky (celkem 2):
kaca_mig, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 445
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1890 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jan.Posvar píše: 11 říj 2021, 19:47
Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: 11 říj 2021, 18:51

My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.

V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.

Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.

Nejsme fotbalový klub ani firma, Ivan není náš zaměstnanec... tohle přirovnání, pls, ne.
A dovolím si podotknout, že ty hovoříš o odpovědnosti, ale reaguješ na větu, že "Ivan není diktátor, který nese plnou odpovědnost". Takže tvoje vyvracení toho, že by nenesl Ivan odpovědnost je zcela irelevantní, ba spíše manipulativní, protože vyvracíš něco, co napsáno nebylo (alespoň ne v tom příspěvku, na který reaguješ).

Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.

tavvva píše: 11 říj 2021, 18:51

Ještě doplním, že i kdyby toto skutečně bylo Ivanovo selhání, tak zbavovat se člověka, který mnohokrát uspěl a jednou selhal, není moc strategické, protože právě člověk, který se poučí z předchozích selhání, získává díky bolestivé zkušenosti vyšší hodnotu. Ivan není nekompetentní ignorant a myslím, že se za poslední roky intenzivně vzdělával na mnoha polích a šlo to v jeho projevu dost poznat, akorát politické vody vyžadují druh zkušenosti, které u nás naprostá většina členů ani příznivců nemá, a proto prostě můžeme občas takto narazit. Speciálně, když se politické trendy v celém světě neustále vyvíjí a politické hry se stávají stále špinavější. Pojďme to prostě v klidu dělat dál a naučit se v tom chodit :)

Ja si pockam na sebereflexi a na to jestli prijdou nejaky zmeny a pripadne jaky. Jen a pouze jsem reagoval na (opakovanou) tezi, ze (parafrazuji) 'Ivan za nic nemuze'. To je uplne stejne kravina jako ho odvolavat den po volbach.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Marek.Necada, Robert.Magni

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Petra.Smutna »

Stejne je legracni, jak nejvic prace nasim odpovidacum a na ne navazanym dalsim dokazi kontinualne pridelavat predevsim Pirati samotni.
A pak lidem vysvetlujte, ze Pirati nejsou necitelna banda nezralych osobnosti, u nichz nikdy netusite, co vyvedou zitra.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 4):
kaca_mig, Petr.Vileta, Tereza.Hubackova, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Petra.Smutna »

Marek.Necada píše: 11 říj 2021, 16:23
wrench píše: 11 říj 2021, 15:38

Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?

Tlačil vstup do koalice na sílu hlava nehlava a její kritiky upozaďoval. Tzv. „analýza“ postupu ve volbách předložená členům jako podklad pro rozhodování byla dost jednostranně zaujatá apod.

Mas pravdu, pamatuji si, cim jiste osoby clenum RV oduvodnovaly potrebu vzniku teto analyzy (sem to verejne psat nebudu), a jak jsem se pak nestacila divit, kam se to otocilo... Nekdo holt neco moc chtel, a nedival se proto nalevo ani napravo...
Nicmene, proc se kvuli tomu ma cela strana strelit do nohy?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
tavvva
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 01 lis 2013, 22:08
Profese: Technický architekt (HW+SW)
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od tavvva »

Petra.Smutna píše: 11 říj 2021, 21:20

Stejne je legracni, jak nejvic prace nasim odpovidacum a na ne navazanym dalsim dokazi kontinualne pridelavat predevsim Pirati samotni.
A pak lidem vysvetlujte, ze Pirati nejsou necitelna banda nezralych osobnosti, u nichz nikdy netusite, co vyvedou zitra.

No, výše uvedené má podle mě bohužel skutečně souvislost s tím, že máme nízký věkový průměr a tím fakt nechci nikoho diskriminovat na základě věku :) je to fakt, který pravděpodobně nejde popřít a ta naše "energie" fakt potřebovala, potřebuje a bude ještě dlouho potřebovat tu "zkušenost" :mrgreen:

Tito uživatelé poděkovali autorovi tavvva za příspěvky (celkem 2):
Petra.Smutna, MirekS
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Petra.Smutna »

Jan.Posvar píše: 11 říj 2021, 08:36

Ahoj,

mrzí mě, že stále nechápeme jednu prostou věc. Členský podnět je vážná věc a neměl by být zneužíván pro uvolnění frustrace. Liberální demokracii tímhle potápíme. To, že má Ivan podporu a skoro všichni hlasují proti podnětu, je fuk, protože co vyšlo v novinách je, že se to u nás už mele. Pak se k tomu přidá pár prohlášení jednotlivců a jsme zase za koko*y. Dvakrát měř a jednou řež, není to tak složitý se tím řídit.

Transoarence, neasi. Je logicke a samozrejme, ze kdyz se doma pohadam s jinak milovanym manzelem, otevru vsechna okna, aby si lide z ulice mohli udelat nezkresleny a uceleny obrazek toho, jak to u nas vypada - jsme pak duveryhodnejsi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 459
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Student, Sběrač funkcí
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 1022 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jan.Mares »

Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 20:35

Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.

"Zkazili jsme to všichni" je něco, s čím jsem ochotnej se smířit na abstraktní úrovni. Konkrétně už ne. Jakože lidi v kontaktní kampani nic nezkazili, kromě toho, že věřili Ivanovi a spol.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
tavvva
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 01 lis 2013, 22:08
Profese: Technický architekt (HW+SW)
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od tavvva »

Jan.Mares píše: 11 říj 2021, 21:37
Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 20:35

Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.

"Zkazili jsme to všichni" je něco, s čím jsem ochotnej se smířit na abstraktní úrovni. Konkrétně už ne. Jakože lidi v kontaktní kampani nic nezkazili, kromě toho, že věřili Ivanovi a spol.

Tak zrovna s tvrzením, že nikdo v kontaktní kampani nepochybil, bych byl velmi velmi opatrný... nikdo z nás nestál celou dobu ostatním za zadkem a tedy nemůže vědět, kolik lidí při kontaktní kampani nezvládlo svou roli dobře.

Tito uživatelé poděkovali autorovi tavvva za příspěvky (celkem 2):
MirekS, Robert.Magni
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“