Odvolání Ivana Bartoše

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Ve věci odvolání Ivana Bartoše z pozice předsedy Pirátské strany

Pro

42
8%

Proti

478
88%

Zdržuji se

26
5%
 
Celkem hlasujících: 546 - Celkem hlasů: 546

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 72
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Dovolím si sem vložit vyjádření našeho příznivce, který mne o to požádal:

Příspěvek do diskuze od příznivce Pavla Podgorného - Praha 11

Za nepříznivé rozdělení mandátů může zcela objektivně kroužkování voličů STAN. Současné rozložení tak neodpovídá volebním preferencím z jednoho prostého důvodu. Pokud by voliči Pirátů věděli, že budou voliči STAN kroužkovat, změnili by ve volbách své chování. Volby ale bohužel nejsou hra s opakováním. Oprávněně se mohou cítit voliči Pirátů podvedení. Současné rozdělení mandátů proto není spravedlivé, ač je podle zákona. Je vidět, že v některých případech se podle zákona nerovná spravedlnost, koneckonců proto existují Piráti… měnit zákony, aby někoho výrazně nezvýhodňovaly nebo naopak (současný postoj zákona k LGBT menšinám je toho ukázkou).

Stavět ale počet ministerských křesel na nespravedlivém rozložení mandátů je přece úplná hloupost. Takhle svět nikdy nenarovnáme a asi nejsem jediný, kterému je budovat něco na nespravedlnosti proti srsti.

Nechci dělat žádné rozkoly mezi stranami. Spolupráce se STAN se mi jevila jako otevřená a korektní. Taková, že do ní z obou stran byla dána veškerá důvěra vůči druhému subjektu. Této důvěry si osobně velmi vážím a nutí mě to považovat poslance za STAN jako poslance hájící mé zájmy.

Voliči zvolili poslance, výběr a počet ministrů je ale na vedení koalice PirSTAN. Počet zastoupení by měl reflektovat nejbližší aproximaci volebních preferencí obou subjektů, která může být klidně 2:1 ve prospěch Pirátů.

Pokud by s tím poslanci STAN nesouhlasili, jednalo by se o první rozkol v koalici a konec “zvláštních vztahů” Pirátů a Starostů. Teprve v ten moment má smysl jednat uvnitř Pirátů, jestli nám bude stačit jedno nebo dvě ministerstva, nebo jestli půjdeme do opozice.

Pokud bychom měli ministerstva v naznačeném poměru 2:1, nemá smysl cokoliv řešit, spolupráce pokračuje dál korektně, akorát podporu našim ministrům zajišťují poslanci STAN.

Mohla by existovat vnitřní dohoda mezi Piráty a STAN, že tohle rozdělení ministrů bude fungovat do té doby, dokud s tím bude nadpoloviční většina poslanců STAN souhlasit. Až se stane, že s tím souhlasit nebudou, v ten moment PirSTAN končí a Piráti jdou do opozice. Mohlo by to být možná za rok, možná za dva, až se vyčerpají společná témata, na kterých je v PirSTAN shoda.

Řešení dle mého názoru tedy je zůstat v koalici, ale v rámci spravedlnosti chtít více ministrů odpovídající volebním základnám obou stran.

Pokud nebude STAN souhlasit, odejít buď do opozice rovnou s tím, toto rozdělení moci není pro voliče Pirátů spravedlivé. Nebo zůstat v koalici s jedním nebo dvěma ministry, ale pouze po omezenou dobu (0,5 až rok), dokud se nevyčerpají zásadní témata, pak se omluvit a jít do opozice, protože setrvání v koalici PirSTAN s jedním ministrem po celou dobu trvání vlády je politická sebevražda Pirátů.

Jentak mimochodem, jak Babiš vyčítal Bartošovi a Fialovi, že ekonomice nerozumí, protože nejsou ekonomové, tak Babiš jí taky nerozumí, protože je komunistický ekonom. Inflace nepřejde rychle, bude mít značnou setrvačnost. Po roce, až odejde euforie lidí z toho, že Babiš není u moci, přijde vystřízlivění lidí, že se toho tolik nezměnilo. Ten okamžik přijde, vždycky přišel, všude na světě. Okénka vstupu do opozice z nějakého důvodu v budoucnu budou. Budou přicházet každý půlrok.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Michal.Soltys, Karel.Nejedlik, Daniela.Weissova, Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 445
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1890 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Stanislav.Klat píše: 11 říj 2021, 13:15

Myslím si, že nastal čas pro reformaci našeho fóra. Neříkám, že se máme ukrýt úplně, ale otvírat například pouze odhlasovaná témata, která lze brát za východiska, politiku strany. Chápu, že je fórum jedním z našich základních pilířů, ale když vidíme jak některé extrémní názory, které, byť jsou absolutně marginální uvnitř strany, dokáží plnit titulní strany médií a udělat antikampaň... Myslím, že je načase reforma.

Během této kampaně mi u našeho rodinného domu jednou banner roztrhali, podruhé zničili plot i s bannerem a pořád mě lidi konfrontují s těma hoaxama, jejichž velká část má, priznejme si to, kořínek zde na fóru...

Ve skutecnosti ty nejvic propirany veci (z posledni doby treba Frantovo berlinsky referendum nebo treba Dostalovo ockovani) vubec nepochazi z fora. A odpovida tomu, ze jsme proste demokraticka strana a lidi tu maj nazory. To ze politici obcas rikaji neco, na co ve strane neni konsenzus, se deje i v jinych stranach a je to normalni. Chceme v politice osobnosti, ne stranicky otroky a mluvici hlavy.
Je blby, ze u nas to (casto pravicovy) medialni diskurz bulvarizuje a tematizuje, protoze z nejakyho duvodu strasne moc chce ukazat, jak jsou ty Pirati novodoby komunisti. Ale to se fakt nevyresi uzavrenim fora.

Ja vim, ze transparence se pro vsechny ty antiBabise a statni dluh z nasi kampane uplne vytratila, ale jak chceme prosazovat transparentni stat, kdyz nechceme udzet transparentni ani vlastni stranu?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 8):
Marek.Necada, Josef.Steinbauer, Jaroslav.Kucera, Jiri.Kubalek, Ivo.Vlasaty, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, tavvva

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jan.Adam »

Lukas.Hejduk píše: 11 říj 2021, 15:05
Stanislav.Klat píše: 11 říj 2021, 13:15

Myslím si, že nastal čas pro reformaci našeho fóra. Neříkám, že se máme ukrýt úplně, ale otvírat například pouze odhlasovaná témata, která lze brát za východiska, politiku strany. Chápu, že je fórum jedním z našich základních pilířů, ale když vidíme jak některé extrémní názory, které, byť jsou absolutně marginální uvnitř strany, dokáží plnit titulní strany médií a udělat antikampaň... Myslím, že je načase reforma.

Během této kampaně mi u našeho rodinného domu jednou banner roztrhali, podruhé zničili plot i s bannerem a pořád mě lidi konfrontují s těma hoaxama, jejichž velká část má, priznejme si to, kořínek zde na fóru...

Ve skutecnosti ty nejvic propirany veci (z posledni doby treba Frantovo berlinsky referendum nebo treba Dostalovo ockovani) vubec nepochazi z fora. A odpovida tomu, ze jsme proste demokraticka strana a lidi tu maj nazory. To ze politici obcas rikaji neco, na co ve strane neni konsenzus, se deje i v jinych stranach a je to normalni. Chceme v politice osobnosti, ne stranicky otroky a mluvici hlavy.
Je blby, ze u nas to (casto pravicovy) medialni diskurz bulvarizuje a tematizuje, protoze z nejakyho duvodu strasne moc chce ukazat, jak jsou ty Pirati novodoby komunisti. Ale to se fakt nevyresi uzavrenim fora.

Ja vim, ze transparence se pro vsechny ty antiBabise a statni dluh z nasi kampane uplne vytratila, ale jak chceme prosazovat transparentni stat, kdyz nechceme udzet transparentni ani vlastni stranu?

Osobně bych se výrazně raději ptal, proč jsme ani po 4 letech nebyli schopní některé lidi naučit aspoň základnímu uvažování nad tím, co vypouštějí z pusy. Nemalé množství věcí, které nám u zejména liberálních voličů uškodily, byly naprosto zbytečné a stačila by minimální schopnost sebekontroly. Transparentní můžeme být, názorově pluralitní taky ale v tomhle prostě musíme dospět. Nejde prostě plácnout každou hovadinu. Tohle je jeden z problémů. A navíc systémový.

Než tady řešit odvolávání předsedy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 7):
Jaroslav.Kucera, Helena.Buchtova, Michal.Soltys, hoblik, tavvva, Tereza.Maskova, Anna.Ungerova
Josef.Steinbauer
Zahraniční odbor
Příspěvky: 24
Registrován: 23 říj 2017, 17:01
Profese: technik
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Josef.Steinbauer »

David.Novak píše: 11 říj 2021, 14:13

Volební výsledek koalice PirStan je dvojitý debakl:

1) 15 % pro koalici. Celkový výsledek koalice značně propadl oproti stanoveným potenciálům a cílům prezentovaným v analýze při rozhodování o společném koaličním postupu. Buď byly vstupní analýzy jednoduše chybné, nebo bylo vedení kampaně extrémně špatné. Rozhodování CF ve volbě o postupu ve volbách bylo ovlivněno jednostrannými a nesprávnými informacemi, které predikovaly nereálný výsledek. Jak by se rozhodlo CF, kdyby vědělo, že v koalici budeme mířit na 15 %, resp. kdyby bylo toto riziko dostatečně vyzdvihnuto?

2) 4 poslanci Pirátů Propad zastoupení Pirátů ve Sněmovně se zapíše do učebnic politologie. Značně byl podceněn význam kroužkovacího systému, který není zrovna příznivě nakloněn koalicím, a nebyl vysvětlen členům natož voličům. Ve volbách 2017 je vidět obrovský rozdíl v kroužkovací náladě voličů STAN a Pirátů, přesto tento kruciální argument nebyl zahrnut do prvního odstavce oponentury ke společnému postupu, resp. ke koaliční smlouvě a dalším prováděcím předpisům (aneb k celkovému modelu koalice).
..............

Čekal jsem po volbách, že se vytvoří přímo vlákno ohledně výsledku voleb, ale když už se to začalo probírat ve velkém v tomto vlákně tak k tomu mám následující:
Ano 15% pro koalici PirStan to je opravdu málo a především mělo být varováním pokles preferencí od jara a tomu se měla přizpůsobit kampaň, která, jak už to bylo několikrát zmiňováno, nebyla alespoň posledního půl roku výrazná a nebyla vedená dobře. (viz. jiná vlákna)
Ano 4 poslanci z 22 je velký propad a kroužkování je něco s čím se určitě mělo počítat. Ale zde bych chtěl upozornit na jednu věc. Osobně jsem se ptal lidí v širším okolí o kterých vím že byli proti Babišovi jak volili a i ti co chtěli volit Piráty nakonec volili SPOLU a nebo když už volili PirStan tak kroužkovali STAN. CO je k tomu vedlo? Nebylo to tím že by uvěřili hnojometům Babiše, ale částečně kvůli tomu jak se někteří "vysoce postavení" Piráti vyjadřovali do médií (těch přešlapů bylo víc). A také kvůli tomu, že Piráti po spojení se STAN už nejsou ti původní Piráti a kroužkováním STAN chtěli ukázat svoji nespokojenost. Je zajímavé, že i je překvapil výsledek tohoto kroužkování. Tohle jsou informace z "terénu".
Asi všeobecně můžeme všichni souhlasit s tím, že je dobře, že byl Babiš odstaven, ovšem cena za to je pro Piráty obrovská. Nyní je potřebná hluboká rebereflexe a doufám že uvidíme její výsledky na CF.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Steinbauer za příspěvky (celkem 4):
Vlastimil.Bednarik, Jiri.Kubalek, Ondrej.Calovka, Anna.Ungerova
Uživatelský avatar
wrench
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 bře 2021, 14:18
Profese: student strojírenství
Bydliště: Blansko
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od wrench »

Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?
Zároveň mi nepřijde jako dobrý nápad teď vnášet rozbroje do koalice a už vůbec ne ji rozdělovat, nebylo by to fér vůči STANu ani voličům. Přechodem do opozice se také nic nevyřeší akorát kromě STANu podrazíme nohy i republice a kolegům ze SPOLU.

Tito uživatelé poděkovali autorovi wrench za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Kucera, Michal.Soltys, Andrea.Protivinska, Petr.Vileta
Discord: Wrench#9078
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Marek.Necada »

wrench píše: 11 říj 2021, 15:38

Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?

Tlačil vstup do koalice na sílu hlava nehlava a její kritiky upozaďoval. Tzv. „analýza“ postupu ve volbách předložená členům jako podklad pro rozhodování byla dost jednostranně zaujatá apod.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 9):
Adam.Cernoch, Dan.Lestina, Ivor.Kollar, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Kubalek, Ondrej.Calovka, Ondrej.Kalis, Ondra.kl
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 445
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1890 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

++ teda myšlenka, že 'předseda strany nemůže za výsledek voleb a za dopady jaký to na stranu má', je docela zajímavá a inovativní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 7):
Dan.Lestina, Jiri.Janecka, Ivo.Vlasaty, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Kubalek, David.Novak, Ondrej.Kalis

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Jiri.Kubalek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 18
Registrován: 17 zář 2019, 18:57
Profese: akademický pracovník
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jiri.Kubalek »

Josef.Steinbauer píše: 11 říj 2021, 15:23

Ale zde bych chtěl upozornit na jednu věc. Osobně jsem se ptal lidí v širším okolí o kterých vím že byli proti Babišovi jak volili a i ti co chtěli volit Piráty nakonec volili SPOLU a nebo když už volili PirStan tak kroužkovali STAN. CO je k tomu vedlo? Nebylo to tím že by uvěřili hnojometům Babiše, ale částečně kvůli tomu jak se někteří "vysoce postavení" Piráti vyjadřovali do médií (těch přešlapů bylo víc). A také kvůli tomu, že Piráti po spojení se STAN už nejsou ti původní Piráti a kroužkováním STAN chtěli ukázat svoji nespokojenost. Je zajímavé, že i je překvapil výsledek tohoto kroužkování. Tohle jsou informace z "terénu".
Asi všeobecně můžeme všichni souhlasit s tím, že je dobře, že byl Babiš odstaven, ovšem cena za to je pro Piráty obrovská. Nyní je potřebná hluboká rebereflexe a doufám že uvidíme její výsledky na CF.

Bohužel to potvrzují i moje zkušenosti. Vystupování Ivana Bartoše v TV, kdy neustále opakoval, že Piráti jsou hlavním terčem Babišovy kampaně, dost lidí znechutilo. Není to informace, kterou chtěli slyšet od kandidáta na premiéra, od člověka, který chce převzít vládu! A ano, i mě osobně někteří známí řekli, ať se nezlobím, ale že nebudou volit ufňukánky, a v lepším případě sice volili 17, ale pravděpodobně kroužkovali STAN. Prostě mediálně to stálo za prd. A jak už bylo ve fóru zmíněno, ještě větší průšvihy způsobily mediální výstupy Ondry Dostála, Ondry Profanta či Mikuláše Ferjenčíka. Takže asi tak - "hlas z terénu". Otázka je, zda ho vůbec chce uzavřená pirátská bublina slyšet.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kubalek za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Janecka, Ivo.Vlasaty, Vlastimil.Bednarik, Robert.Magni, Martin.Stanek, Karel.Nejedlik, Anna.Ungerova
Andrea.Protivinska
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 20 led 2018, 17:26
Profese: V domácnosti
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Andrea.Protivinska »

@Lukas.Dolezal jo, jasně, odvolejme Ivana. Vždyť pro vítězství ve volbách a pro Piráty udělal úplný ho.. Tvl, žádnej členskej podnět mě tak nenasral, jako tento. Respektuju tvole právo na jeho založení, ale tvůj postoj mi přijde sakra neuvážený. Hlasuju proti tvýmu podnětu.Btw, nechápu, proč tento podnět, když je v lednu CF, kde se muže každý demokraticky rozhodnout, koho chceme za predsedu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Protivinska za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jaroslav.Kucera
Počet vykřičníků je přímo úměrný vyšinutosti autora. ☺
Uživatelský avatar
Adam.Cernoch
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 196
Registrován: 08 pro 2011, 17:14
Profese: osvětlovač
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 488 poděkování
Dostal poděkování: 248 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Adam.Cernoch »

hlasoval jsem proti protože to do ledna počká, ale pak budu hlasovat proti Ivanovi v pozici předsedy - myslím že po deseti letech se prostě kapitán vyměnit musí
kdo by to měl být zatím nevím... ale doufám že se někdo schopný najde

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Cernoch za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Marek.Necada
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“