Mnohé si pamatuji. Třeba jak v roce 2010 bylo po volbách nadšení, že nenáviděný Paroubek skončil. Přišla Nečasova asociální vláda, pokusy o školné, korupce,.... Fiala je typově podobný Nečasovi, a v pozadí (a zřejmě i ve vládě) budou úplně stejní šíbři. Ve skutečnosti se vrací minulost, ale my už jsme jinde:https://www.youtube.com/watch?v=9Vr6ziI97Fo&t=4s
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Moderátor: Odbor - administrativni
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
- Jiri.Janecka, Marek.Necada, Ondrej.Calovka
-
Jiri.Janecka
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 1730
- Registrován: 13 dub 2012, 21:57
- Profese: právník
- Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
- Dal poděkování: 462 poděkování
- Dostal poděkování: 2366 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Marek.Krejpsky píše: ↑11 říj 2021, 09:09Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,
Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 5):
- Marek.Necada, Ivo.Vasicek, Marek.Krejpsky, Petr.Daubner, Ondrej.Calovka
- Vit.Jurasek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 1246
- Registrován: 24 led 2012, 16:41
- Profese: Programátor
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 8853 poděkování
- Dostal poděkování: 2402 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Jiri.Janecka píše: ↑11 říj 2021, 10:47Marek.Krejpsky píše: ↑11 říj 2021, 09:09Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,
Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.
Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 5):
- Marek.Necada, Petr.Bohacek, Petr.Vileta, YjM, Jusuf.Traore
- Marek.Krejpsky
- Člen KS Vysočina
- Příspěvky: 209
- Registrován: 20 zář 2019, 17:00
- Profese: konzultant IT
- Dal poděkování: 927 poděkování
- Dostal poděkování: 341 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Jiri.Janecka píše: ↑11 říj 2021, 10:47Marek.Krejpsky píše: ↑11 říj 2021, 09:09Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,
Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.
Křesel máme málo ale budem ve vládě, do opozice se můžem přesunout (bez vládní krize) když bude vláda k naší politice nevstřícná.
Babišova a SPD kampaň byla založena na lhaní o Pirátech - porazili jsme je a navíc je vytrolíme tím že s nima skončíme v opozici.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Polacek, YjM
-
Jiri.Janecka
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 1730
- Registrován: 13 dub 2012, 21:57
- Profese: právník
- Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
- Dal poděkování: 462 poděkování
- Dostal poděkování: 2366 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Vit.Jurasek píše: ↑11 říj 2021, 11:15Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.
Takže STAN nám sice prodal střechu nad hlavou, ale my pevně věříme, že nás bude chodit navštěvovat do starobince. Možná tak v den výplaty důchodu.
- Vit.Jurasek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 1246
- Registrován: 24 led 2012, 16:41
- Profese: Programátor
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 8853 poděkování
- Dostal poděkování: 2402 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Jiri.Janecka píše: ↑11 říj 2021, 11:19Vit.Jurasek píše: ↑11 říj 2021, 11:15Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.
Takže STAN nám sice prodal střechu nad hlavou, ale my pevně věříme, že nás bude chodit navštěvovat do starobince. Možná tak v den výplaty důchodu.
Já nepsal nic o důvěře, já psal o reakci na kroky viditelné veřejností. Aktuálně je situace takové, že "voliči rozhodli a Rakušan drží dohody a pokouší se pomoct a kompenzovat" - a taková situace je pro nás hrozně na prd.
Až bude situace "Vláda škrtá důchody na polovinu a STAn pro to zvedl ruku navzdory koaliční smlouvě" tak to bude pro nás mnohem lepší.
Nemá to co dělat s důvěrou, jen s vhodnou situací.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 3):
- Marek.Necada, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta
- Pavel.Mendl
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 127
- Registrován: 15 pro 2009, 11:31
- Profese: podnikatel v IT
- Bydliště: Rudná
- Dal poděkování: 104 poděkování
- Dostal poděkování: 236 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
1) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal. protože kdyby ano - a říkal jsem to i v on-line vstupu přímo v lednu - stačilo vydat doporučení, aby každý zakroužkoval pět (tuším, že max je pět) kandidátů na prvních pěti místech kandidátky (tedy Piráty i STAN) a toto se stát nemohlo. Návrh nebyl přijat, protože v té době už byla dohoda se STAN, že se vydá doporučení, aby nikdo nekroužkoval. Chci věřit, že to byla nedomyšlenost, nikoli úmysl.
2) Sice mi vadí, že nás to poškodilo, ale jsem raději, že nás poškodilo to, že voliči Pirátů jsou disciplinovanější než voliči STAN, než kdyby nás zvýhodnil opak. Politika se nedělá na jedno volební období.
3) A upřímně, některá naše (myslím Pirátská) mediální vystoupení byla tak slabá, že jsem jednou televizi i vypnul. Kdo by si to chtěl dohledat, tak proti Šlachtovi někdo mluvil o imigraci. Neřekl nic "nepirátského", takže nešlo (až tak) o obsah, ale šlo vytáhnout usnesení CF z 2015 a na jeho základě odstřelit všechny ty trny, které tam Šlachta dovedně dal. Prostě mluvit tak, aby nám rozuměli i jiní voliči než "ajťáci". Říci třeba "Trváme na stanovení jasného právního rámce, který rozdělí imigranty na ekonomické+oportunistické a skutečně ohrožené a první dvě skupiny nevpouštět nebo vracet. A pro tu třetí stanovit jasná pravidla, protože někdo, kdo prchá před ohrožením, by neměl mít problém s tím se zavázat, že bude dodržovat právní řád a společenské zvyklosti země, která mu poskytne útočiště. Ve skutečnosti dnes toto nikde není právně zakotveno a my se postaráme, aby se tak stalo. Tak budou mít jistotu jak opravdoví ohrožení imigranti tak naši občané." A bylo by...
Z mé sociální bubliny mám celou řadu zpětných vazeb, že to nám to lidé "hodili". ale spíš proto, že mě znají a kdyby se rozhodovali podle našich mediálních vystoupení, nevěřili by nám.
Pojďme tedy využí obrovské výhody (a vím co říkám) toho, že nemusíme táhnout velký podíl na nevděčné a nepopulární vládní koalici, přeskupme se a naučme se myšlenky (které máme dobré) prezentovat tak, aby nám rozuměl i "běžný volič TM".
Shrnuto: berme kroužkování a Babišovu kampaň jen za 50% neúspěchu a politickou i mediální nezkušenost za druhých 50%, která jsou naše (což je výhoda: čti která můžeme snadno zlepšit).
4) Jestli někdo vystupoval kultivovaně a odvedl pořádný kus práce jak mediální tak manažerské, je to Ivan. Bez něj (ale samozřejmě i dalších lídrů kolic) a opět vím, co říkám, by tady další 4 roky vládl Babiš. Takže na Ivana nesahat!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvek:
- Petr.Polacek
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Vit.Jurasek píše: ↑11 říj 2021, 11:15Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.
Klidně můžeme skončit v opposici už v celku raném stadiu s tím, že snaha byla, ale nenašli jsme s ODSTOPKDU programovou shodu na vládě. To nám pak těžko někdo může vyčítat. Dost to záleží na tom, jaké programové kosti nám pravice bude ochotna předhodit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
- Vit.Jurasek, Ondrej.Profant
Долой царя!
-
Jiri.Janecka
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 1730
- Registrován: 13 dub 2012, 21:57
- Profese: právník
- Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
- Dal poděkování: 462 poděkování
- Dostal poděkování: 2366 poděkování
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Pavel.Mendl píše: ↑11 říj 2021, 11:311) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal.
Řekněme si na rovinu, že počítal. A nesnaž se schovat vlastní zaslepenost (o tebe ale nijak nejde) za ostatní!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 4):
- Marek.Necada, Vit.Jurasek, Ivo.Vasicek, Vlastimil.Bednarik
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Pavel.Mendl píše: ↑11 říj 2021, 11:311) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal.
viewtopic.php?p=721983#p721983 - tohle vlákno, kolem sedmé stránky a dál. Ano, neříkala to žádná z model, tak se to odignorovalo.
A pak mi nedá necitovat tohle:
Ludek.Blaha píše: ↑02 led 2021, 01:35V každém případě ustanovení, že se nebude nabádat ke kroužkování a tím je problém vyřešen, považuji za když ne hloupé, pak jistě až úsměvné.
Autor je buď slastně naivní nebo nezřízeně vychytralý. Budu se divit, jestli si právě na tomto mediální mágové nezgustnou, jakože Piráti jsou trdla.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
- Dan.Lestina, Petr.Daubner, YjM, Ondrej.Calovka
Долой царя!