Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Mnohé si pamatuji. Třeba jak v roce 2010 bylo po volbách nadšení, že nenáviděný Paroubek skončil. Přišla Nečasova asociální vláda, pokusy o školné, korupce,.... Fiala je typově podobný Nečasovi, a v pozadí (a zřejmě i ve vládě) budou úplně stejní šíbři. Ve skutečnosti se vrací minulost, ale my už jsme jinde:https://www.youtube.com/watch?v=9Vr6ziI97Fo&t=4s

Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 11 říj 2021, 11:15, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Janecka, Marek.Necada, Ondrej.Calovka
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Marek.Krejpsky píše: 11 říj 2021, 09:09

Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,

Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Ivo.Vasicek, Marek.Krejpsky, Petr.Daubner, Ondrej.Calovka
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Jiri.Janecka píše: 11 říj 2021, 10:47
Marek.Krejpsky píše: 11 říj 2021, 09:09

Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,

Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.

Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Petr.Bohacek, Petr.Vileta, YjM, Jusuf.Traore
Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 209
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 927 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Jiri.Janecka píše: 11 říj 2021, 10:47
Marek.Krejpsky píše: 11 říj 2021, 09:09

Především však se musíme všichni Piráti z krizového vývoje poučit, vrátit se na zem z ideologických výšin, a najít politický realismus a pragmatismus - komunální volby za rok budou pro stranu velmi důležité,

Jenže politický realismus a pragmatismus velí jít do opozice. Marginální strana ve vládě s asociálním přístupem, má jakou budoucnost...?
A to že Rakušan nás teď "drží" je taky jenom pragmatismus. Kdybychom teď řekli, že nás podvedli a bouchli dveřmi, tak to má nějaký význam. Ale když to budeme říkat za půl roku, tak budeme směšní.
Samozřejmě, že si teď Ivana šamponují, protože nemohou připustit ani možnost, že by ANO mohlo slepit vládu. Protože kdybychom odešli hned, tak by Babiš mohl říct aha, už se perou... Ale jakmile dají vládu dohromady, tak naše hlasy nebudou mít cenu ani pro vládu ani pro opozici.

Křesel máme málo ale budem ve vládě, do opozice se můžem přesunout (bez vládní krize) když bude vláda k naší politice nevstřícná.

Babišova a SPD kampaň byla založena na lhaní o Pirátech - porazili jsme je a navíc je vytrolíme tím že s nima skončíme v opozici.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvky (celkem 2):
Petr.Polacek, YjM
.
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Vit.Jurasek píše: 11 říj 2021, 11:15

Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.

Takže STAN nám sice prodal střechu nad hlavou, ale my pevně věříme, že nás bude chodit navštěvovat do starobince. Možná tak v den výplaty důchodu.

Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Jiri.Janecka píše: 11 říj 2021, 11:19
Vit.Jurasek píše: 11 říj 2021, 11:15

Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.

Takže STAN nám sice prodal střechu nad hlavou, ale my pevně věříme, že nás bude chodit navštěvovat do starobince. Možná tak v den výplaty důchodu.

Já nepsal nic o důvěře, já psal o reakci na kroky viditelné veřejností. Aktuálně je situace takové, že "voliči rozhodli a Rakušan drží dohody a pokouší se pomoct a kompenzovat" - a taková situace je pro nás hrozně na prd.
Až bude situace "Vláda škrtá důchody na polovinu a STAn pro to zvedl ruku navzdory koaliční smlouvě" tak to bude pro nás mnohem lepší.
Nemá to co dělat s důvěrou, jen s vhodnou situací.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Pavel.Mendl »

1) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal. protože kdyby ano - a říkal jsem to i v on-line vstupu přímo v lednu - stačilo vydat doporučení, aby každý zakroužkoval pět (tuším, že max je pět) kandidátů na prvních pěti místech kandidátky (tedy Piráty i STAN) a toto se stát nemohlo. Návrh nebyl přijat, protože v té době už byla dohoda se STAN, že se vydá doporučení, aby nikdo nekroužkoval. Chci věřit, že to byla nedomyšlenost, nikoli úmysl.

2) Sice mi vadí, že nás to poškodilo, ale jsem raději, že nás poškodilo to, že voliči Pirátů jsou disciplinovanější než voliči STAN, než kdyby nás zvýhodnil opak. Politika se nedělá na jedno volební období.

3) A upřímně, některá naše (myslím Pirátská) mediální vystoupení byla tak slabá, že jsem jednou televizi i vypnul. Kdo by si to chtěl dohledat, tak proti Šlachtovi někdo mluvil o imigraci. Neřekl nic "nepirátského", takže nešlo (až tak) o obsah, ale šlo vytáhnout usnesení CF z 2015 a na jeho základě odstřelit všechny ty trny, které tam Šlachta dovedně dal. Prostě mluvit tak, aby nám rozuměli i jiní voliči než "ajťáci". Říci třeba "Trváme na stanovení jasného právního rámce, který rozdělí imigranty na ekonomické+oportunistické a skutečně ohrožené a první dvě skupiny nevpouštět nebo vracet. A pro tu třetí stanovit jasná pravidla, protože někdo, kdo prchá před ohrožením, by neměl mít problém s tím se zavázat, že bude dodržovat právní řád a společenské zvyklosti země, která mu poskytne útočiště. Ve skutečnosti dnes toto nikde není právně zakotveno a my se postaráme, aby se tak stalo. Tak budou mít jistotu jak opravdoví ohrožení imigranti tak naši občané." A bylo by...
Z mé sociální bubliny mám celou řadu zpětných vazeb, že to nám to lidé "hodili". ale spíš proto, že mě znají a kdyby se rozhodovali podle našich mediálních vystoupení, nevěřili by nám.
Pojďme tedy využí obrovské výhody (a vím co říkám) toho, že nemusíme táhnout velký podíl na nevděčné a nepopulární vládní koalici, přeskupme se a naučme se myšlenky (které máme dobré) prezentovat tak, aby nám rozuměl i "běžný volič TM".
Shrnuto: berme kroužkování a Babišovu kampaň jen za 50% neúspěchu a politickou i mediální nezkušenost za druhých 50%, která jsou naše (což je výhoda: čti která můžeme snadno zlepšit).

4) Jestli někdo vystupoval kultivovaně a odvedl pořádný kus práce jak mediální tak manažerské, je to Ivan. Bez něj (ale samozřejmě i dalších lídrů kolic) a opět vím, co říkám, by tady další 4 roky vládl Babiš. Takže na Ivana nesahat!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvek:
Petr.Polacek
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Marek.Necada »

Vit.Jurasek píše: 11 říj 2021, 11:15

Já si teda myslím opak: pokud bouchneme do stolu teď dokud STAN drží dohody, budeme za sráče my a Rakušan za odmítnutého dobrodince (zatím well played). Pokud za tři měsíce, kdy STAN poprvé poruší dohodu tím, že protlačí něco co jde proti společnému programu, tak to můžeme hrát na rovnou páteř my a odejít s tím že taková zvěrstva podporovat nemůžem.

Klidně můžeme skončit v opposici už v celku raném stadiu s tím, že snaha byla, ale nenašli jsme s ODSTOPKDU programovou shodu na vládě. To nám pak těžko někdo může vyčítat. Dost to záleží na tom, jaké programové kosti nám pravice bude ochotna předhodit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Ondrej.Profant
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Pavel.Mendl píše: 11 říj 2021, 11:31

1) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal.

Řekněme si na rovinu, že počítal. A nesnaž se schovat vlastní zaslepenost (o tebe ale nijak nejde) za ostatní!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Vit.Jurasek, Ivo.Vasicek, Vlastimil.Bednarik
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

Příspěvek od Marek.Necada »

Pavel.Mendl píše: 11 říj 2021, 11:31

1) Řekněme si na rovinu, že s takhle velkým kroužkováním nikdo nepočítal.

viewtopic.php?p=721983#p721983 - tohle vlákno, kolem sedmé stránky a dál. Ano, neříkala to žádná z model, tak se to odignorovalo.

A pak mi nedá necitovat tohle:

Ludek.Blaha píše: 02 led 2021, 01:35

V každém případě ustanovení, že se nebude nabádat ke kroužkování a tím je problém vyřešen, považuji za když ne hloupé, pak jistě až úsměvné.
Autor je buď slastně naivní nebo nezřízeně vychytralý. Budu se divit, jestli si právě na tomto mediální mágové nezgustnou, jakože Piráti jsou trdla.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Petr.Daubner, YjM, Ondrej.Calovka
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“