Komunální volby 2022

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunální volby 2022

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Ahoj slovácké Pirátky a Piráti,

zahajuji tady téma přípravy komunálních voleb, které proběhnou v příštím roce 2022. Prosím uvádějte sem svůj zájem kandidovat za Piráty nebo s podporou Pirátů. Já sem dám souhrnný materiál, který mám zatím od měst a obcí okresů Břeclav a Hodonín, kde víme, že bychom se v nějaké formě měli ucházet o křesla v místních zastupitelstvech.

Děkuji a těším se na hojné a silné pirátské kandidátky! :mrgreen:

  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2022

Příspěvek od Michal.Svagerka »

tu dávám nápady od jednotlivých členů na akce v rámci komunálních voleb:
Břeclav:
Dobré ranko. 31. 12. chystáme na pěšce v Břeclavi “Silvestrovskou polévku pro všechny”. Je to takové moje miminko a zjistila jsem, že nebýt roku, kdy akce neproběhla v mé režii, to bude už šestý ročník! 😳 Koncept jednoduchý: teplá silvestrovská polévka a čaj úplně pro všechny, kdo jsou kolem. Primární cílovkou jsou samozřejmě lidi bez domova, ty zvu extra pozvánkou přímo pro ně prostřednictvím sociálních služeb v BV a okolí, nemám ale ráda označováni a rozlišování kdo tu polévku “potřebuje” a kdo ne, proto ji každoročně nabízíme opravdu široké veřejnosti, sejde se vždycky hromada známých a je to fajn akce. 🙂 proč o tom mluvím, letos se na plakátě objeví Pirátské logo, náklady (které jsou opravdu v řádu stokorun) pujdou taky za Pirátama, plakát nám dělá @Aleš. Muj dotaz zní, zdali byste se do toho chtěli zapojit i jako lidi, tzn čtvrtek 30. 12. vaříme, pátek 31. 12. vydáváme. Předtim možná ještě nějaké organizační práce, za ty roky už to mám ale poměrně vychytané, není toho moc. Udělala bych pak extra pracovní skupinu kdo by chtěl být u toho a přiložit ruku k dílu. 🙂 Lidi s potravinářákem vítáni x2. Po akci proběhne něco bobřího u Dyje, to už asi víte vy, takže bysme tam akorát převezli tu polévku a dali si chvilku oraz někde v teple.

Vracov:
Mám pro vás tip na jarní akci pro veřejnost. V Kunovicích je pobočka Výzkumného ústavu lesnictví a pěstují tam sazenice vrb. Dnes mi říkali, že tam mají velký nadbytek včelařských vrb a na jaře se jich budou zbavovat. Co neprodají, půjde spálit, takže když bude mít někdo zájem, bude to k mání zadarmo. Vysázení vrb pro včely třeba ve spolupráci s místními včelaři podle mě může udělat dobrou reklamu.

Dubňany:
10.1.2022 promítání filmu Spící město za účasti režiséra Dana Svátka a kameramana Kuby Šimůnka na KD Dubňany.

  • food truck u koupaliště
  • pěší výšlap po zaniklých obcích v okolí Dubňan i s historickým výkladem
  • předvánoční noviny o aktivitách zastupitelů za DS
  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Martina.Hanackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 270
Registrován: 09 led 2021, 11:01
Bydliště: Břeclav (Ladná)
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2022

Příspěvek od Martina.Hanackova »

Ahojte,
kdo může a chce, hlaste se mi na tu Silvestrovskou polévku v Břeclavi. Vaříme ve čtvrtek 30.12., výdej bude na Silvestra od 12 do 17 hodin. Ještě zvažuju spojit to s výběrem teplého oblečení, jeden rok jsem to měla s akcí spojené a došlo hodně lidí. K tomu ale budu potřebovat víc lidí, takže to rozseknu až dle toho, kdo se mi nahlásí. :) Jinak aktuálně sháníme tyto věci: velký hrnec (aspoň 20 litrů), stoly - třeba 2 pivní sety, misky/hluboké talíře a lžičky, hrnky (nebude žádné jednorázové nádobí, každoročně to těm lidem půjčuju a osvědčilo se to).

Ohledně dalších akcí si dáme vědět, teď je aktuální akorát ta polévka. Jsem generátor nápadů a pravděpodobně to ani do těch voleb nestihneme všecko udělat. :D

Martina Hanáčková
OFFTOPICPKS JmK, PMS Slovácko, superschopnosti: cestování v čase, čtení myšlenek, nepotřeba spánku
martina.hanackova@pirati.cz, +420 721 487 997

Uživatelský avatar
Zbynek.Nemecek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 67
Registrován: 28 dub 2020, 22:00
Profese: Starosta Prušánek
Bydliště: Prušánky (okr. Hodonín)
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2022

Příspěvek od Zbynek.Nemecek »

Ahoj,

v pondělí 7. února 2022 to bude 100 let od narození básníka Jana Skácela ve Vnorovech. Pro nás jihomoraváky je to skvělá příležitost k nějaké připomínce - ať už streetart s veršema nebo veřejná čtení. Vhodné taky na spolupráci se školami.

Něco podobného už dělali v Břeclavi na gymplu @Petr.Vlasak

Martina.Hanackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 270
Registrován: 09 led 2021, 11:01
Bydliště: Břeclav (Ladná)
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2022

Příspěvek od Martina.Hanackova »

Ahoj Piráti,
jelikož se blíží Mezinárodní den Romů (pátek 8. 4.), říkala jsem si, že bychom mohli uspořádat něco i za Piráty. V našich řadách Romy máme a zároveň je nám toto téma blízké i programově. Sešla jsem se dneska s Alčou Gronzíkovou z IQ Roma servis, bavily jsme se o jejich plánech, jelikož každý rok za IQčko něco organizují. Letos budou dělat pod záštitou města akci na Cyklosféře. Jelikož mají program cca do 19 hodin, napadlo nás, že bychom mohli tento den uzavřít koncertem romské kapely. S naší participací na oslavách nemají problém, naopak si myslíme, že by to bylo hezké uzavření toho dne.

EDIT: teď mě ještě napadlo vyměnit koncert za Pirátský kvíz, finančně míň riziková věc, pravděpodobně organizačně náročnější.

Doproberem to večer na schůzi, jenom jsem chtěla, ať je to někde zaznamenané. Jakékoliv návrhy, tipy a postřehy vítány.

Zatím čau!

Martina Hanáčková
OFFTOPICPKS JmK, PMS Slovácko, superschopnosti: cestování v čase, čtení myšlenek, nepotřeba spánku
martina.hanackova@pirati.cz, +420 721 487 997

Odpovědět

Zpět na „Slovácko“