František Vosecký

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Frantisek.Vosecky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 15 led 2019, 15:24
Profese: politik
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

František Vosecký

Příspěvek od Frantisek.Vosecky »

Piráti a Pirátky, zdravím vás uprostřed horka volební kampaně,

Rád bych konečně dotáhnul můj zájem o členství v Pirátské straně ke (snad) zdárnému konci.
Zájem projevuji již delší dobu, byl jsem se již osobně představit na krajské schůzi 1. července a s Piráty z Prahy 7 dlouhodobě spolupracuji, ale finální akt dělám až nyní.
Není tomu proto, že bych snad váhal nad členstvím v Pirátské straně, jako spíš obecně nad jakýmkoli dalším anagžmá ve veřejném životě a politice. Politice se věnuji dlouhodobě, mezi lety 2010-2018 jsem byl členem Strany zelených (včetně členství v předsednictvu strany), od roku 2014 dodnes jsem zastupitelem Městké části Praha 7, kde jsem byl v minulém volebním období i členem Rady (pro udržitelný rozvoj, podporu podnikání a zdravotnictví). Vývoj národní politiky v posledních letech mě natolik znechucuje, že jsem měl výrazné nutkání strčit hlavu do písku a na všechny veřejné politické aktivity se vykašlat.
Nicméně když jsem nyní vážně přemýšlel nad tím, zda v případě nedobrého výsledku voleb a následné další vlády A.Babiše (nedejbože např. s Okamurou) neopustím zemi a nepřestěhuju se do Německa, došel jsem k tomu, že chci zůstat v ČR. A jestli zde chci žít, budu muset pracovat na tom, aby se situace zlepšila. Moje motivace je pochopitelně hlavně pozitivní, nerad bych, aby to vypadalo, že důvodem k mému rozhodutí je pouze další potenciální vláda Babiše. Ať už tyto volby dopadnou jakkoli, rád bych se zapojil do fungování Pirátské strany a pomáhal v oblastech, ve kterých se cítím odborně dobře vybaven- ať už na místní, krajské, nebo celostátní úrovni.
Na Pirátech se mi líbí hlavně to, že jde o jedinou českou postrevoluční stranu- myšleno tak, že nevznikala z paradigmatu devadesátých let, ale opravdu jako nová strana, která otázky postkomunistické transoformace nemusela řešit a není jimi jakkoli zatížena. Proto z mého pohledu více než jakákoli jiná strana může skutečně řešit otázky budoucnosti, bez neustálého ohlížení zpět a bez zatížení náročným a špinavým odbodím transoformace.
Obecně se mi líbí důraz na zvětšování osobní svobody jednotlivce (myslím, že tato otázka bude v příštích desetiletích velmi velmi podstatná), široká lidská práva a spravedlnost.
Možná bych trochu vytknul pocitově nedostatečný důraz na řešení změny klimatu a udržitelný rozvoj, ale beru to jako oblast, kterou bych sám chtěl posouvat k větší důležitosti v rámci svého členství.
Aktuálně pracuji jako projektový manažer a analytik v městské společnosti Pražské služby, zabývám se zejména recyklací a prosazováním pricnipů cirkulární ekonomiky do fungování odpadového hospodářství v Praze.
Jak jsem již psal výše, jsem také zastupitelem MČ Prahy 7 za koalici Pirátů a Zelených a ve volném čase se ještě věnuji neziskové organizaci Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, v níž jsem členem správní rady (https://www.platforma8.org/).

V některých vláknech v této sekci fóra jsem zaznamenal jisotu formu dotazíku pro zájmece o členství- rád zodpovím, ale jelikož jsem viděl vícero verzí, tak poprosím případně o tu, která je dle vás aktuální :)
Rád zodpovím všechny dotazy zde, v případě, kdy by měl někdo zájem o delší rozhovor, jsem dostupný na +420703477476

Děkuji a doufám, že vám ještě stihnu pomoci k co nejlepšímu výsledku ve volbách,
František.

Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 748
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: František Vosecký

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj Franto,
to, která verze dotazníku pro zájemce o členství je aktuální, není vůbec důležité. Vyber si z nich dotazy, na které odpovíš. :)
O tvém přijetí k Pirátům bude hlasovat MS Praha 7 a věřím, že tě pogrilují důsledně.
Dan

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

David.Rauser
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 46
Registrován: 02 srp 2020, 11:17
Profese: koordinátor KS Praha
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: František Vosecký

Příspěvek od David.Rauser »

František Vosecký se stal členem na MS Praha 7, gratuluji.

Personální koordinátor KS Praha
+420 770 114 940
david.rauser@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“