Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Nominovat Petra Kocourka k volbě kandidátů do předsednictva Evropské pirátské strany?

Pro.

7
58%

Proti.

3
25%

Zdržuji se.

2
17%
 
Celkem hlasujících: 10 - Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
Petr.Kocourek
Zahraniční odbor
Příspěvky: 29
Registrován: 19 črc 2014, 22:55
Profese: Ekonom, Statistik
Bydliště: Heřmaničky & Ottawa, Kanada
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Příspěvek od Petr.Kocourek »

Vážené Pirátky a Piráti,

rád bych požádal o Vaši podporu mé kandidatury do předsednictva Evropské pirátské strany. Motivací ke kandidatuře je mi hlavně přispění k podpoře přeshraniční spolupráce mezi pirátskými a dalšími spřízněnými stranami a snaha o rozvoj výměny zkušeností a talentu. Celkově bych chtěl přispět k představení Pirátských stran jako mnohem více sjednocené politické skupiny spolupracující cílevědomě na konkrétních projektech využívající přeshraniční rozdíly jako základ pro produktivní dialog.

Nějakou dobu jsem z osobních důvodů zůstával jen jako registrovaný příznivec (hlavním důvodem bylo, že jsem žil v Kanadě a nechtěl jsem se stát členem, aniž bych věděl, že ze mě nebude jen pasivní člen strany, to by pro mě a pro celou stranu nemělo smysl), ale od dubna jsem již v procesu plného začlenění.

Dosud jsem se výrazněji zapojil především do následujících projektů:

  • Dobrovolničím v PP-EU (Working group Media and Communication). Například jsem rozpracoval návrh „PPEU Working Group Media and Communication strategy“.

  • Pro ZO jsem sepsal: Rešerše a analýzy stavu Pirátských stran – RUMUNSKO, nedávno jsem například také překládal argumentační manuál.

  • Pro resortní tým finance jsem zpracoval počáteční studii dopadu návrhu změny Horního zákona (zákon č. 44/1988).


V PPEU předsednictvu bych se rád soustředil na:

  • Rozvíjení spolupráce Pirátských stran na konkrétních tématech. Obzvláště bych chtěl vytvořit v rámci PPEU infrastrukturu a celkovou představu PPEU jako prostředníka a partnera rozvoje spolupráce mezi místními stranami. Konkrétně bych to viděl například jako vytvoření registru lidí se zájmem o přeshraniční spolupráci a seznamu témat, kterými se momentálně místní strany zabývají a rády by se dozvěděly zkušenosti z jiných stran a popřípadě i sdílely zdroje (jako např. zpracované dokumenty, návrhy…) a podobně. To by taky mohlo dál sloužit jako zdroj celkového přehledu o tématech, jakými se zabývají strany v jiných zemích. Myslím si, že stranu a celkové nastavení je mnohem lepší poznat podle konkrétních projektů a témat, na kterých pracují než jen z mediálních výstupu apod.

  • Jako čerstvý dobrovolník bych rád využil tuto zkušenost a pokusil se nabrat další dobrovolníky do spolupráce. Myslím si, že PPEU je velmi atraktivní projekt a má potenciál získat další dobrovolníky pro spolupráci a nabídnout získání zkušeností v jiném než jen v českém prostředí (se vším, co k tomu patří).

  • Rád bych taky dál aktivně podpořil kontinuitu ve snaze o další rozvoj PPEU a přiučil se z dosavadních zkušeností, především vzhledem k zapojení dalších stran a také dále podporoval rozvoj komunikace navenek.

Jinak bych chtěl hlavně nabídnout motivaci a hodně času, odpovědnosti a energie se této pozici věnovat, jak jen bude potřeba a jak si zaslouží, aby PPEU dále rozvíjelo svůj velký potenciál.

Můj profil: https://lide.pirati.cz/profil/3077/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kocourek za příspěvek:
Lukas.Dolezal
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2342
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3991 poděkování
Dostal poděkování: 3013 poděkování

Re: Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Díky Petře, že jsi do toho šel a pomáháš nám.

Jinak prosím o doplnění ankety. Vzhledem k tomu, že na úpravu příspěvku je jenom hodina, bude to muset udělat někdo, kdo má moderátorské pravomoci v této části fóra. Díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Petr.Kocourek

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Příspěvek od Marek.Necada »

Oznámení moderátora:

Anketa doplněna.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Petr.Kocourek
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petr.Kocourek
Zahraniční odbor
Příspěvky: 29
Registrován: 19 črc 2014, 22:55
Profese: Ekonom, Statistik
Bydliště: Heřmaničky & Ottawa, Kanada
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Příspěvek od Petr.Kocourek »

Lukas.Dolezal píše: 25 zář 2021, 11:32

Díky Petře, že jsi do toho šel a pomáháš nám.

Jinak prosím o doplnění ankety. Vzhledem k tomu, že na úpravu příspěvku je jenom hodina, bude to muset udělat někdo, kdo má moderátorské pravomoci v této části fóra. Díky.

Díky moc, Lukáši, za podporu a za upozornění.

Uživatelský avatar
Petr.Kocourek
Zahraniční odbor
Příspěvky: 29
Registrován: 19 črc 2014, 22:55
Profese: Ekonom, Statistik
Bydliště: Heřmaničky & Ottawa, Kanada
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kocourka do předsednictva Evropské pirátské strany

Příspěvek od Petr.Kocourek »

Marek.Necada píše: 25 zář 2021, 13:00
Oznámení moderátora:

Anketa doplněna.

Díky moc za doplnění ankety, takhle je to lepší :)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“