MF Olk-Pv 9/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 19.9.2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Prostějov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Moskal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 139
Registrován: 24 led 2019, 17:40
Profese: Konzultant ERP systémů, účetní obce
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 220 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

MF Olk-Pv 9/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 19.9.2021

Příspěvek od Ondrej.Moskal »

Svolávám veřejnou schůzi na neděle 19.9.2021 od 17:00

Místo konání: Kavárna Kinokafe70 ( v kině Metro 70)
FB: bude doplněno

Návrh programu:

Zahájení, schválení programu
Kauzy a problémy v Prostějově
Zájemci o členství
Různé
Připrava CEPPu na 28.9.
Volby 2021 - podzimní kampaň, koordinace se Starosty Prostějov -> akce 28.9.

Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

Navrhujte případně požadované body programu.
Děkuji

Místopředseda MS Prostějov, člen Finančního výboru města Prostějov, člen komise výstavby města Prostějov , člen Finančního výboru Olomouckého kraje
ondrej.moskal@pirati.cz
Názory se různí :)

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 265
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 9/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 19.9.2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Prostějov 19.09.2021 v kavárně Kino kafe 70

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=657&t=58198

Přítomní: Petr Lysek, Ondřej Moskal, Miroslav Radiměřský, Filip Pecha, Petr Pořízka, Milan Fládr

Hosté: Michal Langer, Vít Spíchal, Petra Zapletalová, Radim Zapletal

Předsedající: Ondřej Moskal
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 17:13

Program:

  1. Zahájení, schválení programu
  2. Volby 2021 - podzimní kampaň, koordinace se Starosty Prostějov -> akce 28.9.
  3. Report ze zastupitelstva
  4. Kauzy a problémy v Prostějově
  5. Zájemci o členství
  6. Připrava CEPPu na 28.9.
  7. Různé

1.
Program schválen.

2.
OM: Jak byste si to představovali s tím cvičením Jógy na akci 28.9.?
PZ: Rádi vás podpoříme, ale nejsme si jistí, jestli by tady o to byl zájem... Mohla bych každopádně říct našim lidem, aby se přidali...
OM: Máme zabraný celý ten plácek u muzea. Mohli bychom vám tam vytvořit i nějaké zázemí...
PZ: Jde jen o to, jak tam nalákat ty lidi, ale určitě bych to zkusila.
PL: Mohli bychom to pojmout i tak, že byste lidem předváděli různé druhy Jógy.
OM: Měli bychom to propagovat dopředu, aby lidi věděli, na co všechno se můžou těšit a přišlo jich dost.
PZ: Za mě je to předběžně domluvené...
OM: Dejme se termín, že to třeba do úterý dáme dohromady... A za mě je to předběžně domluvené.

3.
PL: Povedlo se konečně schválit participativní rozpočet.
FP: Co terminál na újezdě?
PL: To se tam neřešilo. KAS Centrum je taky průser a je to vymyšlené úplně nekoncepčně. Ten sál, který tam je, se jenom opraví a nijak se dispozičně nezmění, takže to bude zase nepoužitelné.
Jogín: Kdo může za to zprasení atletického stadionu?
PL: V podstatě celá ta garnitura, která tady byla minulých 20 let. Já jsem navrhoval, aby se udělal koncepce sportovišť na 15 let dopředu, ale prostě to neprošlo.

4.

-

5.
VS: Narodil jsem se v Prostějově. Od mlada mě zajímaly humanitní vědy a začal jsem se postupně zajímat i o politiku. Když jsem viděl, jak to tady vypadá pod vedením současné vlády, tak jsem si uvědomil, že bych měl pro tu společnost taky něco udělat a zapojit se nějak do veřejného dění.
OM: Proč Piráti?
VS: Líbila se mi už v minulosti aktivita Pirátů a líbí se mi jejich fungování atd.
OM: Většinou když se chce někdo stát členem, tak se s ním nějakou dobu seznamujeme a až ho poznáme, tak ho teprve přijmeme.
PL: Co se ti na Pirátech nelíbí?
VS: Zajímalo by mě jak je to s tím stavebním zákonem a bytovou politikou? Lidi mě občas konfrontují s tím, že Piráti chtějí, aby normální lidé bydleli jen ve sdílených bytech atd.
PL: Stavební zákon, který se teď schválil je strašný paskvil a ve skutečnosti lidem to stavební řízení nezjednoduší. Co se týká toho bydlení, tak to je nesmysl... Spíš je to naopak, protože teď se skupují byty, které jsou dotované státem jako investiční. Řešení jsou různá, ale podle mě je nejlepší to řešit podobně jako ve Vídni. Každopádně přemýšlí
VS: Na Pirátech se mi líbí, že jsou progresivní. Přijde mi, že zbytek politického spektra by udělal ve spoustě otázek nejraději krok zpět a Piráti jdou s dobou.
OM: Chtěl by ses někdy vrátit po škole do Prostějova?
VS: V současném stavu určitě ne... Přijde mi, že to není moc město pro mladé.
FP: Já jsem trochu starší, než ty, ale taky tady nemám moc možností k vyžití a chápu tě.
MR: Co bys chtěl dělat po těch právech?
VS: Pracovat ve státní správě a snažit se to nějak pozitivně ovlivnit. A v budoucnu jít případně i přímo do politiky.

6.
OM: Musíme CEPP na toho 28.9. nějak připravit, protože teď je tam bordel. Měli bychom se tam potkat někdy předtím... Třeba už okolo desáté a pak bychom si společně zašli na oběd a obecně to tam pořádně uklidili.
PL: Měli bychom tam udělat nějakou tu otevírací dobu, ale nemůžu zaručit, že tam budu moct být v ten čas vždycky na 100%.
ML: Zajistím vám nějakou smyčku s našimi krajskými volebními videi.
PP: Mohli bychom tam pouštět i nějaké fotky z malování atd.

ÚKOLY: Sraz v 10:00.

Michal: Zaúkolovat Pepu Indru, aby vytvořil smyčku volebních videí.

Bylo by dobré, aby každý roznesl co nejvíce novin.

7.
Volná diskuse.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Prostějov“