Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět

Podporuji nominaci Gabriely Macečkové na pozici předsedkyně/místopředsedkyně MS

Ano

11
69%

Ne

5
31%

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 16 - Celkem hlasů: 16

MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od MarianB »

Ahoj lidi,

byť jsem jen hostujícím členem vašeho MS, dovolím si vstoupit do probíhající volby předsednictva s nominací @Gabriela.Maceckova Gabku vnímám jako aktivní členku, která by se podle mně do PMS velmi hodila.

Nominaci navrhuji na pozici předsedkyně, případně místopředsedkyně a ponechávám na Gabčině zvážení zda a na jakou pozici jí případně příjme OFFTOPICVnímám jako určitý problém, že pokud je nominace navržena výslovně na místopředsedu, je kandidátovi ztížena (byť neúmyslně) možnost ucházet se o post předsedy.

Pozn.: jakožto hostující člen bez hlasovacího práva v personálních věcech nominaci pouze zakládám, ale nehlasují o ní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi MarianB za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Gabriela.Maceckova

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Vážení členové MS,

předně mi dovolte, abych poděkovala Marianovi za nominaci. Děkuji Mariane, velmi si ji od tebe vážím. 😊
Dále bych chtěla poděkovat vám všem za podporu. Vnímám to, jako ohromný projev důvěry. S funkcemi se vždy nese i velká odpovědnost a tohle volební období bude pro budoucí členy předsednictva našeho místního sdružení obzvláště náročné, neboť příští rok nás čekají komunální volby. Budeme skládat účty, občanům, sami sobě, ale také tyčit si nové výzvy či pokračovat v těch starých.
Přestože je to obrovský závazek, rozhodla jsem se do toho jít a přijmout nominaci. Netroufám si však kandidovat na post předsedkyně, proto se budu ucházet pouze o post místopředsedkyně.

Brzy se rozepíšu podrobněji o své představě o budoucím směřování MS.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 3):
MarianB, Pavlina.Polaskova, Michal.Najvarek
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj,

předkládám hlavní okruhy, o které bych se já osobně chtěla nejvíce zasadit. Nejdůležitější pro mě je dobrá nálada v místním sdružení a týmová spolupráce. V tomto duchu předkládám i svou vizi.

zde je můj profil: https://lide.pirati.cz/profil/1944/

Nováčci
Vnímám, že nově příchozí lidi, kteří se zajímají o stranu se snažíme rychle zapojovat do procesů. Zveme je na nejrůznější schůze, KETy, seznamujeme je se značným množstvím pirátských systému a nejrůznějšími komunikačními platformami. A to nemusí být pro každého úplně příjemné a můžeme je tímto přehlcením odradit.
Proto bych podporovala usměrnění tempa seznamování s vnitrostranickými procesy dané osobě a nabídla i jiné způsoby zapojování lidí, ať oni poznají nás a my zase je.

  • neformální setkání na kávu, čaj, alkoholický nápoj nebo něco dobrého k snědku
  • volnočasové aktivity v Opici, ať už hry nebo tvořivé práce
  • návštěva přednášek, debat, školení, workshopů, galerií
  • sportovní aktivity, výlety
  • návštěvy lokálních zastupitelů a představení jejich náplně práce

Chtěla bych také pokračovat v rozvoji systému mentoringu nováčků. Představovala bych si to tak, že jeden člen předsednictva by měl na starosti mentory (ostřílené členy a regp), kteří by byli k dispozici nováčkům na dotazy. Mentoři by byli dobrovolníci.

Akce
Chtěla bych navýšit počet akcí, které by pořádalo místní sdružení, ať už by to byly přednášky, workshopy, večírky nebo jiné nezávazné komornější záležitosti a to hlavně směrem k veřejnosti. S tím je také spojené dotažení Opice - například dětského koutku.
S blížícími komunálními volbami bude i na místě předávání know how v nejrůznějších oblastech, poskytneme budoucím uchazečům o politické funkce maximální přístup k důležitým informacím.
Chtěla bych pořádat i pravidelné výletní akce jak do Parlamentu ČR, tak i do Evropského parlamentu, či jiných obcí, abychom se seznámili i s jinými nápaditými řešeními nejrůznějších problémů.

Členové a regp
Vnímám potřebu, aby předsednictvo členy a regp více podporovalo a motivovalo. Chtěla bych iniciovat jakousi formu ocenění za práci, kterou v politice děláte. Není to samozřejmé, jaké ohromné množství energie a času tomu věnujete a chci, abyste věděli, že si toho všímáme a ceníme si toho.
Chtěla bych také jako místopředsedkyně MS se jednou ročně s každým individuálně setkat ať už online nebo fyzicky, abychom získali zpětnou vazbu s čím jste spokojení nebo co vám naopak vadí a mohli tak efektivně předcházet problémům, které by se nekomunikovali a pak by mohly nabobtnat v něco většího.

Komunální volby
Jak už jsem zmiňovala příští volby budou obzvláště velký oříšek. Proto se budeme muset na ně velmi pečlivě připravit.
Chtěla bych, abyste všichni měli v celém tom zdlouhavém procesu, který nás čeká, maximální podporu ve všech oblastech.
Proto chci, aby po zvolení nového předsednictva a po volbách do Parlamentu ČR, byla příprava komunálních voleb naší nejhlavnější prioritou a nenechávali nic na poslední chvíli a kampaň si tak mohli bez větších stresů maximálně užít.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 3):
Romana.Korosi, Michal.Najvarek, David.Witosz
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Ahoj,

díky za kandidátskou řeč.

Mám jednu otázku, kterou bych chtěla položit všem kandidátkám a kandidátům: jaká je časová dotace, kterou jsi schopna této funkci v případě zvolení věnovat?

Předpokládám, že všichni máte jeden "full time" úvazek (ať už to je normální práce nebo veřejná funkce) a k tomu někteří určitý počet vnitrostranických či dalších veřejných funkcí a taky nějaký osobní život (ha... ha...). V této souvislosti by mě zajímal opravdu realistický odhad toho, kolik času je schopni a ochotni funkci věnovat (a prosím vyhýbat se frázím typu "kolik bude potřeba", páč teoreticky je ten potřebný čas nekonečný).

Díky!

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Romana.Korosi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 17 led 2018, 10:48
Profese: Výkonná Asistentka
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Romana.Korosi »

Ahoj ,
díky za kandidátskou řeč, také mám otazku na všechny kandidáty.
Jak bys (nejen) systémově řešila konflikty mezi členy ?
Díky :-)

Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahoj, mám dotaz na všechny - díky za tvoji kandidátské řeč. Kandidáti do PMS se často zaměřujete hlavně na komunální volby příští rok, což bude velmi důležitá událost, ale z mé čerstvé zkušenosti místopředsedy MS, je práce v PMS hlavně o administrativě, často nudné a únavné, zabírající dlouhé hodiny nijak odměňované práce - pohovorování nových členů a RegP, řešení jejich problémů i problémů členů, řešení rozporů v MS, vnitrostranické systémy a mnoho dalšího.
Cítíš se na takovou práci, budeš mít prostor a vůli se takové práci intenzivně a dobře věnovat? Ptám se protože předseda MS není prvořadě politik, ale úředník strany, který musí svou práci pravidelně odvádět, aby MS fungovalo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Veronika.Murzynova píše: 05 zář 2021, 17:25

Ahoj,

díky za kandidátskou řeč.

Mám jednu otázku, kterou bych chtěla položit všem kandidátkám a kandidátům: jaká je časová dotace, kterou jsi schopna této funkci v případě zvolení věnovat?

Předpokládám, že všichni máte jeden "full time" úvazek (ať už to je normální práce nebo veřejná funkce) a k tomu někteří určitý počet vnitrostranických či dalších veřejných funkcí a taky nějaký osobní život (ha... ha...). V této souvislosti by mě zajímal opravdu realistický odhad toho, kolik času je schopni a ochotni funkci věnovat (a prosím vyhýbat se frázím typu "kolik bude potřeba", páč teoreticky je ten potřebný čas nekonečný).

Díky!

Ahoj Verčo, díky za otázku.

Jak jsem již zmiňovala včera na grilování, vzhledem k tomu, že jsem teď na rodičovské, tak bych se chtěla více než na politické fungování soustředit na vnitrostranickou politiku. Vnímám to tak, že je pro mě jednodušší řešit s dítětem akce, nováčky, členy, přípravu voleb než chodit fyzicky na komise, zakázky apod. A co se týče toho času, tak jsem ochotna tomu věnovat i několik hodin denně.

Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Romana.Korosi píše: 06 zář 2021, 13:51

Ahoj ,
díky za kandidátskou řeč, také mám otazku na všechny kandidáty.
Jak bys (nejen) systémově řešila konflikty mezi členy ?
Díky :-)

Ahoj Romčo, děkuji za tuto otázku, upřímně není úplně jednoduchá, ale pokusím se na ni co nejlépe odpovědět. Za mě řešení konfliktů má dvě hlavní roviny.

1. Předcházení konfliktů
V první řadě, bych chtěla problémům předcházet. V drtivé většině se jedná vždy o problém v komunikaci. V poslední době ovládnutí komunikace je zásadní a obzvláště pokud člověk je či chce být politikem. To, jakým způsobem komunikujeme výrazně ovlivňuje to, jak na nás reagují další osoby.

  • zaměření se na zvýšení komunikačních dovedností jednotlivců
  • vytváření příjemného prostředí
  • individuální rozhovory s jednotlivými členy
  • naslouchat názorům členské základny
  • informované MS, aby nikdo by neměl mít pocit, že má nedostatek informací
    atd..

2. Řešení konfliktů
Může se ovšem stát, že prevence nezabere. Pak je třeba, ten problém diagnostikovat a zjistit jeho příčinu. Je to individuální, a proto by mělo budoucí předsednictvo jasně nastavit postup při řešení konfliktů a pokud budou opravdu závažná, neostýchat se a šáhnout i po externí pomoci, například formou nějaké mediace nebo facilitace.

Na závěr si dovolím, takový kraťoučký příběh:

Setkali se dva staří soupeři – problém a řešení.
Problém se nachystal k boji, ale řešení jej klidně a bez povšimnutí obešlo a pokračovala v cestě.
„Tebe ještě neznám,“ volal za ním problém posměšně, „ale už vím, že jsi hloupé a zbabělé řešení, když se mne tolik bojíš.“
„Mýlíš se“, odpovědělo řešení, „já jsem dobré řešení, a ty mne vlastně vůbec nezajímáš. Jdu si promluvit s příčinou. S tou protivnou bábou, která mi tě poslala do cesty, abys mne zdržel.“

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvek:
Romana.Korosi
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabriely Macečkové do PMS

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Michal.Breskovec píše: 06 zář 2021, 19:27

Ahoj, mám dotaz na všechny - díky za tvoji kandidátské řeč. Kandidáti do PMS se často zaměřujete hlavně na komunální volby příští rok, což bude velmi důležitá událost, ale z mé čerstvé zkušenosti místopředsedy MS, je práce v PMS hlavně o administrativě, často nudné a únavné, zabírající dlouhé hodiny nijak odměňované práce - pohovorování nových členů a RegP, řešení jejich problémů i problémů členů, řešení rozporů v MS, vnitrostranické systémy a mnoho dalšího.
Cítíš se na takovou práci, budeš mít prostor a vůli se takové práci intenzivně a dobře věnovat? Ptám se protože předseda MS není prvořadě politik, ale úředník strany, který musí svou práci pravidelně odvádět, aby MS fungovalo.

Ahoj Michale,
ano, cítím se na takovou práci a budu mít prostor i vůli se ji intenzivně věnovat. Ráda poznávám nové lidi a obzvláště u Pirátů, takže na pohovory s nováčky se vyloženě těším. Řešení problémů jedna z mých oblíbených činností. Komplikovanější a mnohem nepříjemnější je pak řešení konfliktů mezi členy, ale i s tím počítám a hodlám tomu věnovat svou energii, protože opravdu chci, abychom byli i nadále dobrá parta lidí a neměli mezi sebou rozbroje.
Ve své profesi jsem se pracovala jako administrativní pracovník, takže mi ani nevadí se věnovat zdlouhavé administrativě či jiným rádoby „nudným“ činnostem.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Ostravsko“