[Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Místo pro členské podněty, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum v rámci Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

V návrhu usnesení jsem

Pro

10
53%

Proti

6
32%

Zdržuji se

3
16%
 
Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

[Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj Pirátky a Piráti,
prosím o hlasování v následujícím členském podnětu, který doufám zlepší komunikaci v našem krajském sdružení. Děkuji za vyjádření v anketě, za připomínky a zdůvodnění výběru konkrétní možnosti v anketě.

Návrh usnesení:

KF JmK

ukládá

PKS JmK zahájit jednání, které povede k výběru oficiální komunikační platformy (vedle https://forum.pirati.cz) a nabídne KF JmK možnosti k výběru této oficiální komunikační platformy KF.

PKS JmK zajistí přidání všech nově přijatých členů a členek do nově vybrané oficiální komunikační platformy a oznámí vybrání této komunikační platformy soukromou zprávou KF JmK na https://forum.pirati.cz.

PKS JmK zajistí, aby nově zvolená komunikační platforma byla dostupná pouze členkám a členům KF JmK.

Důvodová zpráva:

Členský podnět zakládám z důvodů nedávných zmatků ohledně členství nečlena strany ve skupině KS JmK na Signalu a nepřítomnosti části členů KF JmK v ní. Zároveň neexistuje jasný postup, jak přidávat nové členy a členky do signalových skupin. Také dochází ke komunikačním šumům, kdy existuje více komunikačních kanálů (Signal, Zulip..).

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Podnet nepodporuju, nebot nejsem presvedcen, ze potrebujeme dalsi oficialni komjnikacni platformu vedle fora. Signal i Zulip mi prijdou nevhodne.

Spis bych zvazil zformulovat nejaky uvitaci dopis/ mail s informacemi specifickymi pro kraj, s pravidelnou revizi (pololetne?), aby a) novi clenove vedeli, kde se co resi a jak se zapojit, b) stavajici clenove meli moznost si to pripomenout, pripadne meli pristup ke zmenam, ktere po nejakem obdobi neaktivity nepostrehli.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Tomas.Pastircak píše: 10 črc 2021, 12:52

Podnet nepodporuju, nebot nejsem presvedcen, ze potrebujeme dalsi oficialni komjnikacni platformu vedle fora. Signal i Zulip mi prijdou nevhodne.

Spis bych zvazil zformulovat nejaky uvitaci dopis/ mail s informacemi specifickymi pro kraj, s pravidelnou revizi (pololetne?), aby a) novi clenove vedeli, kde se co resi a jak se zapojit, b) stavajici clenove meli moznost si to pripomenout, pripadne meli pristup ke zmenam, ktere po nejakem obdobi neaktivity nepostrehli.

S částí souhlasím. Nicméně mi nepřipadá, že by současné PKS chtělo výše zmíněnou situaci řešit.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Vit.Fux »

Jaký by měl být vztah k TO a tomu, když se to konečně rozhýbe a začne se řešit celostranická změna platformy? A napojení na pirateID?

Já z tohohle mám divný pocit nekonzistence. Přijde mi v pohodě říct, že chceme být pokusní králíci a vyzkoušet na sobě alternativy, ale trochu se bojím toho, abysme nezačali a nepodporovali rozpad strany na X nepropojených systémů.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Vit.Jurasek píše: 13 črc 2021, 09:32

Jaký by měl být vztah k TO a tomu, když se to konečně rozhýbe a začne se řešit celostranická změna platformy? A napojení na pirateID?

Já z tohohle mám divný pocit nekonzistence. Přijde mi v pohodě říct, že chceme být pokusní králíci a vyzkoušet na sobě alternativy, ale trochu se bojím toho, abysme nezačali a nepodporovali rozpad strany na X nepropojených systémů.

Díky za koment. Nekonzistence v tom je, protože to bohužel centrálně není řešeno a komunikuje se i po Facebooku, WhatsAppu.. Souhlasím, že napojení na PirateID by bylo žádoucí.

IMHO nejde o to být pokusní králíci v situaci, kdy de facto už tyto komunikační skupiny v rámci vnitrostranické komunikace existují, ale nejsou oficiální. IMHO rozpad strany na X nepropojených systémů už také existuje, viz. např. facebookové skupiny jako "Hard core pirates Prague (tajná)".

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

anonym99090
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 20 říj 2017, 23:35
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od anonym99090 »

Ok, tak se přiznám, že ten vetřelec na neoficiální platformě Signal - KS JmK jsem byl já. Z toho důvodu se účasti v hlasování zdržuji a myslím, že to je otázka spíše pro členy.

Do skupiny jsem se přidal sám, neboť mi bylo vysvětleno, že Pirát není jen ten, kdo je člen, ale i každý RegP s tím, že možnosti RegP od členství se významně neliší z hlediska komunikace. Pirátské strany jsem si vždycky vážil kvůli tomu, že je budována transparentně, odspoda a je tvořena množstvím dobrovolníků. Očekával bych tudíž, že se nebudou podobné skupiny uzavírat pouze pro členy, ale přinejmenším budou přístupné i RegP. S veškerými informacemi, které jsem získal jsem naložil s nejlepším vědomím a svědomím a byla to skvělá příležitost poznat ostatní členy KS.

Co se týče návrhu:
1.) Je otázka, zda je to dobře nebo špatně, že se využívají pro komunikaci různé platformy. Je nutno se rozhodnout, zda chceme jít cestou centralizace nebo decentralizace. V případě, že centralizace, pak je návrh cesta správným směrem. Jestliže decentralizace, pak je správným směrem spíš seznam platforem, zprocesování onboardingu a sestavení doporučení pro všechny KS a MS, kde budou tato doporučení aplikována na dobrovolné bázi.

2.) Využívání podobných komunikačních kanálů snižuje transparenci ve straně, což vnímám negativně. Poohlížel bych se spíše po modernějších alternativách k Pirátskému fóru (phpBB).

3.) Pokud by se volila nějaká platforma, pak bych volil spíše Matrix, kde by bylo možné zprocesovat i vlastní identity management. Jedná se zároveň o interoperabilní řešení.

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 504
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 535 poděkování
Dostal poděkování: 654 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Jan.Wagner »

Nevím, jestli s tím PKS něco zmůže, ale pokud jde o přidávání nových členů na Signal, tak na to můžeme vymyslet nějakej proces ala kdo, kdy a jak to bude dělat.

Do teď na to žádnej ofiko proces nastavenej nebyl.

Jinak strana už dávno rozpadená na skupinky je, to je realita. Já osobně jsem v zájmu zachování duševního zdraví pro co nejméně aplikací a platforem.

Миру мир!

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Není Zulip oficiální pirátskou platformou? Ten akceptuji, co ae týče Signalu, přijde mi to zbytečné.

Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Jiri.Kaderavek píše: 15 črc 2021, 18:10

Není Zulip oficiální pirátskou platformou? Ten akceptuji, co ae týče Signalu, přijde mi to zbytečné.

Na Zulipu je tento kanál, nicméně je nepoužívaný a několik členů se vyslovilo proti Zulipu kvůli mobilní aplikaci nebo nepřehlednosti. Nicméně už teď je na Zulipu plno odborů (Zahraniční odbor) a týmů (a některé diskuze probíhají jenom tam). Také záleží, jak jsou ty kanály uspořádány, v některých je těžký se vyznat, v některých ne :).

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

anonym99090
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 20 říj 2017, 23:35
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od anonym99090 »

Lukas.Dolezal píše: 15 črc 2021, 21:36
Jiri.Kaderavek píše: 15 črc 2021, 18:10

Není Zulip oficiální pirátskou platformou? Ten akceptuji, co ae týče Signalu, přijde mi to zbytečné.

Na Zulipu je tento kanál, nicméně je nepoužívaný a několik členů se vyslovilo proti Zulipu kvůli mobilní aplikaci nebo nepřehlednosti. Nicméně už teď je na Zulipu plno odborů (Zahraniční odbor) a týmů (a některé diskuze probíhají jenom tam). Také záleží, jak jsou ty kanály uspořádány, v některých je těžký se vyznat, v některých ne :).

Souhlasím s tím, že Zulip je velmi nepřehledný a neoplývá zrovna nejlepším UI. Na mobilu není moc použitelný.

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty JmK“