Tragikomická, ale životu lámající absurdita

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.


Pravidla fóra

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.

Ihor
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Tragikomická, ale životu lámající absurdita

Příspěvek od Ihor »

Dobrý den. Velmi se mi líbil váš projekt a také jsem chtěl poskytnout vám zajímavé informace týkající se nelogické a diskriminační politiky české vlády.
V souvislosti s „koronakrizou“ nebyla studentům jazykových škol vydávána víza (i když byla schválená a lidé čekají už více než půl roku), nejprve z důvodu „nouzového stavu“, poté „protože čeští studenti nechodí na vysoké školy, cizinci také nemají důvod pro přílet do České republiky." V průběhu této tragikomické, ale životu lámající absurdity se děti snaží jet pomocí pozvánek na zkoušky na univerzity a dostávají deportace! Nyní jsou české univerzity a školy otevřené a vízový zákaz stále platí. To vyvolává otázku. Proč se víza nevydávají a na koho mají si stěžovat do soudu za diskriminační a segregační politiku a za rok života, který byl nespravedlivě odňat: na ministerstvo vnitra nebo ministerstvo zdravotnictví? Jak dlouho může tento výsměch nevinným lidem, kteří plánovali přejezd a roky si šetřili peníze na splnění svého snu o studiu na univerzitě trvat?
Úředníci zároveň uzavírají příležitosti, bez poskytování alternativ pro lidi, ale dokonce i bez logického vysvětlení svých činů. V sousedních zemích stačí provést test PCR pro pohyb pomocí bezvízového režimu, a podle zkušeností mých známých příjezd pomocí bezvízového styku mezi Ukrajinou a Českou republikou s pravděpodobností 50% ohrožuje deportaci s zákazem vstupu na 3 roky. Při tom úředníci konzulátu nazývají účel návštěvy účasti na zkouškách „zbytečným“. To je něco neuvěřitelné:
https://www.mzv.cz/kiev/cz/viza_a_konzu ... mi_cr.html
Můžu k tomu přidat, že dnes jsou možnosti cestování jako změna scén v absurdním divadle.
Stejní lidé v České republice jsou považováni za potenciálně nebezpečné, pokud cestují za účelem studia, ale okamžitě změní svůj status, pokud obdrží pracovní vízum. Stejná osoba se stejným počtem virových částic ve svých buňkách může létat do Polska bez jakéhokoli víza a tak i do Česka přes Polsko. Stejná osoba po absolvování očkování vytvořeného pomocí technologie virového vektoru s licencí bude moci cestovat po Evropské unii, ale pokud se nějaký úředník rozhodne nevydat licenci, pak osoba očkovaná prakticky stejnou vakcínou bude považována za neočkovanou a může být nucena očkovat znovu, bez ohledu na rostoucí pravděpodobnost neadekvátní imunitní odpovědi organizmu.
Na tomto pozadí nevypadá Česká republika ve svém jednání jako humánní země, a spíš jako Jihoafrická republika během času apartheidu. Mohu vás jen požádat, abyste tento problém zveřejnili, protože to může být také užitečné pro vás.

Odpovědět

Zpět na „Otevřený stát“