CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26201
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36977 poděkování
Dostal poděkování: 30118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chtěl bych mít dvě poznámky, když už jsem věnoval čas, tomu, abych to tu přečetl.

Příjde mi naprosto v pořádku, když libovolné stranické týmy diskutují nějakou celostranickou situaci a jsou jí znepokojeny (zvláště, pokud jeznepokojivá). Předpokládejme dobrou vůli a nenatírejme a netahejme tu další osoby do konfliktu. @Jan.Bednarik

Jako osoba, která má jistou praxi v odstupování z vnitrostranických voleb, bych chtěl říct, že návrhu odstoupit z volby a podpořit jiného kandidáta, i s příslibem následné spolupráce nevidím nic zásadně nemorálního, pokud by s touto dohodou bylo CF řádně předem seznámeno. Třeba se časem dočkáme i tandemových kandidatur. ("kdo bude tvůj tým?" je ve volbách poměrně běžná otázka.) @Monika.Kuncova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Sarka.Vaclavikova píše: 29 čer 2021, 21:55

@Blanka.Charvatova Blanko tady už se ale musím vymezit. Napsala jsem, že příště by to chtělo písemnou referenci pro všechny, tak mi prosím nevkladej do úst, nebo komukoliv jinému, že to tady popíráme a schvalujeme vše co se stalo bez reflexe. To není prostě pravda a raději si to přečti znovu, prosím.
Dále si myslím, že zakazovat dodavatelům pod PO vyjadřovat se ve volbě jejich šéfa/ky, by bylo velmi nešťastné. Oni nejlépe vědí, jak odbor funguje a jejich přání o způsobu pokračování by mělo být vyslyšeno, je to velmi relevantní.
Nemyslím si, že by reference na Matěje byla nějak špatná. Viz komentář @Jan.Bednarik.
Vnímám to teď spíš opačně. Trochu to tady dramatizujete, protože váš favorit získal méně hlasů a snažíte se ho teď procpat. Já osobně jsem v prvním kole volila jak Kubu, tak Matěje. Tahle vaše očerňovací kampaň na současné PO mi ale vážně vadí, a uvažuji, že to je pro mě silný důvod Matěje v druhém kole nepodpořit. Ne kvůli němu, ale kvůli lidem kolem něj.

Překvapuje mě, že nevidíš rozdíl v kvalitě a zjevnou podjatost zveřejněných referencí. V tomto případě se jednoznačně shoduji s Blankou. Bojím se, že máme větší problém, než jsem si myslela.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvek:
Jan.Halasz
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Monika.Kuncova píše: 01 črc 2021, 11:00

Myslím, že na to máme rozdílný úhel pohledu což je pochopitelné.
Den předtím jsi mi psal o možnosti, že by jeden z nás mohl odstoupit a podpořit tak jeden druhého.
Nicméně v hovoru o den později jsme již řešili konkrétně možnost mého odstoupení a možnost naší další spolupráce, přičemž jsem říkala, že si to nechám projít hlavou, jelikož nejsem člověk co jedná impulsivně.
A jelikož souzním s Pirátskými hodnotami, zdálo se mi příhodné tuto informaci sdílet i s členy celostátního fóra.

Z mého pohledu jde o velké nepochopení celé situace. Pokud diskuse kandidátů o možné budoucí spolupráci je proti pirátským hodnotám, pak pirátské hodnoty vnímám silně jinak. Právě lidé v personalistice by dle mého měli mít přesah a dokázat pragmaticky zvažovat možné varianty. Tuto volby by snad neměla být "soubojem", ale snaha o nalezení toho nejlepšího uspořádání pro celek. To je dle mého úkol personalistiky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 4):
Matej.Kubicek, Simona.Mikusova, Bohdana.Hola, Jan.Halasz
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Linda.Kasparkova píše: 29 čer 2021, 22:42

No, je z toho velký mrzení. Ověření referencí kandidátů mi přišlo jako fajn nápad. S tím, že se provedení fakt nepovedlo, souzním.

Bohužel až nyní zpětně vnímám, že jsem to měla udělat lépe, transparentněji, abych předešla těm spekulacím, že to bylo celé tendenční a podpásovka. Tohle jsem neodhadla a byla to chyba. Písemné reference, stenopis, nahrávka.. způsobů, jak to udělat líp mne (bohužel až teď) napadá mnoho.

Jen dodám, že všichni bývalí nadřízení Moniky i Matěje dostali stejné otázky (Co konkrétně u vás xx dělal/a? Jaké jsou jeho/její silné sránky? Jaké jsou jeho/její slabé stránky, v čem vidíte jeho/její rezervy? Jaké má zkušenosti s vedením týmů, jak velké týmy vedl? Jak ho vnímali jeho podřízení?). Mám ze všech rozhovorů poznámky a shrnutí jsem sepsala na základě těchto poznámek. A ano, byla chyba, že u Jakuba jsem nepostupovala stejně (protože tomu své reference napsali rovnou na fórum).

Za svým shrnutím si stojím, ale vím, že nemám jeho obsah čím podložit. Odmítám, že bych se snažila Matěje poškodit a manipulovala s referencemi v jeho neprospěch.

Asi k tomu nemám co víc napsat, vnímám to jako velké ponaučení. Hrábla jsem do něčeho velmi citlivého velmi neohrabaně a podobně zásadní kroky je opravdu potřeba si předem lépe rozmyslet.

Dovolím si zpětnou vazbu:
Zveřejnění referencí tímto způsobem považuji za velmi nevyvážené. Z důvodu:

  • nejednotné formy
  • předpojatosti některých oslovených zdrojů referencí
  • nekonzistentnosti interpretace
    Je mi to moc líto, Lindo, že to nevidíš.
Oznámení moderátora:

Uživatelka byla napomenuta za tapetování (bezprostřední přispívání více oddělených příspěvků do jednoho tématu).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvek:
Bohdana.Hola
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 383
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Kornelia.Gottmannova píše: 02 črc 2021, 12:47
Linda.Kasparkova píše: 29 čer 2021, 22:42

No, je z toho velký mrzení. Ověření referencí kandidátů mi přišlo jako fajn nápad. S tím, že se provedení fakt nepovedlo, souzním.

Bohužel až nyní zpětně vnímám, že jsem to měla udělat lépe, transparentněji, abych předešla těm spekulacím, že to bylo celé tendenční a podpásovka. Tohle jsem neodhadla a byla to chyba. Písemné reference, stenopis, nahrávka.. způsobů, jak to udělat líp mne (bohužel až teď) napadá mnoho.

Jen dodám, že všichni bývalí nadřízení Moniky i Matěje dostali stejné otázky (Co konkrétně u vás xx dělal/a? Jaké jsou jeho/její silné sránky? Jaké jsou jeho/její slabé stránky, v čem vidíte jeho/její rezervy? Jaké má zkušenosti s vedením týmů, jak velké týmy vedl? Jak ho vnímali jeho podřízení?). Mám ze všech rozhovorů poznámky a shrnutí jsem sepsala na základě těchto poznámek. A ano, byla chyba, že u Jakuba jsem nepostupovala stejně (protože tomu své reference napsali rovnou na fórum).

Za svým shrnutím si stojím, ale vím, že nemám jeho obsah čím podložit. Odmítám, že bych se snažila Matěje poškodit a manipulovala s referencemi v jeho neprospěch.

Asi k tomu nemám co víc napsat, vnímám to jako velké ponaučení. Hrábla jsem do něčeho velmi citlivého velmi neohrabaně a podobně zásadní kroky je opravdu potřeba si předem lépe rozmyslet.

Dovolím si zpětnou vazbu:
Zveřejnění referencí tímto způsobem považuji za velmi nevyvážené. Z důvodu:
- nejednotné formy
- předpojatosti některých oslovených zdrojů referencí
- nekonzistentnosti interpretace
Je mi to moc líto, Lindo, že to nevidíš.

Díky za zpětnou vazbu. Mám za to, že teď, po zahájení 2. kola, už není žádoscí to znovu otevírat, ale reakci si neodpustím.

Ty tři důvody, které jsi uvedla jsou velmi obecné a myslím, že pokud už dáváš zpětnou vazbu, měla by být konkrétní. Tedy co máš na mysli pod těmi konkrétními termíny. Přesto se pokusím reagovat na konkrétní body. Snad ji je interpretuji správně.

- nejednotná forma - Ano, to vidím a to i uvádím ve svém citovaném příspěvku, jako svůj fail. Jakubovi zdroje nedostaly stejné otázky, jako Moniky a Matěje. Plus Jakubovi zdroje psaly přímo na fórum a nemohlo tedy dojít k dezinterpretaci mým parafrázováním. Z toho mám mrzení a chápu, že to podrylo důvěryhodnosti celému počinu s referencemi.

- předpojatost některých oslovených zdrojů referencí - Zdroje referencí ani jejich předpojatost jsem neměla, jak ovlivnit. Pravděpodobně máš na mysli především to, že Jana referovala o Jakubovi a zaroveň mu vyjádřila podpor. Stejně tak Josef Bouše referoval o Monice a vyjádřil jí podporu. Zároveň je dost pravděpodobné, že i Matěj poskytl mezi referenčními kontakty své dobré známé, nebo dokonce přátele. Minimálně jeden z těch rozhovorů na mne tak působil.

- nekonzistentnosti interpretace - Tak tomu nerozumím. Máš na mysli mou interpretaci těch referencí? Pokud ano, v čem byla nekonzistentní? Jak jsem již psala v mém posledním příspěvku v tomto vlákně "Za svým shrnutím si stojím.." Jediné, čím mohu to shrnutí podložit, jsou ty poznámky z jednotlivých rozhovorů. Rozhodla jsem se to udělat, abych do téhle "kauzy" vnesla fakt co nejvíc světla. Víc pro to už bohužel udělat nemohu.

MATĚJ KUBÍČEK
Kontakt 1
Zodpovědný za tým konzultatů, kteří hledají kandidáty pro naše klienty. Plus dělal headhunting. Byl v tom velice úspěšný. Snaživý, kreativní, přemýšlí nad věcma. Občas mu ta kreativita vjede do toho, aby dělal denní věci . Vedl asi 10 členný tým. Je velice empatický, přátelský, trávil čas s podřízenými i mimo práci. Založil pár mentoringových, koučingových center. Podřízení s ním byli spokojení. Silné stránky: leadership, kreativita. Slabé stránky: ubrat na přátelském přístupu a přidat víc na profesionalismu. Má vysokou úroveň integrity, dýchá za cokoliv do čeho se dá. Je slušný. Dýchá pro firmu.
Poznámka: pán taky sympaťák, očividně s ním měl fakt jen skvělý zkušenosti. Slabý stránky úplný opak toho, jaký dojem mám z té práce u kontaktu 3.


Kontakt 2
Vedl tým recruitmentu 4-5 lidí. Matěj je srdcař, pokládá se do věcí naplno, má potřebu věci dotahovat do konce. Někdy to má nevýhody v tom, že si nenechává odstup, těžko snáší když to nevyjde. Když má k sobě parťáka, co mu umí ten odstup držet, tak to funguje. Nabíral i v zahraničí, nabíral dobře. Nebál se vybírat lidi, kteří byli lepší než on. Má potřebu vlastně zabalamutil, že jsou v podstatě ty dobrý (vysoká míra empatie atd.). Vlastně je to jít za rámec svých odpovědností - vytvářel outdoorové aktivity, zajímavé projekty - na které byl schopný si získat i finance. Z expertního pohledu ale vidí prostor pro zlepšení, neví jak dokáže lidi vést. Paní je přesvědčená, že v recruitmentu je velmi silný a procesní management mu je také vlastní. Ale administrativně a vedením lidí vidí rezervy. Při spolupráci směrem nahoru by to chtělo zapracovat (musí si držet odstup a vidět to komplexně). Potenciál ale prý má.

Kontakt 3
Matěj dělal manažera náboru. Rychle se zaučil. Nebojí se říct, co si myslí , což je někdy dobře a někdy špatně. Ve firmě řešili hlavně to, jak k nim dostat nový lidi, protože pro ně moc nikdo nechtěl pracovat (malé peníze atd.), takže na Matějovi bylo aby tu pozici udělal atraktivnější a aby tam pak ty lidi zůstali. Měl nové nápady, něco se povedlo, něco ne. Trénoval náboráře, jak mají ty lidi přemlouvat, aby tam chtěli pracovat. Měl na starosti skrpita, jak ti operátoři mají s lidmi mluvit. Když byl prý rozjetej, tak chtěl jet hlava nehlava, tak mu třeba unikaly konsekvence mezi odbory, protože si chtěl prosadit svou. Měl pod sebou 4-5 lidí v. Nelíbilo se jim, když po nich šlapal kvůli výkonu, ale dělal to kvůli vedení. (Vlastně opak toho, co uvedl kontakt 1)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Zamykám vlákno do 7. 7.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 6):
Martin.Elias, Antonino.Milicia, Lukas.Dolezal, Monika.Kuncova, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Výsledek hlasování byl zveřejněn. Celkem hlasovalo 432 voličů. Jakub Dedek získal 171, Monika Kuncová 65 a Matěj Kubíček 189, Matěj se tedy stává novým vedoucím PO.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Gratuluji Matějovi ke zvolení a děkuji všem hlasům, které jsem dostal, uteklo to o kousíček. Jak jsem psal ve svém nominačním vlákně, pro mě se výsledkem nic nemění, ve své práci budu pokračovat i nadále. A jinak snad třeba příště. ;-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26201
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36977 poděkování
Dostal poděkování: 30118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prosím i o formální vyhlášení náhradníků. @Michaela.Nepejchalova Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Jan.Bednarik, Michal.Gill, Jan.Zavadil, Petr.Vileta, anonym81499

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2021 Převolba vedoucí PO

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Prvním náhradníkem je Jakub Dedek, druhou náhradnicí Monika Kuncová.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 6):
Michal.Gill, Jan.Bednarik, Jan.Zavadil, Sarka.Vaclavikova, anonym81499, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“