Petra Stiblíková [PŘIJATA]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Petra.Stiblikova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2021, 08:01
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Petra Stiblíková [PŘIJATA]

Příspěvek od Petra.Stiblikova »

Ahoj Piráti a Pirátky,
ráda bych se přidala na palubu. Je mi 35 let, bydlím v Tupadlech u Mělníka a mám za sebou pár dobrovolnických akcí (bohužel zatím jen online), při kterých jsem potkala spoustu super lidí. Mám magisterský diplom z university v Leidenu (to je v Nizozemsku), kde jsem vystudovala program zaměřený na nizozemštinu a překladatelství. Po studiích jsem se přestěhovala do Amsterdamu, kde jsem deset let žila a pracovala pro různé zahraniční firmy a kde jsem se také dostala k oboru, kterým se dnes živím: k personalistice. Předloni jsem se přestěhovala zpět do rodné vlasti, koupila chaloupku u lesa a pustila se do rekonstrukce, která asi nikdy neskončí, protože opravovat starej barák je nikdy nekončící práce :D Letos na jaře jsem se přichomýtla k online setkání příznivců Pirátů na Mělnicku a hned jsem se aktivně zapojila do dobrovolničení. V tom bych samozřejmě ráda pokračovala a pomohla vám vyhrát volby!

Níže posílám odpovědi na seznam Pirátských otázek:
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Protože bych si přála změnu, a viděla v politice nový mladý tváře! A to žádná jiná strana nenabízí. Ty zkorumpovaný páprdové patřej na smětiště politickejch dějin. Piráti se mi líbí i proto, že jsou liberální a podporujou pro mne důležitá témata (manželství pro všechny, transparentnost, digitální stát, zrušení kojeneckých ústavů atd).
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ne.
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Mám čistý trestní rejstřík, jednou jsem dostala pokutu za přecházení na červenou. Jo a když mi bylo 17, tak mě benga chytli jak večer kouřím trávu v parku, ale nemělo to žádný trestní následky.
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Díky životu v Amsterdamu vím, že legalizací konopí se naše společnost nijak neohrozí. Daleko horší droga, alkohol, je u nás legální, tak proč dělat takový cavyky kolem konopí.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Rozhodně jsem pro dotace, ale pro malé zemědělce, pro malé výrobce. Pomáhají udržet lokální produkci, ráda si zajedu k sousedovi na farmu pro vajíčka a nebo brambory. To by se mělo podporovat. Velké firmy by na dotace neměly mít nárok.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Těmhle tématům moc nerozumím, takže radši no comment.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Určitě sociální média, od Facebooku až po TikTok. Pak taky asi hackerský útok na úřady a podobný instituce.
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Pouze v případě, že tím neubližuji jinému člověku. Svoboda projevu končí tam, kde začíná svoboda jiných lidí. Podněcování k nenávisti a násilí by měly být trestný.
9. Co si myslíš o imigraci?
Znova použiju svoje dlouholeté zkušenosti z Nizozemska, kde s tímto velmi komplikovaným tématem mají dlouholeté zkušenosti. Odpověď se nedá bagatelizovat na pro/proti. Práce s migranty je zdlouhavá a jejich začlenění do společnosti je časově i finančně velmi náročná záležitost, která se ne vždy podaří. Je třeba vzít v potaz faktor strachu z neznámého, který je u místních často zaslepující. Bohužel většinou případy trestné činnosti, když je pachatelem migrant, hází špatné světlo na celou skupinu. Já jsem za studií měla bydlení nad marokánským halal krámkem s masem a zeleninou, a majitel byl velmi milý a laskavý, často jsem od něj na cestu do školy dostala jablko nebo rajčata, aby mi to prý při studiu dobře myslelo. Ale také jsem zažila přepadení v úzký uličce, kde mladej Marokánec vytáhl nůž a chtěl po nás peníze. Mezi migranty jsou hodný a slušný lidi, ale taky násilníci. Stejně jako mezi bílejma Čechama.
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Záleží na jaké úrovni. V komunálu bych lidi nechala rozhodovat o záležitostech jako oprava kostela a podobně. Ale rozhodně bych nenechala lidi rozhodovat na celostátní úrovni. Podívejte se koho si zvolili za prezidenta. Třeba referendum o EU by byla totální katastrofa.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Šílená byrokracie, neschopný a nepříjemný úředníci. Vyplnit daňový přiznání je v Česku nadlidský úkon. Taky má česká společnost dost neduhů: lenost, nezájem o veřejné dění, závist, nechuť vzdělávat se, vysoká míra alkoholismu. A v neposlední řadě naprosto strašný vedení státu, plejáda sobeckých, arogantních sociopatů, kteří tenhle stát jen využívají a ždímou.
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, ráda.
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Zajímají mne sociální otázky.
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ano, poznala jsem skvělý lidi při dobrovolnických akcích. Linda Kašpárková, Pepa Bouše, Alena Klocová, Bára Vaicová a další.
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano, četla jsem většinu. Co bod, to pecka. Já osobně se těším na digitalizaci státu, nemuset chodit s každou maličkostí na úřad. Podpora malých podnikatelů a zrušení EET je taky krok správným směrem. Malí a střední podnikatelé jsou pro zdravou ekonomiku naprosto zásadní. A také bych byla ráda, kdybyste ukázali v praxi, jak poženete k odpovědnosti některé politiky a úředníky. Je mi jasné, že to bude velmi složitý úkol, protože Bureš si skrz nasrkz politikou, úřady i justicí dosadil svoje lidi. Takže prvním vaším krokem musí být tyhle koně odstranit a nahradit nestrannými a objektivními lidmi. Pak Bureše zbavit poslanecké imunity a pak už ho spravedlnost potrestá.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Stiblikova za příspěvky (celkem 8):
Barbora.Knotova.Vaicova, Lukas.Kohout, Marek.Rebicek, Josef.Bouse, V__, Martin.Martin, Dalibor.Zahora, Sona.Brunnerova
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Petro, jsem moc rád, že jsi se ozvala. Pamatuji si tě z toho zmiňovaného setkání 18. 3. Mluvila jsi tuším o tom, že by bylo dobré dělat nějaké akce pro seniory, až to bude možné. Jsem moc rád, že jsi se zapojila do dalších aktivit s dalšími Piráty a budu moc rád, pokud se zapojíš i do založení místního sdružení na Mělnicku, které právě chystáme. V současné době vybíráme termín na fyzické setkání s příznivci a zájemci o členství, které by mělo být právě na Mělníku, tak ti dám určitě vědět a rádi tě tam rádi uvidíme.

Co se týká otázky 6, tak doporučuji kouknout na naší wiki na témata Ohnisko, Svoboda informací, Internet a Svobodná kultura. Otázka autorského práva je pro Piráty CORE téma, bez kterých by vlastně ani žádné pirátské hnutí a následně strana nevznikly.

Ještě jednou díky moc za tvoje představení a kdybys měla jakýkoli dotaz, můžeš se na mě klidně obrátit, kontakty na mě mám v podpisu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 4):
Petra.Stiblikova, V__, Martin.Martin, Dalibor.Zahora

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Petra.Stiblikova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2021, 08:01
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Petra.Stiblikova »

Ahoj Lukáši, díky za vstřícnou odpověď :) Máš dobrou paměť, klobouk dolů. Z akcí pro seniory jsme zatím nic nerealizovali, protože to okolnosti moc nedovolovaly, ale vymyslela jsem dvě online akce pro lidi, kteří hledají zaměstnání. A ty se celkem povedly. Ráda se zapojím do místního združení na Mělnicku, dej prosím vědět, až budete mít stanovený konkrétní termín.
Moc děkuju za linky na témata, o kterých se ráda dozvím víc, vzdělávání nikdy nekončí :)
Přeju šťastné pondělí a úspěšný start do nového týdne!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Stiblikova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, V__
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Rádo se stalo, když můžu, pomůžu. :) Určitě dám vědět, až bude termín, počítám tento týden. Paměť mám děravou, tak si dělám poznámky a když nezapomenu, kde je mám, tak pak vypadám, že mám dobrou paměť :D A díky za připomenutí, jdu si pustit Jindřicha... Šťastné pondělí i tobě. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
V__

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 975
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: FullStack JS Dev
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 1808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Josef.Bouse »

Ahoj,
jsem rád že se chceš k nám přidat.

S Petrou jsem spolupracoval v rámci eLearningů, Petra co vím spolupracuje již nějakou chvíli s PO. Jsem rád že vidíme takových super lidí na Mělnicku, @Lukas.Kohout bude moct opravdu říkat Mělnickému MS "Sčk Avengers" :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Bouse za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Martin.Martin, Lukas.Kohout, V__, Petra.Stiblikova

"Pravda je první obětí války"

Vedoucí Technického odboru | Předseda MS Příbram | Zastupitel obce Narysov
FullStack Web Developer
IT Consultant

Twitter | LinkedIn | Steam

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Martin.Martin »

Dnes grilovačka s Petrou na Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/sck (schůze začíná v 20:00).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Petra.Stiblikova, Dalibor.Zahora

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Petra.Stiblikova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2021, 08:01
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Petra.Stiblikova »

Martin.Martin píše: 28 čer 2021, 17:59

Dnes grilovačka s Petrou na Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/sck (schůze začíná v 20:00).

už se mi předem klepou kolena :mrgreen:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Stiblikova za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
ja se asi nezladnu pripojit tak se zeptam tady. :)

1) Proc je lokalni referenda? Vis jak jsme vstoupili do EU?
2) Mel by Julian Assange osvobozen?
3) Mely by byt uvolneny patenty na vakciny proti covidu, tak aby mohli by volne vyrabeny?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Petra.Stiblikova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2021, 08:01
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Petra.Stiblikova »

Dalibor.Zahora píše: 28 čer 2021, 19:49

Ahoj,
ja se asi nezladnu pripojit tak se zeptam tady. :)

1) Proc je lokalni referenda? Vis jak jsme vstoupili do EU?
2) Mel by Julian Assange osvobozen?
3) Mely by byt uvolneny patenty na vakciny proti covidu, tak aby mohli by volne vyrabeny?

Ahoj, děkuji za zájem a za otázky, ráda odpovím :)

  1. Lokální referenda proto, že rozhodnutí v nich neovlivní všechny občany ČR ale jen lokálně informované lidi. Myslím, že obyvatelé Horní Dolní vědí nejlépe, jestli je potřeba peníze z rozpočtu obce dát na opravu střechy obecního úřadu a nebo peníze investovat do nového fotbalového hřiště. Referenda na celostátní úrovni vidím jako riziko především ze dvou důvodů. první důvod: většina občanů není dostatečně informována a podléhá hoaxům a lživým zprávám šířených po internetu a v médiích, jsou velmi lehce zmanipulovatelní. Druhý důvod proč jsem proti referendům nám teď sedí na Hradě. Protože bych asi dokázala pochopit, proč byl zeman zvolen poprvé, ale hlava mi nebere, jak ho lidi mohli zvolit i podruhé, potom, co za hrůzy a ostudu předváděl ve svým prvním volebním období. Děsí mě, že ty stejný lidi, který volej zemana by měli moc rozhodovat o zásadních záležitostech, které by měly vliv i na můj život.
    Ano, vím jak ČR vstoupila do EU. V roce 1996 podala Česká republika prostřednictvím vlády přihlášku ke členství v Evropské unii a v roce 2004 jsme byli přijati.

  2. To ať rozhodne soud. Já toho pána neznám, nemluvila jsem s nikým z jeho právníků, ani neznám výpovědi svědků. Neznám zákony země, ve které byl uvězněn, takže nevím, jestli je porušil.

  3. Z morálního hlediska ano. Z legislativního/ekonomického hlediska ne.

A jaký na to máš názor Ty?

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Stiblíková

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za odpovědi, s dovolením budu pokračovat. ;)

1) Proc je lokalni referenda? Vis jak jsme vstoupili do EU?

petra.stibli píše: 29 čer 2021, 12:59

Ahoj, děkuji za zájem a za otázky, ráda odpovím :)

  1. Lokální referenda proto, že rozhodnutí v nich neovlivní všechny občany ČR ale jen lokálně informované lidi. Myslím, že obyvatelé Horní Dolní vědí nejlépe, jestli je potřeba peníze z rozpočtu obce dát na opravu střechy obecního úřadu a nebo peníze investovat do nového fotbalového hřiště. Referenda na celostátní úrovni vidím jako riziko především ze dvou důvodů. první důvod: většina občanů není dostatečně informována a podléhá hoaxům a lživým zprávám šířených po internetu a v médiích, jsou velmi lehce zmanipulovatelní. Druhý důvod proč jsem proti referendům nám teď sedí na Hradě. Protože bych asi dokázala pochopit, proč byl zeman zvolen poprvé, ale hlava mi nebere, jak ho lidi mohli zvolit i podruhé, potom, co za hrůzy a ostudu předváděl ve svým prvním volebním období. Děsí mě, že ty stejný lidi, který volej zemana by měli moc rozhodovat o zásadních záležitostech, které by měly vliv i na můj život.
    Ano, vím jak ČR vstoupila do EU. V roce 1996 podala Česká republika prostřednictvím vlády přihlášku ke členství v Evropské unii a v roce 2004 jsme byli přijati.

Do EU jsme právě vstoupili referendem. :)

Referendum o přistoupení České republiky k Evropské unii proběhlo 13. a 14. června 2003. Přes 77 % hlasujících (41,73 % ze všech oprávněných voličů) členství podpořilo, Česko tak do EU vstoupilo 1. května 2004.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Referendu ... C3%A9_unii

Proč to tehdy šlo a dnes ne? Nezlobíme se náhodou na zrcadlo?

2) Mel by Julian Assange osvobozen?

2. To ať rozhodne soud. Já toho pána neznám, nemluvila jsem s nikým z jeho právníků, ani neznám výpovědi svědků. Neznám zákony země, ve které byl uvězněn, takže nevím, jestli je porušil.

Případ Assange je pro piráty principiální, protože mj. souvisí se základními programovými body Pirátů, které mají ve stanovách a tím, že se chceš stát členkou musíš s těmito body souhlasit. Tak by bylo dobré o tom něco vědět.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange

3) Mely by byt uvolneny patenty na vakciny proti covidu, tak aby mohli by volne vyrabeny?

3. Z morálního hlediska ano. Z legislativního/ekonomického hlediska ne.

To jaká budou legislativní a ekonomická hlediska, je velmi často právě věc politiky, respektive polictikého rozhodnutí.

Pirátští europoslanci podpořili uvolnění patentů. „Jediná cesta, jak ochránit všechny,“ říkají

A jaký na to máš názor Ty?

O moje názory zde v tuto chvíli nejde, takže se omezím na to, že jsou v souladu s tím co Piráti v těchto věcech prosazují. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“