Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Moderátoři: KoKS Praha, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Koalice na Praze 11 ukončila první kolo dohodovacího řízení, Piráti snižují počet uvolněných členů rady o jednoho
Praha 17.5.2021 - Koalice “Společně pro Jižní město” složená ze zastupitelských klubů Pirátů, hnutí ANO, TOP-STAN a ODS v minulém týdnu ukončila první fázi tzv. Dohodovacího řízení, které reflektovalo změnu počtu pirátských zastupitelů podepsaných pod koaliční smlouvou. Výsledkem je snížení počtu členů rady o jednoho, konkrétně o člena pro oblast školství.
“Rozumíme požadavku koaličních partnerů na změny ve stávajícím složení rady za Piráty, zároveň je pro nás důležité, abychom v gesci školství následně zajistili kontinuitu,” říká k výsledkům prvního kola dohodovacího řízení starosta Prahy 11 za Piráty Jiří Dohnal.
Datum rezignace dosavadní radní pro oblast školství Zuzany Ujhelyiové (Piráti) bude upřesněno v návaznosti na hlasování Místního sdružení (nejdéle do nejbližšího ZMČ Praha 11), které by mělo v nadcházejících týdnech rozhodnout, zda v rekonstruované koalici setrvá. Po prvním kole dohodovacího řízení na téma "Podpis pirátské zastupitelky pod Koaliční smlouvou Společně pro Jižní Město" bude následovat druhé kolo na téma "Obsazení gesce školství".
K dohodovacímu řízení zastupitelské kluby koalice usedly v dubnu poté, co nová zastupitelka za Piráty Michaela Al-Ali Poláková odmítla podepsat Koaliční smlouvu. V současné době tedy zastupitelský klub Pirátů disponuje pouze sedmi podpisy. Stávající koaliční smlouvu strana vyjednávala s devíti mandáty, ale podpis připojilo pouze osm zastupitelů. Tento nesoulad byl vyřešen rozdělením zástupců v městských firmách a dalších institucích. Nyní absencí podpisu zastupitelky M. Polákové Piráti nesplnili obsah čl. III odst. 11 Koaliční smlouvy upravující počet radních na základě odpovídajícího počtu podpisů pod Koaliční smlouvou.
Jednání nyní pokračují dalším kolem dohodovacího řízení s cílem stanovit odpovědnost za gesci školství do konce volebního období v roce 2022. Následně bude vypracován finální dodatek ke Koaliční smlouvě a tento dodatek postoupen zastupitelům za Pirátskou stranu k podpisu. Vypracovaný dodatek ke Koaliční smlouvě je nutné u Pirátské strany odhlasovat také v rámci Místního sdružení Piráti Praha 11 a poté nechat schválit Předsednictvem Krajského sdružení Praha.

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Ahoj, není ta tiskovka předčasná? Tiskovka vyznívá jakoby rezignace naší radní byla hotová věc a upřesní se jen datum, ale druhým dechem dodáváte, že o tom má rozhodnout místní sdružení. Předpokládám, že proběhne řádná rozprava, kde budeme moci napsat argumenty, proč piráti nemají dělat špinavou práci za koaliční partnery a netlačit na rezignaci naší radní. Současně očekávám, že místní sdružení bude hlasovat tajně a může se tak každý člen svobodně rozhodnout. A ani případné odejití z koalice nemusí znamenat rezignaci naší radní. Naopak si myslím, že je žádoucí, aby naše radní vydržela do voleb, které rozdají nově karty. Právě v přechodovém období, kdy skončí mandát současným zastupitelům, ale ještě není zvolena nová rada, může být obdobím největšího korupčního rizika, kdy nově již nezvolení radní mohou být v pokušení podepsat extrémně nevýhodné smlouvy pro městskou část. Vzpomeňte si, že jedním z argumentů, proč jít do této koalice, byla na začátku roku 2019 právě nestandardní situace, kdy město řídí lidé, kteří k tomu již nemají mandát. Viz například příspěvek Lady zde viewtopic.php?p=605293#p605293

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Souhlasím s Pavlem i když budu mít k chování radní výrhady, ale metoda pirátka přez palubu se mi ani trošku nelíbí, navíc ta lenost v komunikaci předesdy zastupitelského je velmi markatni a skoro bych si řekl i tak trošku nedemokratická. Co kdyby se to nejdříve probíralo dříve mezi členy MSka?

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Promin, ale vse se probíralo, to ze se neucastnis jednani MS je jen tvuj problem. A to co pise Pavel, doufam, jen prameni z neznalosti situace.

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Jan.Suchanek »

@Martin.Muzikant je to lež, byl jsem na schůzi a potvrdí ti to i další členové + ještě jsem ti tento postup x vymlouvali, bohužel ty slyšíš asi jen sebe, je fakt tragedie, že někdo takovej děla předsedu zastupitelského klubu, sry.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Já bych vás jako rezident vedlejší městské části, který dění na P11 průběžně docela sleduje, chtěl jen čistě bez emocí informovat, že jestli na tohle přistoupíte a Zuzka jako radní skončí, tak udělám všechno co umím, aby skončila koalice jako celek.

A není to ani nijak zvlášť osobní. Mám rád Jirku Dohnala, mám rád Martina Dušku, kterej se snaží dělat jak nejlíp umí gesci, o kterou původně ani nestál. Zuzka je mi z vás vlastně názorově nejdál a znám ji nejmíň. Ale nebudu z jedné strany poslouchat pomluvy, které nám dělají špatné jméno po celé republice, když se vás z druhé strany koaliční "partneři" snaží dotlačit do potupné pozice. (Paradoxně je teda, že jsou Piráti zatlačení do kouta, hlavně selhání "vítězného" opozičního HPP11, kterému jsou programově z koaličních stran nejblíž Piráti, i když se nechovají jako radikální sekta. Holt demagogický populismus není funkční a udržitelná cesta. Správně by namísto nějakého otloukání o hlavu podpisy pod koaliční smlouvou Piráti měli být o to silnější, že nejlíp zastupují i část opozice...)

Mimochodem, nebyla by to první koalice, u jejíhož konce by stála i moje iniciativa. Viz ta jindřichohradecká:
viewtopic.php?f=408&t=48013
Takže jestli vaši "partneři" chtějí rozbít koalici a odvolat radní pro školství Zuzanu Ujheliovou, ať to udělají. Do voleb je rok, oni si to voliči zapamatují a vyhodnotí, kdo rozbil první slušně (a to hlavně zásluhou Pirátů) fungující koalici na Jižáku za dlouhá léta. Ale nedávejte jim k tomu svoje hlasy.

Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 18 kvě 2021, 06:35, celkem upraveno 3 x.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Jan.Suchanek »

@Ivo.Vlasaty Souhlas, přesný.

Pokud skoopíte hlavu a budete ze sebe dělat otloukánka, tak tam nemáte co dělat a tu koalu zabalte. Jediný komu to bude vadit jsou Vaši stávající kumpáni.

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Jan.Suchanek píše: 17 kvě 2021, 21:57

@Martin.Muzikant je to lež, byl jsem na schůzi a potvrdí ti to i další členové + ještě jsem ti tento postup x vymlouvali, bohužel ty slyšíš asi jen sebe, je fakt tragedie, že někdo takovej děla předsedu zastupitelského klubu, sry.

Vymlouvat muzes co chces, zaklad je hlasovani vetsiny. Ja poslechl vetsinu, tak mi zde nepodsouvej kecy, ze slysim jen sebe!!! Chovej se dle demokratickeho minima!!!

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Já mám pocit, že byla pouze anketa, ale finální hlasování, jak by bylo ideální žádné nebylo, takže za mě to moc kecy nejsou, takže to demokratické minimum chci a s těma vykřičníkama to nepřeháněj jinak si zničíš klávesnici.

Naposledy upravil(a) Jan.Suchanek dne 18 kvě 2021, 11:34, celkem upraveno 1 x.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Tisková zpráva - Dohodovací řízení I. - Ukončení

Příspěvek od Ondra.kl »

Martin.Muzikant píše: 18 kvě 2021, 10:17

zaklad je hlasovani vetsiny.

Muzes mne prosim nasmerovat na prislusne jednani MS?

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 11“