Pavel Knížek

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 12

Odpovědět
Pavel.Knizek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2018, 18:18
Profese: Business Intelligence
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Pavel Knížek

Příspěvek od Pavel.Knizek »

Ahoj,

jmenuji se Pavel Knížek. Pocházím z Jizerských hor, 10 let bydlím v Praze Modřanech. Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Podniková ekonomika a management.
Pracovně jsem se věnoval finančnímu controllingu, datové a finanční analýze, poslední 3 roky vedu malý tým business intelligence ve společnosti HP Tronic Zlín, která vlastní mj. obchodní síť Datart.

Veřejná a politická témata sleduji dlouhodobě, především mne zajímá ekonomie a ekonomika, regulace trhu, sociální politika, a hodnotově liberální témata jako legalizace konopí, legalizace prostituce, manželství pro všechny, rovné příležitosti.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Přečetl.
Nejdůležitější jsou témata ekonomická, sociální a témata rozvoje a modernizace ekonomiky (průmysl 4.0, věda a výzkum, vzdělávání, digitalizace, zelená ekonomika).
Zásadní jsou i hodnotově liberální témata.
V ekonomických a sociálních tématech jsem někdy více nalevo, nežli si Piráti ve svém programu troufají být.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Pro ČR je členství v EU jednoznačně přínosem a měli bychom v ní zůstat. Přínos je nejen ekonomický, ale i geopolitický, bezpečnostní.
Jsem na vážkách ohledně dalšího vývoje EU. Společná měna zemí s rozdílnou ekonomickou vyspělostí automaticky vede k problémům, se kterými bojují země jako Řecko, Itálie, Španělsko. Řešením je masivní přerozdělování = transfery z bohatých zemí do "chudých". Otázka je, zda je to možné dělat bez dalšího posilování byrokratického a legislativního centra EU.
Naopak posílit je potřeba společnou obranu EU a snížit naši závislost na NATO.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Legalizace konopí je pro mne důležité téma. Z pohledu rizik vytvoření závislosti a trvalého poškození zdraví je konopí jednoznačně méně nebezpečné nežli dnes legální alkohol a tabák.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano. Netrvám na slově manželství, důležité je, aby právní důsledky toho svazku byly stejné jako u manželství.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Pirátskou stranu znám z dob, kdy ještě měli preference 3% procenta. Piráty jsem volil v posledních volbách do parlamentu, senátu i obce.
Jako příznivec spolupracuji asi dva roky s Piráty na Praze 12 a účastním se za ně někdy velmi nudných a jindy velmi vyhrocených jednání Kontrolního výboru.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Volil jsem Zelené, čtyřkoalici s US, TOP09, ČSSD.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Ne.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Je načase spolupráci s Piráty formalizovat.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Na městské části bych se rád v malé míře účastnil práce v komisích. Rád pomůžu s propagací, s analýzou dat a témat a s přípravou materiálů a textů. Rád často přispěju s názorem a občas se zúčastním akcí v rámci obce.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Nemám v plánu se ucházet o jakoukoliv politickou pozici, která by vyžadovala hodně volného času. Tak abych byl schopen skloubit rodinu, přátele, práci, odpočinek a Piráty:)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knizek za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Sistek, Veronika.Ouskova, Michal.Macek
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Pavel Knížek

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj Pavle,
měl bych dva dotazy;

1) Který bod programu koalice Piráti a Starostové u Tebe nejvíc zarezonoval a přijde Ti dobře zpracovaný? Ke kterému bys naopak měl nejvíc výhrad?

2) Neuvažoval bys ani o roli zastupitele naší MČ ve volebním období 2022-2026?

Díky.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Pavel.Knizek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2018, 18:18
Profese: Business Intelligence
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Pavel Knížek

Příspěvek od Pavel.Knizek »

Ahoj Michale,
díky za dotazy, zde jsou mé odpovědi:

1) Nejblíž je mi ekonomická část programu nazvaná Moderní ekonomika. Části nazvané "konec levné ekonomiky" a "průmysl připravený na změny" se dotýkají největšího problému české ekonomiky pro roce 89. Neobsahují sice žádné zázračné řešení, ale aspoň pár konkrétních nápadů. Změna v této oblasti bude hodně složitá a není jen na jedno volební období.
Hodně fandím vyššímu zdanění Big Tech firem, zvýšení ekologických daní a vyššímu zdanění negativních externalit. Nenašel jsem zavedení sektorových daní, pokud v programu skutečně nejsou, je to škoda.

2) O roli zastupitele v Praze 12 v příštím volebním období neuvažuji. Jednak z časových důvodů, druhak na to nemám nervy, ale hlavně si myslím, že máme mnohem lepší kandidáty, s většími zkušenostmi a kompetencemi pro tuto roli.

Díky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knizek za příspěvek:
Michal.Macek
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 12“